Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.336
|
čitano: 3.040.147
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
Windows 10 - općenito

Baš zanimljivo izgleda, ali ne da mi se ići u avanturu. Za taj kvadratić u satu probaj neki drugi font ili promijeni kodiranje.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Windows 10 - općenito

Pozdrav ekipa,

Zanima me da li se windows 10 pro OEM key smije koristiti u poslovne svrhe, odnosno da li na novo računalo koje dolazi bez OS, se smije instalirati windows 10 pro i kupiti OEM key ili moraju biti ove licence koje koštaju po 100eur i više ?

0 0 hvala 0
13 godina
Re: Windows 10 - općenito
sokre2896 kaže...

Pozdrav ekipa,

Zanima me da li se windows 10 pro OEM key smije koristiti u poslovne svrhe, odnosno da li na novo računalo koje dolazi bez OS, se smije instalirati windows 10 pro i kupiti OEM key ili moraju biti ove licence koje koštaju po 100eur i više ?

-win licence nemaju veze s tim, može bilo koja licenca, home-pro, retali-oem.. ali za firmu je problem nešto sasvim drugo-treće.. papir-račun-r1 tj dokaz kupnje licence na firmu u računima, čisto stvar porezne i urednih knjiga dok ms-a to ne zanima.

.. a ono što se može pročitati između redova-posta-pitanja.. je izvor jeftinije ili skuplje, odgoovr, za firmu ti treba r1 račun s podatcima firme dok zakon ne zanima cijena licence ili izvor tj to jedino može zanimati ms-a .. ms i porezna nemaju veze jedni s drguim itd. pa do tog da ti billygates može pokloniti isti-origianlni win-licencu no problem ostane isti, papir tj r1 račun kojim je to tad važeća licenca za firmu, dok kućni (osobne potrebe) ne mora nikad nikome dokazivati računom kupnju.

edit** važno! .. za sav ostali soft je važna razlika u nazivu, home/student i sl. i tad ta verzija nije za firme-komercijalnu upotrebu.. npr office, win je izuzetak s tim nazivom tj home je dozvoljena za firme, student naravno nije itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 19:03 (ihush).
12 godina
Windows 10 - općenito

Jel ti 74€ / 558 kn OK ???

link

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

da ovoga sam kupio i imam r1 racun kako je gospodin iznad napisao i jasna mi je logika. Sada trebam jos 10 licenci pa sam razmisljao da uzmem preko keyshopa nekog...

13 godina

-radiš nešto sasvim pogrešno.. za posao su win-os licence najmanji problem, tj ako je to problem tad zaboravi na firmu.. a npr startup-poticaji su već dovoljan razlog da to ne radiš + firme ne kupuju u trgovini nego direktno, ne po komad-retail (oem) nego partner, godišnje.. itd. tj tu je stvar matematike i ostalog softa što se isplati, s više od 4 računala je to svakako jeftinije godišnje-paušal u odgovarajućem partner paketu, bagatelno, čisto.

-sve ostalo je x-puta skuplje.. ako će 1000€ biti problem tad ne kreći u otvaranje firme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice