Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.708.231
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Na laptopu Lenovo G50-30 imam problem. Došao je s 8.1, izvršen upgrade na 10 odmah nakon instalacije osmice. Nema corrupt files po SFC-u, ali prilikom instalacije softvera tipa vlc, FF i sl. baca greške i ne može ih instalirati, a greške su tipa: Error launching installer.

 

DISM repair?

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
13 godina
online
Windows 10 - problemi

Pozz ekipa! Win10 mi se jutros bootao prvo s ovom pogreskom za cmd, onda kad sam krenuo upalit chrome je i onu gresku izbacilo.. Sad sam na edgeu on radi bez frke kao i antivirus no zanima me sto je to i kako da to propravim??

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Jedan od dobrih starih bugova omiljene nam Desetke, vezan za 64-bitne aplikacije. Meni se pojavio za Waterfox i nisam ga uspio riješiti, pa sam se prebacio na običan Firefox. Postoji neki fix u registryju, brisanjem jedne stavke, međutim nakon restarta opet bude isto. Mislim da ti slijedi 32 bitni Chrome...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Jedan od dobrih starih bugova omiljene nam Desetke, vezan za 64-bitne aplikacije. Meni se pojavio za Waterfox i nisam ga uspio riješiti, pa sam se prebacio na običan Firefox. Postoji neki fix u registryju, brisanjem jedne stavke, međutim nakon restarta opet bude isto. Mislim da ti slijedi 32 bitni Chrome...

 Kak si samo znao da je 64bit Inace, buraz mi malocas opet palio komp i izgleda da je sad sve ureedu

sup bro?
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Sum_of_all_fears kaže...
softwaremaniac kaže...

Na laptopu Lenovo G50-30 imam problem. Došao je s 8.1, izvršen upgrade na 10 odmah nakon instalacije osmice. Nema corrupt files po SFC-u, ali prilikom instalacije softvera tipa vlc, FF i sl. baca greške i ne može ih instalirati, a greške su tipa: Error launching installer.

 

DISM repair?

 Nema grešaka. Nema što popravljati.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Jedan od dobrih starih bugova omiljene nam Desetke, vezan za 64-bitne aplikacije. Meni se pojavio za Waterfox i nisam ga uspio riješiti, pa sam se prebacio na običan Firefox. Postoji neki fix u registryju, brisanjem jedne stavke, međutim nakon restarta opet bude isto. Mislim da ti slijedi 32 bitni Chrome...

Postoji ti 64 bit Chrome.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
softwaremaniac kaže...

Na laptopu Lenovo G50-30 imam problem. Došao je s 8.1, izvršen upgrade na 10 odmah nakon instalacije osmice. Nema corrupt files po SFC-u, ali prilikom instalacije softvera tipa vlc, FF i sl. baca greške i ne može ih instalirati, a greške su tipa: Error launching installer.

 

DISM repair?

 Nema grešaka. Nema što popravljati.

Očito ima grešaka. Ali dobro, valjda si ti pametniji.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pardon, da se bolje izrazim. Niti DISM niti SFC ne prijavljuju greške. Jasno je i meni da nekakva greška negdje postoji. Dosad sam radio barem 5 upgradea i ni na jednom nije bilo apsolutno nikakvih problema. Evo i ovu poruku pišem s W10 Pro.

EDIT: Isprika, ako sam zazvučao grubo ili kao da pametujem, to mi zaista nije bila namjera

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2015 16:18 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jehonan kaže...

Ma to Vam uopće netreba!

 

Samo si skinite ovo (pritom odaberete koju verziju želite (32 ili 64 bitnu) i to je to!

 

Potom pokrenete skinutu datoteku (najbloje kao Administrator), odaberete opcije koje želite (USB ili ISO) i to je to!

 

Naravno, bilo bi poželjno imati bržu vezu !

 

Nakon toga, priča ide dalje, no, opet, to je iz druge bajke tako da ...

 

Ave!

 ako, skinem taj progrmačić i preko njega win10, da li mogu raditi upgrade isto kao i da sam ga sve to riješio preko "get win 10" ikone? moram li nakon upgrade-a ponovno instalirati programe koje imam na win 8.1 ili sve ostaej raditi?

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Naravno! U biti, ako bi čovjek baš htio, može ići i ovim putem. Dakle, skine ISO od dotičnih Win. Ekstrahira ih u neki direktorij. Pokrene setup. Odradi upgrade. Windowsi se uredno registriraju-aktiviraju. Naravno, oni sui sada vezani za hardware id od matične ploče. Potom, si skinete programčić da bi pročitali serisjki broj koji je vezan za vaš hardware id (tu je google prijatelj). Potom napravite instalacijski medij od skinute ISO slike (USB ili DVD), formatirate HD i napravite čistu instlaciju Win10. To je to i to je najbolje. Naravno, možete prije toga poraditi i na install.wim datoteci koja se nalazi unutar instalacijskog medija i unaprijed "poisključivati" ono što ne želite da vam se instalira. No opet. To je malo naprednije i zahtjeva malo više rada i gubljenja vremena. Opet, velika je prednost što se mogu isključiti programi alati, opcije koje sudjeluju u špijuniranju i prikupljanju podataka. Etc.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Pardon, da se bolje izrazim. Niti DISM niti SFC ne prijavljuju greške. Jasno je i meni da nekakva greška negdje postoji. Dosad sam radio barem 5 upgradea i ni na jednom nije bilo apsolutno nikakvih problema. Evo i ovu poruku pišem s W10 Pro.

EDIT: Isprika, ako sam zazvučao grubo ili kao da pametujem, to mi zaista nije bila namjera

To je neki problem sa Windows Installerom (vjerojatno 3.1, ako se dobro sjećam) ili sa nekim od Visual C++ Redistova. Probaj njih reinstalirati (pogotovo 2010 i 2012, x86 verzije).

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hvala, budem probao.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ukratko, na računalu urađen overclock. I sve 5. Međutim, kada ga se "probudi" iz sleep moda računalo "zaboravi" na OC postavke i normalno radi na defaultnim. Ako se napravi restart ili se normalno pali onda opet ima sve OC postavke.

 

Ovih sam dana dosta gledao po netu što i kako te otkrio da je vjerojatni uzrok takvog ponašanja postavke u BIOSu oko S1 i S3 sleep moda. Ustvari trebam u BIOSu izmijeniti iz S3 u S1 mod. To sam i uradio, ali je sada u Windows 10 "nestala" opcija Sleep. Jednostavno je nigdje nema.

 

Može li nekakav savjet zbog čega je do toga došlo i kako da se vrati ova opcija, a da se ne mijenjaju postavke u BIOSu.

 

 

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Jedan od dobrih starih bugova omiljene nam Desetke, vezan za 64-bitne aplikacije. Meni se pojavio za Waterfox i nisam ga uspio riješiti, pa sam se prebacio na običan Firefox. Postoji neki fix u registryju, brisanjem jedne stavke, međutim nakon restarta opet bude isto. Mislim da ti slijedi 32 bitni Chrome...

 Evo da citiram sam sebe i potvrdim još jednom gore napisano. Windows 10 ima nepoznat bug zbog kojeg ponekad 64-bitne aplikacije (u najvećem slučaju browseri, otkazuju poslušnost, ničim izazvane). I sada moliti ću lijepo da mi ova dva forumaša objasne čemu TD? Jedino ako je u pitanju fetish na TD-ove, onda im je oprošteno, jer fetishi su čudna sorta...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
BlackMoon kaže...

Jedan od dobrih starih bugova omiljene nam Desetke, vezan za 64-bitne aplikacije. Meni se pojavio za Waterfox i nisam ga uspio riješiti, pa sam se prebacio na običan Firefox. Postoji neki fix u registryju, brisanjem jedne stavke, međutim nakon restarta opet bude isto. Mislim da ti slijedi 32 bitni Chrome...

 Evo da citiram sam sebe i potvrdim još jednom gore napisano. Windows 10 ima nepoznat bug zbog kojeg ponekad 64-bitne aplikacije (u najvećem slučaju browseri, otkazuju poslušnost, ničim izazvane). I sada moliti ću lijepo da mi ova dva forumaša objasne čemu TD? Jedino ako je u pitanju fetish na TD-ove, onda im je oprošteno, jer fetishi su čudna sorta...

 

Windows 10 Pro > Google Chrome x64 = nikad nikakvih problema (od 29.07.2015)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Drago mi je što te nije pogodio taj problem...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 - problemi

Evo par LOG-ova iz Reliability Monitor:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Prvi Windows koji dozvoljava upgrade sa jedne verzije na drugu a da se sve zadrži i onda se ljudi čude problemima... Jesu neki ljudi čudni u pm.

 

BTW, moji postovi se brišu, ali odgovor gdje se mene vrijeđa ne... Clap-clap. Uz to, dozvoljava se ovo trolanje sa "ovaj OS niš ne valjda, meni je Win98 radio bolje".

 

Moderatori - nula bodova.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Chrome na 64 bita neće da radi (Jimi mrtav je) na TH2_10525, samo 32-bitna. Netko sličan problem?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

A o čemu sam ja pričao...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Prvi Windows koji dozvoljava upgrade sa jedne verzije na drugu a da se sve zadrži i onda se ljudi čude problemima... Jesu neki ljudi čudni u pm.

 

BTW, moji postovi se brišu, ali odgovor gdje se mene vrijeđa ne... Clap-clap. Uz to, dozvoljava se ovo trolanje sa "ovaj OS niš ne valjda, meni je Win98 radio bolje".

 

Moderatori - nula bodova.

 Zato što si tvrdoglav i bahat, te slušaš samo sebe i misliš da si najpametniji. Kad neko kaže da nešto ne radi kako treba (a na windowsu 10 puno toga ne radi kako treba), uvaži tuđa mišljenja, nisu ljudi izmislili probleme. Primjera radi, meni sve radi i nemam problema, ali ću isto reći da je potpuno nedovršen i pokvaren proizvod izbačen u javnu uporabu... Eto znalci, sad udarite po TD!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
(a na windowsu 10 puno toga ne radi kako treba), nisu ljudi izmislili probleme. Primjera radi, meni sve radi i nemam problema, ali ću isto reći da je potpuno nedovršen i pokvaren proizvod izbačen u javnu uporabu... Eto znalci, sad udarite po TD!

 To su nepopularne izjave na ovom forumu, tako da budi oprezan kad kritiziraš Windows, pogotovo ako je Kizo u blizini. :)

13 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

 Dobio sam jučer  više bsod-ova.

 Testirao sam sve module s memtest86, i nema errora.

 Osim toga reinstalirao sam drivere od zvučne, wireless kartice, grafike...sumnjam na ram...hd sentinel očitao diskovi su excellent.

 

 Evo minidump, imam samo 2 filea,  a bilo je više bsodova pa ako netko zna pročitat o čemu se radi, hvala:

http://speedy.sh/zbMkq/082815-25078-01.dmp

http://speedy.sh/QRUPp/082815-29921-01.dmp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

A o čemu sam ja pričao...

Pa mi smo Insideri ja sam prvi 'popušio' kad sam na prvom Buildu u 10-tom mjesecu prošle godine rekao 'ovo je gotov sistem', smijeli se mjesecima poslije, ali kao što rekoh rješavali smo probleme zajedno sa MS-om a dosta toga i između sebe Googlajući i sl. Moje dojmove opširne koje sam kritikovao i sitne ikone (neki dan sam Upgrejdovao 8 na 10 i kada sam vidio taskbar ikone šokirao sam se koliko su velike.. valjda su se moje oči sada navikle na Windows 10, primjer 1)... a što se tiče...

 

Tonči kaže...
BlackMoon kaže...
* * *

 To su nepopularne izjave na ovom forumu, tako da budi oprezan kad kritiziraš Windows, pogotovo ako je Kizo u blizini. :)

... kritikovanje izjava čak i Kizo je rekao u jednom Buildu (nisam siguran da je leakani, mislim da se nismo puno sa tim zezali) da je jedan Build baš bio katastrofalan pa i sam Kizo je rekao od sada samo u Virtualci dok ne izađe, mislim daj e to onaj Buils kada se GUI jednostavno raspadao.

 

Eh sada ja ne znam kakav je TH1 tj finalni Windows pošto i dalje gazim u Insider programu, a što se tiče 64-bitnog Googla i u start uje navrat-nazor rekompajliran tako i kada dowladuješ Chrome nudi ti po defaultu da skidaš 32-bitnu verziju.. tek dole moašk kliknuti na pogledaj ostale verzije pa izabrti 10-tku.. Neka se malo i u Googlu znoje.. ja evo bez Chroma.. na IE 11 mali preporošaj imam.

l.p.

9 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Win 10 x64, nakon zadnjeg updatea prije par dana nestao sleep, imam samo shut down i restart. Jel postoji rješenje za ovo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Neki od drivera ne podržava S3 state.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Prvi Windows koji dozvoljava upgrade sa jedne verzije na drugu a da se sve zadrži i onda se ljudi čude problemima... Jesu neki ljudi čudni u pm.

 

* * *

U pravu si, i totalno mi je glup poređenje dva sistema jednog te istog proizvodjača. 8.x je donio revoluciju u bootu, energetskoj efikasnošću te čupanje adekvatnih drivera iz naftalina, dok za 10-tku sam davno rekao da će trebadi jedan doobar, dooobar SP1, sada se valjda zove TH2 (i već drugi javni kandidat jedostupan) da to bude onako kao što su iz Redmnonda najavili: "Jedan da vlada nad svim".

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Prvi Windows koji dozvoljava upgrade sa jedne verzije na drugu a da se sve zadrži i onda se ljudi čude problemima... Jesu neki ljudi čudni u pm.

 

BTW, moji postovi se brišu, ali odgovor gdje se mene vrijeđa ne... Clap-clap. Uz to, dozvoljava se ovo trolanje sa "ovaj OS niš ne valjda, meni je Win98 radio bolje".

 

Moderatori - nula bodova.

 Bitno da trollovi i dalje haraju .....

Tonči kaže...

 To su nepopularne izjave na ovom forumu, tako da budi oprezan kad kritiziraš Windows, pogotovo ako je Kizo u blizini. :)

 Moš mislit! Kad je nešto u ku*cu, prvi ću to reć. Ali kad netko kenja, a očito nema blage veze, oplest ću ga.

Envy kaže...

U pravu si, i totalno mi je glup poređenje dva sistema jednog te istog proizvodjača. 8.x je donio revoluciju u bootu, energetskoj efikasnošću te čupanje adekvatnih drivera iz naftalina, dok za 10-tku sam davno rekao da će trebadi jedan doobar, dooobar SP1, sada se valjda zove TH2 (i već drugi javni kandidat jedostupan) da to bude onako kao što su iz Redmnonda najavili: "Jedan da vlada nad svim".

 Prvi pravi ''SP1'' na ''redovnu'' verziju dolazi u listopadu. To se sada isprobava na ovim ovim ''TH'' upgradeima na Insider verziji. I bit će ih još, barem dva.

 

 Uostalom, kome ne paše Insider status, špijuniranje i kiksanja u sistemu, uvijek može isključiti Insider buildove i preći na redovni status.

Tu se onda može isključiti sve ''špijunske'' servise i imati stabilan sistem.

Ali, za to treba imati original Windows licencu.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2015 20:46 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam 3 particije na disku. Na prvoj su windowsi 10 instalirani od nule. Na druge dvije particije su mi ostali folderi i fajlovi od prije. Kod svakog kopiranja fajlova u postojeće foldere na tim particijama uvijek me win upozori da moram imati admin ovlasti i kopira tek nakon što stisnem continue. Nijedan instalirani program ne može sam pisati po tim folderima. Kako to promijeniti?

Promijenio sam u propertiesima tih foldera da svi useri imaju full control i nema kvačice na read only ali ne pomaže.

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Dali je itko imao problem sa ovim " žutilom " lol.... 

 

I naravno pokusao sam kopirati crack u jednu igru , i pise da nemam  dopustenja od administatora... lol

 

Inace juce navece, je bilo sve ok .... PC nisam gasio skidao sam neke stvari i ujutro kad sam se probudio samo zutilo to vidio ... 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice