Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.428.386
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-ne znam znaš li razliku od brisanja.. (clean) i formatiranja? .. brisanje, inicijalizacija-mod (gpt-mbr) su level ispod formatiranja, a to sve povezano s uefi-boot postavkama...

-ispravno računalo, podešen bios, ispravan disk.. mora raditi, bilo što od tog različito ili drugi standard (od dva postojeća) i imaš problem, npr u kojem modu je disk i u kojem modu bootaš, bios + install-medij..

-ponovi, restart računala, ulaz u bios i podešavanje koje želiš-trebaš, save&exit, ... idući boot loviš bootmeni (obično f2-f8-12.. obično piše u post-ekranu, naravno ako nije iskjučeno u biosu).

-ovisno o modu u kojem želiš bootati, boot-usb-medij možeš bootati u mbr ili gpt modu (ili jednom od ta dva ovisi kako je napravljen, msct-rufus itd.. jedan mod ili univezalni).. zbog različitih opcija-prioriteta-redosljeda biosa zato se koristi cms-boot meni i tad medij vidiš u recimo oba moda i bootaš onaj koji želiš-trebaš, pri čemu bios i disk moraju biti u odgovarajućem modu-identično-kompatibilno..

-kad installer učita frontend.. možeš čekati do izbora diska ili prije, shift+f10 otvara se cmd i tad diskpart, select disk (broj, obično nula) .. clean, tad je obrisan-čist-prazan-neinicijaliziran, ostalo će obaviti automatika. .. dalje nextaš.

-tad mora bootati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

hmmm...

 

počistio si sve da imaš ovako (zanemari veličinu): slika

 

ako ni to ne prolazi, onda probaj u BIOSu matične sve iskopčati - zvuk, wifi, mrežu, dodatne USB kontroler, RAID kontrolere i samo s tim SSDom probaj instalaciju...

 

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-ne znam znaš li razliku od brisanja.. (clean) i formatiranja? .. brisanje, inicijalizacija-mod (gpt-mbr) su level ispod formatiranja, a to sve povezano s uefi-boot postavkama...

-ispravno računalo, podešen bios, ispravan disk.. mora raditi, bilo što od tog različito ili drugi standard (od dva postojeća) i imaš problem, npr u kojem modu je disk i u kojem modu bootaš, bios + install-medij..

-ponovi, restart računala, ulaz u bios i podešavanje koje želiš-trebaš, save&exit, ... idući boot loviš bootmeni (obično f2-f8-12.. obično piše u post-ekranu, naravno ako nije iskjučeno u biosu).

-ovisno o modu u kojem želiš bootati, boot-usb-medij možeš bootati u mbr ili gpt modu (ili jednom od ta dva ovisi kako je napravljen, msct-rufus itd.. jedan mod ili univezalni).. zbog različitih opcija-prioriteta-redosljeda biosa zato se koristi cms-boot meni i tad medij vidiš u recimo oba moda i bootaš onaj koji želiš-trebaš, pri čemu bios i disk moraju biti u odgovarajućem modu-identično-kompatibilno..

-kad installer učita frontend.. možeš čekati do izbora diska ili prije, shift+f10 otvara se cmd i tad diskpart, select disk (broj, obično nula) .. clean, tad je obrisan-čist-prazan-neinicijaliziran, ostalo će obaviti automatika. .. dalje nextaš.

-tad mora bootati..

 e sad je pitanje sta je to ispravno podešeno i kako to mogu provjeriti.

Ja windowse za instalaciju bootam bez problema, pokrenem sve i instaliram bez beda.

Također na HDD ih mogu instalirati bez ikakvih problema i rade normalno, očito je neki problem sa SSD.

Stric_Jura kaže...

hmmm...

 

počistio si sve da imaš ovako (zanemari veličinu): slika

 

ako ni to ne prolazi, onda probaj u BIOSu matične sve iskopčati - zvuk, wifi, mrežu, dodatne USB kontroler, RAID kontrolere i samo s tim SSDom probaj instalaciju...

 

 

 Ma to da, to sve napravim kako treba.

7 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-ne znam znaš li razliku od brisanja.. (clean) i formatiranja? .. brisanje, inicijalizacija-mod (gpt-mbr) su level ispod formatiranja, a to sve povezano s uefi-boot postavkama...

-ispravno računalo, podešen bios, ispravan disk.. mora raditi, bilo što od tog različito ili drugi standard (od dva postojeća) i imaš problem, npr u kojem modu je disk i u kojem modu bootaš, bios + install-medij..

-ponovi, restart računala, ulaz u bios i podešavanje koje želiš-trebaš, save&exit, ... idući boot loviš bootmeni (obično f2-f8-12.. obično piše u post-ekranu, naravno ako nije iskjučeno u biosu).

-ovisno o modu u kojem želiš bootati, boot-usb-medij možeš bootati u mbr ili gpt modu (ili jednom od ta dva ovisi kako je napravljen, msct-rufus itd.. jedan mod ili univezalni).. zbog različitih opcija-prioriteta-redosljeda biosa zato se koristi cms-boot meni i tad medij vidiš u recimo oba moda i bootaš onaj koji želiš-trebaš, pri čemu bios i disk moraju biti u odgovarajućem modu-identično-kompatibilno..

-kad installer učita frontend.. možeš čekati do izbora diska ili prije, shift+f10 otvara se cmd i tad diskpart, select disk (broj, obično nula) .. clean, tad je obrisan-čist-prazan-neinicijaliziran, ostalo će obaviti automatika. .. dalje nextaš.

-tad mora bootati..

 Sada sam opet probao instalirati, cijela instalacija završi normalno, restarta se i dobijem ovo:

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Jel ti u BIOSu pod Boot opcijama na izbor nudi Windows Manager ?

 

 

Probaj ručno rebuildati BCD:

 

  1. pokreni opet instalaciju - ali idi na "Repair"
  2. pa “Advanced options”.
  3. pa “Command Prompt”.

 

i unesi komande jednu po jednu (+ Enter da se izvrši pa slijedeću):

 

bootrec /fixboot

 

bootrec /scanos

 

bootrec /fixmbr

 

bootrec /rebuildb

 

 

ili ako nisi baš vičan, skini si Hirens https://www.hirensbootcd.org/

 

imaš tamo i kako raspakirati ISO na USB

 

bootaj njega pa kad se Win PE digne, imaš pod "Disk tools" - Macrium Reflect - on ti nudi Fix Windows Boot - samo mu "pokaži" taj svoj SSD s svježe instaliranim Windowsima...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 22:14 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

- brisano

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 22:14 (Stric_Jura).
7 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...

Jel ti u BIOSu pod Boot opcijama na izbor nudi Windows Manager ?

 

 

Probaj ručno rebuildati BCD:

 

  1. pokreni opet instalaciju - ali idi na "Repair"
  2. pa “Advanced options”.
  3. pa “Command Prompt”.

 

i unesi komande jednu po jednu (+ Enter da se izvrši pa slijedeću):

 

bootrec /fixboot

 

bootrec /scanos

 

bootrec /fixmbr

 

bootrec /rebuildb

 

 

ili ako nisi baš vičan, skini si Hirens https://www.hirensbootcd.org/

 

imaš tamo i kako raspakirati ISO na USB

 

bootaj njega pa kad se Win PE digne, imaš pod "Disk tools" - Macrium Reflect - on ti nudi Fix Windows Boot - samo mu "pokaži" taj svoj SSD s svježe instaliranim Windowsima...

 Ne nudi, nudi mi SSD i HDD.

Probat cu onda to, ovo me baš izluđuje, instalirao sam na windowse vjerojatno stotinjak puta, na sve moguće uređaje i nikada nisam naletio na ovako nesto.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

je li BIOS ili UEFI, tj. ako je UEFI da li gledaš samo Legacy boot?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-disk nije bootabilan (kod mehaničkog hdda bi bio oštećen dio bootsektor, kod ssd-a ovisi o trim-u.. možda pomogne 'sigurnosno brisanje', ponekad je interni kontroler 'zamrznut' ili loš firmware..

-ili postavke biosa, suprotno-različito, ili-ili, ili uefi, gpt, secboot.. ili legacy-mbr (ili prijelazno cms-boot)... recimo reset biosa, ovisno o starosti, starije računalo će vjerojatno resetirati na legacy postavke novije na uefi i tad ponoviš install. (naravno čist-originalan install, ne nešto s 'interneta'.. i koristiti boot-cms meni jer jedino tako tad znaš u kojem modu je bootao install-medij-bios..)

 

-ili.. imaš dva diska, ssd+hdd.. stari hdd je bootabilan ali sad bios pokazuje na novi ssd.. prije installa isključi hdd (žica) samo ssd.. tad install mora na njemu napraviti boot (ovako nasljeđuje stari..), test, pormjeni u biosu boot na stari hdd i bootat će, ali to je bolje riješiti novom instalacijom jer u slučaju da crkne stari disk imaš problem..

-ručno se može kreirati boot, par minuta tipkanja u cmd-u s installa ali lakše-brže je ponoviti instalaciju win.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
online
Windows 10 - općenito

Hvala vam, ja sam sve probao ali ne radi, odustao sam od trošenja vremena na to.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
MadDogMattis kaže...

Hvala vam, ja sam sve probao ali ne radi, odustao sam od trošenja vremena na to.

 Nisi reko jesi probo isključiti HDD iz sistema da ostane samo SSD pa instaliraš na njega očišćenog....

7 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Gnjavator kaže...
MadDogMattis kaže...

Hvala vam, ja sam sve probao ali ne radi, odustao sam od trošenja vremena na to.

 Nisi reko jesi probo isključiti HDD iz sistema da ostane samo SSD pa instaliraš na njega očišćenog....

 jesam, ni to nije pomoglo.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
MadDogMattis kaže...
Gnjavator kaže...
MadDogMattis kaže...

Hvala vam, ja sam sve probao ali ne radi, odustao sam od trošenja vremena na to.

 Nisi reko jesi probo isključiti HDD iz sistema da ostane samo SSD pa instaliraš na njega očišćenog....

 jesam, ni to nije pomoglo.

 U koji SATA utor na MBO si utaknuo SSD?

Pogledaj si u manualu od ploče, neki proizvođači gotovih računala tipa HP ili DELL znaju stvarati ovakve probleme.

Npr., ima po bojama (ili brojevima) koji utor je za boot disk, pa za slave disk, optički uređaj.

Pomalo, šegavo i vajka!
7 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...
MadDogMattis kaže...
Gnjavator kaže...
MadDogMattis kaže...

Hvala vam, ja sam sve probao ali ne radi, odustao sam od trošenja vremena na to.

 Nisi reko jesi probo isključiti HDD iz sistema da ostane samo SSD pa instaliraš na njega očišćenog....

 jesam, ni to nije pomoglo.

 U koji SATA utor na MBO si utaknuo SSD?

Pogledaj si u manualu od ploče, neki proizvođači gotovih računala tipa HP ili DELL znaju stvarati ovakve probleme.

Npr., ima po bojama (ili brojevima) koji utor je za boot disk, pa za slave disk, optički uređaj.

 sve sam probao, na HDD instalira bez problema dok na SSD nikako neće.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
MadDogMattis kaže...
Truljo kaže...
MadDogMattis kaže...
Gnjavator kaže...
MadDogMattis kaže...

Hvala vam, ja sam sve probao ali ne radi, odustao sam od trošenja vremena na to.

 Nisi reko jesi probo isključiti HDD iz sistema da ostane samo SSD pa instaliraš na njega očišćenog....

 jesam, ni to nije pomoglo.

 U koji SATA utor na MBO si utaknuo SSD?

Pogledaj si u manualu od ploče, neki proizvođači gotovih računala tipa HP ili DELL znaju stvarati ovakve probleme.

Npr., ima po bojama (ili brojevima) koji utor je za boot disk, pa za slave disk, optički uređaj.

 sve sam probao, na HDD instalira bez problema dok na SSD nikako neće.

 Onda ili ne valja ssd ili nije butabilan.

Ja sebi kad stavljam nove diskove u pogon podignem linux live i preko gparteda pripremim disk (formatiranje, gpt ili mbr ovisno koji OS ide gore).

Pomalo, šegavo i vajka!
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Edit: Riješeno, molim brisanje

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2022 13:24 (Filip720).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imam par ssd-a na koje moram instalirati win, zanima me što će biti sa licencom ako ih sve ubacim u jedan komp i instaliram win na svaki od njih? Znam da se licenca veže za matičnu a što je sa ssd-om i hoće li biti problema sa licencom? I hoće li se driveri uredno instalirati s obzirom da nisu sve iste konfiguracije?

 

Na sve konfiguracije ide win 10 pro

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-može.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Crtica, četiri slova i tačka!

Kolega ihush, trepni dvaput ako si otet.

;)
morrisoN
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

 

;)

 

edit: .. ili (tražili ste, dobili ste...) verzija-2. :)

može, onako cca do 99 istih (ili različitih) oseva držati na jednom računalu-disku, pri čemu ograničenje tad nije licenca-aktivacija, nego (vjerojatno nitko ne zna.. iz doba dinosaura i krede..) prastari standardi, indexi-sektori-boot pa i bootmeni mogućnosti po dubini do 9x-9 meni-podmenija.. kao što ista ograničenja ograniče audio cd na 99 trackova ili dvd-video menije. Tad je to limit po disku, čisto mogućnost izbora nekog boota-osa dok licenca radi ili ne, ako se aktivira tad radi neovisno što je na 'tisuću' instanci-instalacija, tj to je automatika za win10 povezana s id-mbo (za lokalni acc, ako je online-ms-acc tad ni to nije važno)..

-problem bi nastao ako bi u isto vrijeme juzer upalio više istih licenci, 5-10 (službeno ms kaže 5, no uvjek daju 'marginu'-više..) i tad bi automatika-killswitch mogla ubiti licencu na ms-serveru, no kad je multiboot u pitanju tad je to nemoguće (moguće s recimo virtualkama kad bi upalio više istovremeno).

 

.. takva stara ograničenja ili kompatibilnost unazad, to je jedna od razlika između starog-legacy MBR boota i novog UEFI koji nema ograničenje po broju aktivnih particija (do 16 po disku, stari scsi-broj 0-15) no nitko ne piše o tome jesu li u uefiju uklonili to ograničenje pa možda on može ali su recimo zaboravili izmijeniti dok teoretski može tj uklanja ograničenje od 4-particije koje nije ni bilo neko ozbiljno ograničenje korištenjem extended, no drugi dio je povezan s kapacitetom diska tj +2TB itd.. što nije više stvar indexa-boota nego lba adresiranja i 32-64bitnih oseva itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 9:01 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Netherwind kaže...

WTF se upravo dogodilo. Na poslovnom laptopu me zatražio restart zbog Windows updatea, ajd nista cudno, nije prvi put. Kliknem restart and update kad ono baci me u BIOS update, sve automatski, ništa me ne pita krene flash BIOS-a. Koji k, otkad je ovo uklopljeno u Windows update? Laptop je HP, Intel 10th gen platforma.

 Pa to ako proizvođač tako pošalje Microsoftu onda ti nadogradi kroz WinUpdate... vidio već ima cca 2 godine otkad sam to prvi put vidio... Najčešće kod Dellova raznih. Da si prvo pogledo šta se nadograđuje, vidio bi da se na listi spominje i firmware update...

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Netherwind kaže...
Ja sam nedavno imao sljedeću situaciju -  na starom SSDu sam imao Windowse 10 Pro (ne OEM verziju) i Office 2013. Kupio sve nove komponente osim tog SSDa. Ugradio ga, nije mi htjelo bootati jer je SSD bio formatiran u MBR umjesto GPT. Napravio clean install s ISO datotekom koju sam skinio s MS stranica. Kada sam ušao u Winsdowse ubacio keyeve i sve mi prihvatilo.

 E. a mogo si samo na matičnoj uključiti compatibility mode, zbutati stari sistem, odraditi mbr2gpt i onda vratiti UEFI boot... to sam ja napravio i eto još mi poslije prošao i update na Win11.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Windows 10 - općenito

pokušavam staviti novog korisnika na laptopu, poklanjam ga ćerki i sad bi htio staviti novog usera s administratorskim ovlastima, a da ne moram micati svoj account jer su windoze vezane uz moj ms račun

međutim, izgleda da ne mogu staviti novog usera bez da taj user ima microsoft account, probao sam je dodat kao člana obitelji - traže me njezin mail ili telefon, upisao mail, poslana joj je pozivnica (wtf?) i kad je kliknula na link - napiše joj da njezin mail nije vezan uz ms account, odnosno da ga nema (slika dolje)

 

probao sam je dodat kao 'treću' osobu koja će koristiti računalo, opet me pita čime će se logirat - mejlom ili telefonom, kad stavim mejl, opet mi napiše da ta osoba nema ms account

 

jel baš moram ćerci otvarat ms account da bi bila korisnik i imala svoj račun na laptopu?

jel sam ja toliko omatorio da nešto zaboravljam ili se ranije moglo staviti korisnika koliko hoćeš i staviti im samo neko bezvezno ime/nick + njihovu lozinku, bez da se morao upisivati mejl ili telefon?

 

EDIT

uspio sam, sakrili su to nizom 'sitnih slova' dok dođeš do kreiranja usera bez ms računa

uglavnom, ne sjećam se da je ranije tako bilo, valjda sad za sve moraju znati mejl ili telefon

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 23:06 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Windows 10 - općenito
Kako prebaciti Windows 10 sa starog računala kojeg rashodujem na novo računalo, imam ključ ali nemam CD! Ujedno kako sačuvati i ostale stvari a slike i videa sa Google photo će se vidjeti na novom kad otvorim Google i napravim račun?
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

CD je nebitan, svaki je isti. O ključu i licenci (Retail, OEM) ovisi da li ćeš ju moći prenijeti, odnosno aktivirati Windowse na novom kompu.

 

Prebaciti možeš kloniranjem, kako ti je zgodnije, napraviti "image" diska (particije) sa Windowsima i prebaciti kao file ili izvaditi stari disk i staviti u novi komp, dock, ext. kućište i direktno klonirati, što već imaš na raspolaganju.

 

Ako se nisi do sada susreo sa kloniranjem, malo pretraži temu da se ne ponavlja ... ukratko, radi se o posebnom načinu kopiranja, sa posebnim alatima, koji mogu potpuno kopirati cijelu sistemsku particiju (sa Windowsima) što standardnim kopiranjem nije moguće.

Npr. Macrium Reflect ili Clonezilla su besplatni, sa puno uputa i primjera za sve uzraste :).

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 16:27 (Mladen).
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
ja-on kaže...
Kako prebaciti Windows 10 sa starog računala kojeg rashodujem na novo računalo, imam ključ ali nemam CD! Ujedno kako sačuvati i ostale stvari a slike i videa sa Google photo će se vidjeti na novom kad otvorim Google i napravim račun?

Mijenja se konfiguracija računala, mislim da ti licenca neće vrijediti u tom slučaju. Google Photo slike i će se vidjeti jer oni su u Google cloudu, treba se samo logirati na postojeći Google račun, instalirati aplikaciju ako si je imao do sada za pregled tih slika/videa. Što se tiče prebacivanja, meni se je jako dobro pokazao Easeus todo backup za izradu system imagea koji se stavi na vanjski disk ili USB većeg kapaciteta iako su preporuke od kolege iznad isto jako dobre i rade provjereno posao. Ono što kao problem ovdje vidim je taj da ako seliš instalaciju sa konfiguracije koja je jako stara na bitno noviju konfigraciju, pitanje je hoće li se klonirani sustav uspjeti pokrenuti na novoj konfiguraciji. Ja sam za test probao Win 10 21H2 prenijeti sa Kabylake i7 7700k na Alderlake i5 12600k i dobio sam samo crni ekran umjesto Win loga. A čak i da proradi to sve, pitanje je kakvih problema može biti s vremenom u radu sustava. Moja preporuka je svježa instalacija OSa iako neće škoditi ako se proba odraditi prijenos/kloniranje/image.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 8:10 (Valentin17).
4 godine
offline
Re: Windows 10 - općenito
ja-on kaže...
Kako prebaciti Windows 10 sa starog računala kojeg rashodujem na novo računalo, imam ključ ali nemam CD! Ujedno kako sačuvati i ostale stvari a slike i videa sa Google photo će se vidjeti na novom kad otvorim Google i napravim račun?

 Kloniranjem.

11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Imam problem sa Win10 da mi nakon sto se ekran ugasi dodje na onaj sugavi log in zaslon sa slikom pa moram udarit enter da uđe na desktop.

Sve je pogaseno da to ne radi pod opcijama i probao sam i neka google rijesenja i ne hebe laptop, on kad mrdnem mis opet na toj sugavoj log in slici a moram to maknit kako god.

 

Jel ima pomoci ?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Karanba kaže...

Imam problem sa Win10 da mi nakon sto se ekran ugasi dodje na onaj sugavi log in zaslon sa slikom pa moram udarit enter da uđe na desktop.

Sve je pogaseno da to ne radi pod opcijama i probao sam i neka google rijesenja i ne hebe laptop, on kad mrdnem mis opet na toj sugavoj log in slici a moram to maknit kako god.

 

Jel ima pomoci ?

 

Hvala

 a jesi provjerio na postavkama računa da ti nije uključeno da ti traži otključavanje kada se probudi?

11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Jesam, ima i tamo kod screensavera isto i maknita kvacica. Jer ovo nije nakon Sleep jer je stavljeno na Nikad nego nakon gasenja ekrana pa kad maknem miš ne pokaze desktop nego ona sugava slika i moram udarit enter na Sign In ili sta vec bude. 

 

Mozes tocnije pojasnit gdje je to da pogledam jos jednom ?

Inace nemam pass nikakav na racunu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 9:32 (Karanba).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice