Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.430.758
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
..

Vjerojatno imam spori USB 2.0 32 GB jer već negdje sam našao tutorial kako instalirati na ne verifikovane Winddows To Go stikove, i baš sam neku pripremu čekao nekih 1h vremena... da li je to kopiranje ili šta ali nisam tio odustati.. Za sada odustajem (dok ne kupim PCIe USB 3.0 portove + USB 3.0 minimum 128 GB USB stick) ne da mi se, nemam vremena.. izgubio sam volju :(((

..

 

- Od sinoć masivan BSoD i na Windows 8.1 (ubacio nov HDD, ova dva na kojem je Windows 10 iskopčao, i onda od jutros obratno) i od malo prije na Windows 10. Prepisujem tu 'zaslugu' nasilnim dizanjem Memorije na 800 MHz, postavio na Auto i on mi vrati na moje razočarenje na 667 MHz. Za sada nema novih BSoD-va a ako bude opet - javim.

- za boot, mora biti nativni kontroler (u chipsetu),  (neprovjereno ali dosta drugog 'osjetljivog' sw-a radi samo na reneisance kontroleru..) dodatna kartica ugl. ne boota. Važnija je 2.0 kompatibilnost i 'stvarna' brzina, pogotovo što se takve stvari rade za korištenje na raznim PCjima (ne samo na jednom na kojem možda radi OK). Za win je dovoljan 32GB, ostane ti desetak GB nakon instalacije, ali zgodno je imati i više (ali tad će biti skup ili prespor, jeftinije i sigurnije je tad kupiti SSD ili HDD, može i preko USBa, nema razlike vidi post prije). Hint, 'zanimljivo' je tako instalirati na normalan SATA-interni disk.. (zašto?) pa npr kad crkne PC, premjestiš disk u drugi PC i upališ. To je strašan fičer, možda važniji od liveOSa na stikiću za servis i sl. Uz to dosta PCa/notebookova ima i eSATA pa je zgodan skoro kao USB ali i prednost jer je to pravi kontroler pa nema problema oko emulacije boota (noviji PC emuliraju USB-HDD).

 

- BIOS ugl najoptimalnije odabere brzinu, osim za max OC nema potrebe dirati clockove, važan je umnožak mhz/cas=propustnost. Na starijem AMDu je važniji CAS (jer ima manje keša, AMD je prvi počeo s prebacivanjem mem.kontrolera s chipseta na CPU, CAS je važniji). Nepotreban rizik zbog stabilnosti.. ako je to razlog, vraćanjem će se vjerojatno sve popraviti. .. ali ovo je ipak TP ver. tko zna...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
domac5 kaže...

jel itko ima problema sa hot cornerima jer ne rade mi, desno gore kad povucem treba mi izbacit neki meni ko na windowsu 8.1 a lijevo gore reccent apps ni to mi ne radi

Desno gore je Charm (mislim da se tako nekako zove) kojim ne možeš više pristupiti desno gore, ali kombinacijom Win+C dobijaš ponovo isti taj Charm.

Nije zgoreg naučiti ni ostale dvije najvažnije kratice uvedene u 8-ci. Win+D za instant pristup Desktopu (može i iz Modern UI-a) i Win+I je za Settings.

13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

a jel itko probao instalirati net limiter i bs player? meni to dvoje nece

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
Envy kaže...
..

Vjerojatno imam spori USB 2.0 32 GB jer već negdje sam našao tutorial kako instalirati na ne verifikovane Winddows To Go stikove, i baš sam neku pripremu čekao nekih 1h vremena... da li je to kopiranje ili šta ali nisam tio odustati.. Za sada odustajem (dok ne kupim PCIe USB 3.0 portove + USB 3.0 minimum 128 GB USB stick) ne da mi se, nemam vremena.. izgubio sam volju :(((

..

 

- Od sinoć masivan BSoD i na Windows 8.1 (ubacio nov HDD, ova dva na kojem je Windows 10 iskopčao, i onda od jutros obratno) i od malo prije na Windows 10. Prepisujem tu 'zaslugu' nasilnim dizanjem Memorije na 800 MHz, postavio na Auto i on mi vrati na moje razočarenje na 667 MHz. Za sada nema novih BSoD-va a ako bude opet - javim.

- (1)  * * *

 

- (2)  * * *

- (1) Imam 2,5" Seagate 160 GB HDD iz laptopa, SATA naravno, na kojem je kao što sam rekao juče instalirana 8.1 (čisto da brat surfa po svemu živom dok ne naleti na odgovarajući keylogger) samo mi reci jel on može, ako DA, onda ćemo o Windows To Go u nekoj drugoj temi.

 

- (2) Da, brzina memorije mi je uzrokovala probleme (bilo mi čudno da mi juče brat nakon mamutrskih Updateova 8.1-ce zamrzava sliku i prikazuje BSoD) ali zanimljivo dešava se tek kada se memorija napuni. Malo mi čudno što mi pušta na 667 MHz kada je Ploča, CPU i sve 4 memorijske pločice (problem je garant što su dvije od jednog proizvođača a druge dvije od drugog) deklarisano na rad na 800 MHz. Ali eto u štrub stabilnošću pomirit ću se sa tim, mada sam, jednostavno osjetio da mi je OS radi nekih 5% brže.

 

Moj drugi i najveći problem je trenutno rušenje IE-a. Nije da mi je nužan (ali ponekad kada surfam onako iz čiste dosade) ali kada me 'umore' Chrome i FF otvorim IE onda vidim šta je renderiranje stranica, pa to čudo tako slaže starnice kao da vučem list A4 papira preko ruba nekog stola. Dakle imam hendikepiran IE, ako tko zna kako ga deinstall/install opet bi molio da javi. l.p.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
domac5 kaže...

a jel itko probao instalirati net limiter i bs player? meni to dvoje nece

Ne znam za prvi, ali od video Playera MPC-HC x64 ti je najbolji izbor iz prostog razlga što je možda jedan od 2 ili 3 playera koji sav posao prebacuju na grafičku karticu. Ja ga zasebno instalirao nakon što K-Lite nije htio i sada prezadovoljan, otvara sve živo a najveći gušt je gledati 1080p film a vidiš opterećenost CPU-a na nekih 7%.

15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
..

1 - može svaki disk/boot medij.

2-uobičajen problem bugovitih chipsetova (AMD), kad se popune sve mem.banke, ne podržava max brzinu, to je povezano i s napajanjem (svaki utor troši nešto..). Recimo normalna stvar.

IE, probaj reset u opcijama (trebalo bi i isključiti spellcheker i sl. ali ne vidim u opcijama...) neobično.. i btw, možda je nešto disejblalo VGA-acc. Sad sve korisit VGA...

 

Envy kaže...
.. možda jedan od 2 ili 3 playera ..

 -... danas sav 'normalan' soft korisit VGA-3d acc tj dx-cuda i sl., (ne samo playeri, OS-AERO, Office, Adobe, Corel, Igre, browseri.. što je ostalo? Tetris ne..) ali MPC je dobar izbor. Vrlo praktičan je i BSplayer (paziti na opcije i install, možda i koristiti starije ver.2.62 isključiti update, jer nove su postale bloataste, ne mora biti default player, za početnike praktičan jer ponudi install codecpaka s neta.. i sve radi nakon tog u svim ili većini playera, rutinski ga instaliram ali ne koristim uz WMP i MPC osim kad baš zatreba.. naravno i CPU je i dalje bitan, npr SSE-AVX.. tad je opterećenje vrlo malo, bez tog 50%->...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 14:55 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
* * *

 

Envy kaže...
.. možda jedan od 2 ili 3 playera ..

 -... danas sav 'normalan' soft korisit VGA-3d acc tj dx-cuda i sl., (ne samo playeri, OS-AERO, Office, Adobe, Corel, Igre, browseri.. što je ostalo? Tetris ne..) ali MPC je dobar izbor. Vrlo praktičan je i BSplayer (paziti na opcije i install, možda i koristiti starije ver.2.62 isključiti update, jer nove su postale bloataste, ne mora biti default player, za početnike praktičan jer ponudi install codecpaka s neta.. i sve radi nakon tog u svim ili većini playera, rutinski ga instaliram ali ne koristim uz WMP i MPC osim kad baš zatreba.. naravno i CPU je i dalje bitan, npr SSE-AVX.. tad je opterećenje vrlo malo, bez tog 50%->...

Ne znam baš da li sav normalan softver podržava GPU acc, Adobe je uveo u PS i to u CS6-tici, ali na mojoj HD4670 seriji uredno kaže da nije podržana grafička, dakel trzuka kada običnom rurkom uvećam slikiku na 3200% i povlačim ju.

Što se tiče Offica on ga koristi i to od 2013-te verzije.. (milina mi kucati občni tekst, u početku se nisam mogao na skrolati stranica) a od Browsera to osjetim samo na IE mada i Chrome tamo kaže da "koristi acc gdje jeto moguće" mada ja nisam primjetio za ostale browsere ne znam. Aero naravno, DX 9.0c karcia je bila baš zbog toga preduvjet (ako se ne varam).

 

Ali da govorim o Video Playerima. Dakle da ne postavljam sliku, pustio sam 1080p samo film (sve ostalo isključeno, osim možda onih stvari u Modern UI koji rade u pozadini) gledao 5 minuta filma i opterećenje CPU-a ne prelazi 7%. Procesor je 6-7 godina stari Athlon X2 5000+. (Zamjenim sutra HDD i baš ćću na 8.1 instalirati top 15-tak Video Playera i da vidim opterećenje. Jer znam da sam tražio po forumima (ključna riječ je DXVA) ima i progrma DXVA Checker tako nekako koji će pogledati jel sve uštimano kako treba.

 

Ali manje bitno i da ne idemo u off topic, idem da onemogućim i omugućim ponovo IE (Uopšte ga ne mogu otvoriti, u startu se ruši) pa da javim hoće li šta uspjeti.Što se tiče BSoD-a na 10-ki, više ga nema od kada memorija kuca na 667 MHz.

16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Jesi probao stavit IE na pocetne postavke (Reset)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
..

Ne znam baš da li sav normalan softver podržava GPU acc, Adobe je uveo u PS i to u CS6-tici, ali na mojoj HD4670 seriji uredno kaže da nije podržana grafička, dakel trzuka kada običnom rurkom uvećam slikiku na 3200% i povlačim ju.

..

 -moraš imati 'pravu' VGA.. Radeonke tek od 6xxx, nV CUDA bilo koja ali po realnoj snazi tek 9800-250-nadalje/jače.. sad je supportan i OGL, + edit config filea (just in case da nemaš info). Sav 'normalan' soft, znači sve što može pomoću GPUa raditi brže, ali GPU mora imati nešto konjskih snaga, slabija VGA je preslaba i tad je CPU u prednosti ako je neki C2D/quad-ili-i-serija.. MMXi su najvažniji, ovisno o softu kao AE i broj jezgara, prednost intel.

 

on topic,

-bit će zanimljivo vidjeti usporedbu win na istom HWu... (prognoziram da će ti sad win 8/8.1 raditi bolje nego prije.. kao '10-tka').

.. nikako da nađem malo više (viška) vremena... ugl, TP radi uredno, ali tako mi radi i sve ostalo (osim linuxa na Radeonki, u doba AGPa do 4xxx).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djigibao kaže...

Jesi probao stavit IE na pocetne postavke (Reset)?

Upravo sam htio doći do ovih postavki, ali IE mi se rušio u samom startu. Dakle pokrenem - istog momenta poruka o rušenju. I znao sam za te postavke ali nešto mi nije dalo da se sjetim da ih pronađem u Control Panelu. Našao, restartovao ali nije pomoglo. Međutim, gledajući one Plug Inove nađem neki sumljiv mi bio. Sense se zvao od Krance Development. Naravno vrag ne da da u tim ocpijam disebleujem u IE opcijama (kroz Control Panel) i naletim ovdje na ovu stranicu:

http://www.shouldiremoveit.com/senses-137884-program.aspx To je taj "šestar" koji se nastanio nakon onog Termal Monitora ili kako se već zvao, Pobrišem da iz Program Filesa (x86) ručno i IE, tataraaaaa... proradi :D

 

U svakom slučaju hvala ti puno. Za sada ostajem na 10-tci, jer zaista nemam vremena da se vratim na 8.1, a i nemam razloga dok sve radi kako treba.

 

ihush kaže...
Envy kaže...
..

Ne znam baš da li sav normalan softver podržava GPU acc, Adobe je uveo u PS i to u CS6-tici, ali na mojoj HD4670 seriji uredno kaže da nije podržana grafička, dakel trzuka kada običnom rurkom uvećam slikiku na 3200% i povlačim ju.

..

 -moraš imati 'pravu' VGA.. Radeonke tek od 6xxx, nV CUDA bilo koja ali po realnoj snazi tek 9800-250-nadalje/jače.. sad je supportan i OGL, + edit config filea (just in case da nemaš info). Sav 'normalan' soft, znači sve što može pomoću GPUa raditi brže, ali GPU mora imati nešto konjskih snaga, slabija VGA je preslaba i tad je CPU u prednosti ako je neki C2D/quad-ili-i-serija.. MMXi su najvažniji, ovisno o softu kao AE i broj jezgara, prednost intel.

 

on topic,

-bit će zanimljivo vidjeti usporedbu win na istom HWu... (prognoziram da će ti sad win 8/8.1 raditi bolje nego prije.. kao '10-tka').

.. nikako da nađem malo više (viška) vremena... ugl, TP radi uredno, ali tako mi radi i sve ostalo (osim linuxa na Radeonki, u doba AGPa do 4xxx).

- Ok, znam da moram imati 'pravu' VGA, ali pobogu brate ni ova nije loša. Kada mi tako fino hardverski vrti Office, IE, te MPC-HC ne vidim razloga, zašto običnu sliku (ne mora biti na 3200%) ne može povlačiti (o naprednim filtrima da i ne govorim), pa to breme neka padne na Adobeovu dušu, mislim nije to baš toliko loša kartica. Hardwerska je DX 10.1, ima 1GB DDR2 memorije, kada vrti Race Drive GRID, World in Conflict. Pa skoro i sve nove naslove ali u Low postavkama... bilo kako bilo. u pravu si nova grafulja mi treba i da mi suhim zlatom plate to više niakda neće biti AMD (ništa lično, ovo su samo moja iskustva). Ne zanimaju me ni performanse, je li najbrža u svijetu, je li za manji novac dobija više.. od sada nVida u planu mi je 210 ili 630-tka, a možda još pričekam, puknem mi film i kupim GTX 970. Buka mi je problem.. treba mi pasivna grafulja (dakle 0dB) i na ovoj HD4670 sam ugradio radijator Artic Cooling i sada radi pasivno. Dakle da ne bude da smo skrenuli sa Off Topica, sa Microsoftovim repertoarom sam zadovoljan što se tiče CGA Akceleracije ali sa konkretno Adobeovim - nisam. Iako mislim da bi i Adobe proradio da imam službene Drivere i CCC ali i to neka malo padne i na AMD-ovu dušu.

 

- Ja ću lično nekada u kišnim i hladnim možda novembarskim danima na istom HW probati i 8.1 i 10 pa vidjeti kako rade. Za sada 8.1 u leru troši 0.8 GB RAM-a a 10-tka 1,2 GB, stim da mislim da je situacija obrnuta kada nije u pitanju 'ler', nego takoreći prva, druga brzina (porkenuti programi). Uglavnom javim.

 

Isto tako ako netko zna dobar, program za čišćenje registrija, malwarea, i ostalog smeća, ali jedan dobar ali vrijedan neka javi.

l.p. svima. 

16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Za ciscenje kompa od malware-a prijedlog je MBAM Free (mozes u pricuvi imat i Emsisoft Emergancy Kit i hitmanPro)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

http://www.pcpro.co.uk/news/391114/microsoft-admits-windows-10-preview-has-a-keylogger

 

LOL :D

 

uglavnom MS skuplja sve kaj radite od pisanja teksta do pricanja ma mikrofon 

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 14:28 (Arnold Layne).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arnold Layne kaže...

http://www.pcpro.co.uk/news/391114/microsoft-admits-windows-10-preview-has-a-keylogger

 

LOL :D

 

uglavnom MS skuplja sve kaj radite od pisanja teksta do pricanja ma mikrofon 

Nemaju što priznati, ta stvar ima na njihovoj stranici.

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-privacy-statement

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arnold Layne kaže...

http://www.pcpro.co.uk/news/391114/microsoft-admits-windows-10-preview-has-a-keylogger

 

LOL :D

 

uglavnom MS skuplja sve kaj radite od pisanja teksta do pricanja ma mikrofon 

 

Bože dragi! Pa što ljudi očekuju? To je Technical Preview!

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
NiramX kaže...
Arnold Layne kaže...

http://www.pcpro.co.uk/news/391114/microsoft-admits-windows-10-preview-has-a-keylogger

 

LOL :D

 

uglavnom MS skuplja sve kaj radite od pisanja teksta do pricanja ma mikrofon 

 

Bože dragi! Pa što ljudi očekuju? To je Technical Preview!

ocekuju da im nitko ne sprema njihove passworde tj. sve sto pisu i rade na racunalu 

 

Ako bi to trebo ocekivat onda zbilja ne znam kaj se to događa danas pogotovo kad jos to ljudi idu branit

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 15:00 (Arnold Layne).
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arnold Layne kaže...

ocekuju da im nitko ne sprema njihove passworde tj. sve sto pisu i rade na racunalu 

 

Ako bi to trebo ocekivat onda zbilja ne znam kaj se to događa danas pogotovo kad jos to ljudi idu branit

 

Zašto bi to netko očekivao od Technical Previewa? Ipak je namijenjen naprednijim korisnicima koji znaju da nije za svakodnevnu upotrebu.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
NiramX kaže...
Arnold Layne kaže...

ocekuju da im nitko ne sprema njihove passworde tj. sve sto pisu i rade na racunalu 

 

Ako bi to trebo ocekivat onda zbilja ne znam kaj se to događa danas pogotovo kad jos to ljudi idu branit

 

Zašto bi to netko očekivao od Technical Previewa? Ipak je namijenjen naprednijim korisnicima koji znaju da nije za svakodnevnu upotrebu.

znaci preko njega nisi niti jednom se ulogirao na neku stranicu koju korsitis ?

 

Zasto to nije bilo tak i prijasnjim windowsima (tj. njihovim betama)

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 15:07 (Arnold Layne).
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arnold Layne kaže...
NiramX kaže...
Arnold Layne kaže...

ocekuju da im nitko ne sprema njihove passworde tj. sve sto pisu i rade na racunalu 

 

Ako bi to trebo ocekivat onda zbilja ne znam kaj se to događa danas pogotovo kad jos to ljudi idu branit

 

Zašto bi to netko očekivao od Technical Previewa? Ipak je namijenjen naprednijim korisnicima koji znaju da nije za svakodnevnu upotrebu.

znaci preko njega nisi niti jednom se ulogirao na neku stranicu koju korsitis ?

 

Zasto to nije bilo tak i prijasnjim windowsima (tj. njihovim betama)

 

1. Nope.

 

2. Beats me.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

da naravno ;)

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Sve je navedeno u privacy statementu. Hoćeš rabiti ili nećeš, tvoja stvar.

Ja rabim i pazim što radim. Vrlo jednostavno.

Fuck me I am famous.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

meni ne smeta, nek gledaju moje passworde ko da imaju ista u zivotu od mog facebook profila i sta ja znam nekog tam bug foruma...

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
... a sta je s logiranjem na Net Banking, placanje Paypalom, logiranje na cloud, neki e-mail...?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

nemam nijedno od toga osim mail-a i dropboxa na koji nejdem preko kompa nego sam prijavljen samo na mobu da mi uploada slike i sta imaju od mog maila? apsolutno nista

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djigibao kaže...
... a sta je s logiranjem na Net Banking, placanje Paypalom, logiranje na cloud, neki e-mail...?

net banking- token, paypal- debitna kartica, cloud- no comment, email- mobitel,drugi email

 

Osim ako nemas nekakve golisave slike u cloudu problema nebi trebalo biti.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arnold Layne kaže...

http://www.pcpro.co.uk/news/391114/microsoft-admits-windows-10-preview-has-a-keylogger

 

LOL :D

 

uglavnom MS skuplja sve kaj radite od pisanja teksta do pricanja ma mikrofon 

Paaaa?! Šta sada, ja i kupujem preko eBay, sve šifre uredno snimio, od Couda do Bug Online, i vjeruj mi cijelu noć ne mogu spvati zbog toga.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Znam da sam u off-topicu, međutim, ako vam testiranje nije mrsko, možete se prijaviti za testiranje Swaya (novi dodatak Office obitelji).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

nego, dali je netko usio instalirat win 10 na virtualni disk, napravim sve kako treba;
odem u upravljanje diskovima tamo napravim novi VHD od 15GB sa fiksnom  veličinom, spremim ga na root C: diska sa imenom win10.vhd te ga formatiram i montiram kao disk sa slovom H:, iz win 10 iso slike izvučem install.wim file i pomoću gimagex alata napravim apply sa install.wim  na H: i to je nakon 5 minuta gotovo onda otvorim cmd kao admin i napišem H:\Windows\System32\bcdboot H:\Windows /l en-US i windows se pojave u boot izborniku no kada ih  izaberem dođw do windows loga i one animacije koja ide u krug i tako  vrti vrti vrti u nedogled

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 18:05 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

čemu polu ručno, polu win instaliranje? Ili koristi VM i instaliraj, ili odradi sve iz installa, kreiranje VHDa itd.. (treba više, bar 20GB.. npr swap+hyber.. uobičajeno je min 30GB, na HDDu je nelogično manje od 40-80).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Doktor-X kaže...

nego, dali je netko usio instalirat win 10 na virtualni disk, napravim sve kako treba;
odem u upravljanje diskovima tamo napravim novi VHD od 15GB sa fiksnom  veličinom, spremim ga na root C: diska sa imenom win10.vhd te ga formatiram i montiram kao disk sa slovom H:, iz win 10 iso slike izvučem install.wim file i pomoću gimagex alata napravim apply sa install.wim  na H: i to je nakon 5 minuta gotovo onda otvorim cmd kao admin i napišem H:\Windows\System32\bcdboot H:\Windows /l en-US i windows se pojave u boot izborniku no kada ih  izaberem dođw do windows loga i one animacije koja ide u krug i tako  vrti vrti vrti u nedogled

Ja jesam, bez ikakvih problema.

VHD ti je premali - zbog toga neće startati, jel mora negdje napraviti swap i page fileove, te raspakirati ''temp'' sistemske fileove. Treba ti minimalno 25 gb.

 

Naravno, moraš uzeti u obzir, da kada bootaš u sistem, on će se proširiti na svoju punu veličinu. Zato to napravi na particiji sa dovoljno prostora.

Napravio sam instalaciju na (skoro) sličan način, postavio veličinu na 80 gb i  dynamically expanding i nemam nikakvih problema.

ihush kaže...

čemu polu ručno, polu win instaliranje? Ili koristi VM i instaliraj, ili odradi sve iz installa, kreiranje VHDa itd.. (treba više, bar 20GB.. npr swap+hyber.. uobičajeno je min 30GB, na HDDu je nelogično manje od 40-80).

Zato jer je to najbrži način. [način je skoro isti] Raspakiravanje je gotovo za niti 5 minuta, i sve što treba je instalirati boot fileove (EasyBCD?) i postaviti vhd u boot meni. Nema hibernacije na vhd-u, nažalost.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 19:37 (kizo2703).
15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
..

Zato jer je to najbrži način. Raspakiravanje je gotovo za niti 5 minuta, i sve što treba je instalirati boot fileove i postaviti vhd u boot meni. Nema hibernacije na vhd-u, nažalost.

 -upravo zato nije, jer treba srediti boot, kojeg install obavi npr GUIDe. Brzina raspakiravanja? .. identično ili imaš neki 'turbo' dok si u win, možemo uzeti da je to brzina HDDa.. jedini dio koji je praktičniji (volim desni klik) je samo kreiranje VHDa (izbjegavam kad mogu VHDx), pa ga mountati u installu.

 

edit: ok, može biti malo brže, keširanje.. ali zanemarivo 5-10..minute su u pitanju. Nego sjetio sam se, ali možda.. hyber svakako nestane ručnim .wimanjem, (nisam siguran) možda s installom ostane, ako ti treba, provjeri...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 19:14 (ihush).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice