Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 14.681
|
čitano: 2.402.729
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
4 godine
Windows 10 - općenito

Još i dalje se može kupiti ključ za windows preko ebaya za 5$ 

ako ste nedavno kupili od nekog trgovca, možete li mi linkati jednog vama najpouzdanog ? 

0 0 hvala 0
9 godina
Windows 10 - općenito

Jel ima neki način da kloniram folder?

U pitanju je sljedeća situacija:

U OneDrive folderu držim git repo od projekta, no sam projekt zbog testiranja treba biti u htdocs folderu(XAMPP, web projekt je u pitanju). Da li se može napraviti da fajlovi budu u OneDrive folderu, no da u isto vrijeme budu i u htdocs folderu, bezv kopiranja? Nekakva poveznica između ta dva foldera, da se riješi potreba za kopiranjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Windows 10 - općenito

Tebi onda treba sinkronizacija te dvije mape, a ne kloniranje.

9 godina
T700 kaže...

U tražilicu upiši "windows 10 pro", gledaj provjerenog pradavača.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina

Da. Ne znam jel to moguće.

Znači da fajlovi budu na lokaciji OneDrive mape, a za ih XAMPP vidi kao da su u htdocs folderu

10 godina

Pa vjerovatno je moguće, ali ti ne mogu preporučiti nikakav program za sinkronizaciju jer to ne koristim. 

11 godina
Dex.pwn kaže...

Jel ima neki način da kloniram folder?

U pitanju je sljedeća situacija:

U OneDrive folderu držim git repo od projekta, no sam projekt zbog testiranja treba biti u htdocs folderu(XAMPP, web projekt je u pitanju). Da li se može napraviti da fajlovi budu u OneDrive folderu, no da u isto vrijeme budu i u htdocs folderu, bezv kopiranja? Nekakva poveznica između ta dva foldera, da se riješi potreba za kopiranjem.

-moguće je (svašta... pa i to). hardlink-symlink... no nemaš adekvatno znanje i očekujem nakon tog probleme daleko veće nego što imaš trenutno. potrebno možeš riješiti na razne načine, npr linkovi (koje nudi sam os, desni klik library-include..), može s virtualnim medijem ramdrive-vhd kojeg mountaš po želji kao slovo-path ili subst-folder dok normalno trebaš copy-sync (ne postoji kloniranje filevoa-foldera tj taj termin-naziv se koristi isključivo za kloniranje-copyranje sys-os-diska kao migracija). Normalno koristiš sync ili običan copy (sync samo služi uštedi vremena tj ne kopiraš sve nego razliku nakon prvog inicijalnog kopiranja, time štediš ..)

-no vjerojtanije trebaš neki versioning-kolaboracioni alat.. to je nešto drugo, to nije običan sync nego se u syncu ako postoji razlika u fileu uspoređuje kad je koji dio filea-sadržaja izmjenjen, ažuriraju se kao stanje u bazi izmjene i novija ima prednost dok sve treba biti moguće vratiti na staro-počento stanje tj undooati tj to je potrebno kad na nečemu radi više ljudi-timovi npr dev-programiranje..).

-onedrive kao i svaki online storage je samo 'medij' kao i nrp usb stikić ili disk. Pogrešno korištenje (razlog-način) su obično uvod u veće probleme, pogotovo kad se nešto radi, kad nije samo igran-čačkanje-učenje.. zato ne radi to ako nisi 100% siguran (a nisi + ne znaš što će biti posljedice, drugi dan itd..) npr banalno, što kad ti dođe update build 2010.. (ili 09-h2..), jer time je ms prije par godina ubio dokumente juzera, desila se greška-previd.. desit će se i tebi i tad ostaneš s praznim diskom.

-običan copy, dok nemaš konkretniji zahtijev, razlog, dok ne znaš što je kloniranje, verziniranje ili sync više ti ne treba tj radi ručno, na žganjce, bar nema rizika (uzrokovanog..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
Windows 10 - općenito

Postoji li aplikacija za windows 10  kao equilajzer. 

Dakle ja imam slušne aparatiće, i uređaj koji komunicira sa njima tj on je kao posrednik, u njemu je bluetooth čip i on ima kabel koji služi kao ogrlica a taj kabel je ujedno i antena koja komunicira sa slušnim aparatićima. 

No ajde, novi aparati imaju mogučnost da se preko aplikacije na mobu koristi nesto takvo da se prilagode slušni aparati, naravno aplikacija koju je proizveo proizvođač slušnog aparata i koristi se u uvjetima kada je buka, kad želim po želji prilagoditi program rada. Još uvjek kupnja novih aparata nije u planu, ali me zanima, dali ja mogu to uraditi na izvoru u windowsu jer je povezan sa windowsom. dakle da equilajzerom prilagodim neke frekvencije da bi bolje razumio što govore u filmu, što pjeva itd. Naravno pjesma ili film nije tad u orginalu ali poanta je uglavnom da se razumije bolje govor. 

Oduvjek je slušanje sa tv ili radija bila previše izobličeno, slova su bila kao spojena i to otežava razumjevanje, to je najčesto sa stranim jezicima dok domaći jezik nije toliko izražen jer mogu predvijeti, tj naučio sam slušati no i dalje to nije savršeno. 

No da pojasnim, ne žeim Equalizer u glazbenom playeru, već u windowsu za sve zvukove, bilo da gledam youtube, slušam neki radio na nekoj webstranici itd. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 18:05 (T700).

0 0 hvala 0
10 godina
Windows 10 - općenito

Pa imaš u samim Winsima EQ !!!

U biti nemaš!?!?!?!?!  Sad išao gledat i nema ga više???

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 22:18 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
T700 kaže...

Postoji li aplikacija za windows 10  kao equilajzer. 

Dakle ja imam slušne aparatiće, i uređaj koji komunicira sa njima tj on je kao posrednik, u njemu je bluetooth čip i on ima kabel koji služi kao ogrlica a taj kabel je ujedno i antena koja komunicira sa slušnim aparatićima. 

No ajde, novi aparati imaju mogučnost da se preko aplikacije na mobu koristi nesto takvo da se prilagode slušni aparati, naravno aplikacija koju je proizveo proizvođač slušnog aparata i koristi se u uvjetima kada je buka, kad želim po želji prilagoditi program rada. Još uvjek kupnja novih aparata nije u planu, ali me zanima, dali ja mogu to uraditi na izvoru u windowsu jer je povezan sa windowsom. dakle da equilajzerom prilagodim neke frekvencije da bi bolje razumio što govore u filmu, što pjeva itd. Naravno pjesma ili film nije tad u orginalu ali poanta je uglavnom da se razumije bolje govor. 

Oduvjek je slušanje sa tv ili radija bila previše izobličeno, slova su bila kao spojena i to otežava razumjevanje, to je najčesto sa stranim jezicima dok domaći jezik nije toliko izražen jer mogu predvijeti, tj naučio sam slušati no i dalje to nije savršeno. 

No da pojasnim, ne žeim Equalizer u glazbenom playeru, već u windowsu za sve zvukove, bilo da gledam youtube, slušam neki radio na nekoj webstranici itd. 

Izvolis...

https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
djigibao kaže...

Ne radi, čak sam instalirao dodatno GUI za to i on isto ne radi. 

12 godina

Radi ali ocito nisi napravio kako treba.
Pogledaj malo tutorijale na netu ili youtube.

https://sourceforge.net/p/equalizerapo/wiki/Documentation/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 9:16 (djigibao).
11 godina
Pa to bi morao imati driver zvuka u svojoj aplikaciji za postavke?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Windows 10 - općenito

Pozdrav svima!

Dobio sa na poslu 15 novih laptopa za instalirati win i pripremiti za rad. Laptopi su identični.

Imam sve legalno.

Pitanje glasi: koji mi je način najbrži i najjednostavniji da to odradim? Jedan laptop je gotov (sređen).

Ako netko ima link na neki tutorijal, molio bih da mi se proslijedi.

Hvala!

TrustNo1
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Miki77 kaže...

Npr. ja za te stvari koristim Acronis True image za takve stvari, ali on nije besplatan.

Imaš na Youtube brdo tutorijala kako se program koristi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 14:52 (Valentin17).
12 godina
Miki77 kaže...

Pozdrav svima!

Dobio sa na poslu 15 novih laptopa za instalirati win i pripremiti za rad. Laptopi su identični.

Imam sve legalno.

Pitanje glasi: koji mi je način najbrži i najjednostavniji da to odradim? Jedan laptop je gotov (sređen).

Hvala!

ja lijepo pripremljeni komp odjavim sa domene, iskloniram sa bilo kojim programom za backup na ostale, izmjenjam imena i prijavim nazad u domenu... Win 10 Enterprise... jest da kažu da nije baš najidealnije, ali... Prvo sam bio radio sa sysprepom jer za to kao Microsoft daje podršku, ali na taj način mi je trebalo 3-4 puta više vremena a niko se nigdje ne buni na te moje klonirane, a kloniro sam preko 100 puta tako :) Čak nije ni isti hardver, imam na poslu 5 vrsta računala kojima je jedino zajedničko Intel procesor :)

11 godina
Na tome laptopu koji si sredio instaliraj Aomei Backupper Free i izradi s njim system backup. Dobiti ćeš jedan file s .adi ekstenzijom i spremi ga na mrežni disk, ako nemaš onda na veći stick ili prijenosni hdd. Zatim preko istog programa kreiraj bootabilni stick ili CD, kako želiš.
Na svim laptopima bootaj s tog sticka ili CD-a koji si kreirao, prati upute i daj mu putanju do spremljenog backupa i odradi restore. Ovako možeš odraditi samo pod uvjetom da su svi laptopi potpuno isti.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Miki77 kaže...

Pozdrav svima!

Imam sve legalno.

Hvala!

- sve se može 'automatizirati' tj jedno od osnovnih svojstava računala je mogućnost ponavljanja repetativnih zadataka kao npr copypaste..

- veće firme imaju admina, mrežu, server.. pripreme odgovarjući sys (os+apps+postavke) i naprave image-install tj jednako kao što to rade oemi s predinstallom.

- mali korsnik nema baš neke potrebe za tim mada je 15 komada već dovoljno.. no to u pravilu radiš jednom i nikad više + tj win-update-izmjene koje su sad svakih 6mj eliminira to kao potrebu-korisno za manje potrebe jer običan clean install osa je stvar od desetak minuta tj već si sredio jedno računalo i da si snimao-zapisivao korake iduće računalo po identičnom receptu bi napravio brže + paralelno nekoliko komada i bio gotov s desetak preostalih u jednom danu. Jedan dan posla jednostavno nije dovoljan razlog za oem/serverski image tj to rade firme koje imaju stotine računala i prakički svaki dan takvu količinu a ponekad kod većih zamjena masovno sve.

-prvo računalo je gotovo, možeš ga iskoristiti za umnažanje-kloniranje s-ili-bez sysprepa.. (uklanja licence-userske postavke..) tj pitanje što ti je brže-lakše, svako računalo dovršiti s novim userom (name-pass-postavke-licenca-aktivacija + ostalo mrežno i sl.) ili izmieniti te postavke kloniranog nakon paljenja tj ne smiješ imati duplić, ubije licencu ili mrežna kolizija (pc-name..) itd. tj zaštite proizvođača soft-licence jer bi bez zaštite mogao umnožiti tisuće 'originala'.. + problem što svaki image ima i neke podatke kao sn-mbo-hdd.. i nećeš u svakom slučaju moći restorati image iz tog razloga tj mada su računala identična, nisu identični sn-brojevi koje licence vežu a pošteni proizvođači koji pošuju msov interes to paze pa ti restore radi samo na tom računalu.. itd..

-kako računaš vrijeme, pa izrada imagea i restore su slični vremenu installa, tj štediš onaj drugi dio podešavanja + install dodatnog softa, ali moraš dodatno izmjeniti dupliće prije ili poslje tj ušteda nije takva kako izgleda na prvi pogled + zaštite + rutinom si brži pa je drugo računalo gotovo za manje vremena nego prvo dok npr provjeravaš kapacitet, smišljaš što-koliko-gdje.. tj dok nemaš shemu rada, drugo računalo i sva ostala mogu biti za polovicu vremena prvog jer više ne tražiš diver ili ne čekaš download jer ga imaš na disku i sl.

-pravi mrežni install nije za takav slučaj, kao ni oem-predinstall (isto, razlika je samo vučeš li sliku sa mreže-servera ili image-copy) .. tj ako već želiš, tad napraviš kao oem-kopiju, prije sysprep, ugasiš i takav disk kopiraš na ostale diskove-računala korištenjem svojeg računala (ne paljenjem tog diska).. tad imaš sys bez usera, kao kod kupljenog oem računala, upališ i dovršiš regionalni izbor, user-pass.. i to je to.

-ali u danu si već mogao biti gotov, tj ova tema ne može dati kvalitetan odgovor za kratak rok tj manji broj računala + nešto što nećeš ponoviti sutra ili za tjedan.. a već idući build dolazi za par mjeseci.

-velike firme koje to rade mrežno, imaju odgovarajući server, waik.. samo za to trebaš više vremena nego za ručno 15 računala pa nema smisla, osim ako misliš da ćeš u narednih godinu imati još par strotina installa i da se neće bitno mijenjati uključen soft kao office..

+ hint, u imageu može biti svašta, sve što ti padne na pamet, npr winzip-winrar.. kao primjer, ali bolje je imati što čišće stanje. Prosječna instalacija malog programa ili nešto kao office traje recimo 5min i svaki korsnik može to obaviti sam, mrežno po potrebi tj stalno se mijenjaju nove verzije i za par mjeseci bi trebao novu-ažuriranu verziju imagea i zato je bolje imati što manje, trajnije je.. a sve se danas ažurira automatski.

+ ne trpati komercijalu-licence kao gore spomenute winzip-winrar, jer tad ili si pirat bez licence ili zaštita-problem+ ažuriranja.. dok postoji npr 7z free alternativa i mada za sebe možda izabereš neki soft, postavke i sl. .. to nije pravilo za ostale korisnike, tj ne trebaju svi isto kao ti i stvar je izbora + politika firme-licence itd.. tj to radi admin koji zna sve potrebno o firmi-planu-softu-licencama za neko duže vrijeme, kratkoroćno nema smisla osim kao vježba-iskustvo tj može se sve ali u poslu je ponekad važnije ono što možeš brzo, kad imaš neki problem ili od nule ili dovoljno dobro.. ne najbolje jer ne postoji i više vremena gubiš na razmišljanje nego što treba za npr install zipa i adobe readera..

-npr koji browser, jer je do sad glavni za app-online-banking bio ie, pa chrome.. sad je to edge i ie se gasi, kao i flash.. to je već problem na nivou firme i promjena za image ili admin koji brine o svim računalima za održavanje i sl ili svaki user za sebe + wsus server itd  itd..

10 godina
Windows 10 - općenito

Pozdrav ljudi,

Danas mi je stigao nov kupljen Asus Rog Strix G17 - tacan mobidel nebitno. Nije instaliran sistem na njemu. Prbao sam da instaliram sistem, ali kad dodjem do koraka gdje treba odabrati particiju, ne dopusta nista izabrati. Onda sam se igrao u postavkama BIOS-a, ali nisam uspio rijesiti problem. Sad mi se pojavio jos gori problem, nikako nece ni da im pokrene USB sa instalacijom, niti mi pokazuje ista pod Boot Priority. Laptop je sa M.2 SSD-om, a pokazivalo je dok je se mogao pokrenuti USB sa instalacijom.

USB je sto posto uredan, sa njeg je vec nekoliko puta instaliran Windows.

Molim za pomoc, ako neko ima iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

-podesi bios (opcije, uefi-gpt ili mrb + ostalo).

-kako? ovisno o raspoloživim resursima, želi i kompatibilnosti tj requiremetnsima osa i onom što nudi bios, npr imaš ili nemaš izbor uefi-gpt.

-za boot koristi QBM-CMS.. nebitan naziv, botomeni, ne bios order u biosu. Tad vidiš bootmedij i možeš ovisno o podržanom i podešenom u biosu izabrati potreban boot mod, gpt-ili-mbr tj uefi-ili-legacy odnosno opet nevažno kako piše, bitno je da se odnosi na te stvari, mod boota.

-zašto je to važno? pa da bi bootao, bios i boot medij moraju biti kopmatibilni, nakon tog i postojeći disk na koji želiš instalirati os mora biti u istom tom modu, gpt-ili-mbr i ako nije isto tad je disk nedostupan, odnosno tvornički disk je bez izabranog moda (neinicijaliziran) i može biti po potrebi, (to možeš diskpartom-clean, shift+10..).

-imaš boot medij koji je radio.. da, radio je na kompatibilnim računalima tj odgovarajuće podešenom biosu. Ako je ispravan i sad ne radi to ti potvrđuje da nije kompatibian tj trebaš ili podesiti bios ili drugi mod, dok sam install-win s tim nema ništa, to je samo boot, ne soft-install kojem je svejdno kao i svakoj apps..

-mod rada se radi prije kreiranja particija tj to je oznaka diska kao i boot i nema veze s particijama i filesysom koji dolaze nakon toga, + u tome su svi osevi jednaki, win-lin-mac i sve je to ista x86 platforma, kompatibilnost.

-pošto ne znamo kakav win10 install imaš, najsigurnije je skinuti novi-čist, + uvjek korsiti posljednji build trenutno 2004, uskoro 2010-h2.. pa i kad imaš ispravan stari, napraviš novi. Par minuta za DL i izradu.

-korštenjem mctoola, možeš napraviti usb ili skineš sam iso i dalje snimaš ručno-sam, npr rufusom ili dvd2usb...

-razlika, mct-d2u rade isto, snime kao fat32-superdisk, nema mod nego se boota i ovisno o biosu radi.. dok s rufusom biraš mod, gpt-ili-mbr. Tad radi samo ako je bios u odgovarajućem modu podešen ili omogućena oba moda + tad je važno koristiti qmb-cms upravo zato da izabereš pravi mod u bootu jer nakon tog ako promašiš ne možeš do diska, ponovo reboot i drugi mod.. tad možeš.

-naravno ako disk već nije u nekom modu, a tad ga obrišeš jer tad sve troje mora biti isto, tad radi + naravno ako nema nekog kvara ili neke treće postavke, sec.boot, fasboot, itd..

-kad se nešto napravi, kad postoji boot tad pogotovo na laptopu može biti problem uloviti meni u paljenju-postu, tj prebrzo prođe + fastboot to preskače i tad ti jednostavno ne boota s inače ispravnog medija jer ga preskoči. Ovisno o biosu + stalno ukanjaju dio kompatibilnosti unazad, neke opcije imaš, neke nemaš, ponegdje čak u opciji imaš samo jednu stavku (druge više nema.. npr mbr-legacy..) ponekad moraš nadograditi bios verzijom koja to doda, dok OEMi rade po interesu wintela koji to žele otežati tj onemogućiti install win7-xp.. na nova računala, mada je x86 platforma tj kemijanje.

.. pa ne mora se jednako ponašati boot kad već postoji neka particija i ovisno o postavkama biosa, tj dok je disk u računalu prazan-neinicijaliziran, tad će automatika koja inače želi botoati s diska ponuditi i boot s usba, ali kad jednom to obaviš tad se više tadj dio ne mora pojaviti tj fastboot preskače i imaš problem izbora drugog boot diska kao usb.

podesiš bios, ispravan medij u potrebnom modu, cms i dalje nextaš :)

8 godina
Windows 10 - općenito

Danas ujutro mi se pojavio neki update za HP laptop na Windows update.

Nakon instalacije je tražio da restartam komp i kada sam ga restartao kaže sustav update nije upio i izbacio mi na desktopu čitabu da imam probne windowse a nemam već plaćene i sve legalno.

Zna li netko kako maknuti s desktopa ovu iritantnu poruku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

To ti je vezano nešto uz instalirane drajvere za koje nemaš digitalni potpis od MS-a.

Pomalo, šegavo i vajka!
8 godina
Windows 10 - općenito

Riječ je o ofišal updejtu koji je povučen s windows updatea. Nisam ja ništa na svoju ruku instaliravao

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Uključio ti se probni način rada; isključena je verifikacija potpisa drivera tako da možeš instalirati bilo koji driver ne bitno da li je on provjeren ili ne.

Za isključivanje probnog načina rada otvori CMD kao administrator ➡ upiši "bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF" (bez navodnika) ➡ pritisni Enter i ponovno pokreni računalo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 17:56 (Marko :D).
10 godina
Windows 10 - općenito

Kad ce ovaj novi veliki update dizajna

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Koji novi update dizajna? Misliš na redizajn start izbornika? Već ga sad možeš aktivirati ako ne želiš čekati.

10 godina
Marko :D kaže...

Koji novi update dizajna? Misliš na redizajn start izbornika? Već ga sad možeš aktivirati ako ne želiš čekati.

Kako tocno

http://trakt.tv/user/MjezZza
4 godine
Windows 10 - općenito

Pozdrav! jel jos uvjek moguce uraditi update sa legalnog win7 na win10

0 0 hvala 0
11 godina
raspad sistema kaže...

Pozdrav! jel jos uvjek moguce uraditi update sa legalnog win7 na win10

-nepotrebno ako misliš zbog licence.. poželjan ipak clean.

-key utipkaš ili ghaterosstate.exe .. i valjan key se aktivira.

-ako ne radi nije ni previše nužan (jer sve radi osim onemogućene customizacije izgleda desktopa + obavijest..).

ali, daleko važnije ili zabavnije :)) .. diskovi se obrezuju, pa su mi većinom obrezani, dok se jedan provukao čitave 'glave'.. :)

-neobična poruka, tj nije stvar samo prijevoda, nego se ne nalazi u svim inkarnacijama, tj isti build-jezik negdje je obrezano, negdje fragmenitrano.. nikakve logike osim, ''to je ms..'' :))

tj to radi neki update, kbxxxx ... i sad napokon pamti, što je inače osnovna uloga storage-memorije tj diskova :)))

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 21:35 (ihush).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice