Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.524
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Prije 2 godine instalacija, sve fercera ko prvog dana.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
djigibao kaže...

...pametni znaju cemu sluze "napredne" opcije u postavkama updejat...

Ni to ti nije baš od neke prevelike pomoći ako Microsoft ne želi povući problematična ažuriranja (recimo, gore navedena). Ista će ti se kad-tad instalirati naknadno...

 ...onda cemo morat ovako...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Marko :D kaže...
djigibao kaže...

...pametni znaju cemu sluze "napredne" opcije u postavkama updejat...

Ni to ti nije baš od neke prevelike pomoći ako Microsoft ne želi povući problematična ažuriranja (recimo, gore navedena). Ista će ti se kad-tad instalirati naknadno...

 ...onda cemo morat ovako...

 Preventiva

morrisoN
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav ekipa,

 

kupila sam si laptop FreeDOS, inace mi brat sve napravi ali je na brodu pa bi pokusala sama ako nije komplicirano.

Znaci volila bi Win 10 instalirat, zelim da mi je sve na Njemackom, i da imam Office.

Vidim da ima kupiti jeftino lincence/kodove, mozda glupo pitanje, sta je to tocno?

 

Da li mi netko moze poslati neki link kako se win10 instalira postepeno i sve sto je potrebno? Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

kupila sam si laptop FreeDOS, inace mi brat sve napravi ali je na brodu pa bi pokusala sama ako nije komplicirano.

Znaci volila bi Win 10 instalirat, zelim da mi je sve na Njemackom, i da imam Office.

Vidim da ima kupiti jeftino lincence/kodove, mozda glupo pitanje, sta je to tocno?

 

Da li mi netko moze poslati neki link kako se win10 instalira postepeno i sve sto je potrebno? Hvala!

 Pozdrav Miki.

 

Evo, video tutorijal: 

 

A ima i ovako:

 

https://www.google.com/search?q=how+to+install+windows+10+step+by+step+with+pictures&oq=How+to+instal+Windows+10+step&aqs=chrome.3.69i57j0l6.14479j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Pa vidi šta ti bolje odgovara.

Svakako nam javi kako je prošlo. A, možeš javit i ako je gdje zapelo, sigurno će tko uskočiti i pomoći. Sretno s instalacijom :)

Tigar Krezumica
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Neznam dali to postoji

 

Zanima me dali ima bolji clipboard od postoječeg ?  Naprimjer ja kliknem copy, kopiram url, onda kopiram text, i onda opet nesto

 

no kad idem negdje gdje zelim zaljepiti

desni klik misa, Paste i ponudi mi 3 posjednja kopiranja.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Win+V za clipboard history

 

Meni pamti zadnjih 25

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Preserverance kaže...

Neznam dali to postoji

 

Zanima me dali ima bolji clipboard od postoječeg ?  Naprimjer ja kliknem copy, kopiram url, onda kopiram text, i onda opet nesto

 

no kad idem negdje gdje zelim zaljepiti

desni klik misa, Paste i ponudi mi 3 posjednja kopiranja.

 

 

 imaš i Ditto, i na MS Storeu ga ima

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kako napraviti instalaciju Windows 10 Pro da bude kao Enterprise VLSC tj. bez ikakvih aplikacija i Storea? Postoji li neki alat kao VLite ili slično kojim se mogu ukloniti komponente po želji i napraviti prilagođenu instalaciju?

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
uss kaže...

Kako napraviti instalaciju Windows 10 Pro da bude kao Enterprise VLSC tj. bez ikakvih aplikacija i Storea? Postoji li neki alat kao VLite ili slično kojim se mogu ukloniti komponente po želji i napraviti prilagođenu instalaciju?

Postoji, zove se MSMG Toolkit.

 

Doduše, korištenje programa za izmjenu originalne ISO datoteke ne bih preporučio. Velike su šanse da će se nakon instalacije pojaviti neki problemi budući da su svi servisi u Windows 10 povezani.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 12:09 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

- waik/dism ... ili još bolje uzmi kompajler i napravi svoj os (jer ms brani izmjene/modifikacije tj pravno smiješ samo za sebe a to je recimo besmisleno tad izrađivati kao install.. jer si tad već u 'svom' podešenom osu..).

- loša ideja tj s win10 u uvjetima pristaješ na mandatorni update i sve što s tim ide, odnosno enterprise je za klijente koji imaju odgovarajuće resurse što uključuje server i admina koji to sve zna (i tad on određuje što se instalira/updatea.. bez tog to radi ms).

- ako nisi sretan s win, ne koristi ga, ako koristiš pridržavaj se pravila igre tj možeš za svoje potrebe modificirati ono što ms dozvoljava, sve više je problem ili silovanje + besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ok dečki hvala, bez nervoze. Volim imati za svoje potrebe prilagođenu instalaciju sa integriranim driverima i isključenim servisima koje ne koristim. Moram reći da nemam namjeru prelaziti na drugi OS jer Windows 10 radi odlično. Probao sam VSLC 2019 bez Storea i ostalih aplikacija i radi duplo bolje od Pro. Problem je nabaviti licencu za Enterprise, pa sam mislio ukloniti te komponente sa Pro bilo prije instalacije ili poslije i mislim da neće biti problema jer nisu duboko integrirane u sustav. Mislim da time ne kršim uvjete korištenja a i ako kršim bili me kuki, jer im ne nanosim nikakvu štetu.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
A netko mora prvi probat 😅
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
uss kaže...

Kako napraviti instalaciju Windows 10 Pro da bude kao Enterprise VLSC tj. bez ikakvih aplikacija i Storea? Postoji li neki alat kao VLite ili slično kojim se mogu ukloniti komponente po želji i napraviti prilagođenu instalaciju?

 

Ima Chris Titus na YT nešto vezano uz ovo gore

 

 

Link za DL alata dole u opisu.

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 12:21 (fromcelltohell).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
uss kaže...

Ok dečki hvala, bez nervoze. Volim imati za svoje potrebe prilagođenu instalaciju sa integriranim driverima i isključenim servisima koje ne koristim. Moram reći da nemam namjeru prelaziti na drugi OS jer Windows 10 radi odlično. Probao sam VSLC 2019 bez Storea i ostalih aplikacija i radi duplo bolje od Pro. Problem je nabaviti licencu za Enterprise, pa sam mislio ukloniti te komponente sa Pro bilo prije instalacije ili poslije i mislim da neće biti problema jer nisu duboko integrirane u sustav. Mislim da time ne kršim uvjete korištenja a i ako kršim bili me kuki, jer im ne nanosim nikakvu štetu.

Ti to sve možeš ukloniti iz ISO datoteke, ali kada dođe velika nadogradnja, sve će ti se vratiti jer se skida novi originalni ISO s Microsoftovih poslužitelja i instalira. Drugim riječima, ne samo da bi moglo doći do problema, nego si zadaješ i dodatni posao jer kada stigne velika nadogradnja, ponovno moraš raditi novi ISO i ručno ga instalirati 

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
uss kaže...

Ok dečki hvala, bez nervoze. Volim imati za svoje potrebe prilagođenu instalaciju sa integriranim driverima i isključenim servisima koje ne koristim. Moram reći da nemam namjeru prelaziti na drugi OS jer Windows 10 radi odlično. Probao sam VSLC 2019 bez Storea i ostalih aplikacija i radi duplo bolje od Pro. Problem je nabaviti licencu za Enterprise, pa sam mislio ukloniti te komponente sa Pro bilo prije instalacije ili poslije i mislim da neće biti problema jer nisu duboko integrirane u sustav. Mislim da time ne kršim uvjete korištenja a i ako kršim bili me kuki, jer im ne nanosim nikakvu štetu.

 Sta to tacno radi duplo bolje?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...

 Sta to tacno radi duplo bolje?

 

Mislim da ce argumenti spadati u rang "bolje ikone" ili "nema nepotrebnih gluposti u start meniju".

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

ma to riješava PS skripta za micanje MS appova, ima ih interaktivnih...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav ekipa,


stigao mi je danas laptop ovaj:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-s145-81mv00tusc-core-i3-8145u-4gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-fhd-freedos-sivo-014200065

stavila sam sada skidati ovaj link što si mi je rekao jedan kolega tu:

https://www.microsoft.com/de-de/software-download/windows10

Stavila sam opciju Deutsch, 64x i ništa više nije nudilo..sada skida to..kako sad ja mogu znati koju točnu lincencu tj key trebam kupiti?? Bitno mi je da mi je laptop na Njemačkom :D

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Miki_16 kaže...

Ta instalacija ima i Home i Pro verziju, ako u tijeku instalacije upišeš šifru npr. za Pro, instalirat će se Pro verzija, isto vrijedi za Home verziju.

Ako se taj laptop bude koristio za po doma ili za neki manji obrt, Home verzija je i više nego dovoljna, samo pazi ako je za firmu da uzmeš R1.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Malo sam glupa za to, meni nigdje nije pisalo Home ili Pro rekoh samo Win 10 pisao..zapravo kad se ta šifra upisej? nisam te skužila..sorry

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Miki_16 kaže...

Malo sam glupa za to, meni nigdje nije pisalo Home ili Pro rekoh samo Win 10 pisao..zapravo kad se ta šifra upisej? nisam te skužila..sorry

Zato jer taj ISO koji skidaš ima obje verzije, Home i Pro.

Kupi si verziju koja ti odgovara, kad te instalacija zatraži šifru, samo upiši šifru koju imaš i instalirat će se verzija koju si kupila, a onda po automatizmu i aktivirati.

Pogledaj video ispod od 3:30 min. pa nadalje.

ps. glupi ljudi ne postoje za mene.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 20:03 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hvala ti puno, i svim ostalima..

 

sad trebam naći negdje jeftino za kupiti key :D

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Miki_16 kaže...

Hvala ti puno, i svim ostalima..

 

sad trebam naći negdje jeftino za kupiti key :D

 

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1311.R5.TR11.TRC1.A0.H1.XWindows+10.TRS0&_nkw=windows+10+professional+64+bit&_sacat=0

 

Izaberi jednog sellera od ponuđenih, ja se u Njemački baš i ne kužim nešto pretjerano pa....

 

(kao što sam ti napisao prije, obrati pozornost na feedback kupaca koji su kupili već ključ od kojeg trgovca)

 

Edit: Ovaj se čini pouzdan,

526+ verkauft

99,4% Positive Bewertungen

https://www.ebay.de/itm/Windows-10-8-1-7-PRO-HOME-ULTIMATE-1-5-PC-32-64Bits-Versand-per-E-Mail/133358024919?_trkparms=ispr%3D1&hash=item1f0cc1f8d7:m:m0JfJ9deiBZpu7LmG97mRnA&enc=AQAEAAACYBPxNw%2BVj6nta7CKEs3N0qWugZ8KE8BSd9hvT5w0712yGokKcbV3954md8l0MHSv2Lf%2BYUDyPVDbvgVCurF08PPC%2ByPrieS5uj8L6HANdP28P5OPys%2Bf97ionZfs9UGl1tpaPQt2%2F2Ff0T9lxjqkiye4uFqOY3FhAnV9f4Es7RAh3qxa4CZgoJz2d7TlYb5APdDebiZdpSGGihn5qKMcz1sN8YslsnllI2ZOEg9KJelCx9F4ngoio3jAMD%2FeppYdtFF1rRG12FMGnIC0hcRCMuPOIgufueEbScwLBhBXY5LBjWgzvbyS3W47ctT0%2BbU9Ca4ZL9a%2BR6ij12zH80FWRGpeRnjvlTWpuQPpjPEgeKGzRspfp5%2FxnWzXySt07tZZcB0%2Flif1YE6DgTTDbAuAItzAeorl5neWAhZnKnpzvwDStli0Mxk9ZJ7MpNgb4z7%2FzdG4wpRxLBi1fRQ3fz9QGlyWZD%2F55uit7UNI57%2F2SK1DT92tlEKAC4YS5vD%2FOtQdz5dlevOQpHkv787jMk5GjHxjPPuc3dwYfd%2FgCUebCJJrZe%2FN0YIz5qwFRa7YOmx8ba1E2i8XFFkltfeYSYWMyLiwHiAQ2ma0qKabYfvvU%2FMI2r%2B4xxf3x6erW130KFrFR%2BaKWImv6H6CtTO7%2BoXdGojp%2Fr0%2BixvlD2ibuWriDMvnELliYxVCC3e8FLOPL%2FQB%2BhfQckBAFR7DElX5HXTAsjV6EMr7y%2F5mI%2BqRb5UJaoJpas4AdVNjmpDHp4WPL2%2BzdjrjR6m7PgWaf7KLXnIbvGp42AauIFQ%2Fq1FasizUh81M&checksum=133358024919e22048168e894d01bb25e1b245271454
Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 20:11 (fromcelltohell).
5 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Imam novosti u vezi onog laptopa nakon ovih zadnjih update-ova, mrezni adapteri mi se vise ne iskljucuju, ali se ne mogu spojiti ni na jednu mrezu. Javlja mi can't connect to this network. Obavio sam reset mreze, disable i enable, izbrisao neke zadnje update-ove i problem je ostao, i na usb adapteru i integriranom.

 

 

Edit: Izbrisao sam VPN adapter i proradilo je, pročitao sam na netu da je Microsoft pustio update koji riješava taj specifican problem.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 21:01 (Riot).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Na jednom hdd imam puno videozapisa dakle zelim prebaciti na drugi hdd odabrane mape i koristio sam

 

Directory opus - kao explorer sličan total comanderu

 

i za neke snimke mi baci grešku da ne moze kopirati jer je file valjda ostečeni ili nesto

 

Pitanje

 

Prvo me zanima, mogu li to kako popraviti ako je neki file ostečeni jer i ako fali neki bit ili nesto zelim da ostane snimak

 

i isto to zelim napraviti kopiju na drugom hdd, koji app je najbolji prebacivanje? Opet me zanima, želim prebaciti, video kakav jest bez da moram preskočiti .

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Preserverance kaže...

Na jednom hdd imam puno videozapisa dakle zelim prebaciti na drugi hdd odabrane mape i koristio sam

 

Directory opus - kao explorer sličan total comanderu

 

i za neke snimke mi baci grešku da ne moze kopirati jer je file valjda ostečeni ili nesto

 

Pitanje

 

Prvo me zanima, mogu li to kako popraviti ako je neki file ostečeni jer i ako fali neki bit ili nesto zelim da ostane snimak

 

i isto to zelim napraviti kopiju na drugom hdd, koji app je najbolji prebacivanje? Opet me zanima, želim prebaciti, video kakav jest bez da moram preskočiti .

 

 

 Zavis sta i kako je osteceno.....Ako fali bit ne znaci da ostatak mozes iskoristiti... Nije to ogrebotina na filmu....

Ja nikad nisam imao problema sa directory opusom tako da je malo vjerovatno do njega.... Odradi surface test sa nekim programom za to. Imas ih puno po netu....

4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...
Preserverance kaže...

Na jednom hdd imam puno videozapisa dakle zelim prebaciti na drugi hdd odabrane mape i koristio sam

 

Directory opus - kao explorer sličan total comanderu

 

i za neke snimke mi baci grešku da ne moze kopirati jer je file valjda ostečeni ili nesto

 

Pitanje

 

Prvo me zanima, mogu li to kako popraviti ako je neki file ostečeni jer i ako fali neki bit ili nesto zelim da ostane snimak

 

i isto to zelim napraviti kopiju na drugom hdd, koji app je najbolji prebacivanje? Opet me zanima, želim prebaciti, video kakav jest bez da moram preskočiti .

 

 

 Zavis sta i kako je osteceno.....Ako fali bit ne znaci da ostatak mozes iskoristiti... Nije to ogrebotina na filmu....

Ja nikad nisam imao problema sa directory opusom tako da je malo vjerovatno do njega.... Odradi surface test sa nekim programom za to. Imas ih puno po netu....

 znam da nije do njega, kopirat cu ja opet ali moram prvo vidjeti dali bi mogao ispraviti nekako te greske.

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Preserverance kaže...

Na jednom hdd imam puno videozapisa dakle zelim prebaciti na drugi hdd odabrane mape i koristio sam

 

Directory opus - kao explorer sličan total comanderu

 

i za neke snimke mi baci grešku da ne moze kopirati jer je file valjda ostečeni ili nesto

 

Pitanje

 

Prvo me zanima, mogu li to kako popraviti ako je neki file ostečeni jer i ako fali neki bit ili nesto zelim da ostane snimak

 

i isto to zelim napraviti kopiju na drugom hdd, koji app je najbolji prebacivanje? Opet me zanima, želim prebaciti, video kakav jest bez da moram preskočiti .

 

 

 -imaš neko oštećenje diska .. koje može biti fizičko ili logičko tj. HW ili SW. Ako je hw tad nema popravka, ako je sw tad je dovoljono npr formatiranje diska (do grešaka može doći u radu npr pregrijavanje cpu-ram-mbo i tad su greške moguće kao i nestanak struje.. kad zapis nije do kraja završen inače u normalnom-teoretskom radu svaki snimak 'mora' biti ispravan .. mora pod navodnicima jer se greške-kvarovi ipak dešavaju a kvar nikad nije 100% predvidljiv).

-zato, prvo trebaš iskopirati sve što želiš, jer možda će se sve pogoršati, tek tad kreneš s dijelom koji je problematičan i pokušajima fixanja-spašavanja.

-fix započneš iz cmd-chkdsk .. bolje bootati install medij tj pravilo (ako možeš) da ne koristiš disk koji pokušavaš spasiti-kopirati-fixati.. a win ga koristi tj ako je na tom disku os-apps (ili su podaci na zasebnom storage disku). Ako je to neki storage disk (ne sys-os-app) opet je ''bolje'' iz 'dosa' .. s bootmedija jer tad si siguran da nema utjecaja neki treći soft npr malware ili antivirus tj sve što nudi win je nepotrebno za chkdsk i tad je to bolji način (eliminacija svih mogućih trećih smetnji).

-chkdsk možda pronađe greške i sve fixa, možda grešaka nema. Ako nađe i fixa to može trajati satima i nikad nije sigurno gdje može zaglaviti, npr pregrijavanje hdda ili kontrolera (što je moglo biti uzrok nastanka problema).

- svi alati-soft za spašavanje podatka koriste CRC.. tj svaki podatak je zapisan s nekom redundancijom i kontolnim bitom. Ovisno o tipu i ''veličini'' greške (kombinaciji sektora-clustera-sreće..) može se 100% rekonstruirati nedostajući byte ili ne može.

-za svaki tip filea je različito, kao i za FS (filesys, fat-ntfs-ext3..) i relativno lako je fixati crcom neki manji file (jer je manje razbacanih clustera-fragmentacija i sama rizičnost za ogrebotinu kao što je teško puškom pogoditi mrava a lako slona, puška je ista, cilj nije). Da bi bilo koji file (digitalna nakupina bitova-baytova-nulljedinica) bio ispravan tj čitljiv moraš ga imati čitavog 100%, ne 99% (osim dio koji spasi crc, tj s tim se računa). Tad su video fileovi već u najgoroj situaciji. Dodatno, lakše je rekonstruirati nrp txt ili worddoc (svakom fileu se zna interna struktura i uz crc se ''zna'' što gdje mora/može/ne može biti i to se koristi u algoritmu za spašavanje tj kad se od nekoliko mogućih mora nagađati koji bit je idući.. npr OCR možeš ispraviti tipfeler u nekoj riječi jer ti je očigledno krivo slovo..) Tu su dodano kompresori kao zip, mogu pomoći jer imaju dodatni crc, ali upravo izvacivanjem 'viška' tj tog crc dijela štede mjesto i ovisi o tipu-veličini kompresije. Tako je najlakše spasiti običan txt, teće neku sliku (lossless) kao bmp pa teže jpeg a najteže audio i video fileove, jer je najmanja redundancija tj upravo zbog veličine-kompresije da bi file bio manji.. i po tome imaš najmanje šanse spasiti viedeo fileove, pogotovo ako su mpeg4-hevc.. jer su izuzetno velike kompresije tj količina potrebnih podataka u omjeru s kontrolnim-crc-redundantim podacima koji služe kontroli/fixu.

-to je dio gdje te 'upozoravam' da je nadati se spasu videa s najmanje šansi.. sve ostalo je lakše za koji postotak, no sve je na kraju stvar statistike-sreće.

-vjerojatno oštećene fileove koje nisi mogao kopirati nećeš moći spasiti.. možda od odštećenih desetak spasiš jedan..

-najgori dio 'statiskičke-sreće' je što ti ne moraš ni znati kad je do kvara-problema (pogrešnog zapisa ili oštećenja diska) došlo.. tj sad kad kopiraš vidiš problem ali možda je file takav već godinama, možda je neki cluster defragom već izbrisan-korišten i tad dio koji sadrži stvarni podatak možda više ne postoji (zato se kod kvara-problema disk koji se spašava ne koristi jer korištenje tad ubija šansu..).

-u idealnoj situaciji disk je prije korištenja bio prazan, tad je svaki cluster slobodan i win-FS tad koristi linearno disk (redom kako zapisuje..) to je najidealnije za spašavanje, jer algoritam ako nema podatak koji je idući cluster-blok, pokušava prvi susjedni-idući.. i kod novog-praznog to je 99% pogodak tj upravo idući cluster (kao sortiranje po abecedi..) dok u slučaju fragmentiranog diska to može biti na bilo kojoj poziciji-clusteru na mediju + vrijeme+defragmentacija+prepisivanje drugih podataka preko onog kojeg želiš spasiti.. tad je mogućnost nalaženja tog clustera možda 1% tj nije problem jedan cluster nego niz, ako zamisliš redne brojeve, 1, 2, 3, 4, 5, 6... itd svi znamo taj niz, ako iz tog niza obrišeš-oštetiš-izgubiš, npr broj 3, znamo točno koji broj nedostaje i tad crc pokrpa rupu, kao rezervni kotač u autu.. ali ako puknu dvije gume nemamo dvije rezervne.. tj kompresija i crc mogućnost rekonstrukcije su dvije suprotne stvari i praktički ne postoji algoritam koji će pogoditi nedostajući pixel dok slovo možemo čitanjem rečenice.. zato je video mp4 najteže tj jako mala tolerancija za crc u odnosu na veličinu fiela, a da bi bio ispravan, moraš ga čitati 100% od početka do kraja.. kao i kopiranje, ispravno je samo kad svaki bit zapiše i potvrdi, ako izbacigrešku, nije (ali je možda moguće spasiti-pročitati).

 

-zašto ovaj text? pa kao info, lakše je kad se nešto zna, mada to ne mora pomoći tj ovaj text neće fixati, nije klikni-to-pa-ćeš-nešto.. osim dijela chkdsk i preporuke da se disk ne koristi, da se to radi s bootmedija. + dok to pokušavaš imaš dovoljno vremena, pa kao štivo za čitanje :))

 

-nema čudotvornih appsa koje nekim trikovima spase podatak, postoji statistika, postoji sreća i postoje kvarovi. (ako i backup!, za sve što je važno..).

-ako su to filmovi tad ne treba previše žaliti, tj brže ćeš ponovo pribaviti željeno.. ako je nešto osobno, tad trebaš pročitati i STATI, tj ovisno koliko su ti važni smimci.. ne čačkati jer i ovako su šanse male a svakim radom tj pokušajem (koji je možda dobar, možda loš) se šansa smanjuje tj ako je i dalje prisutan uzrok kvara kao pregrijavanje tad možeš problem proširiti dok se ne možeš nadati da će se nekim čudom sve popraviti (murphy, obrnuto, sve što može poći loše.. primjer ti je koronavirus + potres .. i padne snijeg, da je film rekli bi pretjerano, život).

 

-ako su filmovi, nešto što se može skinuti, možeš jednostavno pokušati chkdsk i nakon pokušaja (i kopiranja ako je nešto fixano) obrišeš sve, particije i napraviš ponovo.. šanse da je hw-sw uzrok su 50-50% i moža će disk nakon toga raditi godinama bez problema (kao što može sutra crknuti). Ostali alati-soft ne rade ništa 'pametnije' ali imaju algoritam npr koliko pokušaja-retrya u traženju izgubljenog bytea.. pa možda daju neki rezultat, ali ako je to na istom disku tad installom-korištenjem smanjuješ šanse jer disk radi-čačka i time gazi možda upravo podatak koji želiš spasiti.. u normalnom radu bez greške taj podatak bi bio siguran na disku, kod problema nije siguran a sasvim nešto drugo je znati dali uopće postoji na mediju ili je već nestao odnosno pronaći ga. Izmisliti-crcom video je nemoguće, tj možda jedna sekunda tolerancije na minutu/sat a to je opet ništa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

provjerio sam sa easeus partition master hardisk i odvrtio surface scan i nula grešaka.

 

 

Postoji sansa da ja sve to zamjenim za ispravni, no zanima me, ima li koji alat za analizu fileova tj da vidim i zapišem koji je ostečen ? Pa da sve to zamjenim ako je moguće ako je nemoguće onda obrišem.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice