Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.430.233
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Jedna prosvjedna nota sa estetske strane...

Zašto nisu napravili update svih ikona? Dok smo bili testeri mislio sam da rade na tome i tako to te će sve to doći na svoje sa izlaskom OSa...

Evo npr default ikone od Microsoft Edge preglednika, Groove music aplikacije, kalkulatora, Disk Cleanup i Settingsa

Raspon ikona od Windowsa XP, (Disk Cleanup) preko Windows 7, (Microsoft Edge) i Windows 8, (Settings - nekakva app ikona) do Windows 10, (ove bjele ikone).

Ništa presudno i bitno u radu operativnog sustava, ali mi ima neku naznaku da su ni simo ni tamo po tom djelu....

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Taraba kaže...

evo da podijelim informaciju oko win 10 OEM i Retail, zvao sam MS podršku i 100% ide ovako

 

upgrade OEM ostaje OEM

upgrade RETAIL postaje OEM

 

znaci ko je imao retail win 7, 8.1, upgrade na win 10 se postaje OEM, ako se želi i win 10 retail, mora se platiti. 

 

Inače vam ključevi od retail win 7,8.1 ostaju pa ako ste razočarani ili budete mjenjali neke komponente kao recimo matičnu, proc ili grafu ćete morati platiti win 10 ili se vratiti na retail 7 i 8.1.

 

Ako mi ne vjerujete, nazovite MS službu za korisnike pa pitajte ...

 

p.s. ( rekao sam frajeru, kaj to što imam retail win7 ultimate sad imam oem, a on meni, a što bi ti i win 10 retail free? e neće moći )

 Malo su ti ukrivo, odnosno nedovoljno detaljno objasnili. Bazna retail verzija ostaje retail i nadogradnjom na 10-ku ne gubiš retail status. Možeš promijeniti bilo koji komad harvera, uključujući i matičnu, bez ikakvih posljedica i problema sa aktivacijom. Problem je kad radiš transfer licence na potpuno novo računalo. Tada moraš prvo instalirati zadnju verziju os-a za koju imaš retail ključ, a onda raditi nadogradnju na cenera. Samu desetku ne možeš instalirati na potpuno novo računalo.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 14:59 (Perki).
14 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Taraba kaže...

evo da podijelim informaciju oko win 10 OEM i Retail, zvao sam MS podršku i 100% ide ovako

 

upgrade OEM ostaje OEM

upgrade RETAIL postaje OEM

 

znaci ko je imao retail win 7, 8.1, upgrade na win 10 se postaje OEM, ako se želi i win 10 retail, mora se platiti. 

 

Inače vam ključevi od retail win 7,8.1 ostaju pa ako ste razočarani ili budete mjenjali neke komponente kao recimo matičnu, proc ili grafu ćete morati platiti win 10 ili se vratiti na retail 7 i 8.1.

 

Ako mi ne vjerujete, nazovite MS službu za korisnike pa pitajte ...

 

p.s. ( rekao sam frajeru, kaj to što imam retail win7 ultimate sad imam oem, a on meni, a što bi ti i win 10 retail free? e neće moći )

Pa šta reći nego divno. Taman kada se navikneš na Win 10, promjeniš matičnu, a Microsoft kaže: Give me some money  

Ništa nije besplatno kod Microsofta, ali barem je lijepa gesta do ozbiljnije promjene hardware-a, a onda marš natrag na Win 7 ili Win 8 ili plati Win 10

13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Kukec kaže...

Napravio sam nadogradnju na Windows 10 i sad je aktiviran. Da li mogu sad iz biosa dići ponovno windows 10 te formatirati particiju, tj. da li ću moći tada aktivirati windowse bez cracka?

Naravno, samo si pokupi key na neki od načina opisan po raznim forumima..

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ako je to istina uvezi OEM i retail to je MS kao diler koke. Prvi put ti je besplatno a kad se navučeš onda moraš platit

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sudy_freak kaže...
Kukec kaže...

Napravio sam nadogradnju na Windows 10 i sad je aktiviran. Da li mogu sad iz biosa dići ponovno windows 10 te formatirati particiju, tj. da li ću moći tada aktivirati windowse bez cracka?

Naravno, samo si pokupi key na neki od načina opisan po raznim forumima..

 

Zar nije dovoljno nakon upgradea pogledati ključ u this PC i taj isti upisati kod clean instalacije?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
doktor1 kaže...

Jedna prosvjedna nota sa estetske strane...

Zašto nisu napravili update svih ikona? Dok smo bili testeri mislio sam da rade na tome i tako to te će sve to doći na svoje sa izlaskom OSa...

Evo npr default ikone od Microsoft Edge preglednika, Groove music aplikacije, kalkulatora, Disk Cleanup i Settingsa

Raspon ikona od Windowsa XP, (Disk Cleanup) preko Windows 7, (Microsoft Edge) i Windows 8, (Settings - nekakva app ikona) do Windows 10, (ove bjele ikone).

Ništa presudno i bitno u radu operativnog sustava, ali mi ima neku naznaku da su ni simo ni tamo po tom djelu....

Slažem se s tim da su mogli unificirati dizajn ikona.
Ne znam jeste otvarali novi Calculator, ali da je bolesno dobar - dobar je 
Osim standardnih, dodali su i podršku za pretvorbe (i to svega živog i neživog).

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 15:06 (sudy_freak).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dex.pwn kaže...
sudy_freak kaže...
Kukec kaže...

Napravio sam nadogradnju na Windows 10 i sad je aktiviran. Da li mogu sad iz biosa dići ponovno windows 10 te formatirati particiju, tj. da li ću moći tada aktivirati windowse bez cracka?

Naravno, samo si pokupi key na neki od načina opisan po raznim forumima..

 

Zar nije dovoljno nakon upgradea pogledati ključ u this PC i taj isti upisati kod clean instalacije?

To je Product ID, ne CD-Key.
CD-Key je skriven i moraš "kopati" do njega.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sudy_freak kaže...
Dex.pwn kaže...
sudy_freak kaže...
Kukec kaže...

Napravio sam nadogradnju na Windows 10 i sad je aktiviran. Da li mogu sad iz biosa dići ponovno windows 10 te formatirati particiju, tj. da li ću moći tada aktivirati windowse bez cracka?

Naravno, samo si pokupi key na neki od načina opisan po raznim forumima..

 

Zar nije dovoljno nakon upgradea pogledati ključ u this PC i taj isti upisati kod clean instalacije?

To je Product ID, ne CD-Key.
CD-Key je skriven i moraš "kopati" do njega.

 A gdje to iskopati?

14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Zvao sam Microsoft službu za korisnike, ali nikako dobit, zanima me jedna informacija... imam Win 7 SP1 Retail verziju i jućer sam na svojem PC napravio upgrejd na 10 i nakon upgrejda clean install i aktivacija je prošla, dok idem na slmgr.vbs /dli kaže da je 10 Retail i licencirana, eh sad za koji dan mi dolazi novi PC (matična, proc, ram, ssd) dali na njega budem mogao odmah s clean install 10 s time da aktiviram 10 sada s ključem koji koristim??? Ili budem morao kupovati novi key 10?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Kukec kaže...
sudy_freak kaže...
Dex.pwn kaže...
sudy_freak kaže...
Kukec kaže...

Napravio sam nadogradnju na Windows 10 i sad je aktiviran. Da li mogu sad iz biosa dići ponovno windows 10 te formatirati particiju, tj. da li ću moći tada aktivirati windowse bez cracka?

Naravno, samo si pokupi key na neki od načina opisan po raznim forumima..

 

Zar nije dovoljno nakon upgradea pogledati ključ u this PC i taj isti upisati kod clean instalacije?

To je Product ID, ne CD-Key.
CD-Key je skriven i moraš "kopati" do njega.

 A gdje to iskopati?

Najjednostavnije s ProduKey programom

link

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
16 godina
protjeran
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Gledam sad malo, sta studenti vise nemaju pravo na free Windowse ?
Gledam na ovom svom i nemogu naći većinu windowsa i jos nema novog win 10 ?

Long Live Freedom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sudy_freak kaže...
Kukec kaže...
sudy_freak kaže...
Dex.pwn kaže...
sudy_freak kaže...
Kukec kaže...

Napravio sam nadogradnju na Windows 10 i sad je aktiviran. Da li mogu sad iz biosa dići ponovno windows 10 te formatirati particiju, tj. da li ću moći tada aktivirati windowse bez cracka?

Naravno, samo si pokupi key na neki od načina opisan po raznim forumima..

 

Zar nije dovoljno nakon upgradea pogledati ključ u this PC i taj isti upisati kod clean instalacije?

To je Product ID, ne CD-Key.
CD-Key je skriven i moraš "kopati" do njega.

 A gdje to iskopati?

Najjednostavnije s ProduKey programom

link

 http://www.howtogeek.com/206329/how-to-find-your-lost-windows-or-office-product-keys/

 

morrisoN
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

pozz ljudi imam jedan problem sa driverom za zvuk , naime , isti je problem bio i dok sam koristio technical preview ali sam ga nekako uspio popraviti, radi se o tome da mi se neće otvoriti Via HD Audio Deck, niti se hoce pravilno instalirati driveri , pokrenem instalaciju next next i sad kad treba da instalira , dodje do 100% za 1 sekund, sto je nemoguce , i kao "uspjesno zavrseno" a nije. I zbog toga ne mogu namjestiti da mi rade svi zvučnici , tj 4 zvucnika, rade samo prednja 2 , a zadnji ne rade. probao sam i u postavkama zvuka u windowsu konfigurirati, ukljucim quardophonic, kliknem test, testira 4 zvucnika, zadnja 2 se opet ne cuju. Nakon sto sam upgrade na windows 10 prije 2 dana čačkao sam malo tamo vamo sa driverima, kliknem roll back drivers, i nekim cudom proradi, do slijedeceg restarta , kad opet nije radilo. Sad sam uradio clean install windowsa 10 i isti problem. Ne znam stvarno u cemu je fazon , ako ima ko slican problem bio bih zahvala do neba. Jer to me stvarno muci uzevis u obzir i da moram uvijek prebacivati u postavkama zvuka ako ukljucim slusalice naprijed da mi ide zvuk na njih, a onda kad iskljucim opet mijenjaj na zvucnike, izludih.

21.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
The Black Iso kaže...

Gledam sad malo, sta studenti vise nemaju pravo na free Windowse ?
Gledam na ovom svom i nemogu naći većinu windowsa i jos nema novog win 10 ?

Gdje gledaš?
Ja na svom DreamSparku imam

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sudy_freak kaže...
The Black Iso kaže...

Gledam sad malo, sta studenti vise nemaju pravo na free Windowse ?
Gledam na ovom svom i nemogu naći većinu windowsa i jos nema novog win 10 ?

Gdje gledaš?
Ja na svom DreamSparku imam

 

Jel imaju srednjoškolci?

Jel inače ovako dugo traje priprema za instalaciju? Kao da je puž

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 15:37 (Dex.pwn).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dex.pwn kaže...

Jel imaju srednjoškolci?

 Naravno da ne. Imaš Office365, što bi više htio?

Rich bitch!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arendelle kaže...
Dex.pwn kaže...

Jel imaju srednjoškolci?

 Naravno da ne. Imaš Office365, što bi više htio?

 

Mogli su i Winse ubacit, MSu je to sića

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dex.pwn kaže...

Mogli su i Winse ubacit, MSu je to sića

 Ne bih se okladila na to da se razumijemo. "Sića" (iako se radi o relativno visokim ciframa) bi mogla biti za nadležno ministarstvo, tj. državu, a ne MS. Ne potpisuje MS sâm sa sobom ugovore, već potpisuje s našim uhljebima.

Rich bitch!
12 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dex.pwn kaže...
Arendelle kaže...
Dex.pwn kaže...

Jel imaju srednjoškolci?

 Naravno da ne. Imaš Office365, što bi više htio?

 

Mogli su i Winse ubacit, MSu je to sića

 Ja se slažem s tobom. U školi nas uče windowse, skoro sve programe koje koristimo u skoli su na windowsima, pa bi bilo fer i da dobijemo orginal windowse. I imam orginal windowse, ne kopiju. Da nebi bilo.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
4mal kaže...

Imam mali problem uglavnom danas kad sam upalio komp tamo u start menu neke stavke izgubile documents pictrures get started sve je prazno do one explorer za datoteke wtf ?

 

e da i zasto je sistem restore iskljucen ?

 bilo ko ?

16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

How to disable Telemetry and Data Collection in Windows 10

 

How to remove a specific bundled app in Windows 10 individually

 

How to remove all bundled apps in Windows 10

 

Disable logon screen background image in Windows 10 without using third party tools

 

How to remove HomeGroup icon from Windows 10 File Explorer

 

Winaero Tweaker

 

Disable Defender (Pro and Enterprise)
RUN: gpedit.msc
Computer configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender > Turn Off Windows Defender

 

Prevent Automatic Updates (Pro and Enterprise)
RUN: gpedit.msc
Computer configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Configure Automatic Updates > Enable that setting > Choose Option 2 (Notify for download and notify for install)

 

Moj PC  
16 0 hvala 10
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Taraba kaže...

evo da podijelim informaciju oko win 10 OEM i Retail, zvao sam MS podršku i 100% ide ovako

 

upgrade OEM ostaje OEM

upgrade RETAIL postaje OEM

 

znaci ko je imao retail win 7, 8.1, upgrade na win 10 se postaje OEM, ako se želi i win 10 retail, mora se platiti. 

 

Inače vam ključevi od retail win 7,8.1 ostaju pa ako ste razočarani ili budete mjenjali neke komponente kao recimo matičnu, proc ili grafu ćete morati platiti win 10 ili se vratiti na retail 7 i 8.1.

 

Ako mi ne vjerujete, nazovite MS službu za korisnike pa pitajte ...

 

p.s. ( rekao sam frajeru, kaj to što imam retail win7 ultimate sad imam oem, a on meni, a što bi ti i win 10 retail free? e neće moći )

 a meni na laptopu 8.1 OEM postao 10 Retail.... kako to objasniti? zvao sam podršku i sve objasnio, kažu ako piše da je aktivirano, onda je aktivirano...

WOT-- moomy94
14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

@softwaremaniac,neznam jesi li rijesio problem,al to ti je jer imas 2 ili vise diska spojena od kojih jedan ssd drugi hdd odspoji sve osim diska na koji zelis instalaciju winsa...pa poslije sve spoji...tako kod mene na osmici na laptopu bilo di imam ssd hdd i msata ssd...a kod formatiranja si izbrisao i vazne drivere

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

 

WIN10 LICENCE

 

SOURCE

 

What happens if I change my motherboard?

As it pertains to the OEM license this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it.

 

From the Windows 10 end user license agreement:

b. Stand-alone software. If you acquired the software as stand-alone software (and also if you upgraded from software you acquired as stand-alone software), you may transfer the software to another device that belongs to you. You may also transfer the software to a device owned by someone else if (i) you are the first licensed user of the software and (ii) the new user agrees to the terms of this agreement. You may use the backup copy we allow you to make or the media that the software came on to transfer the software. Every time you transfer the software to a new device, you must remove the software from the prior device. You may not transfer the software to share licenses between devices.

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Nisam naisao u temi na zadnjih 20 stranica, kako slozit da se update ne skida automatski nego da ja pustim update kad hocu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
izvone kaže...

@softwaremaniac,neznam jesi li rijesio problem,al to ti je jer imas 2 ili vise diska spojena od kojih jedan ssd drugi hdd odspoji sve osim diska na koji zelis instalaciju winsa...pa poslije sve spoji...tako kod mene na osmici na laptopu bilo di imam ssd hdd i msata ssd...a kod formatiranja si izbrisao i vazne drivere

 Problem je bio u mediju/.iso imageu. Spržio sam novi na identičan način i radi bez problema.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
doktor1 kaže...

How to disable Telemetry and Data Collection in Windows 10

 

How to remove a specific bundled app in Windows 10 individually

 

How to remove all bundled apps in Windows 10

 

Disable logon screen background image in Windows 10 without using third party tools

 

How to remove HomeGroup icon from Windows 10 File Explorer

 

Winaero Tweaker

 

Disable Defender (Pro and Enterprise)
RUN: gpedit.msc
Computer configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender > Turn Off Windows Defender

 

Prevent Automatic Updates (Pro and Enterprise)
RUN: gpedit.msc
Computer configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Configure Automatic Updates > Enable that setting > Choose Option 2 (Notify for download and notify for install)

 

Jesi našao kako maknuti QuickAccess?

ERROR1911 kaže...

Nisam naisao u temi na zadnjih 20 stranica, kako slozit da se update ne skida automatski nego da ja pustim update kad hocu?

 Eto ti.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 16:19 (sudy_freak).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sudy_freak kaže...

Gdje gledaš?
Ja na svom DreamSparku imam

Isto te verzije imam: EDU, EDU N itd., ali te ćemo key-eve ostavit za crne dane :D

 

Moja situacija je ovakva, vodoprivreda je presjekla telefonsku žicu pa nisam imao internet do jučer popodne.

 

Uglavnom veselio sam se skidanju novih windowsa međutim update ne da mi nije ponudio skidanje windows 10-ke, već je maknuo i onu notifiaction ikonicu na compu i tabletu.

 

Pošto sam bio nestrpljiv skinuo sam windowse preko onog alata koristeći upgrade opciju, a danas ću na comp i clean install odraditi.

 

Problema je bilo par, windowsi su instalirali nove drivere za zvučnu i nastao je problem da je bila opcija samo 5.1 zvučnika sa side speakerima, dok sam ja trebao onu sa rear speakerima. To mi se već dogodilo na jednom buildu windows 10-ke, uglavnom riješio sam to instalacijom starijih drivera za zvučnu.

 

Plantronics GameCom 780 nema drivere za windows 10-ku, međutim i to se da riješiti ručnom instalacijom (device manager -> Plantronics 780 -> find driver...), a čak i Dolby Pro Logic IIX se da ručno staviti u startup. LINK

 


Što se tiče same windows 10-ke teško je još išta reći, za desktop računala se čini malo boljima nego 8.1 za korištenje, no na tabletu mi je 8.1 bio definitivno bolji i mislim da ću vratit 8.1 na tablet nazad.

Ne sviđa mi se hrpa tih opcija sa dijeljenjem povijesti, lokacije i uglavnom privatnih podataka kojih ima i na 8/8.1, pa ponekad pustim suzu za starijim windowsima.

Charms bar je mogao ostati jer je stvarno koristan feature bio no kako za koga.

 

 

BTW:

Što se tiče problema s Cortanom, ono sa company policy nešto, treba otići na Time&Languge -> Odabrati English (United States) Windows display language -> Options -> Skinuti speech paket za EN_US.

 

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 16:24 (Hyperion).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ERROR1911 kaže...

Zvao sam Microsoft službu za korisnike, ali nikako dobit, zanima me jedna informacija... imam Win 7 SP1 Retail verziju i jućer sam na svojem PC napravio upgrejd na 10 i nakon upgrejda clean install i aktivacija je prošla, dok idem na slmgr.vbs /dli kaže da je 10 Retail i licencirana, eh sad za koji dan mi dolazi novi PC (matična, proc, ram, ssd) dali na njega budem mogao odmah s clean install 10 s time da aktiviram 10 sada s ključem koji koristim??? Ili budem morao kupovati novi key 10?

 Dali mozda zna tko, ove u Microsoftu teze dobit nego TCom 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice