Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.484
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sa cd-a, instalirao sam ih bezbroj puta, uvijek bez problema

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

CD? valjda DVD, a koliko stari?

 

koja verzija ?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-skini aktualnu čistu-pravu 'origigi' win-install verziju klik-nextanjem.. i mora raditi.

-problem postoji kad bios ne nudi 'dos support' tj za dio između biosa i osa, upravo za vrijeme installa-menija .. tad je važno koji bios, tipkovnica usb ili ps/2.. ali ne može biti tako staro računalo da to ne podržava tj vjerojatnije neki treći problem, npr kontatk ili drugi port. Zapravo ni tad nije poseban problem, osim što ne možeš 'klikati' meni.. no defaultno će nastaviti dalje nakon 30 sec i dođeš do dijela kad os-install supporta usb, ako tad ne radi imaš kvar-problem..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Nakon abortane instalacije vracena zadnja spremljena verzija sedmice i internet odjednom radi. Tko zna sto se desilo.

U svakom slucaju sam skinuo OG desetku na stick, pa cu sutra probati instalaciju.

 

Edit: Ku*cina, nece ni sa MS alatom

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 22:41 (McSimon).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

vama rade ove novosti i interesi s ovoga zadnjega updatea.

Meni toga nema u programskoj traci

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Dali ima widget za vremensku prognozu a da je "kvalitetan" da ga se može postaviti na radnu površinu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Novosti i interesi sigurno ne rade jer Microsoft News nije dostupan u Hrvatskoj (odnosno, nema naše medije). Od toga svega mogla bi raditi jedino vremenska prognoza.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Novosti i interesi sigurno ne rade jer Microsoft News nije dostupan u Hrvatskoj (odnosno, nema naše medije). Od toga svega mogla bi raditi jedino vremenska prognoza.

Hmm, how the heck onda meni radi normalno od prvog Dev Preview builda najnormalnije News & Instrests u taskbaru (OK vijesti su US based jer to pratim), no dobro...

Screen je proof.

https://idzan.eu
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nisam mislio u smislu da usluga ne radi u Hrvatskoj, prije da nije optimizirana za naše tržište. Nema hrvatskih medija kao Google News, pa će News and Interests većini ljudi biti beskoristan dodatak. Bolje da su napravili da si korisnici sami mogu dodati RSS feed po želji; to je već druga priča.

 

Meni se još nije pojavilo, ali potvrdili su da je roll-out krenuo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 10:33 (Marko :D).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo ga, pojavilo mi se u task baru. Naravno, kao što rekoh, hrvatskih izvora nema tako da je taj feature nama beskoristan. Čak se ni vremenska prognoza ne slaže sama sa sobom, a radi se o istom izvoru podataka koji se koristi u aplikaciji. 👎 od mene.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 16:58 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

...to je ovaj novi update - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Evo ga, pojavilo mi se u task baru. Naravno, kao što rekoh, hrvatskih izvora nema tako da je taj feature nama beskoristan. Čak se ni vremenska prognoza ne slaže sama sa sobom, a radi se o istom izvoru podataka koji se koristi u aplikaciji. 👎 od mene.

 Hoće li se moći to američko sranje isključiti kad mi se pojavi, bez da petljam po GP Editoru?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Može se isključiti (hvala Bogu).

 

Desni klik na task bar ➡️ News and Interests ➡️ Turn off.

11 godina
offline
Windows 10 - općenito

ja imam verziju 2H20 pa nemam opciju u taskbaru.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Roll-out je te opcije je krenuo i postepeno će se pojaviti svima. Meni se jučer pojavila i nisam oduševljen.

 

1. Koristi RAM kao cijeli preglednik (jer se radi o običnoj web stranici)

2. Koristi se Edge i ne može se promijeniti preglednik

3. Pojavljuje se on-hover, a ne on-click (rade na tome)

4. Nema hrvatskih izvora (niti će doći)

5. Pomicanje stranice (scrollanje) laga

6. Tekst vremenske prognoze u taskbar je mutan

 

Žali Bože na što oni troše vrijeme. Ne znam koliko su već sličnih opcija dodali od 2015., pa ih uklonili jer ih ljudi nisu koristili. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 9:17 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Roll-out je te opcije je krenuo i postepeno će se pojaviti svima. Meni se jučer pojavila i nisam oduševljen.

 

1. Koristi RAM kao cijeli preglednik (jer se radi o običnoj web stranici)

2. Koristi se Edge i ne može se promijeniti preglednik

3. Pojavljuje se on-hover, a ne on-click (rade na tome)

4. Nema hrvatskih izvora (niti će doći)

5. Pomicanje stranice (scrollanje) laga

6. Tekst vremenske prognoze u taskbar je mutan

 

Žali Bože na što oni troše vrijeme. Ne znam koliko su već sličnih opcija dodali od 2015., pa ih uklonili jer ih ljudi nisu koristili. 

Bold:

1. By default troši minimalno RAM, barem po ovome što sam testirao sam

3. Ispravili su to u 21H1 (ima par buildova unazad) da se može na klik upaliti, a ne samo na on hover.

 

Ostalo:

2. Ionako koristim Edge uz Firefox, Chrome na stereoidima pa mi je svejedno postalo 😆

4. Nekima će smetati, ali 90% korisnika ove mogućnosti su iz US ili UK gdje je prvo krenulo

5. Ne osjeti se lag kod scrolla, barem je kod mene takva situacija

6. Meni je čitljivo na 1080p ekranu, 100% scaling

https://idzan.eu
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

-još jedna os ms sitnica koja 'iritira'.. tj umjesto da se korisniku ponudi ako nešto želi, jednostavno se instalira-pokrene-pojavi. (dovoljan razlog da je 'ubijem'.. ali naravno, već očekivano-MSovski, nema deinstalla-uklanjanja.. samo gašenje turnoff..).

Ostanite u to vrijeme uz novosti i interese ... kaže ms, + daje nam neka generička pitanja-odgovore, osim zašto?

 

edit: jednako kao meet now (trenutni sastanak) ili cortana.. (koja se može u PSu deinstalirati). .. tj dok neke stvari mogu progurati pod 'dio sustava'.. ovo je viđet.. dodatak, koji nikako ne može biti dio osa, tj vremenska prognoza i vijesti nisu stvar osa nego isključivo moja, moj izbor i kao prvi korak ne želim neki viđet.. ono što želim tražim, najmanje želim ovakvo bahato uguravanje 'fičera' koji nije fičer, nije os, nego smeće-reklama čak i da radi ono što želim, tj barem da to pita-ponudi.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 14:54 (ihush).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-još jedna os ms sitnica koja 'iritira'.. tj umjesto da se korisniku ponudi ako nešto želi, jednostavno se instalira-pokrene-pojavi. (dovoljan razlog da je 'ubijem'.. ali naravno, već očekivano-MSovski, nema deinstalla-uklanjanja.. samo gašenje turnoff..).

Ostanite u to vrijeme uz novosti i interese ... kaže ms, + daje nam neka generička pitanja-odgovore, osim zašto?

 

edit: jednako kao meet now (trenutni sastanak) ili cortana.. (koja se može u PSu deinstalirati). .. tj dok neke stvari mogu progurati pod 'dio sustava'.. ovo je viđet.. dodatak, koji nikako ne može biti dio osa, tj vremenska prognoza i vijesti nisu stvar osa nego isključivo moja, moj izbor i kao prvi korak ne želim neki viđet.. ono što želim tražim, najmanje želim ovakvo bahato uguravanje 'fičera' koji nije fičer, nije os, nego smeće-reklama čak i da radi ono što želim, tj barem da to pita-ponudi.

 

Opcija za deinstalaciju nema jer se tu radi o web aplikacijama. Koknretno, News and interests je obična web stranica (https://windows.msn.com/shell) koja se u taskbaru otvara preko Edge-ovog enginea. Upravo zato možeš samo isključiti tu funkciju; ne možeš deinstalirati web stranicu. Meet now je također obična Skype web aplikacija kojoj se pristupa preko preglednika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 17:24 (Marko :D).
6 godina
offline
Windows 10 - općenito

pozdrav,

 

da li postoji neki nacin da napravim windows 10 da li bude u dark modu/temi tipa kao sto je ubuntu. 

 

jer ova stock dark tema od windowsa je katastrofa i opce mi se ne svidja. 

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Možeš, ali da bi to postigao morat ćeš instalirati neki visual style. Kao npr. Penumbra 10.

 

Doduše, nema garancije da ti neka velika nadogradnja neće ukloniti temu, pa ćeš je možda nakon iste ponovno morat instalirati.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Možeš pokušati i ovo. Ne dira u sistem, u biti nije ništa drugo nego malo prilagođenija tema visokog kontrasta. 80% aplikacija dobro izgleda...jedini problem je što u MS Wordu ne možeš mijenjati boju fonta.

Razni UI patcheri ti modificiraju sistem i kako Marko kaže zna biti problema kod većih nadogradnji u smislu da ti se sve opet vrati na default, a zna ti raditi i probleme i smrznuti nadogradnju, izbaciti bsod i ostala zla. Još ima slučajeva da se sistem brani i regenira, pa ti se s vremenom tema počne "raspadati". Na tvome mjestu ne bi ulazio u "kašetu brukava"...

 

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 1:03 (BlackMoon).
Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Moze li savjet kako sam doma dignuti win 10? da li je lakse skinuti  instalaciju pa na dvd, ili na usb? prije sam sama dizala win 7 ali win 10 mi je malo kompliciraniji, znam da se mora uci u bios i namjestiti boot sa usba ali dalje nisam znala....pokusavam eliminirati probleme vezane za rad racunala,mozda je do windowsa,ako ne,mijenjat ce se komponente jedna po jedna. U blizini nemam postenog i sposobnog servisera vec mi kompjuter pokrpaju i jos me pokusavaju preveslati kako mi uopce ne radi graficka kartica,a kad sam ga odnijela doma jer nisam htjela davati novce za ˝novu˝ i slabiju grafu, radi uredno vec mjesecima..

ako je dopusteno,moze link ovdje ili u privatne koju da instalaciju skinem,i da li da przim na dvd i na usb,te kako dalje,mozda nekakav tutorial video?

 

hvala

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-ne diraj boot order, nego koristi F-tipke za CMS (bootmeni biosa..) obično f1-2-8-9-11-12.. ili esc meni..

-podesi bios, kreiraj install-boot medij mctoolom ili rufusom, gpt-uefi ili mbr-legacy.. disk ako je nov (prazan, neformatiran-raw) je neinicijaliziran, bez moda i to obavi installer, ako je već korišten tad treba obrisati (diskpart-clean).

-odspojiti ostale diskove dok se ne obavi install, kasnije se dodaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Windows 10 - općenito

Stigao 21H1

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Meni još nije ponuđeno. Instaliram sutra kad dođem s posla jer instalacija preko MCT i Update Assistanta može trajat satima...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Meni još nije ponuđeno. Instaliram sutra kad dođem s posla jer instalacija preko MCT i Update Assistanta može trajat satima...

 Ovo je išlo preko Windows Updatea. Vrlo kratko i ništa spektakularno (može biti da se polako skidalo dok sam radio). Surfam okolo kako bih saznao što je uopće novoga.

 

Sad gledam okolo, i spominje se da je to vrlo mali update. Imao sam 20H2, tako da sam s te verzije sa svim instaliranim zakrpama išao na 21H1.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 21:58 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
dar01 kaže...

ja imam verziju 2H20 pa nemam opciju u taskbaru.

 

 

midzan21 kaže...
Marko :D kaže...

Roll-out je te opcije je krenuo i postepeno će se pojaviti svima. Meni se jučer pojavila i nisam oduševljen.

 

1. Koristi RAM kao cijeli preglednik (jer se radi o običnoj web stranici)

2. Koristi se Edge i ne može se promijeniti preglednik

3. Pojavljuje se on-hover, a ne on-click (rade na tome)

4. Nema hrvatskih izvora (niti će doći)

5. Pomicanje stranice (scrollanje) laga

6. Tekst vremenske prognoze u taskbar je mutan

 

Žali Bože na što oni troše vrijeme. Ne znam koliko su već sličnih opcija dodali od 2015., pa ih uklonili jer ih ljudi nisu koristili. 

Bold:

1. By default troši minimalno RAM, barem po ovome što sam testirao sam

3. Ispravili su to u 21H1 (ima par buildova unazad) da se može na klik upaliti, a ne samo na on hover.

 

Ostalo:

2. Ionako koristim Edge uz Firefox, Chrome na stereoidima pa mi je svejedno postalo 😆

4. Nekima će smetati, ali 90% korisnika ove mogućnosti su iz US ili UK gdje je prvo krenulo

5. Ne osjeti se lag kod scrolla, barem je kod mene takva situacija

6. Meni je čitljivo na 1080p ekranu, 100% scaling

 

Izgled da ću stvarno morati pokrenuti novu temu za Insider korisnike... vidim kod nekih verzija 19xxx kod mene juče stigla ili prekjučer 21382.1.

Insider verzija je po meni daaaeelko bolja od "završene". Taj Widget sam vidio valjda nekad prošle godine i to nije neki problematičan dio Windowsa - više nešto što se developeri igraju. Insider verzija ima gro prednosti (licence, ovo, ono, kolega ihush je to već jednom opisao).

Kao nastavak ove orginalne poruke: Windows 10 - općenito (Windows) @ Bug.hr Forum

Ali dok ugrabim vremena.

4 godine
offline
Windows 10 - općenito

Ništa ja ne razumijem.

 

Imam 2 kompa.

 

Na oba redovito radim update sa zakrpama.

 

I sad, na jednom sam vrlo brzo skinuo 21H1 i to se instaliralo u sekundi putem Windows updatea. Rezultat je verzija 19043.985. Windows update assistant ne želi ni čuti za nekakav upgrade - imam najnoviju verziju i doviđenja.

 

Na drugom imam 19042.985 (dakle, ne 19043, nego 19042), Windows update ništa ne nudi, skinuo Windows update assistant koji upravo skida neku veću nadogradnju i izgleda ide u novi update.

 

Velim, oba redovito nadograđujem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
zelenapaprika kaže...

Ništa ja ne razumijem.

 

Imam 2 kompa.

 

Na oba redovito radim update sa zakrpama.

 

I sad, na jednom sam vrlo brzo skinuo 21H1 i to se instaliralo u sekundi putem Windows updatea. Rezultat je verzija 19043.985. Windows update assistant ne želi ni čuti za nekakav upgrade - imam najnoviju verziju i doviđenja.

 

Na drugom imam 19042.985 (dakle, ne 19043, nego 19042), Windows update ništa ne nudi, skinuo Windows update assistant koji upravo skida neku veću nadogradnju i izgleda ide u novi update.

 

Velim, oba redovito nadograđujem.

 Ako ti nije isti hardware nemoj forsirati update, možda još nešto nisu pokrili kako treba.

 

Meni se to s*anje instaliralo samo dok sam otišao na kavu i ostavio komp upaljen i naravno napravio je nekakav "mini" restart i većina programa koji su mi bili otvoreni su ostali otvoreni, ali neke bitne mi je pozatvarao. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 23:51 (mzopg).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice