Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.625
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Xanzzu kaže...

Ako slučajno ne radi probaj instalirat GRUB preko recimo ubuntu live distribucije. (Znači spržiš ubuntu na cd, bootaš, otvoriš terminal i upišeš grub-install /dev/[lokacija - obično hda]). U svako slučaju proguglaj prije nego što se odlučiš. 

Grub?! Šta će s tim napravit? S obzirom da nema Linuxa? Da, znam da je on ''superioran'' (bla, bla, bla), ali nema potrebe za njim na ''Windows only'' PC-u.

Postoje i druge opcije, kao što je već navedeni Visual BCD, s kojim se bez problema uključi ''Metro'' boot.

 

Xanzzu kaže...

Zapravo, windows 8.1 se više ne gasi nakon neuspješne aktivacije. Znam za sigurno jer je trenutno meni tako. Samo se svakih par sati otvori metro sučelje za aktivaciju koje možeš zatvoriti.

Pričamo o testnim verzijama, ne o non genuine. Testne verzije se još uvijek gase, kad im prođe rok trajanja.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Xanzzu kaže...

Ako slučajno ne radi probaj instalirat GRUB preko recimo ubuntu live distribucije. (Znači spržiš ubuntu na cd, bootaš, otvoriš terminal i upišeš grub-install /dev/[lokacija - obično hda]). U svako slučaju proguglaj prije nego što se odlučiš. 

Grub?! Šta će s tim napravit? S obzirom da nema Linuxa? Da, znam da je on ''superioran'' (bla, bla, bla), ali nema potrebe za njim na ''Windows only'' PC-u.

Postoje i druge opcije, kao što je već navedeni Visual BCD, s kojim se bez problema uključi ''Metro'' boot.

Kažem, ako slučajno ne bude radilo. 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Xanzzu kaže...

Kažem, ako slučajno ne bude radilo. 

U međuvremenu sam provjeril novi EasyBCD, i radi kao što je napisano.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 18:21 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ljudi,da li je istina da se treba dugo da ugasi i upali pc na win desetci?

Nesto se prica po internetu tj. youtube,preciznije Cile iz S.Tutorijala

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Envy kaže...

BTW: ako netko zna dobar program za pregled kompletnog računara (senzori su mi bitni) tipa SIW, ili AIDA i sl. ..

Ako ti trebaju samo senzori, HWMonitor je sasvim ok. Mali i nenametljiv.

Kralju moj ja jedva živu glavu izvuče malo prije (i još uvijek nisam siguran je li živa).


Otišavši na ovaj link gornji, skinuo sam program i dojmove sam već rekao, ali dole partnerski programi (među kojima je i SIW) nađoh neki koji se zove CoreTemp. Instalira ga, i ajde što sam ga instalirao..  najezdi se more nekakvih programčića od youtube akceleratora do nekakvih šampona, nekakvih sa slikom šestara, i onda:

 

Dojmovi: Prvi BSoD još od druge bete prvog Windowsa 8. Naravno ja sam kriv, pustio sam da CPU ide preko 105°C, nakon restarta upao je u loop petlju BSoD-a, mislio sam da je gotovo. Ohladim CPU usisivačem, vratim ventilator i taraaaa.. upalim Windowse (uhhh kontam sve je u redu) ali najezda ovih programa nikako da prestane. Blokirali su mi Task Manager, neke nisam mogao deinstalirati.. ali malo po malo.. valjda sam gamad istrejbio. Radi istog tog ne znanja ja uzimam od 150-200 kuna po servisu, Bilo da je XP, Vista, 7, 8.x.

 

Moram vam priznati da me je pravo presjeklo. Za sada jedini trag tih programčića vidim kada štimam notifikacije kada će se pojaviti kraj onih malih ikona u donjem desnom uglu.

 

Ne znam odakle si ti skinuo taj COreTemp ali ja ga koristim godina i nikad problema (skinut s Softpedie).

Za zastitu od tih nezeljenih programa dobro dodje Unchecky.

 

Sad kad si vec pokupio sva ta sranje i ako nisi siguran da si ih bas sve ocistio, pogledaj si PC s ADWCleaner-om

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

... i ode u pogrešnu temu. (trebalo je biti ovdje).{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Isprobao Windows To Go na "en_windows_technical_preview_for_enterprise_x86" i sve radi kako spada. 

Probao na WD 500GB ext USB3.0  i sa malo muke na Mushkin stick 32GB USB3.0 (necertificirani{#}).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
drakula789 kaže...

Ljudi,da li je istina da se treba dugo da ugasi i upali pc na win desetci?

Nesto se prica po internetu tj. youtube,preciznije Cile iz S.Tutorijala

Ne, već mi se sistem mrvicu brže učitava na 10-ki. Taj Cile zna nekad nablebetati gluposti, a i komp na kojem probava 10-ku slabašan (u jednom klipu ga je pokazivao koliko se sjećam i fkt je slab komp)

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
drakula789 kaže...

Ljudi,da li je istina da se treba dugo da ugasi i upali pc na win desetci?

Nesto se prica po internetu tj. youtube,preciznije Cile iz S.Tutorijala

Meni lično kad radim restart sporije ide , win8 baš leti što se toga tiče pa ne znam ,znam da mi pc nije mašina ali mislim da je dovoljan .. nego jel neko još od vas primijetio onako malo veće korištenje hdd-a posebno nakon što se tek digne sistem , mnogo mnogo duže mi radi nego na 8osmici

21.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2014 2:37 (Deep).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
midzan21 kaže...
drakula789 kaže...

Ljudi,da li je istina da se treba dugo da ugasi i upali pc na win desetci?

Nesto se prica po internetu tj. youtube,preciznije Cile iz S.Tutorijala

Ne, već mi se sistem mrvicu brže učitava na 10-ki. Taj Cile zna nekad nablebetati gluposti, a i komp na kojem probava 10-ku slabašan (u jednom klipu ga je pokazivao koliko se sjećam i fkt je slab komp)

Znaci ipak je do hardwera..Ja nisam ni pokusavao dignut na osmicu jer imam los pc(vidi pod moj pc)..Lijepo sve izgleda,nadam se da nece puno rama skresat..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djigibao kaže...
* * *

 

Ne znam odakle si ti skinuo taj COreTemp ali ja ga koristim godina i nikad problema (skinut s Softpedie).

Za zastitu od tih nezeljenih programa dobro dodje Unchecky.

 

Sad kad si vec pokupio sva ta sranje i ako nisi siguran da si ih bas sve ocistio, pogledaj si PC s ADWCleaner-om

Drug, tebi hvala od srca, ali ja ništa više ne instaliram ako ne vidim potrebu (ni neki drugi Antivirus, niti DVD pržač, sveš to je u Windowsima - to koristim)

Čak sam našao i kako očistiti ikone iz Notification područja (dakle kada ste deinstalirali program, ikona još uvijek ostane) evo link koga zanima:

http://www.7tutorials.com/how-clean-notification-area-icon-cache

 

ivo_svetrice kaže...

* * *  i sa malo muke na Mushkin stick 32GB USB3.0 (necertificirani{#}).

E ta me muka zanima, pa možeš li na ju malo pojasniti ili naći tutorial odakle si ju skinuo. Jer i ja imam jedan 32 GB stick ali jednom sam sam probao ali bezuspješno.

 

Deep kaže...
* * *

* * * ,znam da mi pc nije mašina ali mislim da je dovoljan .. nego jel neko još od vas primijetio onako malo veće korištenje hdd-a posebno nakon što se tek digne sistem , mnogo mnogo duže mi radi nego na 8osmici

Moguće je da malo više 'drobi' u početku, ali budući da mi je računar već upaljen 20-tak minuta za sada je ko bubica. HDD radi od 0% do 7%. Ulavnom obratim pažnju na sledeće bootanje pa ti ovdje uredim i napišem dojmove. Pogledaj i dole sliku koju ću postaviti kako se i CPU i HDD ponašaju, nakon "žestokog udara" na memoriju.

 

BTW: evo mene sa još par iskustava.

Koga zanima kako se Windowsi ponašaju sa 40-tak otvorenih tabova, Photoshpom CS6 (sa već nekih 30-tak radnji unutar njega) otvoren Adobe Acrobat XI, i sve u svemu između prostora vrti 1080p film evo slike:

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
drakula789 kaže...
* * *

Znaci ipak je do hardwera..Ja nisam ni pokusavao dignut na osmicu jer imam los pc(vidi pod moj pc)..Lijepo sve izgleda,nadam se da nece puno rama skresat..

Nije do hardwera, gledam ti upravo PC i imaš skoro identičan kao i ja. Ako nisi 'zakržljao' na XP-u i 8-ca i ova neimenova 10-tka radit će ti duplo brže od Viste/7 samo mali savjet: sa 2GB RAM-a ni slučajno 64-bitnu 10-tku (možeš, ako nisi zahtjevan ali ja ti ne bi savjetovao).

Upravo o tome "meljemo" i Kizo i BlueMax i Jumbo (nemam pojma šta je sa njim) da ti ovi novi Windowsi jdnostavno osvježe PC.

 

Eto pogledaj gore sliku koju sam ja postavio.. Max opterećenje ali CPU ne radi iznad 990 MHz, dakle ni na 1 GHz iako nativno kuca na 2,6 GHz (jednako kao tvoj CPU, koje je još Intelov pa predpostavljam da je bolji)

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Na Win 8 i 8.1 ovaj problem sa sa slike sam rjesavao s Intel IRST ali na Win 10 ne mogu instalirati jer windowsi nisu podrzani. Jel netko rjesio ovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Kakva je situacija s igranjem na Win10? Mislim, mogu li se uopće instalirati driveri od grafičkih kartica novije generacije i da li igre uopće rade?

Netko testirao bilo što?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
guls kaže...

Kakva je situacija s igranjem na Win10? Mislim, mogu li se uopće instalirati driveri od grafičkih kartica novije generacije i da li igre uopće rade?

Netko testirao bilo što?

Zadnji driveri od NVidie za Win 8.1 (64-bit) mi normalno rade, doduše nemam novu grafičku (9600GT), igram normalno kao i na 8, nisam primjetio da je išta bolje niti išta lošije. Relativno nezahtjevne igre, CoH, Serious Sam, Trine, i tako... sve ok radi.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
guls kaže...

Kakva je situacija s igranjem na Win10? Mislim, mogu li se uopće instalirati driveri od grafičkih kartica novije generacije i da li igre uopće rade?

Netko testirao bilo što?

GTX560Ti zadnji driveri Win 8.1

Dota 2 radi jednako kao i na Win7 prije tog.

16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

stvari koju sam primjetio:

 

1.

ULPS ne radi sa r9 serijom u CF-u ! znaci pod regeditom stoji hex 1 ali kad se restarta ponasa se kao da je 0 ocito nekompitabilnost sa sustavom ili driverima {#}

 

2.

ne prepoznaje 2 vga izvora iz istog internog gpu HD 4000 u mom slucaju (dvi-d i hdmi) pa moram koristi jednu 290 -u uz intrenu {#}

 

nadam se da ce izac neki AMD driveri za win 10 uskoro {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ja sam isto imao problema s integriranom grafikom. Nisam mogao instalirati driver za intel hd 4000.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Postoje li naznake o znatnijim razlikama između Technical i Cosnumer Previewa? 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

navodno cosnumer ce bit vise gaming, multimedia friendly {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 20:40 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Našao jedan bug, ne radi mi mrežna Edimax 1200AC na 802.11ac standardu već vrti samo n standard. Eto, jedan ali vrijedan.

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
NiramX kaže...

Postoje li naznake o znatnijim razlikama između Technical i Cosnumer Previewa? 

Ma ne zna se hoće li uopće biti Consumer Preview, prije je to bilo Alfa, Beta (ili nekada prije nje Pre Beta) pa onda kandidati za izdavanje RC1, RC2 do RCx (mogu ih izdavati koliko žele, dok ne kažu 'stop - sa ovim smo zadovoljni) i onda zadnji kandidat postaje RTM..

 

Pa su to promjenili na Developer Preview, Consumer Preview (između je bio još jedan Preview ali sam zaboravio kako se zove).

 

Sada Technical Preview i rekli su da neće na staro iči nego da će kroz sitne updateove nadograđivati sistem do aprila. Buduži da su se sada poprilično ogradili i da je svijet navalio na ovu neimenovanu 10-tku k'o lud sam MS je rekao Ne skidajte ju ako niste IT profesionalci, tako da ako dođe i do Consumer Previewa (što će iskreno se i desiti) to će biti zadnji patch na ovu sada 10-tku ali sa drugim nazivom kako bi ljudi mogli se uvjeriti da to ima kao i službenu dozvolu od strane Microsofta.

 

Što se mene tiče, ovo je za sada ili bolje rečeno za moje potrebe završen proizvod. (Možda imam sreće jer ne koristim te agzotične hardware tipa ac WLAN kartice, PCIe SSD-ove i sl.) 

15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
..

Drug, tebi hvala od srca, ali ja ništa više ne instaliram ako ne vidim potrebu..

 

ivo_svetrice kaže...

* * *  i sa malo muke na Mushkin stick 32GB USB3.0 (necertificirani{#}).

E ta me muka zanima, pa možeš li na ju malo pojasniti ili naći tutorial odakle si ju skinuo. Jer i ja imam jedan 32 GB stick ali jednom sam sam probao ali bezuspješno.

..

 

 

- DISM, WIM, AIK.. to su ključne riječi, ručni install je jednostavan, diskpartom pripremiš disk (bootabilan), raspakiraš wim (običan xcopy) i to je to. Prednost ručne instalacije: nema ograničenja na cert.uređaje, potpuni pristup HW-diskovima, dok wintogo to ne dozvoljava. Ali.. ne pokušavaj na sporim diskovima, mora imati transfer 20-30MB (R/W) .. barem +10MBs na USB 2 modu, jer 3.0 .. možda radi. (pre)spori disk ćeš prepoznait po vremenu kopiranja.. ako traje duže od pola sata tad je spor (može potrajati i duže od sat.. pusti ga, mada izgleda da se ništa ne dešava...) na takvim diskovima je boot skoro nemoguć. Normalni flash i hdd (20-30mb rw) u radu skoro da ne primjetiš nikakvu razliku u odnosu na interni hdd (koji je na sata i barem dvostruki rw) naavno ako računalo ima barem 4GB s 1-2 nema dovoljno za keširanje i tad se lakše primjeti ograničenje usb 2.0 porta (sad je i 3.0 nativni + uključen u win tako da bi to tek trebalo provjeriti, vjerojatno jako brzo.. a možda jedanko ako 2.0).

 

- Daleko bolje je na HDD nego Flash.. ali flash je manji-praktičan, SSD bi bio idealan da je jeftiniji i veći. Pednost HDD/SSD u odnosu na flash (removable) je i u standardima, npr ogrnaičenje na jednu particiju + (daleko gora stvar) različiti interni kontroleri i npr FAT32 koji uvjek radi, NTFS ponekad.. s veličinom +4GB problemi. HDD/SSD nema takvih problema, tj ograničenja u standardima, boot može biti kao 'normalan' npr 500MB particija npr FAT(16/32..) pa i NTFS, dok ostale particije mogu biti po želji, pa i ext-linux itd. Ext.hdd s live-multiboot OSevima.. sve se može ručno, klik-next skoro ništa od tog. Problem je npr XP koji nema nativnu podršku za USB (ali ima utilsa i za to), kao i verzija npr 7home-ent/server itd. Samo 'probrane' verzije dozvoljavaju boot s usba, kućne ne zbog licence.

 

-gornji odgovor je dobar, ali ga prosječan juzer nikad ne razumije.. pogotovo kad pokušavaju instalirati npr antivirus i sl. na OS koji još 'ne postoji'.. hrpe nepotrebnog smeća kojeg 'znalci' refleksno instlairaju, umjesto da prvo vide što-kako... to je ješ dodatni problem kad u ovakvim 'testovima' netko govori o stabilnosti ili resursima, zaboravljajući sto ovakvih sitnica koje juzeri imaju instalirano. To je moguć razlog zašto tebi sve radi OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...

Ma ne zna se hoće li uopće biti Consumer Preview, prije je to bilo Alfa, Beta (ili nekada prije nje Pre Beta) pa onda kandidati za izdavanje RC1, RC2 do RCx ...

 

Pa su to promjenili na Developer Preview, Consumer Preview (između je bio još jedan Preview ali sam zaboravio kako se zove).

 

Sada Technical Preview i rekli su da neće na staro iči nego da će kroz sitne updateove nadograđivati sistem do aprila.

 

Što se mene tiče, ovo je za sada ili bolje rečeno za moje potrebe završen proizvod. (Možda imam sreće jer ne koristim te agzotične hardware tipa ac WLAN kartice, PCIe SSD-ove i sl.) 

Technical, Developer, Consumer, Release. Pitanje je koliko će ih biti, a za sada nema konkretnog odgovora od Microsofta.

 

Sada je u sistem integriran upgrade sistem pod ''Preview Build'' pa valjda neće biti tolikih problema kao što je to bio upgrade sa 8.0 na 8.1 kroz Store.

Ali, kažem, nadajmo se.

 

PCIe i mSATA SSD-ovi bi ,napokon ,trebali nativno proraditi, bez potrebe za instalacijom drivera prilikom instalacije. Barem je tako najavljeno. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2014 14:40 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Zasad sve ok radi, dosta brzo, stabilno. Igre otprilike iste kao win8.

Imam zamjerku, a to je da nema alt-tab na desktop.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djdomi kaže...

Zasad sve ok radi, dosta brzo, stabilno. Igre otprilike iste kao win8.

Imam zamjerku, a to je da nema alt-tab na desktop.

Kako nema?

 

Postoji i alt+tab i win+tab, s tim da win+tab daje mogućnost odabira različitih desktopa.

Swedish latin super funk.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sirka666 kaže...
djdomi kaže...

Zasad sve ok radi, dosta brzo, stabilno. Igre otprilike iste kao win8.

Imam zamjerku, a to je da nema alt-tab na desktop.

Kako nema?

 

Postoji i alt+tab i win+tab, s tim da win+tab daje mogućnost odabira različitih desktopa.

Ako sad klikneš alt-tab s tog windowa, vratit će te na isti.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Valjda misli da nema Desktop kao jedan od prozora u Alt-tabu.

 

Al šta nije lakše doć do desktopa kombinacijom Win-D i onda Win-D opet da se prozori "vrate"?

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
Envy kaže...
..

Drug, tebi hvala od srca, ali ja ništa više ne instaliram ako ne vidim potrebu..

 

ivo_svetrice kaže...

* * *  i sa malo muke na Mushkin stick 32GB USB3.0 (necertificirani{#}).

E ta me muka zanima, pa možeš li na ju malo pojasniti ili naći tutorial odakle si ju skinuo. Jer i ja imam jedan 32 GB stick ali jednom sam sam probao ali bezuspješno.

..

 

 

- DISM, WIM, AIK.. to su ključne riječi, ručni install je jednostavan, diskpartom pripremiš disk (bootabilan), raspakiraš wim (običan xcopy) i to je to. Prednost ručne instalacije: nema ograničenja na cert.uređaje, potpuni pristup HW-diskovima, dok wintogo to ne dozvoljava. Ali.. ne pokušavaj na sporim diskovima, mora imati transfer 20-30MB (R/W) .. barem +10MBs na USB 2 modu, jer 3.0 .. možda radi. (pre)spori disk ćeš prepoznait po vremenu kopiranja.. ako traje duže od pola sata tad je spor (može potrajati i duže od sat.. pusti ga, mada izgleda da se ništa ne dešava...) na takvim diskovima je boot skoro nemoguć. Normalni flash i hdd (20-30mb rw) u radu skoro da ne primjetiš nikakvu razliku u odnosu na interni hdd (koji je na sata i barem dvostruki rw) naavno ako računalo ima barem 4GB s 1-2 nema dovoljno za keširanje i tad se lakše primjeti ograničenje usb 2.0 porta (sad je i 3.0 nativni + uključen u win tako da bi to tek trebalo provjeriti, vjerojatno jako brzo.. a možda jedanko ako 2.0).

 

* * *

Vjerojatno imam spori USB 2.0 32 GB jer već negdje sam našao tutorial kako instalirati na ne verifikovane Winddows To Go stikove, i baš sam neku pripremu čekao nekih 1h vremena... da li je to kopiranje ili šta ali nisam tio odustati.. Za sada odustajem (dok ne kupim PCIe USB 3.0 portove + USB 3.0 minimum 128 GB USB stick) ne da mi se, nemam vremena.. izgubio sam volju :(((

Ok idemo dalje sa dojmovima o Windowsu 10:

 

- Od jutros mi se ruši Internet Explorer, na bilo kakvo pokretanje jednostavno piše da je Internet Explorer prestao sa radom. Pogledat ću da li se taj čuveni komad Windowsa može deinstalirati i instalirati. Ako netko zna kako lagano deinstalirati i ponovo instalire IE neka javi.

 

- Od sinoć masivan BSoD i na Windows 8.1 (ubacio nov HDD, ova dva na kojem je Windows 10 iskopčao, i onda od jutros obratno) i od malo prije na Windows 10. Prepisujem tu 'zaslugu' nasilnim dizanjem Memorije na 800 MHz, postavio na Auto i on mi vrati na moje razočarenje na 667 MHz. Za sada nema novih BSoD-va a ako bude opet - javim.

13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

jel itko ima problema sa hot cornerima jer ne rade mi, desno gore kad povucem treba mi izbacit neki meni ko na windowsu 8.1 a lijevo gore reccent apps ni to mi ne radi

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice