Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.564
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

+1

 

tog se i drzim kad ljudima privatno radim windowse . Ako ne zele kupit licencu instaliram windows bez aktivatora i pm i mir ..A onako sto pitanja , sto ovo sto ono :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Dud kaže...

Hej momci koje je aktualno dobro mjesto za jeftini key za winse. Ne treba meni nego sestrinom dečku. Može link i na PP. Tnx unaprijed.

-google ne radi? win teme gdje se to spominje..

-ne trebaš key, osim ako trebaš R1.. tj win radi i bez aktivacije tako da za kućnu upotrebu ne moraš previše brinuti (niti je to nešto za PP... kao ni za zahvalu) :) .. osim ako je to oblik žicanja dok friday dijeli slatkiše.. :))

 Ma radi google kaj ne bi radil, ali u ovih 8 godina kaj sam na forumu sam naučil da ponekad bugovci imaju bolje i kvalitetnije riješenje. Pa onda radije prvo ovdje pitam. Ja ne trebam, moji su jedni licencirani, a na dva druga kompa ih imam onak bez ključa i sve super. Ali nije za mene, nego za sestrinog dečka. Njega baš iritira to kaj nisu licencirani, iako mu sve radi normalno...(da to je jedini razlog...ne pitajte me ništa  ) 
Btw da sam štel žicat onda bi se javil kolegi na PP, a i ne mislim žicat kad nije za mene. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Dud kaže...

Hej momci koje je aktualno dobro mjesto za jeftini key za winse. Ne treba meni nego sestrinom dečku. Može link i na PP. Tnx unaprijed.

-google ne radi? win teme gdje se to spominje..

-ne trebaš key, osim ako trebaš R1.. tj win radi i bez aktivacije tako da za kućnu upotrebu ne moraš previše brinuti (niti je to nešto za PP... kao ni za zahvalu) :) .. osim ako je to oblik žicanja dok friday dijeli slatkiše.. :))

 

Poslao sam sada vec dosta keyeva ljudima koje ni ne znam (cak su mi i u okviru foruma nepoznati). Zadnji kojem sam poslao se nije ni zahvalio. Samo cekam da se ljudi pocnu zaliti moderatorima jer po par sati zna proci dok im posaljem key

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
ihush kaže...
Dud kaže...

Hej momci koje je aktualno dobro mjesto za jeftini key za winse. Ne treba meni nego sestrinom dečku. Može link i na PP. Tnx unaprijed.

-google ne radi? win teme gdje se to spominje..

-ne trebaš key, osim ako trebaš R1.. tj win radi i bez aktivacije tako da za kućnu upotrebu ne moraš previše brinuti (niti je to nešto za PP... kao ni za zahvalu) :) .. osim ako je to oblik žicanja dok friday dijeli slatkiše.. :))

 

Poslao sam sada vec dosta keyeva ljudima koje ni ne znam (cak su mi i u okviru foruma nepoznati). Zadnji kojem sam poslao se nije ni zahvalio. Samo cekam da se ljudi pocnu zaliti moderatorima jer po par sati zna proci dok im posaljem key

 

Petko ja sam na linuxu... Ali, pošto svima daješ okolo, ja ti se u ime svih koji nisu zahvaljujem. Neka tvoja žrtva ne ostane nepoznata.  

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

Evo jedno neobicno pitanje, nije nikakav problem, samo sam se naucio na prijasnje stanje kako je bilo.

 

Situacija je sljedeća:

 

na prijašnjem externom disku, recimo kad sam bio u folderu filmovi i serije, u tom folderu imam posebnu mapu SERIJE. Kad sam pritisnuo slovo "S", odmah bi me bacilo u toj mapi na prvi film koji je na slovu S (ima ih nešto prije foldera SERIJE) i samo bih par foldera ispod kliknuo na SERIJE. Međutim, sad bilošto kad pritisnem, meni odmah to baca u search bar i traži/pretražuje cijeli folder filmovi i serije umjesto da mi tako baci opet na slovo "S".

Da li se to moze kako promijeniti?

 Ja bih i sam trazio po googleu da znam sto moram traziti uopce, pa evo, probat cu jos jednom ako netko nije vidio/procitao. Znaci, u folderu kad stisnem slovo mi pocne u search baru odmah pretrazivati sve rezultate sa slovom S, a prije kad sam ga stisnuo mi je bacilo na prvi folder s tim imenom, bez trazenja u search baru. Moze li se to vratiti?

Kovačić
6 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ja ne razumijem te ljude ‘ gdje se moze najeftinije naci key ‘pa jbt upisi win10 key cheap i naci ces odmah. Ja sam sebi uzeo za 3 eura OEM key za Win 10 Pro i radi savršeno sve. Ako vam je i ta 3 eura puni i žicate key po forumu onda se upucajte odmah. Facepalm
your nudes are safe with me.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

.. da, ima i po 2-2,5€ (i manje) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
_itsmoriarty kaže...
ja ne razumijem te ljude ‘ gdje se moze najeftinije naci key ‘pa jbt upisi win10 key cheap i naci ces odmah. Ja sam sebi uzeo za 3 eura OEM key za Win 10 Pro i radi savršeno sve. Ako vam je i ta 3 eura puni i žicate key po forumu onda se upucajte odmah. Facepalm

 ali ne razumiješ to je lova iz NJEGOVOG džepa...

 

najbolje je kaj takvi poslije 3.14zde na Gance kad prose..  će't gatam slatki kume, mnogo jeftino...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Prešao bi na Windows 10 pa imam nekoliko pitanja.

Za oko su mi zapele pro ili Enterprise verzija OS-a. Koristio bi kao kućni korisnik. Dual boot s Linuxom svaki OS na svom disku.

Windowsi bi bili korišteni većinom za gaming, a Linux za sve ostalo. Također mi je bitan što brži OS i privatnost tj. da OS ne prati svaki moj korak.

 

Da li je uopće legalno koristi Enterprise verziju kao kućni korisnik, vidio sam da je Ebay i jedna stranica za keyeve koja se reklamira po našim portalima normalno prodaju?

Enterprise mi je pala za oko zbog manje bloatwarea i smanjene telemetrije, ali može i pro verzija ako se može dovesti na sličnu razinu pa bi bio zahvalan ako netko može preporučiti neke alate kako smanjiti oboje na minimulnu razinu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 19:41 (BSMB).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BSMB kaže...

Prešao bi na Windows 10 pa imam nekoliko pitanja.

Za oko su mi zapele pro ili Enterprise verzija OS-a. Koristio bi kao kućni korisnik. Dual boot s Linuxom svaki OS na svom disku.

Windowsi bi bili korišteni većinom za gaming, a Linux za sve ostalo. Također mi je bitan što brži OS i privatnost tj. da OS ne prati svaki moj korak.

 

Da li je uopće legalno koristi Enterprise verziju kao kućni korisnik, vidio sam da je Ebay i jedna stranica za keyeve koja se reklamira po našim portalima normalno prodaju?

Enterprise mi je pala za oko zbog manje bloatwarea i smanjene telemetrije, ali može i pro verzija ako se može dovesti na sličnu razinu pa bi bio zahvalan ako netko može preporučiti neke alate kako smanjiti oboje na minimulnu razinu.

Enterprise verzija je zapravo obična Pro namijenjena poslovnim korisnicima. Sve što dolazi instalirano s Pro verzijom, dolazi s Enterprise verzijom. Na Enterprise navodno možeš malo smanjiti telemetriju, ali je ne možeš ugasiti (ako se dobro sjećam, ta opcija u jednoj od prethodnih verzija nije radila, ne znam radi li sada).

 

Ono što ti tražiš je Enterprise LTSC verzija. Samo ta verzija nema UWP aplikacije, Cortane i telemetrije jer je namijenjena za korištenje na bankomatima, medicinskoj opremi i sličnim računalima. Ali, ni ta verzija nije perfektna jer su neki prijavljivali probleme s driverima od grafičke, ali i s nekim programima.

 

Moja preporuka je da iskoristiš besplatnu nadogradnju na Pro. Ali ako baš želiš kupit Enterprise, ne vidim zašto bi bilo nekih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 20:25 (Marko :D).
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Na LTSC sporije stizu azuriranja, ne? Ili je isto?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, tako nekako. Sigurnosna ažuriranja stižu redovito (kao i na svakoj verziji Windowsa), ali ažuriranja za značajke sustava izlaze svake dvije ili tri godine.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Da, tako nekako. Sigurnosna ažuriranja stižu redovito (kao i na svakoj verziji Windowsa), ali ažuriranja za značajke sustava izlaze svake dvije ili tri godine.

 

Dobro da ih onda nisam instalirao. Cini mi se da cak i na Pro For Workstations stizu azuriranja kasnije. Sjecam se da sam ono azuriranje za raytracing cekao mjesecima nakon sto su ga drugi vec koristili. Na kraju ga nisam nikad ni koristio...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

S jedne strane, LTSC zvuči dosta privlačno; Windows bez UWP aplikacija, Cortane, telemetrije, najstabilniji sustav. Ali s druge strane zvuči totalno ne privlačno; problemi s nekim driverima, ažuriranja za značajke svake dvije ili tri godine, navodno se za nadogradnju mora skidati cijeli ISO i onda preko bootabilnog medija nadograditi, ali nisam siguran. 🙂

4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Hvala svima na savjetima.

 

Bit će PRO vjerojatno baš iz razloga što mi OS treba samo za gaming.

 

Blotware i telemetriju probati ću limitirati s postavkama i 3rd party programima.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Da li bi se mogla ta lista ubaciti u host file?

I da li bi to radilo?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Da li bi se mogla ta lista ubaciti u host file?

I da li bi to radilo?

 Zasto ne bi moglo?

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...
djigibao kaže...
Da li bi se mogla ta lista ubaciti u host file?

I da li bi to radilo?

 Zasto ne bi moglo?

 Ide to na layer 7 u mikrotika da na sve uređaje odradimo odjednom..

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, tu listu možeš ubaciti u hosts datoteku. Čak imaš na internetu i gotove hosts datoteke koje blokiraju telemetriju (pa ih samo kopiraš/zalijepiš).

 

Da li će to 100% raditi? Sumnjam. Hosts datoteka je namještena da neke Microsoftove domene propušta. Recimo, ako pokušaš blokirati microsoft.com ili bing.com (odnosno napišeš da vode prema 127.0.0.1 ili 0.0.0.0), i dalje ćeš im moći pristupiti kao i da ih nisi blokirao.

 

Najbolje rješenje bi bilo napraviti AdGuard Home ili Pi-Hole i tu listu ubaciti u iste. Na taj način Windows ne može sabotirati promet prema istima jer se blokiranje vrši na razini DNS-a, a ne računala. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 21:34 (Marko :D).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

S jedne strane, LTSC zvuči dosta privlačno; Windows bez UWP aplikacija, Cortane, telemetrije, najstabilniji sustav. Ali s druge strane zvuči totalno ne privlačno; problemi s nekim driverima, ažuriranja za značajke svake dvije ili tri godine, navodno se za nadogradnju mora skidati cijeli ISO i onda preko bootabilnog medija nadograditi, ali nisam siguran. 🙂

 Ja sam probao tamo negdje 2018 koristiti LTSC i imao sam problema sa AMDovim driverima. Nisam reprezentativan uzorak al sam svejedno okrivio LTSC 

Have no fear, Vlad is here
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
VladimirLem kaže...
Marko :D kaže...

S jedne strane, LTSC zvuči dosta privlačno; Windows bez UWP aplikacija, Cortane, telemetrije, najstabilniji sustav. Ali s druge strane zvuči totalno ne privlačno; problemi s nekim driverima, ažuriranja za značajke svake dvije ili tri godine, navodno se za nadogradnju mora skidati cijeli ISO i onda preko bootabilnog medija nadograditi, ali nisam siguran. 🙂

 Ja sam probao tamo negdje 2018 koristiti LTSC i imao sam problema sa AMDovim driverima. Nisam reprezentativan uzorak al sam svejedno okrivio LTSC 

 - nije upućeno kao odgovor nego objašnjenje ''insiderima'' kao marko (koji bi to tad trebali znati..) tj mala škola o winver, driverima i evoluciji (promjenama).

 

od 1709 (pa svaki +6m build, 1803-1809-1903..) MS radi promjenu WDDM 1.0 na 2.0. tj izbacuju legacy-support (počinje wintel umjetna nekompatibilnost x86 BIOSa i sl.).

-drivere proizvode proizvođači HWa, u ovom slučaju, nvidia-ati(amd).. i da, intel, ali on je insider + zbrčkano po jezgrama cpua sasvim drugi problem tj ne isti problem kao ovaj o kojem govore postovi iznad.

-proizvođači su još inertni, tek se naviknuli na 6-mjesečne cikluse + ovo je promjena jer do sad je win bio kompatibilan sa svime, desetljećima unazad, no ms polako gasi sve staro + par godina je svaki izlazak builda bio odgađan i već je uobičajeno kašnjenje u odnosu na zacrtani datum mjesec-dva.. (zbog bugova-problema, najgori kad su brisali dokumente..).

-običan juzer ne vidi razliku, ne razumije.. npr win10 driver, ima win10 driver... i radi na win10, ali sad neće! .. pa zamislite da sad umjesto win10-builda imamo win11, 12, 13.. tad bi nam bilo jasno. Ako odete na stranice proizvođača vga-mbo pronaći ćete barem tri aktuelne verzije-build drivera, tj 'isti' win, 'isti' driver.. ali imamo tri različita drivera, tj ovisno o buildu. Mora biti sukladno buildu (to je novo).

-kako najlakše objasniti juzeru, -pogledajte taskmanager-GPU dio, tu sad vidite vga-gpu podatke, to vrijedi samo za noviji HW s novim driverom, ne za stari hw ako nema novi driver-model tj ako je wddm1 tad nema, ako je wddm2 tad je to tu.

-do tog su driveri VGA bili isti, desetljećima, čak se moglo koristiti npr od XPa ako nemate drugi (ali ugl samo 32bitni jer nisu postojali 64bitni tad..) tj samo noviji HW je ovisan o novom driveru zbog novih mogućnosti.

 

-kranje blesava situacija jer formalno je to isti win-10, driver.. no upravo zbog ovog je važan i build. MSove greške-bugovi i silovanje ciklusima, proizvođači uvjek više brinu o novom hwu i prodaji pa tek tad o updateu drivera koji su im do tad radili.. i naravno da je tad u tom vremenu par mjeseci bilo potrebno dok se sve posloži, pa ati izbaci driver koji ne radi, pa nvidia, pa poprave.. i već imate novi build-ciklus nakon 6mj.

 

-na to dodati različite korisnike, tj insider-fast, onaj koji update dobija prvi, unutar mjeseca.. slow, malo kasnije, normalni user, 3-6mj.. odgođeno.. i tad dođete do LTSB koji je zadnji, nasporiji.

-normalne verzije za korisnike su home/pro, normalna postavka tj odgoda updatea-upgradea (na novi build) je do 6mj i tad takav korisnik ni ne primjeti problem barem teoretski, jer do tad već sve poslože, osim ako baš tad instalira i skida win-build i driver, tj tad treba znati tu sitnicu da mora paziti na build, a MS to nigdje ne napominje .. dok bi pravi insideri kao marko to trebali znati, ali naravno ne znaju jer su početnici koji su samo zbog licence ušli u insider i samo isprobavaju.. :) tj tek se uče, još ne razumiju, ne znaju.. a rade ono što rade početnici, forsiraju, žure uvjek najnovije + koriste ENT i sl. verzije-licence koje nisu za normalne korisnike, kao ni ltsb.. U firmi koja ima admina, pretpostavka da on to zna i tad problema nema, odnosno ima upravo u ovoj temi, hrpa insidera, koji žure prvi dan na najnoviji build i tad kmeće mjesec dana dok im se pojavi upotrebljiv driver za vga. To je insider, pokusni kunić, test. Tome i služi, tj testira se rad i prijavljuju problemi, tj onaj tko želi stabilan rad tko ne želi probleme, ne gura se u insider, u fastring i po tome su sami krivi mada je za situaciju odgovoran MS, koji kemija-glupira se.. ali ne možeš ništa.

 

ako danas idete instalirati win, skinete aktualan build, 1909, instalirate, podesite i date malo vremena +ažuriranja, dok automatika obavi svoje, 99% da će sve raditi, da će svi driveri biti adekvatno instalirani. Ali, naravno želimo i full-driver sa svim dodatnim opcijama, pa tad odete na stranicu proizvođača i pogledate što ima, koja verzija + BUILD... +pa malo i pročitati.

-gledajući povijest, treba pretpostaviti i moguće probleme, pa uskoro će 2003-build ili kako će ga već označiti, tj 2020.03. znači da je gotovo cca u trećem mjesecu, da će biti izdan u četvrtom, već navikli na probleme-bugove-kašnjenja to može biti koji mjesec kasnije.. a tek izlaskom službenog builda počinje i obveza proizvođača kao nvidia-ati da izbace i oni službene drivere i lako se može desiti da u tom međuvremenu imamo limb-stanje.. tj već viđen problem, no ljudi su intelektualna bića i jednom naučeno anticipiraju, pripreme se .. tj znaju. Tko zna, možda će idući build napraviti isti problem za npr audio driver.. možda za nešto deseto, printeri su postali problem jer je ms izbacio ogromnu staru bazu iz installa, dok proizvođači po isteku supporta nemaju obvezu + ne žele jer im je suprotno interesu.. i tad se lako desi da se kupi novi printer, jer jednom kad ste na win10 možete samo neko vrijeme odgađati.. ili LTSB, ali to je za firme kao i ENT, običan korisnik home-pro nema takav izbor. (a ja pomažem kućnima i onima koji kao marko nešto žele naučiti, ne firmama i institucijama, oni imaju admina..).

 

-pogledajte malo buildove, pročitajte oznaku (oni koji to još ne znaju, to je skraćeni oblik datuma), pogledajte drivere za mbo-vga na str. proizvođača... tj to mogu oni koji to žele naučiti, dok im sve radi, ne kad se problem desi pa možda više ne radi, tj to je smisao znanja-učenja, razumjeti i predvidjeti moguće situacije unaprijed, ne biti uvjek iznenađen i tad je manje problema, čak i kad se MS trud stvoriti ih :)

 

-win je 'jedan', nema bolji-lošiji, odnosno više ovisi o onom tko ga koristi-podešava nego o tome da ja imam neki bolji win, imam isti kao i ostali, običan pro (mada imam i ostale..) radi.

 

+ kao btw, one koje muči telemetrija pa sad svježe i popis hostlista.. za blokirati, ako se blokira pristup MS serverima, tad možete očekivati nove probleme, npr update ili deaktivacija licence po isteku 180 dana.. pa mada možda nešto zvuči zgodno, to ne znači da to trebate raditi. Svaka akcija ima odgovarajuću reakciju i win sukladno pravilima svemira radi isto, pa razmisliti. Ako nakon tog imate problem, hoćete li okriviti ms-win ili nekog trećeg?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 11:24 (ihush).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

 WTF  

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

 WTF  

 

 Bez panike :) ... 12 threadova.

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kod clean instalacije win 10, koji jezik izabrati prilikom kreiranja usb stick-a. Želim da win 10 bude na engleskom jeziku, a tipkovnica na hr. Jel bolje onda izabrati u mct toolu eng jezik, pa kasnije u postavkama windowsa naknadno izabrat hr jezik za tipkovnicu, prikaz sata i datuma.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Kod clean instalacije win 10, koji jezik izabrati prilikom kreiranja usb stick-a. Želim da win 10 bude na engleskom jeziku, a tipkovnica na hr. Jel bolje onda izabrati u mct toolu eng jezik, pa kasnije u postavkama windowsa naknadno izabrat hr jezik za tipkovnicu, prikaz sata i datuma.

Ne znam za 1909 build jer sam zadnje instalacije radio sa 1903 pa ga onda pustio da napravio upgrade na 1909 iz Windowsa, ali na početku odaberi engleski, regional settings Hrvatska a u nastavku keyboard layout Standard.

Da, malo nervira ali nema Croatia na izborniku. Kad se sve instalira treba još na par mjesta podesiti (Administrative Local Settings, tako nešto) kao i one opcije za Welcome screen (ako želiš da se datum ispisuje na hrvatskom).

 

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Kod clean instalacije win 10, koji jezik izabrati prilikom kreiranja usb stick-a. Želim da win 10 bude na engleskom jeziku, a tipkovnica na hr. Jel bolje onda izabrati u mct toolu eng jezik, pa kasnije u postavkama windowsa naknadno izabrat hr jezik za tipkovnicu, prikaz sata i datuma.

 znači, odabereš English / Croatia /Standard na instalaciji...

 

ali u Windowsima trebaš:

 

Start - Settings - Language:

 

dodati hrvatski jezik (ne trebaš označiti da bude jezik prikaza! dakle engleski ostaje) i kad sve instalira...

 

imaš na istom ekranu gore s desna 3 poveznice:

 

druga (srednja) je Administrative Language Settings - u principu te baca na Region Settings u Control Panelu, tu u tabu Formats odabereš u padajućem meniju Croatian (Croatia) da sve regionalne postavke budu na hrvatskom (format datuma i sata, nazivi dana i mjeseca)

tu imaš tab Administrative settings, gdje, nakon što sve podesiš (znači sl. korak pa se vratiš) možeš kopirati postavke na nove korisnike, znači kreiraš korisnika i on će imati takve postavke odmah, bez podešavanja iz njegoova profila

 

na trećoj poveznici - Spellcheck, typing and keyboard settings - otvara se prozor Input, skrolaj dolje do Advanced keyboard settings, klik tu i iz padajućeg menija Override input method odabereš Croatian - standard keyboard...

 

 

i onda si pravi rvacki ITevac, imaš sve na engleskom s hrvatskim regionalnim postavkama i tipkovnicom kao zadano

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 20:53 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hvala puno, ide copy paste pa da imam do daljnjega. Uvijek me zbuni to namještanje language postavki tokom clean instalacije windowsa.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...
sage kaže...
Kod clean instalacije win 10, koji jezik izabrati prilikom kreiranja usb stick-a. Želim da win 10 bude na engleskom jeziku, a tipkovnica na hr. Jel bolje onda izabrati u mct toolu eng jezik, pa kasnije u postavkama windowsa naknadno izabrat hr jezik za tipkovnicu, prikaz sata i datuma.

 znači, odabereš English / Croatia /Standard na instalaciji...

 

ali u Windowsima trebaš:

 

Start - Settings - Language:

 

dodati hrvatski jezik (ne trebaš označiti da bude jezik prikaza! dakle engleski ostaje) i kad sve instalira...

 

imaš na istom ekranu gore s desna 3 poveznice:

 

druga (srednja) je Administrative Language Settings - u principu te baca na Region Settings u Control Panelu, tu u tabu Formats odabereš u padajućem meniju Croatian (Croatia) da sve regionalne postavke budu na hravtskom (format datuma i sata, nazivi dana i mjeseca)

tu imaš tab Administrative settings, gdje, nakon što sve podesiš (znači sl. korak pa se vratiš) možeš kopirati postavke na nove korisnike, znači kreiraš korisnika i on će imati takve postavke odmah, bez podešavanja iz njegoova profila

 

na trećoj poveznici - Spellcheck, typing and keyboard settings - otvara se prozor Input, skrolaj dolje do Advanced keyboard settings, klik tu i iz padajućeg menija Override input method odabereš Croatian - standard keyboard...

 

 

i onda si pravi rvacki ITevac, imaš sve na engleskom s hrvatskim regionalnim postavkama i tipkovnicom kao zadano

 meni npr, sve stavljeno na njemacki, osim tipkovnice na hrv, i na lockscreen-u mi pise datum na hrvatskom. iritira me to al dobro, ubiti windowsi su mi na engleskom, tipkovnica na njemackom kao i formats itd, te sam naknadno dodao hrvatsku tipkovnicu, ali ne i language pack, i svejedno mi pise datum na hrvatskom na lockscreenu. 

your nudes are safe with me.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ako si naknadno dodao hr tipkovnicu, zar nisi morao preuzeti language file neki za hr tipkovnicu? Znači da na popisu imaš izbora za hr odabir tipkovnicu..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 23:12 (sage).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice