Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 14.945
|
čitano: 2.578.765
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
Windows 10 - općenito

-još jedna os ms sitnica koja 'iritira'.. tj umjesto da se korisniku ponudi ako nešto želi, jednostavno se instalira-pokrene-pojavi. (dovoljan razlog da je 'ubijem'.. ali naravno, već očekivano-MSovski, nema deinstalla-uklanjanja.. samo gašenje turnoff..).

Ostanite u to vrijeme uz novosti i interese ... kaže ms, + daje nam neka generička pitanja-odgovore, osim zašto?

edit: jednako kao meet now (trenutni sastanak) ili cortana.. (koja se može u PSu deinstalirati). .. tj dok neke stvari mogu progurati pod 'dio sustava'.. ovo je viđet.. dodatak, koji nikako ne može biti dio osa, tj vremenska prognoza i vijesti nisu stvar osa nego isključivo moja, moj izbor i kao prvi korak ne želim neki viđet.. ono što želim tražim, najmanje želim ovakvo bahato uguravanje 'fičera' koji nije fičer, nije os, nego smeće-reklama čak i da radi ono što želim, tj barem da to pita-ponudi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 14:54 (ihush).

0 0 hvala 0
10 godina
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-još jedna os ms sitnica koja 'iritira'.. tj umjesto da se korisniku ponudi ako nešto želi, jednostavno se instalira-pokrene-pojavi. (dovoljan razlog da je 'ubijem'.. ali naravno, već očekivano-MSovski, nema deinstalla-uklanjanja.. samo gašenje turnoff..).

Ostanite u to vrijeme uz novosti i interese ... kaže ms, + daje nam neka generička pitanja-odgovore, osim zašto?

edit: jednako kao meet now (trenutni sastanak) ili cortana.. (koja se može u PSu deinstalirati). .. tj dok neke stvari mogu progurati pod 'dio sustava'.. ovo je viđet.. dodatak, koji nikako ne može biti dio osa, tj vremenska prognoza i vijesti nisu stvar osa nego isključivo moja, moj izbor i kao prvi korak ne želim neki viđet.. ono što želim tražim, najmanje želim ovakvo bahato uguravanje 'fičera' koji nije fičer, nije os, nego smeće-reklama čak i da radi ono što želim, tj barem da to pita-ponudi.

Opcija za deinstalaciju nema jer se tu radi o web aplikacijama. Koknretno, News and interests je obična web stranica (https://windows.msn.com/shell) koja se u taskbaru otvara preko Edge-ovog enginea. Upravo zato možeš samo isključiti tu funkciju; ne možeš deinstalirati web stranicu. Meet now je također obična Skype web aplikacija kojoj se pristupa preko preglednika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 17:24 (Marko :D).
3 godine
Windows 10 - općenito

pozdrav,

da li postoji neki nacin da napravim windows 10 da li bude u dark modu/temi tipa kao sto je ubuntu. 

jer ova stock dark tema od windowsa je katastrofa i opce mi se ne svidja. 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Windows 10 - općenito

Možeš, ali da bi to postigao morat ćeš instalirati neki visual style. Kao npr. Penumbra 10.

Doduše, nema garancije da ti neka velika nadogradnja neće ukloniti temu, pa ćeš je možda nakon iste ponovno morat instalirati.

12 godina
Windows 10 - općenito

Možeš pokušati i ovo. Ne dira u sistem, u biti nije ništa drugo nego malo prilagođenija tema visokog kontrasta. 80% aplikacija dobro izgleda...jedini problem je što u MS Wordu ne možeš mijenjati boju fonta.

Razni UI patcheri ti modificiraju sistem i kako Marko kaže zna biti problema kod većih nadogradnji u smislu da ti se sve opet vrati na default, a zna ti raditi i probleme i smrznuti nadogradnju, izbaciti bsod i ostala zla. Još ima slučajeva da se sistem brani i regenira, pa ti se s vremenom tema počne "raspadati". Na tvome mjestu ne bi ulazio u "kašetu brukava"...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 1:03 (BlackMoon).
Moj PC  
4 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice