Vista i 4GB RAM-a

poruka: 47
|
čitano: 12.087
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vista i 4GB RAM-a

Ma uzmite 4 GB samo zato jer je ram najjeftiniji u povijesti računala (1 GB DDR2 800 - manje od 120 kn)

Imam Vistu 32bit i sustav prepozna 3.5 GB, a imam 4 GB na ploči koje BIOS prepoznaje. Tako je i kod prijatelja s 32bit Vistom i 32bit XP-om. Trebate 64bit za više od 3.5 GB registracije.

Objektivno ne vidim razliku između 2, 3, ili 4 GB. Dok sam imao 2 isto mi je radilo sve na Visti kao i sada s 4. Dakle 2 GB je sve što vam treba (pa i na Visti za Crysis), ali pošto sada giga košta manje nego album Dražena Zečića uzmite koliko vam stane na ploču.


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vista i 4GB RAM-a

SP1 za Vistu omogućava da ti sustav prepozna da je instalirano 4GB RAM-a, ali za rad će biti slobodno 3,3GB. Tako je u mome slučaju kada sam prije tjedan dana instalirao Vistin Service Pack1. Windowsi mi prepoznaju da je instalirano 4gb rama, ali 3,3gb je raspoloživo za rad.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista i 4GB RAM-a

Evo ja imam upiknuto 4Gb rama, a 32bitna Vista prepoznaje mi 3,25Gb. -ma da neznam što radite na kompu tolko vam netreba....    Prije sam imao 2gb, i nema nikakve razlike između prije i sada... Piknuo sam još dvije gige samo zato što su jeftine, a stvarno nisam imao potrebu jer još nisam niti jednom iskoristio tih 3,25, ma zapravo ni 2Gb...


bobo desmra
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vista i 4GB RAM-a

Ako radiš u Autodesk Mayi, rama nikada previše, a ni Photoshop nije manje gladan. Uvijek to nekako možeš iskoristiti.


Antec 900, Intel Core 2 Quad 2,4, 4gb ram, 8800gtx, 640gb hdd...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a
PICART kaže...

SP1 za Vistu omogućava da ti sustav prepozna da je instalirano 4GB RAM-a, ali za rad će biti slobodno 3,3GB. Tako je u mome slučaju kada sam prije tjedan dana instalirao Vistin Service Pack1. Windowsi mi prepoznaju da je instalirano 4gb rama, ali 3,3gb je raspoloživo za rad.

32 bitni operativni sustav koristi memorijske adrese duljine 32 bita. Znaci moguce je adresirati 232 =4 GB memorije. To je samo teorijski jer u praksi je situacija malo drugačija.   Naime tvoj hardware ce alocirati dio adresnog prostora. Konkretno ako imas graficku karticu sa 512 MB Ram-a maximum koji ćeš imati raspoloživ za rad je 3.5 GB,jer Vista ce iskoristiti 512MB tog (znaci od mogucih 4GB) adresnog prostora da bi adresirala tvoju video memoriju. Štoviše biti će i manje od 3.5 GB jer postoji i drugi hardware čiji resursi se moraju adresirati odnosno trebaju adresni prostor.

Odgovor autoru topica: slobodno uzmi 4GB Ram-a ali ja bi ti u tom slučaju preporučio 64 bitni OS.

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 17:03 (PROTECTOR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a
ja cu sada sebi instalirati 32 bitnu vistu i stavit cu 4 GB rama. radi igrica cu stavit 4 GB inace je dosta 2 - 3 gb
16 godina
neaktivan
offline
Vista i 4GB RAM-a

4 gige i SP1 za vistu. to je to

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a
4 Gb rama i Vista SP1 rules :):)
16 godina
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a

Vista 32 sp1 kuzi 4gb rama kao sto se vidi dolje na slici,sad dal radi sa svih 4gb ..????,po microsoftu hrvatska radi!!!

 

 

 

vista32 vista32
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2008 15:38 (cromen).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a
cromen kaže...

Vista 32 sp1 kuzi 4gb rama kao sto se vidi dolje na slici,sad dal radi sa svih 4gb ..????,po microsoftu hrvatska radi!!!

 

 

 

ona ne radi s 4Gb. Ali ih prepoznaje
bobo desmra
16 godina
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a

na 0800300300 kazu da radi sa do 4gbSmijeh

doduse jos do sada tehnicke podrske od njih na kapaljku

zato se uvijek slatko nasmijem kad reklamiraju orginal windowse

ko ono dobijes knjigu i tehnicku podrskuNamigiva

 

15 godina
neaktivan
offline
Vista i 4GB RAM-a

Može li vista hom prenium 64-bit i 4GB rama bit dovoljna da pokrene adob master colektion CS3 i CS4??

max
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a
zašto ne!? koja je ostala konfa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a

intel 2.16 GHz core 2 dual T5850, grafička NVIDIA GeForse 9300M Gs 258MB ,

max
16 godina
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a

Koliko RAMa imas? CS4 trazi minimalno 2 GB?

Failure is allways an option...
15 godina
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a
Scorpyo kaže...

Koliko RAMa imas? CS4 trazi minimalno 2 GB?

 a da pogledaš par postova prije!?
max098 kaže...

Može li vista hom prenium 64-bit i 4GB rama bit dovoljna da pokrene adob master colektion CS3 i CS4??

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i 4GB RAM-a
Ne moze, treba ti barem jedno 16 GB RAM-a za to i jako puno jezgri... 30 programa odjednom + windowsi nije malo!
S štovanjem, brahle!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice