Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.773
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ljudi, shvatite više da se WU ne može trajno isključiti. Kad tad će vam se ponovno uključiti, a onda vas čeka pakao jer vam sva zaostala ažuriranja dolaze na preuzimanje i instaliranje. I bez obzira na to kako ste namjestili active hours; Windows će sam ponovno pokrenuti računalo htjeli vi to ili ne.

 

Zato je najbolje ne petljati s Windows Updateom i pustiti da se instalira sam, automatski kada bude potvrđeno da radi na vašem hardveru.

Ivan(4) kaže...
mp3david kaže...

Neka mi netko molim vas kaze jel se azuriranja ikako mogu iskljuciti ili vise ne.

Disablovao sam update u servicesu i evo ujutro me opet dočeka ažuriranje...pa popizdit cu vise

Pokreni gpedit.msc i tamo:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update

Double-click the Configure Automatic Updates policy on the right side.

Check the Disabled option to turn off the policy.

 

Ovo za sada meni radi. Doduše, ja sam nekoliko major updatea u zaostatku (1903).

Tebi savjetujem da budeš na oprezu. Tvoja Windows 10 verzija je ovaj mjesec ostala bez podrške; ne bi me začudilo da Windows automatski ponovno pokrene ažuriranje, ali ovaj puta te neće pitati za restart nego će sve sam napraviti bez tvog pristanka. Također, Windows 10 je imao (vjerojatno još uvijek ima) vremensku bombu; bilo je dosta slučajeva gdje Windows više nije htio bootati nekoliko mjeseci nakon isteka podrške za verziju koja se koristi. Smatraj se upozorenim...

 

https://docs.microsoft.com/hr-hr/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 17:58 (Marko :D).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

-točno, win za normalne juzere/licence (kao home-pro, retail-oem) kao preduvijet traži internet (+update, firewall, antivirus. ostali servisi..) i besmisleno-beskorisno je s tim petljati, ne žuriti (početni problemi) ali ni odgađati beskonačno jer tad automatika natjera (ili problem, boot-kill...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

Htio bi neki videoplayer koji moze istodobno puštati dva titlova.

 

jedan titel bi trebao biti umanjen, recimo taj bio bio na Hrvatskome, a drugi titel bi primjerice bio na engleskome pa bi istodobno vidio oboje. Cilj je tako učiti strani jezik. 

znam za KM player ali bi htio neki bolji praktičniji za tu upotrebu 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jedno informativno pitanje, nije jako bitno ali me interesira neko drugo misljenje...

 

Da jednom laptopu sto koristim povremeno (trenutno je aktivan 7 dana jer ne mogu do PC-a) je jos uvijek verzija Windowsa 1909.

 Provjera updejta ne daje nista (tj. sve je vec instalirano sto je bilo) osim obavijesti o uskoro novoj verziji 2004 (a znamo koja je vec zadnja verzija).

 Sve skupa mi je malo cudno zasto nije vec stigao taj update za 2004 verziji, pa ako netko zna mozda do cega bi moglo biti ili se moze nesto napravit/provjerit neka napise.

 

Radi se o modelu laptopa ASUS VivoBook 14 X411UA

 

    http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
    Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 22:58 (djigibao).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    15 godina
    offline
    Windows 10 - općenito

    Pitanje je da li MS više uopće nudi taj update preko WU. Nekako bi mi logično bilo da ti se nakon provjere nadogradnji ponudi najnoviji update. To će se za neko vrijeme vjerojatno i dogoditi, ali to jako kilavo i sporo ide kroz WU. Da se riješiš muka, skini 20H2 s MS stranica i pukni ga preko ovog.

    I informacije radi, ja NIKAD veliku nadogradnju nisam dočekao preko WU servisa. Ne bi je dobio odmah, a po prirodi sam nestrpljiv...

    Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
    Moj PC  
    1 0 hvala 1
    13 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito

    Izgleda da je nadogradnja blokirana na tvom laptopu, moguće zbog neke nekompatibilnosti. Recimo, računala koja imaju Conexant audio drivere ne mogu instalirati 2004 i 2009 jer dobivaju BSoD. Zbog toga je na svim računalima s navedenim driverima nadogradnja blokirana da ne bi bilo nekih problema.

     

    ➡️ https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-2004

    12 godina
    odjavljen
    offline
    Windows 10 - općenito

    Jel ima neki način da se night light(noćno svjetlo) ugasi tokom gaminga i da se isto ne pali ako je igra upaljena.

    Najgore mi je kad se upali nočno svjetlo, a igram. Idem Alt+Tab kad ono ne mogu više ugasit već moram smanjiti intezitet na min.

    Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
     
    0 0 hvala 0
    8 godina
    offline
    Windows 10 - općenito

    Da ne otvaram novu temu, upitao bi ovdje

     

    Vidim da google chrome nudi opciju slanja web stranice na smartphone ili obrnuto. Ali mi ne radi iz nekog razloga. 

     

    Oba su prijavljena na isti korisnicki račun, vide se međusobno, ovaj vidi moj xiaomi smartphone a na mojem xiaomiju se vidi moj kompjutor tj ime računala . Pokušam poslati na mob web stranicu, piše slanje ali ništa ne dobivam. isto je kad sa smartphonea šaljem na PC. 

     

    Što može biti problem ?

     

     

    Na računalu recimo kad idem na

    chrome://flags

    ne pronalazim opcije koje su ovdje navedene https://www.howtogeek.com/437259/how-to-use-chromes-hidden-send-tab-to-self-feature/

    nema opcija send tab to self i druge, da bi stavio na ENABLE.

     

     

     

     
    0 0 hvala 0
    8 godina
    offline
    Windows 10 - općenito

    riješio sam problem kad sam stavio na komp i mob betu verziju chromea. sa stabilnim nisam to mogao osposobiti. 

     

     
    1 0 hvala 0
    8 godina
    offline
    Windows 10 - općenito
    If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Windows 10 - općenito

    Blago im se, a i nama. 

     

    Već sam nekidan poopizdio od sreće kad sam u control panelu kliknuo na system pa mi se otvorio ovaj novi settings umjesto starog prikaza, pa sad ti traži tri sata gdje su što smjestili.

    Koji klinac onda ne ukinu taj Control panel i sve prebace u settings, a ne ovako pola tamo pola vamo. 

    7 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito

    Mzop , radi ono radi čega si kupio taj komp, a ne stalno čačkati po control panelu i setingsima, pa nebuš imao takvih problema....

    Hehhheeee.... Šalim se, naravno, no ima i istine u tome, ako ne ideš tamo nešto gledati nebuš ni znao da se tamo stalno nekaj mijenja...

    Očigledno je da nemaju neki dugoročni plan oko toga nego ovako stihijski napikavaju i mijenjaju upravljanje sustavom pa kako ispadne. Djeluje kao teška improvizacija i to u hodu.

    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    bunker kaže...

    Mzop , radi ono radi čega si kupio taj komp, a ne stalno čačkati po control panelu i setingsima, pa nebuš imao takvih problema....

    Hehhheeee.... Šalim se, naravno, no ima i istine u tome, ako ne ideš tamo nešto gledati nebuš ni znao da se tamo stalno nekaj mijenja...

    Očigledno je da nemaju neki dugoročni plan oko toga nego ovako stihijski napikavaju i mijenjaju upravljanje sustavom pa kako ispadne. Djeluje kao teška improvizacija i to u hodu.

    Reinstalirao win10 na starom kompu za frenda, mislio preko System vidjeti jesu li windowsi aktivirani i tamo mi je link na Device manager da vidim je li sve kako treba, ali šišku, nema više. Sad moram u settings pa about... a za ovo drugo više ni sam ne znam kako sam pronašao. Pronaći network i wifi adaptere je posebna misija, pola sata sam se vrtio u krug, sve su razbacali. Još je frend tražio windowse na HR kao šećer na kraju. 

    8 godina
    offline
    Windows 10 - općenito

    u control panelu sam se snaso bez problema cak i za stvari koje prvi put vidim jer bile donekle gdje trebaju bit
    za ovo u settings se ne snalazim uopce

    cija je to ideja bila da mi je znat...

    If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
    Moj PC  
    1 0 hvala 0
    15 godina
    offline
    Windows 10 - općenito

    Nikad više dobrog starog Control Panela. Sad ga moramo gledato okrnjenog i ono mobiteloidno settings sranje!

    Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi brzo prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    14 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    BlackMoon kaže...

    Nikad više dobrog starog Control Panela. Sad ga moramo gledato okrnjenog i ono mobiteloidno settings sranje!

     

    Jel to nešto ukinuto u Control Panelu ili? Ja ga i dalje normalno koristim.

    15 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    AFARON kaže...
    BlackMoon kaže...

    Nikad više dobrog starog Control Panela. Sad ga moramo gledato okrnjenog i ono mobiteloidno settings sranje!

     

    Jel to nešto ukinuto u Control Panelu ili? Ja ga i dalje normalno koristim.

     Još nije (iako neke postavke jesu prebačene u Settings i mislim da ih više nema u CP) ali uskoro čitav CP ide van.

    Know your world.
    8 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    Jel se to Microsoft opet pogubio ili sam nešto propustio :)
     
    0 0 hvala 0
    14 godina
    offline
    Windows 10 - općenito

    Kaj tu fali ???

     
     

    Some people are so poor... all they have is money!
    Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 22:15 (andi.cro).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    andi.cro kaže...

    Kaj tu fali ???

      

     Klikni na System pa opet na System... jedan od primjera.

    13 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito

    Desni klik u This PC ➡️ Properties prikazuje onaj stari normalni prozor ako se ne varam.

    15 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    Marko :D kaže...

    Desni klik u This PC ➡️ Properties prikazuje onaj stari normalni prozor ako se ne varam.

     Meni prikaže onaj mobiteloidni....

    Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi brzo prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
    13 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    14 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    Marko :D kaže...

     A jesu li ga zakomplicirali...

    Ja sam ga poslao u taskbar gdje mi je uvijek brzo dostupan na ovaj način:

    Start / spustiš se do Foldera (windows system) i eto ti Control Panel koji desnim klikom pošalješ u Start ili u Taskbar da ti bude pri ruci... SIMPLE  

     

    Ne kužim problem, Control Panel otvara svoje linkove u novom "Settings" prozoru koji mi je sada lijepi crni prekrasan a ima sve linkove koje je imao i stari Control Panel pa i više!

    Sve je lijepo uredno i jasno!

    Some people are so poor... all they have is money!
    Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 11:41 (andi.cro).
    13 godina
    offline
    Windows 10 - općenito

    i nakon dva klika si opet na novom settingsu

     
    0 0 hvala 0
    14 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    ministar kaže...

    i nakon dva klika si opet na novom settingsu

     Pa ? 

    U čemu je problem?

    Sve je tamo ko i u starom pa još i više i ljepše!

    Some people are so poor... all they have is money!
    13 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito

    Zakomplicirali su jer planiraju Control Panel kompletno izbaciti iz Windowsa. 

    10 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito

    Neznam u čemu je problem , meni CP radi  jednako od kad sam na Win10 , stavio ga tada u start meni i nisam primjetio da mi ikad nije radilo, bez obzira na sva ažuriranja dosad , samo kliknem i imam ga.

     

    14 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    Marko :D kaže...

    Zakomplicirali su jer planiraju Control Panel kompletno izbaciti iz Windowsa. 

     A i da izbace... pa šta!

     

    U novom je sve logično povezano i prisutno... sve kaj ti treba, kaj si koristio u starom CP-u je tu.

     

    Jedini problem je NAVIKA LJUDI ali sa vremenom i novi CP tj.Settings će postati svima normalan!

    Some people are so poor... all they have is money!
    Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 13:28 (andi.cro).
    13 godina
    offline
    Re: Windows 10 - općenito
    AF139 kaže...

    Neznam u čemu je problem , meni CP radi  jednako od kad sam na Win10 , stavio ga tada u start meni i nisam primjetio da mi ikad nije radilo, bez obzira na sva ažuriranja dosad , samo kliknem i imam ga.

    Govorimo o onom System dijelu koji je pokazivao informacije o računalu. Taj dio je izbačen i zamijenjen onim u Settings aplikaciji. Sam Control Panel još je uvijek prisutan, ali svakom nadogradnjom ima sve manje i manje opcija.

    andi.cro kaže... 

     A i da izbace... pa šta!

     

    U novom je sve logično povezano i prisutno... sve kaj ti treba, kaj si koristio u starom CP-u je tu.

     

    Jedini problem je NAVIKA LJUDI ali sa vremenom i novi CP tj.Settings će postati svima normalan!

    Postoji razlog zbog kojeg je Control Panel još uvijek tu. Nisu sve postavke još migrirane; ne znam što im toliko dugo treba za to, ali nadam se da će do kraja 2023. sve postavke biti prebačene.

    Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice