Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.209
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
17 mjeseci
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Kako namjestiti da mi se otvara Snipping Tool kada pritisnem kraticu Windows key + Shift + S? Sada mi se tako otvori crni ekran ali ja bih da mi se baš otvara Snipping Tool programčić.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 14:54 (Qui-Gon-Jinn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Windows 10 - općenito
Qui-Gon-Jinn kaže...

Kako namjestiti da mi se otvara Snipping Tool kada pritisnem kraticu Windows key + Shift + S? Sada mi se tako otvori crni ekran ali ja bih da mi se baš otvara Snipping Tool programčić.

Stisni Win+R i upišeš Snippingtool i stisneš Enter.

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-želiš shortcut-prečac? .. napravi prečac.

tj smisao besmislenog.. kao i sama kratica 'S' koja dolazi od ingliš shortcut-a, prvo slovo (i ostala slova za copy-paste, open, print.. generičke kratice skoro univerzalne..).

 

-netko želi koristiti tipkovničku kraticu? .. previše, već zauzeto-korišteno i sl, tj zato su 'evolucijom' nastale win-desktop-ikone koje istoznačnicom nazivamo shortcut-prečica, dok se browser-internetom u korištenju koristi naziv-termin link-favorit-bookmarks.. mada je u srži sve to isto-sinonimi, tj prečac koji ima podatke za cilj-target.. tj osim univerzalnih-generičkih (već zauzetih) kratica koje su problem promijeniti upravo zato jer su već zadane tj može ali tad to utječe na širi dio tj svaka stvar-kratica-path-podatak se može bindati na bilo što, tipku tipkovnice ili nešto deseto.. bilo što na bilo što.. a problem je npr u slučaju tipke-tipkovnice fizička ograničenost na recimo slova abecede ili 120-250 mogućih tipki (tj klasični binarni okteti baze 2-8 tj 64 znaka uz kombinacije shift-alt-ctrl..) tj s fizički većim tipkovnicama s recimo tisuću tipki-znakova, možemo bindati odgovarajući shortcut.. npr po trgovinama za vagu-robu-artikle sa sličicama robe koja se važe, luk, zelje, paradajz..

 

-u čemu je problem? winjuzer želi nešto pokrenuti kraticom? .. ima shortcut-ikonu, u meniju.. može je pinati na tasktraku ili desktop, tj to tome služi kao radno mjesto za ono što trebamo često, dok se ostalo, manje potrebno nalazi u menijima upravo iz fizičkih razloga kao ograničenje prostora na ekranu ili broja tipki kojima se može dodjeliti jednoznačna naredba-path-podatak ovisno što tom kraticom želimo.. (uvjek može biti pozvi npr aplikacije, kao word.exe, notepad, .. odnosno može biti podatak kao word-doc kojeg će asocijacijom tad učitati word-exe, text za notepad itd.. ili mp3-pjesma koju će tad pokrenuti zaadani-defaultni player.. tj za sve 'normalne' extenzije postoje asocijacije zadanih-defaultnih appsa koje će tad na nivou osa pokrenuti odgovarajuća app tj može shortcut biti na podatak, upravo onaj koji želimo čitati-playati..

-u ovom slučaju to je alat-apps-soft, ne sam podatak kao slika-text-video.. tj editor koji može biti bilo koja apps za uređivanje slika, paint, photoshop itd.. tj za ove namene se koriste 'mali-jednostavni' alati.. ne photoshop koji bi bio overkll.. no naravno može se i njime..

 

-tako dođemo do zaključka, pitanja.. što je pitanje? :) ... tj što juzer u pitanju želi? .. a odgovor je ako želi prečicu, napravi prečicu. .. tj ako želi koristiti wintipke-tipke-tipkovnicu tad to treba bindati na odgovarajućem mjestu, dok ako želi ikonu-shortcut.. tad napravi ikonu na npr desktopu, kojem je to svrha kao i tasktraci.. tj u želji-pitanju juzer ne precizira želi li to kao kraticu pokretati tipkovničkm kraticama ili ikone, koje pokreće mišem-klikanjem ili neku desetu kombinaciju, uključujući i glasovne naredbe, joystick itd.. 

 

-odnosno, jedno je nešto željeti, drugo su fizička ograničenja zadanog prostora npr ekrana ili tipkovnice-tipke, koje tad u tom zadanom formatu nude ograničenu mogućnost tj ne može sve biti bindano-kratica jer naprosto za sve nema mjesta.. tj appsa i mogućih kombinacija je uvjek više-previše a smisao shortcutsa je za ono što koristimo često + za ono što ćemo tad znati napamet ako je to tipkovnička kratica kao copy-paste ctrl+c ctrl+v .. tj to su kratice koje većina korisnika zna-koristi na tipkama, dok za miša to nema smisla tj za miša imamo menije, desktop, apps.. tj ograničenje tipki-tipkovnica je jedno ograničenje, ograničenje miša-ekrana kao rezolucija je drugo, dva odvojena različita medija-ograničenja, IO jedinice... dok to može biti i nešto 'deseto' tj sve što je spojeno na računalo-apps-os kao ulaz-izlaz pri čemu su to i mic-zvučnik s ogrančenjem da je mic ulazna a zvučnik izlazna jedinica.. ili dodirni-touch ekran koji je ulazno-izlazni (miš-prikaz) dok je običan samo izlaz-prikaz..  no za računalo je to sve isto-svejedno.. tj sve je isto-svejedno. 

.. a smisao prečice je skratiti put.. tj umjesto traženja po meniju i više klikova ili brzina rada u tipkanju kad su ruke-prsti na tipkovnici i ne gubi se vrieme za primiti miša itd..

 

-prečica je naprosto prečica na-za nešto... a što, to juzer treba znati-odrediti, uz već postojeće univerzalne kratice.. i kad netko želi prečicu, tad je napravi ili objasni što ekšli želi, u čemu je njemu problem da to napravi itd.. i tad možda dobije zadovoljavajući odgovor pri čemu željeti nešto ne mora biti dovoljno :) ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Zaporožac kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...

Kako namjestiti da mi se otvara Snipping Tool kada pritisnem kraticu Windows key + Shift + S? Sada mi se tako otvori crni ekran ali ja bih da mi se baš otvara Snipping Tool programčić.

Stisni Win+R i upišeš Snippingtool i stisneš Enter.

 Previše mi nepraktično.

ihush kaže...

-želiš shortcut-prečac? .. napravi prečac.

 

 Preopširan odgovor, jako te teško čitati  Može u 2 rečenice kako da napravim shorcut, može li se preko Powertoysa možda?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2023 11:55 (Qui-Gon-Jinn).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

...trista mu mrkvica ...

Stisni Start , pronađi taj program , klikni na njega i povuci ga na donju liniju (task bar) ili desktop..kako te volja.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Qui-Gon-Jinn kaže...
...
ihush kaže...

-želiš shortcut-prečac? .. napravi prečac.

 

 Preopširan odgovor, jako te teško čitati  Može u 2 rečenice kako da napravim shorcut, može li se preko Powertoysa možda?

-u 2 rečenice? .. već ti piše. :) = napraviš prečac-shortcut ili pinaš..

 

i zato opet, onaj duži odgovor, .. 

 -opet.. isto pitanje, što ekšli želiš? tipkovničku kraticu ili ikonu-kraticu? tj o tome ovisi kako-čime-gdje..

-desktop ikona ili systray-traka.. pronađeš željenu app u meniju (sve je u meniju, win-startmeni..) jednom kad vidiš ikonu appsa koju želiš desni klik.. (dalje je samoobjašnjivo?).. tj nudi ti se popupmeni mogućnosti, pri čemu napraviš što ti želiš, kopiraš ikonu-shortcut na desktop ili je pinaš na taskbar.. (statusnu traku).

-ako želiš tipkovničke kratice, tad problem jer su već zauzete ili pitanje izbora slova-kratice npr win+s = search.. no naravno, sve je moguće, može se i tad se koriste alati kao spomenuti powertolsi i sl. tj sporedno je čime, tipkanjem u cmd-powershelu ili regeditorom.. sve na kraju završi u winreg kao podatak tj bindanje pri čemu se može koristiti treći soft, npr za programiranje tipki miša što tad ide uz miš-soft i sl. .. ili 'gesture' pa kao na mobaču pokretom prsta pokreneš naredbu (ili više njih što se tad naziva macro, ili batch file koji može biti kao apps za sebe..) no za to treba touchpad-ekran za unos-dodir kao i glasovne naredbe tj beskonačni broj mogućih načina koji će na kraju priče napraviti isto, tj bindati neku kraticu-slovo-pokret ili bilo koji trigger-podatak pa i timer-štopericu ili stanje struje-temperature i sl ili nešto deseto, na onu akciju koju želiš, koja može biti npr automatski backup, gašenje računala, pokretanje bilo čega.. ili pokretanje neke apps-alata kao što je sniping za izrezivanje..

 

opet.. što je pitanje? kako napraviti prečicu? shortcut? ili tipkovnička kratica koju ćeš pokrenuti kao kombinaciju tipki.. to je malo teže, zauzeto-slobodno, no evo jedan primjer s bindanjem na ctrl+f12..

.. ali, čemu? tj win capture+sniping je samo okrljaštena verzija appsa-softa koji postoji odavno, tj realtivno nedavno je dodano u sam win-ms.. do tad su korišteni treći apps, dok su po mogućnosti daleko 'jači' neovisno trebaš li dodatne fičere, tj daleko praktičniji je npr fastoneviewer.. klasičan preglednik-editor koji služi osim pregledavanju slika osnovnim baratanjem + milijun sitnica-mogućnosti koje win alati nemaju npr načini rezanja ili samog capturea ekrana-dijela ekrana-određenog dijela forme-fokusa ili proizvoljno.. + nakon tog cropanje koje daje x-puta više mogućnosit nego sniping, pa do tog da umjesto captuera u ram-memoriju (i potrebe za saveanjem ili je izgubljeno..) automatski snimi ekran-sliku u aktivni folder pogotovo prednost kad radiš više snimki a još više kad ih treba editirati-rezati itd.. tj najmanje je važan shortcut, važno je koristiš li taj alat često i tek tad postoji razlog za shorcutom a tad ako koristiš često tad je logičnije korisiti 'jače' alate dok ms nudi samo promil mogućnosti i time ostale customizacije uključujući i sam shortcut...

 

.. + napomena, ako koristiš shortcut iz menija.. ne vući ga lijevom tipkom npr na deskopt jer je to tad defaultno 'move'... i nemaš više u meniju, brisanjem ikone s desktopa tad više nemaš ikonu-shortcut.. ista stvar desnim klikom nudi umjesto muvea, copy.. tj startmeni ostaviš kakav je dok na desktop kopiraš shortcut i to je to.. odnosno druga mogućnost desnim klikom i izabrati pinanje na task .. za ono što koristiš često je to najlogičnije.

 

+ .. kao logički hint.. ili ono 'zašto?' .. smisao.. tipkovničke kratice ima smisla raditi kad primarno koristiš tipkovnicu, ne kad primarno koristiš miša.. npr tipkanje u text-editoru-wordu.. i sl. no kad se primarno radi s mišem, grafika i sl. tad je tipkovnica sporedna, tj tad je lakše-brže-logičnije imati shortcut-ikonu na ekranu ili tasku.. ne tipkovnička kratica nego ikona-sličica, mada je rezultat isti, nema toliko ograničenja tj već zauzetih slova dok u svakoj pokrenutoj apps imaš njene interne kratice pa je tako što god pokreneš dok je aktivno npr alt otvaranje file menija, O=open, S=save P=print.. itd.. tj to su već interno u apps rezervirana slova-kratice i tad ih ne možeš koristiti za svoju custom-korisničku, a tad je to možda nepraktično kao ctrl+f12 jer traži pritisak dvaju tipki relativno udaljenih i kad radiš s mišem tad je jedna ruka zauzeta .. itd itd.. tj pitanje (hipotetsko, ne traži se odgovor) je što želiš, što radiš... i tad za svoje potrebe napraviš onako da ti olakša rad, ne da dodatno zakomplicira ili da prečica bude duži put kao obilaznica :) .. tj nikako nije preporučljivo 'jačim' alatima bindati tipke, mada se može sve, tj svaka tipka ima svoj scancode-broj kao i shiftmaska kojom se filtrira stanje shif-alt-ctrl tipki i kombinacijama se dobije očitavanje što je juzer pritisnuo-otpustio i što se tad izvršava s odgodom, zaustavljanjem ili paralelno-odvojeno.. tj to nije tako banalno kao što izgleda, dok svaka igra nudi customizaciju tipki za npr kretanje WASD .. što su ekšli ista stvar, tj pritisak na tipku kaže računalu-appsu što želiš, što da radi.. i računalo to može no svaka app ima svoje interno pa tad dok je aktivna neka app ne radi kratica za drugu app tj radi njena interna i tad recimo slovo S ili P znače save-print.. tj alati koji overidaju sys kao TSR soft-apps kao driver, scancode ne treba dirati jer tad utječeš na sve, os.. tj tipkovnica je fizički ograničena, f1 tipka je help.. slova su slova, to se u pravilu ne dira, više problema nego mogućih koristi tj sniping nije nešto u čemu tad radiš kao app klase word-photoshop ili igra pa da je mali svijet za sebe nego si i dalje primarno u osu i možeš kliknuti npr browser, player, notepad .. bilo koju apps a tad i problem ako neka tipka ima 'presretača' koji umjesto 'normalne' funkcije radi nešto tvoje kao cropanje-rezanje ili nešto ..

 

-može li powertools? vjerojatno, ne sjećam se više što nudi.. tj to je nakupina malih alata, od kojih je jedan powertools run, drugi shortcuts guide koji ti kaže koje su već postojeće kratice u win.. itd.

.. i primijeti, ne trebaš powertools run jer slično radi već sam win-search i sl., tj za bilo koju apps ili ono što možeš pronaći u startmeniju ne trebaš alat.. već imaš shorcut, samo ga kopiraš-koristiš-pinaš.. odnosno za bilo koji exe-batch (izvršno) možeš kreirati shorcut recimo desnim klikom na exe-file.. a do filea dođeš npr filemanagerom-browsanjem obično u programskom folderu ili u win za win alate kao što je cacl-snip-notepad i sl. .. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imam problem kojeg ne znam riješiti pa ako mi netko može pomoći bio bih zahvalan...

 

Problem je na You Tube a glasi ovako: "Komentari na ovaj videozapis skriveni su zbog Ograničenog načina rada."

 

Znači dva dana googlam i pokušavam riješiti na 100 načina ali bezuspješno!

 

Na mobitelu sam uspio isključit jer je gumb bio isključiv ali na PC-u na YT mi je zasivljen i uključen te ne mogu isključiti Ograničeni način rada"

 

Šta sam sve pokušavao:

- Odlogirao se i sa Chroma i sa Edga

- Izbrisao sav catche sa tih brovsera

- Isključio sinhronizaciju

- Deinstalirao Chrome i ponovno ga instalirao

- Instalirao Brave browser i nigdje na google se nisam prijavio i opet neće!

- Očistio sve iz %temp%

- Očistio sav File Explorer History, uradio WSreset, flushdns, Disk Cleanup,  ( makar to nema veze sa ovim al ajd da sve počistim...)

 

Odlogirao sam se i sa tv-a sa EON-a iz YT aplikacije i tamo također izbrisao SVE kaj se moglo te vratio YT na tvorničke postavke ali opet isto!!!

 

Kaj da više radim, ne znam da li bi i reinstall winsa pomogao jer je vjerojatno vezano za google al ne znam di i kaj!!!

 
 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 21:59 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

 Pa kao šta sam rekao, na mobitelu je sve ok i mogu palit/gasit tu opciju ali na PC-u mi je uklj. i zasivljen taj gumb i ne mogu ni vidjeti ni pisati komentare na nijednom videu, što svojem što tuđem!

GAMETAG: ANDIxHR
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Problen riješen, HALELUJA!!!

NIŠTA nije pomagalo a probao sam sve savjete vezane za YT,Google,svoj račun... prevrnuo 100 raznih postavki!!!

 

Na kraju slučajno naletio na nekog lika koji veli da promjenim DNS!

Mislim si kakve sad veze DNS ima sa time što mi se na YT na PC-u preko bilo kojeg browsera ( na mobu nisam imao taj problem ) ne pokazuju komentari na niti jednom videu i mojima i od drugih!!!

 

Al ajd...rekoh probao sam sve ostalo pa da vidim... i upalilo je, ne znam zašto ali problem se riješio sa time!

Postavljeno je bilo na defolt od pružatelja usluga ( A1 ) a također i u routeru sve defolt... ne kužim!?!

 

 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 21:37 (andi.cro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

zato jer se internet sadržaji filtriraju po regiji, ip-adresi (pandan telefonskog pozivnog broja tj vlasništvo telekoma..) + postavke u browseru koje mogu lokalizirati npr vijesti-reklame i koriste isti mehanizam kao i av-zaštita by ms koja dns koristi za blokiranje pristupa sadržaju, jednako kao u tvom primjeru.. promjena dns servera, pogotovo bivšeg bneta (pola a1 opreme na staroj kabelskoj) za kojeg recimo ms ne zna ništa jer nije mega-korporacija kao tcom i blokira kao nepoznat izvor itd..). .. obrnut problem može biti kad sadržaj traži provjeru, banking i sl. pa ne dozvoljava kroz vpn.. upravo zbog dns i ip aderesa.. tj kao traženje recimo ms-certifikata kojem se vjeruje (jer se za ms zna) dok neka domaća firma ili fina jednostavno nije poznata globalno i njen certifikat neće biti adekvatan, kao ostalih poznatih (time i provjerljiv..).. mali-veliki, novčanice, aviokompanije.. tako nešto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 21:55 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Problen riješen, HALELUJA!!!

NIŠTA nije pomagalo a probao sam sve savjete vezane za YT,Google,svoj račun... prevrnuo 100 raznih postavki!!!

 

Na kraju slučajno naletio na nekog lika koji veli da promjenim DNS!

Mislim si kakve sad veze DNS ima sa time što mi se na YT na PC-u preko bilo kojeg browsera ( na mobu nisam imao taj problem ) ne pokazuju komentari na niti jednom videu i mojima i od drugih!!!

 

Al ajd...rekoh probao sam sve ostalo pa da vidim... i upalilo je, ne znam zašto ali problem se riješio sa time!

Postavljeno je bilo na defolt od pružatelja usluga ( A1 ) a također i u routeru sve defolt... ne kužim!?!

 

 

 Kad je A1 u pitanju... svašta možeš očekivati, na više mjesta sam kod poslovnih korisnika morao staviti druge DNSove jer sa njihovim nije radilo. Još kad stave Cisco ruter kojem ne možeš ni prismrdit, a DNSovi koma pa onda da ne bi morao na svim računalima ručno stavljat DNSove stavim neki TP-link, ASUS ili slično i preko njega sve podesim što mi treba jer od A1 helpdeska nema koristi, samo kažu da po njima sve radi i naprave odjeb. Kad mi neko spomene A1 odmah se pripremim za pizdarije.

 

Tako je jedna ljekarna nedavno prešla na A1... kažu im iz A1 da je što se njih tiče sve u redu da nešto ne valja u njihovoj mreži. Dobro, došo kod njh, izvadio HTov ruter, optički konverter, par žica viška... pritom vidio da je stručnjak iz A1 umjesto da je kabl iz A1 rutera spoji na switch isti spojio na HTov optičko žićni konverter i kaže ja na ruteru vidim da radi i ošo.

Podesio ruter, IP adresa, DynDns, portforward, ovo, ono... sve divno i krasno radi.

Sutradan zovu, ej ne radi im ništa., ništa sa ničim nema veze. Dođem, a ono ruter se resetiro na tvorničke pa ajde ti ispočetka. Podesio ja opet...

Treći dan opet zovu "ej ne radi", nije nam radio telefon pa smo zvali A1 i njihov tehničar je došao i jedan telefon je prorado, drugi nije (kaže da je telefon neispravan), ali je opet sve crklo... Dođem, a tehničar je naravno čim je došo prvo resetiro ruter na tvorničke... a onaj telefon što je reko da ne valja... pa nije telefonski izlaz iz rutera spojio na žicu koja vodi na taj drugi telefon nego na nekadašnji dolaz ADSL-a jer ta žica nije uklonjena iz ormarića. Sklonio tu žicu, stavio iza A1 rutera jedan TP-Link, stavio DMZ na njega, podesio sve i briga me, neka ga sad resetiraju koliko hoće i reko ovima, ako ga opet resetiraju samo treba podesiti DMZ na A1 ruteru i sve radi kako treba. Jbg.

 

Slijedeći dan me zovu da na drugoj lokaciji gdje je ADSL ne mogu podesiti pristup do nekih senzora koje im kontrolira neka vanjska firma.

Odem tamo... a tamo neki Huawei ruter kojem ne možeš podesiti port forward ako uređaj iza njega ne pokuša sam pristupiti internetu preko ruitera. Ručno ga dodaš kroz dodavanje LAN uređaja preko MAC adrese, rezerviraš u DHCP odgovarajuću adresu, ali ne, ruter ga pokazuje zasivljeno kao offline i ne zanima ga... a riječ je o nekom teperaturnom senzoru koji sjedi na svojoj IP adresi i čeka da ga neko pita koje su temperature. Ništa, stari recept, našo neki stari TP-Link 841, stavio ga iza ove A1 igračke prema kojem je ta igračka od TP-Linka super ozbiljna stvar, podesio također DMZ, portforward, dyndns i bog te veseli, sve radi... Nisam ni ja a ni gazde imo živaca zvati A1 i tražit da donesu nešto ozbiljnije od rutera, lakše je i brže to odraditi na ovaj način nego od njih nešto pokušati dobiti. I naravno, opet na TP-Linku stavio custom DNS, a ne da ide preko A1 dodijeljenih jer eto Cisco AnyConnect je imao problema dok su bili A1 DNSovi aktivni, to sam zaboravio spomenuti u onom gornjem slučaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 11:14 (Gnjavator).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ja sam oduvijek koristio DNS poslužitelje trećih strana, prije Google, sad CloudFlare. A1, smatram da i nisu nešto pretjerano sigurni, u više navrata su padali u cijeloj HR (ljudi bili satima bez pristupa internetu; bar oni koji nisu promijenili iste) i zato ih ne koristim. Ne vidim nikakvu prednost korištenja A1 DNS poslužitelja naspram CloudFlare-a ili Google-a.

 

A1 baš forsira korištenje vlastitih i ne dopušta promijenu u routeru, pa sam si kupio vlastiti router, postavio sve što mi ne dopuštaju na njihovom, još dobio i bolji, brži Wi-Fi. 😁

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 13:39 (Marko :D).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Gnjavator 

Ajme koje ti peripetije imaš sa svojim klijentima  ... sva sreća da si majstor pa znaš sve ishendlat kak spada!

 

btw. u vezi onog mojeg problema... Nije mi jasno šta ima veze DNS sa komentarima na YouTube-u?

Znači sve radi, internet stabilan i brz, sve stranice funkcioniraju, nema nikakvih problema osim YT komentara!?!

 

Ja sam mislio da ako je neki problem sa DNS-om ili stranica funkcionira ili ne funkcionira!

Kako može DNS utjecati na samo jedan mali dio neke stranice poput pristupa komentarima na YouTubu???

 

Nije mi niš jasno!!!

 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 19:58 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

ihush 

Ajme koje ti peripetije imaš sa svojim klijentima  ... sva sreća da si majstor pa znaš sve ishendlat kak spada!

 

btw. u vezi onog mojeg problema... Nije mi jasno šta ima veze DNS sa komentarima na YouTube-u?

Znači sve radi, internet stabilan i brz, sve stranice funkcioniraju, nema nikakvih problema osim YT komentara!?!

 

Ja sam mislio da ako je neki problem sa DNS-om ili stranica funkcionira ili ne funkcionira!

Kako može DNS utjecati na samo jedan mali dio neke stranice poput pristupa komentarima na YouTubu???

 

Nije mi niš jasno!!!

 

Kako nema?

 

Evo ti primjer: ako postaviš normalan Cloudflare DNS, on ne limitira ništa. Ali ako postaviš Cloudflare DNS s roditeljskom kontrolom; on ti automatski upali Google Safe Search, ograničeni način rada na YouTube-u i slične postavke na drugim tražilicama. Ako se pitaš kako to napravi, vrlo jednostavno. Ti "predaš" zahtjev DNS-u, on ga modificira i kaže Google-u "upali Safe Search", te mu Google izbaci rezultate sa Safe Search uključenim.

 

A1 DNS je očito modificirao tvoj zahtjev prema YouTube-u da uključi ograničeni način rada i zato su ti komentari bili isključeni. Ili si ga ti nesvjesno uključio, pa isključio. Druge nema.

 

I još nešto, ograničeni način rada se može isključiti na YouTube u par klikova.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 18:32 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

 Kako nema?

 

Evo ti primjer: ako postaviš normalan Cloudflare DNS, on ne limitira ništa. Ali ako postaviš Cloudflare DNS s roditeljskom kontrolom; on ti automatski upali Google Safe Search, ograničeni način rada na YouTube-u i slične postavke na drugim tražilicama. Ako se pitaš kako to napravi, vrlo jednostavno. Ti "predaš" zahtjev DNS-u, on ga modificira i kaže Google-u "upali Safe Search", te mu Google izbaci rezultate sa Safe Search uključenim.

 

A1 DNS je očito modificirao tvoj zahtjev prema YouTube-u da uključi ograničeni način rada i zato su ti komentari bili isključeni. Ili si ga ti nesvjesno uključio, pa isključio. Druge nema.

 

I još nešto, ograničeni način rada se može isključiti na YouTube u par klikova.

 Ma znam ja sve di se kaj isključuje i uključuje ( barem sada nakon par dana kopanja po svemu ) ali nije mi palo na pamet da probam DNS promijeniti !

Mogli ste mi to odmah predložiti da probam a ne ja se ubijam sa svim i svačim unazad par dana 

GAMETAG: ANDIxHR
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

 Ništa što rješava moj (bivši) problem... 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 20:04 (andi.cro).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
Marko :D kaže...

 Kako nema?

 

Evo ti primjer: ako postaviš normalan Cloudflare DNS, on ne limitira ništa. Ali ako postaviš Cloudflare DNS s roditeljskom kontrolom; on ti automatski upali Google Safe Search, ograničeni način rada na YouTube-u i slične postavke na drugim tražilicama. Ako se pitaš kako to napravi, vrlo jednostavno. Ti "predaš" zahtjev DNS-u, on ga modificira i kaže Google-u "upali Safe Search", te mu Google izbaci rezultate sa Safe Search uključenim.

 

A1 DNS je očito modificirao tvoj zahtjev prema YouTube-u da uključi ograničeni način rada i zato su ti komentari bili isključeni. Ili si ga ti nesvjesno uključio, pa isključio. Druge nema.

 

I još nešto, ograničeni način rada se može isključiti na YouTube u par klikova.

 Ma znam ja sve di se kaj isključuje i uključuje ( barem sada nakon par dana kopanja po svemu ) ali nije mi palo na pamet da probam DNS promijeniti !

Mogli ste mi to odmah predložiti da probam a ne ja se ubijam sa svim i svačim unazad par dana 

Andi, napredan si korisnik, dugogodišnji forumaš. Pretpostavili smo da koristiš već neki drugi, bolji, pouzdaniji DNS, a ne od A1 kao neki n00b. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-odgovoreno .. (samo treba čitati).. dns=kriterij za 'filtere', kao reklame, lokalizirane, kao kad nešto šopingiraš pa u košarici vidiš pdv ovisno o državi, jer su ip adrese u vlasništvu nekog telekoma i zna se gdje (dok je bivši telac u nedostatku adresa koristio finske pa je to stvaralo problem kod regionalno ograničenih sadržaja kao filmovi..)

-svi imaju regionalni-državni kriterij, npr kupnja adobe softa, stare članice zapadne eu.. ne mi-ostali, mada smo svi jednako pravni državljani eu.. (dok je digitalna jednakost odgođena do daljnjeg jer su interesi prejaki..).

-tako ta automatika filtrira-blokira, vidiš drugu reklamu + ovisi što googlaš-tražiš vidiš povezane proizvode + ovisi što dozvoliš osu-browseru za praćenje itd.. i tad dobiješ 'sarmu' svega što daje rezultat..

 

-sad je a1 ipak neka poznata firma, bivši bnet globalno je nepoznat (kao banke, aviokompanije i sl.) no za razliku od tcoma ima i dalje staru kabelsku, ip raspon adresa.. i najčešće je to problem, dok na tcomu tog problema nema.. + uz dhcp-automatiku modema-routera, možeš koristiti google ili fireove dns servere, 8888-1111 .. i kao što post između kaže, ovisno o roditeljskom filteru, .. itd. dok ti neki servisi mogu raditi suprotan problem, ne dozvoljavati takve javne servise ili vpn.. kao i adblockeri i sl. pa u postavkama često imaš izuzetke, kako kojoj stranici dozvoliti-omogućiti ili onemogućiti neki fičer.

 

-gdje je neka postavka? -svugdje, dio brine os, dio av, dio beowser, dio stalno mijenjaju izmišljajući nove popupmetode za reklame i zaobilaženje blockera a dio neka treća apps ili kombinacija.. tak da je stanje na raznim uređajima različito mada slično, 'isto'.. ili pitaj se zašt ti na mobitelu radi, u čemu je razlika? .. u liniji, a dns je dio tog, tj ip koji imaš i koji služi regiinalnim prepoznavanjima.. prenesi računalo na neku drugu lokaciju-liniju za test i usporedi.. što je isto, što različito.. ono što je različito skriva odgovor na pitanje tj uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
andi.cro kaže...
Marko :D kaže...

 Kako nema?

 

Evo ti primjer: ako postaviš normalan Cloudflare DNS, on ne limitira ništa. Ali ako postaviš Cloudflare DNS s roditeljskom kontrolom; on ti automatski upali Google Safe Search, ograničeni način rada na YouTube-u i slične postavke na drugim tražilicama. Ako se pitaš kako to napravi, vrlo jednostavno. Ti "predaš" zahtjev DNS-u, on ga modificira i kaže Google-u "upali Safe Search", te mu Google izbaci rezultate sa Safe Search uključenim.

 

A1 DNS je očito modificirao tvoj zahtjev prema YouTube-u da uključi ograničeni način rada i zato su ti komentari bili isključeni. Ili si ga ti nesvjesno uključio, pa isključio. Druge nema.

 

I još nešto, ograničeni način rada se može isključiti na YouTube u par klikova.

 Ma znam ja sve di se kaj isključuje i uključuje ( barem sada nakon par dana kopanja po svemu ) ali nije mi palo na pamet da probam DNS promijeniti !

Mogli ste mi to odmah predložiti da probam a ne ja se ubijam sa svim i svačim unazad par dana 

Andi, napredan si korisnik, dugogodišnji forumaš. Pretpostavili smo da koristiš već neki drugi, bolji, pouzdaniji DNS, a ne od A1 kao neki n00b. 

 Mea Culpa... tak mi i treba...my bad 

 

Ma reinstalirao sam bio winse, pa sve sređivao, pa rješavao neke probleme sa FH5, pa prelazak nazad na win.10, pa sve opet podešavaj instaliraj itd. pa mi NAT nije bio Open pa zivkanje korisničke službe da to srede, pa onda ovo sa YT... i zaboravih na DNS !

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 20:22 (andi.cro).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Jel zna netko kako riješiti problem, kamera na starijem hp laptopu, hp webcam fixed, neće da radi na Skype. Dok u windows appu radi. Nema novih drivera.. Jel ima kakvih riješenja za to.. Ne razumijem zašto na tim windowsa 10 to ne radi, dok je godinama radilo..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Jel zna netko kako riješiti problem, kamera na starijem hp laptopu, hp webcam fixed, neće da radi na Skype. Dok u windows appu radi. Nema novih drivera.. Jel ima kakvih riješenja za to.. Ne razumijem zašto na tim windowsa 10 to ne radi, dok je godinama radilo..

Možda Skype treba ponovnu dozvolu da upotrebljava kameru koja mu je oduzeta nakon nekog updejta?

 

Ako ne uspiješ to kroz postavke onda probaj jednostavno reinstalirati Skype pa će ti se ponuditi prilikom prvog pokretanja Skypea ponovno postavljanje dozvole!

 

Nadam se da ti je sve ostalo updejtano također!

 

GAMETAG: ANDIxHR
3 godine
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav, ovakvo je stanje, imam hrpu externih HDD-ova spojenih na Usb3.0, nedaj boze da jednog istekam sve aplikacije i igre mi se razjebu i onda imam enormnih problema to sve ponovno sloziti!
Dali Windowsi mogu ikako zapamtiti na kojem se hdd nalaze instalacije i sve ostalo iako ga samo preštekam u drugi Usb, dali je to moguce nakon 50g postojanja windowsa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Boris grozni kaže...

Pozdrav, ovakvo je stanje, imam hrpu externih HDD-ova spojenih na Usb3.0, nedaj boze da jednog istekam sve aplikacije i igre mi se razjebu i onda imam enormnih problema to sve ponovno sloziti!
Dali Windowsi mogu ikako zapamtiti na kojem se hdd nalaze instalacije i sve ostalo iako ga samo preštekam u drugi Usb, dali je to moguce nakon 50g postojanja windowsa?

 -da...

-prvi put kad nekom izmjenjivom mediju (usb disk) promjeniš slovo 'ručno' tad je to njegovo slovo trajno (osim ako drugi uređaj uzme to slovo...) i zato se to radi kao mapiranje diska, unazad-abeceda, ne od prvih slova.. preskočiš, npr radni disk na slovo R: ..

-naravno, nije namjenjen instalacijama, koje imaju fixni-hardkodiran path uz ostale podatke u reg ili config.. (+zaštita), pa oviso o tome treba reinstall na novo slovo.

-disk koji nema ručno dodjeljeno slovo dobija prvo slobodno i to je podatak u reg, tj nakon prve promjene njie više po tom pravilu za taj konkretan disk (baš taj) kroz SN-ID uređaja, može biti više diskova.. mogu biti na istom slovu (ne istovremeno, logično..) itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Windows 10 - općenito

Znaci drek od os-a i dalje

Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Imam dva diska u laptopu.. Na jednom je odnosno primarnom instaliran win10, a drugi služi za storage.

Sad kad bi na drugi disk instalirao linux mint recimo jel bi bilo kakvih problema vezano za particije.

Tipa jel bi se šta smrdalo sa windowsima koji bi bili na prvom disku..

Na tom drugom disku koji služi za storage, bi podijelio particije tipa na sljedeći način..

Disk je od 480gb, ne znam 100gb bi bilo za linux, a ostalo i dalje za storage..

Pretpostavljam da iz windows explorera jedino ne bi vidio onu particiju koja bi bila za linux, jel je to drugi tip formata particije, kolko se sjećam tipa ext4

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 18:23 (sage).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Imam dva diska u laptopu.. Na jednom je odnosno primarnom instaliran win10, a drugi služi za storage.

Sad kad bi na drugi disk instalirao linux mint recimo jel bi bilo kakvih problema vezano za particije.

Tipa jel bi se šta smrdalo sa windowsima koji bi bili na prvom disku..

Na tom drugom disku koji služi za storage, bi podijelio particije tipa na sljedeći način..

Disk je od 480gb, ne znam 100gb bi bilo za linux, a ostalo i dalje za storage..

Pretpostavljam da iz windows explorera jedino ne bi vidio onu particiju koja bi bila za linux, jel je to drugi tip formata particije, kolko se sjećam tipa ext4

 -smrdati se može sve... bilo kad :)

-problem je što ćeš od ponuđenog izabrati, način installa + svi detalji koje lin nudi u install proceduri a to uključuje i bootmanager kao grub(2).. no odavno win bootmanager podržava i ostale oseve kao lin, pa je stvar izbora i čak je win zgodniji tj ovisi opet o dodatnim opcijama koje možeš i ne moraš znati-dirati.. kao npr classic-legacy win bootmeni koji je u tom slučaju 'brži' tj win8-10-11 preferira svoj os dok za ostale ide dodatni reboot i time nekoliko sekundi besmislenog kašnjenja dok se računalo dva puta reboota-inicijalizira bios.. no za rad je to nevažno.

-ako želiš win bm, tad treba dodati lin particiju u meni da bi bio ponuđen u opcijama.. npr rebuildanjem koje pronađe oseve ili štrikaš ručno sve (alternativni alati kao botice, easybcd itd.. to rade na klik-mišem.. šteta što ms ne nudi takav alat za juzere no s druge strane to trebaš jednom i nikad više..).

-ako želiš grub, tad može biti dodatnih problema s 'petljanjem' redosljeda particija, no teoretski ćeš izabrati ok, ili pogriješiti :) .. ovisi koliko ti je jasno što i kako lin nudi, npr gdje postaviti boot particiju root ili juzersku dok os naravno mora biti na vlastitoj u nativnom FSu.. npr ext3-4-5... između 2014-18 je bilo problema secboot i sl. sad ne bi trebalo biti..

-prije je grub bio 'obavezan' .. sad radije win, no opet sve ovisi o računalu-postavkama kao uefi-sec itd.. ili nekim željama-razlozima..

... lakše će ti biti s winbootmanagerom i recimo easybcd-om (imaš na hirens-strelec mediju koje sugeriram imati pri ruci, jedan primjer kad su korisni tj ne treba te appse-soft pribavljati (crackati-licence) i imati na radnom osu jer ih trebaš jednom .. a kao svaki disk/part/boot manager soft radi neovisno o osu, računalu, disku.. no ne neovisno o uefi postakvama kao secboot ili enkripcija jer oni služe tome da to onemoguće :)

 

-iz win (explorera) ne bi vidio lin particiju? .. ovako, svaki os ima nativno supportane FSove, za win su to ms-fatovi kao fat32 (koji istovremeno služi kao univerzalni sec.boot medij, kojeg je ms obećao free.. i zato ga svi koriste kao univerzalno-kompatibilan..) i ntfs.. dok lin ovisno o distri tj instalaciji ima support za ext-ove, možda i ostale.. tj nije to stvar osa, nego je to ekšli 'samo' driver.. kao svaki drugi driver, mreža-audio-video.. i sve (baš sve) radi ako imaš driver uz razliku .. npr većina linux distri kad u installu vide ntfs particiju će automatski dodati i ntfs-driver kao ntfs-3g ili ntfs3 ... (+ R/W opcije ili mountanje ili chmod.. recimo dodati u /etc/fstab..) uz pitanje prava pristupa tj permišni... tj ili jesi juzer ili nisi.. ili je nešto shareano ili nije. .. ovisno o tome za share fileova je najsigurnije koristiti 'treći' disk (particija) koji nije dio win-lin oseva ili juzerski .. jer je tad pod vlasništvom osa-juzera,. . npr usb ext disk je dostupan svima jer je removable i nema taj problem pristupa-prava.

-kao i to da može i obrnuto, tj win može jednako do lin particije, no čemu.. tj ili za zajednički storage koristiš win-ntfs ili ext.. ali po kriteriju će to prije za većinu biti ms-fs kao ntfs ili fat32.. ne ext kojeg će primarno korisiti lin juzeri (onih 2%) :) .. no to je ipak samo driver i ako želiš možeš ga dodati u win i normalno pristupiti lin-ext particijama, naravno uz isti problem permišna-pristupa-prava.. -kraće, za storage-share koristi ntfs, manje petljanja, radi. fat32 nema permišne na nivou filea.. nema metatagova pristupa i sl. tj još jedan razlog zašto je univerzalni medij za sve oseve uz naravno ograničenja kao kapacitet-standard itd.. ili to da zato nije za multijuzerske shareove-mrežu i sl. prikladan, kao i za 'napredne juzere' koji uvjek njurgaju protiv svega iz ms-a .. recimo ako slučajno naiđe još neki linux-pingvin u temi pa se požali na nepostojeći win-fs koji nikako da izađe..

 

.. vjerojatno ćeš za share imati probleme s pravom pristupa pa ćeš na kraju lupiti svima chmod-777.. a većinu sad možeš i iz win jer odavno win ima lin-subsys kao cli, ubuntić.. (dodaje se u c/p-programi.. ili hakerski iz powershella ili ...) ma sve to je isto.. tj sve to je samo soft ili samo os, driver i par klikova :)

-umjesto minta probaj kubuntu ili bilo što s kde.. mint nije ono što je bio prije +5god.. ili opet ubuntu + par dodataka no moguće razlike kad tražiš upute, ovisno o guiju kojeg izabereš dok će svi imati cli-terminalske upute iste-slične.. 

 

+ edit ... ili nešto kao p.s. :)

.. nema previše smisla imati dual-multiboot na računalu, više ima smisla korištenje virtualki ako hw-resursi dozvoljavaju.. ili live, koji za lin nije problem (nije ni za win, no ms kenjka..) .. pa je relativno lako napraviti recimo usb-stikić, live-persistent.. bootaš jednako kao i install (koji je u biti i dalje install) .. u svoj normalan os, s instaliranim appsima, postavkama, tj identično kao 'normalna' instalacija, tj to je normalno kad nije opstruirano koa za win, pri čemu to ne mora biti usb (flash) stikić, može biti bilo koji r-w medij, kao već postojeći diskovi.. tj prednost što takav disk možeš izvaditi iz računala i najnormalnije ubosti u drugo, bootati-raditi.. neovisno o kontroleru kao usb-sata-nvme.. npr nvme-m2 drive staviš u ext-usb adapter-kućište i koristiš kao usb ili hdd.. tj od nvme drivea dobiješ portabilan-live stikić-os-računalo + storage podatke na particijama.. koji koristiš kako ti odgovara, kao storage ili kao os-boot.. npr ne treba dodatne stikiće kao hirens i sl.

 

+ uz problem da 'removable' mediji kao flash do 2019te službeno podržavaju particije dok su prije bili isključivo jedna-aktivna, ostale nedostupne.. no kako tko podržava, distra-os.. ima problema-gluposti jer standard i 'standard' pa dok se proširi-udomaći nije baš da uvjek radi... hdd-ssd-nvme tj ostali diskovi-mediji nemaju taj problem ograničenja korištenja particije (rem drive ima posebnu oznaku).. hdd-ssd-.. možeš normalno kreirati particije po želji i koristiti ih.. uz ograničenja koja vuku iz prošlog stoljeća i scsi-ja, na recimo do 16 aktivnih od postojećih na disku-driveu ili 26-slova abecede za win-slova..

 

-zato recimo danas normalan nvme ili ssd od recimo 1tb može biti pravi multipraktik, s recimo lin particijom-osom kao što si zamislio od recimo 100gb (od 40-60 je ok + ovisi koje dodatne appse želiš instalirati, dok je za storage zamišljen onaj share-particija dio pa to nije problem ..).

 

-već neko vrijeme lin ne traži swap particiju, opcija, .. sad ubuntu defaultno radi kao i win s fileom na sysdisku + tempovi za rad.. tj od brojeva koje nađeđ kao minimum dodaj duplo ili +20gb za realno .. manje je neadekvatno, više može.. no ne pretjerivati jer time smanjuješ dio storagea za share.. + opet po potrebi se može resizati particija, ali.. kad postoje dva-više oseva, postoje i mogući problemi, zaštita, permišni, geometrija koju nije poželjno čačkati jer se tad recimo raspadne bootmanager, mada ni on nije pravi krivac nego više 'zaštita' koja štiti jamesbonda i sl. dok ostalima samo stvara probleme kao bootanje-rad.. bolje je pogoditi u startu dobar omjer.. a ako promašiš, ponoviš postupak jer uvjek možeš nešto novo-bolje čak kao test za prvi pokušaj kad obično juzeri instaliraju sve (smeće) koje im prosječna distra ponudi iz recimo softcentra.. ili dok isprobavaš drivere ili kako mountati itd.. .. u drugoj rundi to već znaš i imaš kvalitetniju ideju što želiš napraviti i kako.. a tek nakon tog počneš koristiti storage za trpanje fileova, jer prije je prečesto potreban diskpart-clean .. i sve od nule :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 0:00 (ihush).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Imam dva diska u laptopu.. Na jednom je odnosno primarnom instaliran win10, a drugi služi za storage.

Sad kad bi na drugi disk instalirao linux mint recimo jel bi bilo kakvih problema vezano za particije.

Tipa jel bi se šta smrdalo sa windowsima koji bi bili na prvom disku..

Na tom drugom disku koji služi za storage, bi podijelio particije tipa na sljedeći način..

Disk je od 480gb, ne znam 100gb bi bilo za linux, a ostalo i dalje za storage..

Pretpostavljam da iz windows explorera jedino ne bi vidio onu particiju koja bi bila za linux, jel je to drugi tip formata particije, kolko se sjećam tipa ext4

 Nemoj mint, bolje Ubuntu. Dual bootao sam win i linux s dva diska ko i to i nisam imao problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 23:54 (pqweasdyxc).
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav. Jucer sam reinstaliro windows 10 kao i 100 puta do sada. Problem imam sad sa slikom na monitoru, kao da nije izoštrena, kad upalim igru, grafička se ne čuje, jednostavno kao da nije povezano. Da skratim, probao sam sa drugim DP kablom,HDMI, ponovno windows, pokrenio furmark, bios, sve je uredu al eto nesta nije uredu. Nije to to, ili graficka ili monitor ne radi kako treba, instalirao sam nove drivere kao i uvijek. Inace monitor je Aorus fi27qx (gigabyte) i graficka AMD rx6900xt...molim za bilo kakav savjet da probam nešto, bio bih zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kad završi podrška za windowse 10 2025, jel će nakon toga Windows 10 i dalje dobivati updejte sigurnosne i zakrpe kroz windows update.. Ili neće ni to biti.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice