Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

poruka: 28
|
čitano: 7.009
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

Problem mi se javio i ranije na jednom pdfu koji i dan danas stoji u tom prokletom folderu jer ne znam kako popraviti. Kad probam pobrisati izbaci ovu poruku (slika dolje). Ne mogu pobrisati niti folder, niti file, shift+delete ne radi, jos neki fixevi s neta koje sam nasao ne rade. Sto je najbolje kad probam otvoriti pdf u bilo kojem programu ne mogu jer je neka greska, ali kada upalim Okno za pregled sastrane mogu vidjet svaku stranicu (d fak?). Probao sam preimenovati file jer to izbaci kao error, ali mi ne da niti ime promijeniti.

 

Uglavnom, zelim pobrisati tu datoteku potpuno i zanima me kako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 22:18 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

-to se desi npr downloadom.. (različito baratanje file-name-pathom.. unix) .. tj ograničenje starih dos-win pathova na do 256 karaktera uključujući i naziv filea.

-par načina.. ne možeš renejmati ali možeš muvnuti npr s desktopa na c:\ i tad probaj (ako je tad path kraći od 255 ..), može se i 'skratiti' path do file-foldera naredbom subst.. ako tako skratiš npr 50 slova na npr 5 to može biti dovoljno, u cmd naredba subst.. path foldera gdje se nalazi problematičan file i tad to koristiš kao 'zamjenicu'

-ako je i dalje isti problem, otvoriš cmd kao admin, ren (tab..) u npr t.pdf.. ali to je problem-rizik, treba previše ostalih znanja-snalažljivosti tj znati što se sve može desiti (renejmati sve fileove..) tj bolje je tad koristiti neki filemanager koji može baratati filename-pathom kao linux.. ili način koji je 100% siguran pribavi ili imaš live linux stikić kao mint, bootaš, obaviš što treba.. npr obrišeš ili samo renejmaš (tad više nemaš problem ni pod win).

 

iz cmda se može sve, ali je prerizično, lako je stvoriti naziv filea kroz chr$ nepostojećim-nedozvoljenim karakterom npr space-razmak normalan je 32, drugi je 160 izgleda jednako ali ga ne možeš utipkati dok se programski-naradbama može sve, jer sve je samo file po *nix definiciji :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 9:26 (ihush).
14 godina
protjeran
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
Isto kao i kolega, preporučam brisanje problematične datoteke uz pomoć live verzije Linux-a.
15 godina
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

prvo pokušaj promijeniti naziv dokumenta (desna tipka miša > rename) u nešto kratko i bez dijakritika (tipa "baciti"). ako to ne pomogne (a trebalo bi biti dovoljno), postoji (narafski da je besplatan!) programčić lockhunter. otključa i izbriše. ako ne odmah, onda s ponovnim pokretanjem računala. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
tajo1960 kaže...
ficosime kaže...

Problem mi se javio i ranije na jednom pdfu koji i dan danas stoji u tom prokletom folderu jer ne znam kako popraviti. Kad probam pobrisati izbaci ovu poruku (slika dolje). Ne mogu pobrisati niti folder, niti file, shift+delete ne radi, jos neki fixevi s neta koje sam nasao ne rade. Sto je najbolje kad probam otvoriti pdf u bilo kojem programu ne mogu jer je neka greska, ali kada upalim Okno za pregled sastrane mogu vidjet svaku stranicu (d fak?). Probao sam preimenovati file jer to izbaci kao error, ali mi ne da niti ime promijeniti.

 

Uglavnom, zelim pobrisati tu datoteku potpuno i zanima me kako.

Izvadi disk, stavi u drugi komp, u tom drugom kompu ćeš ga obrisati bez ikakvih problema, vrati disk i gotovo!

 -ne pomaže... jer to je ograničenje win-sys FLN .. ukupna duljina patha (+posebni znakovi koji mogu jednako stavati problem).. to se desi downloadom ili kreiranjem filea programski (print-pdf.. s automatskim dodjeljivanjem naslova..)

++ to bi korisnici trebali pripaziti i kad nešto saveaju ili downloadaju primijetiti duži naslov tj skratiti-prilagoditi ga, tad problema nema (ali korisnik to ugl ne zna dok se ne desi.. drugi put će možda primijetiti i na vrijeme kod saveanja prilagoditi.. no to nije fix za postojeći problem nego prevencija budućeg)

 

Ajar kaže...

prvo pokušaj promijeniti naziv dokumenta (desna tipka miša > rename) u nešto kratko i bez dijakritika (tipa "baciti"). ako to ne pomogne (a trebalo bi biti dovoljno), postoji (narafski da je besplatan!) programčić lockhunter. otključa i izbriše. ako ne odmah, onda s ponovnim pokretanjem računala. 

 -rename ne prolazi, nije lock filea pa ni to.. nego ograničenje po standardu tj win ograničenje (dos itd) kao što je npr fat32 itd itd.

odnosno, to nije stvar permisiona i sl. pa se ni ne rješava tako.

 

-zato može linux, jer nema takvo path ograničene tj sve je file (pa i disk-particija..) kao što ima npr low-UPER case sens dok win to jednostavno nema.. pa npr ne pomaže ni boot hirens-minipe(win) jer je i dalje isti problem-ograničenje tj može programski, može iz cmda ali je to za prosječnog korisnika teško i lako napravi grešku.. i samo zato je linux 'jedini' dobar odgovor .. ili, mrežno s drugog računala i sl.

 

npr može se obrisati jokerima. .. del *.* ali tad brišemo sve (a recimo da to ne želimo.. želimo samo taj file.. no njegov naziv ne možemo natipkati zbog ograničenja dok u konzoli možemo tipkati do dva reda texta cca 80 znakova za više mora subst i sl...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 11:48 (ihush).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

digni neku live distribuciju Linuxa s USB-a i obriši fajl.

 

P.S. sad vidim da je to već predloženo. Najjednostavnije i najbrže.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 11:51 (jozef).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

Nemam nikakvog iskustva s Linuxom, tako da ako sam dobro shvatio - na prazan usb skinem s neta Linux Mint, stavim na stick, ubacim usb prije paljenja i onda? Mogu bootat Linux s usb-a bez da ga instaliram na komp, samo nadem problematicne fileove, pobrisem, cupam stick i to je to?

7 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
@ficosime

Nije to baš tako "staviš linux na usb stick".

Trebaš napraviti bootabilan medij. Ili CD ili DVD ili USB. Postoje besplatni programčići koji naprave bootabilan medij.
1) korak skineš "live image" nekog linuxa (najbolje LinuxMint)
2) skineš program za pravljenje bootabilnih medija
3) očistiš USB i pomoču tog programa nabaciš tu "live image" nekog Linixa na svoj USB.
4) ubaciš u kompjuter
5) restartaš
6)postaviš da se sustav podiže sa USB-a
7) gledaš u Linux
15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

za svaku distru imaš howto korak po korak.. kako kreirati stikić i kojim alatima, ubuntu ima odličan support ali je mint zgodniji za imati.. (više dodataka, praktičnost upravo za live, jer sve je to isti linux).

-boot računala i u cms meniju biraš boot medij (ne u biosu order.., samo je bitno da je omogućeno i kompatibilno npr uefi i sl. ili sec.boot). npr f-tipke f8-9-11-12.. ili esc..

nakon boota si u livelinuxu i radiš kao u svakom osu.. browsaš, klikaš, filemanager i sl. i na kraju ugasiš ili restartaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

Šta maltretirate čovjeka Linuxom ili vađenjem diska?

Nek skine Unlocker i gotovo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
ihush kaže...

 -rename ne prolazi, nije lock filea pa ni to.. nego ograničenje po standardu tj win ograničenje (dos itd) kao što je npr fat32 itd itd.

odnosno, to nije stvar permisiona i sl. pa se ni ne rješava tako.

 

-zato može linux, jer nema takvo path ograničene tj sve je file (pa i disk-particija..) kao što ima npr low-UPER case sens dok win to jednostavno nema.. pa npr ne pomaže ni boot hirens-minipe(win) jer je i dalje isti problem-ograničenje tj može programski, može iz cmda ali je to za prosječnog korisnika teško i lako napravi grešku.. i samo zato je linux 'jedini' dobar odgovor .. ili, mrežno s drugog računala i sl.

 

npr može se obrisati jokerima. .. del *.* ali tad brišemo sve (a recimo da to ne želimo.. želimo samo taj file.. no njegov naziv ne možemo natipkati zbog ograničenja dok u konzoli možemo tipkati do dva reda texta cca 80 znakova za više mora subst i sl...).

 meni uspjelo upravo na opisan način u većini slučajeva (osim ako sam zaboravio ns pr. prije zatvoriti datoteku pa jebiga). ako ne otključa + izbriše odmah (jer je "koristi" explorer), pri restartu nestane. u svakom slučaju niš ga ne košta probati ai ne traje dugo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
Ne znam za te unlockere, ali znam da nije zgorega imati na nekom DVD-u ili starijem USB-u u kući neku laganu distribuciju live-image linuxa.

Kada god nešto zapne da ne može windows otvoriti, prebaciti, preimenovati, ili izbrisati, fino samo ugasiš PC, umetneš tu "live distribuciju" i polreneš linux te odradiš šta si trebao i na kraju se vratiš...
Mislim, po meni, to nije loše...al sad, svatko ima svoje, nisam ja najpametniji ovdje.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

Jednostavan robocopy trik iz CMD.

 

mkdir c:\empty

robocopy c:\empty putanjaDoFolderaZaBrisanje /mir

 

Ovo koristim jako dugo za brisanje zapelih fajlova, jedino što prazni cijeli folder, ako imaš bitnih stvari možeš ih eventualno privremeno CUT/PASTE u neki folder na deskop pa vratiš poslje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
tajo1960 kaže...

Ajme ljudi, što ga komplicirate.

Pajdo, izvadi disk iz kompa, stavi u drugi komp, obriši tamo, vrati disk i riješio si problem.

 -ograničenje je stvar OSa-win.. ništa drugačije nije neovisno koje računalo koristiš, problem i dalje ostaje isti, duljina patha-naziva + mogući nedozvoljeni karakteri u nazivu. Programski ili iz cmd-a se može ali je rizično-teško za početnika koji ne mora znati sve..

 

Stobbart kaže...

Šta maltretirate čovjeka Linuxom ili vađenjem diska?

Nek skine Unlocker i gotovo.

 -file nije lockan, nisu permisioni .. i tad unlockanje nema nikakve veze s tim, tj problem je i dalje isti.

 

Ajar kaže...
ihush kaže...

 -rename ne prolazi, nije lock filea pa ni to.. nego ograničenje po standardu tj win ograničenje (dos itd) kao što je npr fat32 itd itd.

odnosno, to nije stvar permisiona i sl. pa se ni ne rješava tako.

 

-zato može linux, jer nema takvo path ograničene tj sve je file (pa i disk-particija..) kao što ima npr low-UPER case sens dok win to jednostavno nema.. pa npr ne pomaže ni boot hirens-minipe(win) jer je i dalje isti problem-ograničenje tj može programski, može iz cmda ali je to za prosječnog korisnika teško i lako napravi grešku.. i samo zato je linux 'jedini' dobar odgovor .. ili, mrežno s drugog računala i sl.

 

npr može se obrisati jokerima. .. del *.* ali tad brišemo sve (a recimo da to ne želimo.. želimo samo taj file.. no njegov naziv ne možemo natipkati zbog ograničenja dok u konzoli možemo tipkati do dva reda texta cca 80 znakova za više mora subst i sl...).

 meni uspjelo upravo na opisan način u većini slučajeva (osim ako sam zaboravio ns pr. prije zatvoriti datoteku pa jebiga). ako ne otključa + izbriše odmah (jer je "koristi" explorer), pri restartu nestane. u svakom slučaju niš ga ne košta probati ai ne traje dugo. 

 -preciznost, razumijevanje različitih riječi-značenja.. za tebe vjerujem da to možeš razlučiti, nije problem lock, nego path-sys. To što si tako nešto uspio obrisati je iz razloga jer je bio odgovarajući uzrok (lock-permision) ne LFN.

 

ivicask kaže...

Jednostavan robocopy trik iz CMD.

 

mkdir c:\empty

robocopy c:\empty putanjaDoFolderaZaBrisanje /mir

 

Ovo koristim jako dugo za brisanje zapelih fajlova, jedino što prazni cijeli folder, ako imaš bitnih stvari možeš ih eventualno privremeno CUT/PASTE u neki folder na deskop pa vratiš poslje.

 što ekšli radi robocopy? što sugerira naziv? što radi tvoj primjer cmd-a? .. a obrisati sve može i bez naše pomoći npr format. To nije fix ili poželjan odgovor.

npr što misliš kako će natipkati path do željenog filea? Probaj pa javi rezultat.

 

edukativni dio: LFN

-čitati s razumijevanjem.

-lijek recimo liječi, ali nije svaki lijek za svaku bolest, jednako je i neki fix-odgovr za neki problem. Opisani problem je zbog duljine patha-naziva (i možda karaktera u nazivu) problematičnog filea. To win ne može obrisati, dok linux (*nix) može jer sasvim drugačije barata fileom. Win ima sasvim drugo nasljeđe, dos, nužna kompatibilnost unazad.. i tad je to problem tj ograničenje. File se može kreirati (ne može korisnik klikanjem-tipkanjem nego programski ili downloadom).. i jedini problem je što se ne može ni obrisati ni renejmati dok se ne zadovolji uvjet-ograničenje ukupne duljine patha kojim god trikom npr muve ili subs ili korištenje linuxa koji jednostavno nema to ograničenje.

ili posotji i hack u reg.. ali to naravno nije preporučljivo.

ili, mrežom (ako je dozvoljen share), jer tad se koristi \\UNC (lin \\\.. pa do 8x \\\\\\\\) i tad je moguće baratati dužim pathom tj upravo zato se to lako desi downloadom nekog filea (ili wirus koji raspakirava neki folder beskonačno u samog sebe.. rekurzivno.. za par sec zablokira i brisanje ide u nekoliko sporih koraka..) .. i tu možete vidjeti dos-win ograničenje na 248 chr$ (od 255 binarnih par rezerviranih oznaka.. pa se često spominje kao 250-260 ograničenje tj precizno je 248 tj ograničenje shell-exprorera tj osa)

 

možda najpregledniji textić.. (i dio max-260..) tj win10 u 1607buildu uvodi maxpath 16bitni.. tj 32.000.. ali je zbog kompatibilnosti isključeno tj zato može reg-hack kao gore naveden (ali tko zna kakve su poljedice..).

 

pa ako se juzeru s problemom da probavati, može editirati reg, obrisati.. i javiti rezultat, .. može bratiti reg na staro stanje ili pratiti pa ako ima problema zna se što može biti uzrok.

-a sve to su standardi, os, ne neki čudotvorni alati ili unlockeri.. i prvo treba znati uzrok problema pa tek tad moguća rješenja kao i moguće posljedice..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 16:01 (ihush).
15 godina
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

a baš sam mu htio napisati - pošalji mi datoteku i ja ću ti je izbrisati 

 

usput i o.t., na mac OS-u (sistem 8, toliko pamtim. ne znam kako je sad) nikad nije imalo veze kak se nekaj zove (duljina, znakovi, bla). sve je prolazilo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

mac=posx.. ili kak bi ti rekel, to je *nix. netjak linuxa samo drugog naziva. To nije dos i nasljeđe... a može se primijetiti ni win10-1607+.. koji može i to.

 

+ može se na svakom osu, svakom FSu.. programski, tj neke stvari se mogu natipkati, neke ne.. banalni primjer kao zezalica je spacer chr$(160).. tj SHIFT+spacer ako želiš imati dva 'ista' filea u istom folderu, probaj, alt+0160 .. :) Tim načinom možeš natipkati karaktere koji su inaće nedostupni s tipkovnice dok programski možeš sve ali tad ovisno o nedozvoljenim karakterima ne možeš ništa s tim fileom dok ga ne rejenmaš a to je u npr dosu bilo nemoguće jer si morao natipkati naziv filea kojeg copyraš-brišeš ili renjemaš.. običan del to može samo ako možeš natipkati. (ili koristiš jockere kao * ili ? .. ali tad ode i ono što ne želiš..)

 

u ovom slučaju nije problem chr$ nego duljina patha i ograničenje sysa nasljeđem (a možda i chr..).

 

edit: tj pogledaj i pročitaj poruku-problem s prvog posta..(slika), poruka je točna, .. a sad znaš i objašnjenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 16:16 (ihush).
15 godina
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

nego, baš si mislim (= radim bez alata)... ako čoek zna u kojoj mapi je taj pdf, otvori command prompt, cd.. do mape (direktorija) gdje je taj file, dir te mape > DOS će sam skratiti naziv na prvih 6 znakova + ~ + 1 (to bi ovdje bilo: Sirenj~1.pdf) i zatim samo naredba del Sirenj~1.pdf. ponovo s dir te mape provjeri je li napast još tu i voila! baš sam maloprije probao, u sedmici radi bez greške. valjda i u desetki. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 19:48 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

Successful solution:

1. Download 7zip

2. Browse to folder

3. Right-click rename (successful)

4. Close 7zip

5. Browse to folder > right-click delete

 

evo upravo sam pobrisao neko smeće koje imam godinama na kompu lol

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

Obično se svih takvih problema sa neregularnim datotekama rješim tako da kliknem desnim na disk >properties >Tools >Check >Scan drive .

14 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
tajo1960 kaže...

A to smeće je samo stajalo i mogao si ga i normalnim putem obrisati?

 Normalno nije išlo, al sa ovim trikom je upalilo. Nekad davno sam naletio na neki program koji briše te sje8ane filove, ali u trial verziji je bio ograničen broj brisanja i taj jedan je ostao.

 

Jbt sad kad razmislim, nakon toliko godina nedostajat će mi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
ihush kaže...
tajo1960 kaže...

Ajme ljudi, što ga komplicirate.

Pajdo, izvadi disk iz kompa, stavi u drugi komp, obriši tamo, vrati disk i riješio si problem.

 -ograničenje je stvar OSa-win.. ništa drugačije nije neovisno koje računalo koristiš, problem i dalje ostaje isti, duljina patha-naziva + mogući nedozvoljeni karakteri u nazivu. Programski ili iz cmd-a se može ali je rizično-teško za početnika koji ne mora znati sve..

 

Stobbart kaže...

Šta maltretirate čovjeka Linuxom ili vađenjem diska?

Nek skine Unlocker i gotovo.

 -file nije lockan, nisu permisioni .. i tad unlockanje nema nikakve veze s tim, tj problem je i dalje isti.

 

Ajar kaže...
ihush kaže...

 -rename ne prolazi, nije lock filea pa ni to.. nego ograničenje po standardu tj win ograničenje (dos itd) kao što je npr fat32 itd itd.

odnosno, to nije stvar permisiona i sl. pa se ni ne rješava tako.

 

-zato može linux, jer nema takvo path ograničene tj sve je file (pa i disk-particija..) kao što ima npr low-UPER case sens dok win to jednostavno nema.. pa npr ne pomaže ni boot hirens-minipe(win) jer je i dalje isti problem-ograničenje tj može programski, može iz cmda ali je to za prosječnog korisnika teško i lako napravi grešku.. i samo zato je linux 'jedini' dobar odgovor .. ili, mrežno s drugog računala i sl.

 

npr može se obrisati jokerima. .. del *.* ali tad brišemo sve (a recimo da to ne želimo.. želimo samo taj file.. no njegov naziv ne možemo natipkati zbog ograničenja dok u konzoli možemo tipkati do dva reda texta cca 80 znakova za više mora subst i sl...).

 meni uspjelo upravo na opisan način u većini slučajeva (osim ako sam zaboravio ns pr. prije zatvoriti datoteku pa jebiga). ako ne otključa + izbriše odmah (jer je "koristi" explorer), pri restartu nestane. u svakom slučaju niš ga ne košta probati ai ne traje dugo. 

 -preciznost, razumijevanje različitih riječi-značenja.. za tebe vjerujem da to možeš razlučiti, nije problem lock, nego path-sys. To što si tako nešto uspio obrisati je iz razloga jer je bio odgovarajući uzrok (lock-permision) ne LFN.

 

ivicask kaže...

Jednostavan robocopy trik iz CMD.

 

mkdir c:\empty

robocopy c:\empty putanjaDoFolderaZaBrisanje /mir

 

Ovo koristim jako dugo za brisanje zapelih fajlova, jedino što prazni cijeli folder, ako imaš bitnih stvari možeš ih eventualno privremeno CUT/PASTE u neki folder na deskop pa vratiš poslje.

 što ekšli radi robocopy? što sugerira naziv? što radi tvoj primjer cmd-a? .. a obrisati sve može i bez naše pomoći npr format. To nije fix ili poželjan odgovor.

npr što misliš kako će natipkati path do željenog filea? Probaj pa javi rezultat.

 

 

 Šta da probam, koristim to već 10 god za brisanje starih backup foldera  klijenata na našem serveru gdje imaš često na stotine fajlova sa long pathom

 

Skripta radi zrcalnu kopiju lijevog i desnog foldera, a pošto je lijevi folder prazan onda isprazni i desni. 

 

I ne vidim di je problem upisati path npr c:\users\pero\downloads? 

 

Mogu se dodat i razni switchevi da pobrise samo pdf fajlove itd..ugl guglajte koga zanima. 

 

Samo sam ubacio prijedlog, ti se baš raspisao:) 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 14:56 (ivicask).
15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

-kranje blentav način, no ako te veseli.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
ihush kaže...

-kranje blentav način, no ako te veseli.. :)

 Aj reci mi koja je alternativa?Meni ne pomaže ni jedna metoda koju si naveo, nemogu niti bootat Linux jel je storage pool raid formatiran u resfs i još k tome je upaljena deduplikacija, jedina metoda koju sam našao da radi je ova za mene. 

15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

-ne trebaš za tako (blentavu) metodu npr robo.. može običan copy ili filemanager, ne trebaš skriptu.. ali trebaš nekog tko zna tj ako imaš server i takve probleme tad imaš veći problem :) a poslovne frustracije i probleme nek rješava netko tko je plaćen.

-jesi li pročitao prvi post, slika-poruka win? Razumiješ li točno što je problem, što je uzrok? Razumiješ li da je jedan od mogućih odgovora dat npr win10+1607 nadalje mogućnost uključivanja opcije podrške za duga imena i da tad problem jednostavno ne postoji (kao što ne postoji pod linuxom).. tj nije kvar, nije greška diska i sl nego naziv filea kojeg juzer normalnim metodama ne može ni stvoriti i samo zato ne može ni obrisati. Može ga stvoriti samo downloadom ili programski jer os može sve ali je dio toga onemogućen korisniku.

može li skriptom? može .. ali mora znati malo više da bi napravio odgovarajuću skriptu koja će napraviti samo to, obrisati problematičan file ili kao što sugeriraš, može kopirati sve, tj problematičan file će biti preskočen i tad brisanje izvora a time i problema. To je zaobilazni način, kao što se brisanje može i wildkardsima ali tad rizik da pobriše i nešto što ne želi.. a ovdje u temi ne možeš sklepati skriptu koja će juzeru obrisati samo željeni file i koja radi jer nemaš pristup računalu i potrebne podatke tj možemo pretpostaviti da je u desktop ili download folderu no to je samo pretpostavka, može biti bilo gdje drugdje (i to je greška kakvu je prošle godine napravio MS, korištenje default patha i time gubljenje podataka useru koji nije na defaultu imao dokumnet.. problematičan update tj greška koju samo početnik napravi u gluposti a to si MS ne smije dozvoliti..) pa tako ni ja to ne radim online na daljinu napamet dok ti misliš da je to fix za sve probleme.

Zašto tebi npr ne bi pomagala metoda longpath?

-znaš kako se koristi subst? što zanamo o konkretnom problemu iz prvog posta? -ja nemam dovoljno podataka da bi dao možda bolji odgovor tj može iz CMDa ali samo ako zna što radi ali tad takav user ne postavi pitanje jer već zna.

-više prijedloga se tiču npr unlockera.. ali miješaju uzrok, pogrešno, treba čitati i razumjeti pitanje-problem, ako oni već ne razumiju ili ne vide razliku, ti barem to vidiš.. no vidiš li da si tad u kontradikciji s pisanim, uzrokom .. resfs-linux.. jendostavno ti ne možeš imati identičan problem uzrokovan duljinom patha kao što to može imati win juzer (dok ms ne odluči uključiti lonhpath koji je već tu a uzrok tog je kompatibilnost unazad..).

-koji to file ne možeš pobrisati pod linuxom? Zaključan? Permision ili oštećen? Mreža? Pošto koristiš banalan način tj skriptu koja obavi ono što želiš, zaključit ću da si prosječan fahidiot, ne kao vrijeđanje nego ograničenog znanja a time i mogućnosti davanja kvalitetnijeg odgovora, kao što je nrp nepotreban citat čitave plahte prošlog posta.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
ihush kaže...

 Ne pomažu ni wildcard, ni skraćivanja patha,niti jedan file manager, niti registry fixevi, ako nisi skužio radi se o Windows Serveru(2019) a ti meni trubis dva puta o win10 updejtu.Server je na drugačijem buildu. 

 

Probao sam sve moguće metode koje si naveo i puno više, doduše nisam u zadnje vrijeme provjerio jel ima koje drugo rješenje a i svejedno mi je ovo mi je doslovno 5 sec posao.

 

Ne kužim čemu se tolko raspisujes kad niti ne čitaš šta ti ljudi pišu.. 

15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10

-ti ne kužiš ništa, pa ni to da na forumu nisam tvoj helpdesk tj ne rješavam probleme firmama (imaju adekvatan kadar.. ili nemaju) .. pa tako ni server ili 2019 što tek sad navodiš, dok prije navodiš linux, FSove i sl. odnosno, ako ti trebaš pomoć, otvori temu ili postavi pitanje pa ako mi se da i ako znam odgovor možda pomognem :)

-teme u kojima recimo pokušavam pomoći su za kućne juzere, što podrazumijeva u većini slučajeva win, win10.. i kao što početni post prikazuje. To s tvojim potrebama nema veze, no tad još gore, zašto misliš da su tad tvoji fixevi ono što juzer treba? Ako se time baviš, tad moraš znati bolje, ako ništa drugo kad nešto ne treba... :))

 

btw, scrollaj malo gore, omogućavanje long, pa na linku listaj do cca polovice i vidi pod gpo, od server2016 (i win10 ali ne navode build) .. pa tad ti je jasno da ta metoda vriejdi i za 2019, jednostavno staviš enabled (ili edit reg..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 20:07 (ihush).
13 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
ihush kaže...

-ti ne kužiš ništa, pa ni to da na forumu nisam tvoj helpdesk tj ne rješavam probleme firmama (imaju adekvatan kadar.. ili nemaju) .. pa tako ni server ili 2019 što tek sad navodiš, dok prije navodiš linux, FSove i sl. odnosno, ako ti trebaš pomoć, otvori temu ili postavi pitanje pa ako mi se da i ako znam odgovor možda pomognem :)

-teme u kojima recimo pokušavam pomoći su za kućne juzere, što podrazumijeva u većini slučajeva win, win10.. i kao što početni post prikazuje. To s tvojim potrebama nema veze, no tad još gore, zašto misliš da su tad tvoji fixevi ono što juzer treba? Ako se time baviš, tad moraš znati bolje, ako ništa drugo kad nešto ne treba... :))

 

btw, scrollaj malo gore, omogućavanje long, pa na linku listaj do cca polovice i vidi pod gpo, od server2016 (i win10 ali ne navode build) .. pa tad ti je jasno da ta metoda vriejdi i za 2019, jednostavno staviš enabled (ili edit reg..).

Znači moj savjet sa jednostavnom skritpom i nečim što je builtin u win je glupa metoda a tvoji savjeti o bootanju linuxa i modificirannju registry sa ne testiranim fixevima i što ne je super jednostavno za običnog korisnika? 

 

 Netrebam ja nikakvu pomoć, i savršeno se snalazim i kužim o svemu ovome.

 

Napor si teški, aj bok. 

15 godina
offline
Re: Ne mogu pobrisati pdf file u Windows 10
ivicask kaže...
ihush kaže...

-ti ne kužiš ništa, pa ni to da na forumu nisam tvoj helpdesk tj ne rješavam probleme firmama (imaju adekvatan kadar.. ili nemaju) .. pa tako ni server ili 2019 što tek sad navodiš, dok prije navodiš linux, FSove i sl. odnosno, ako ti trebaš pomoć, otvori temu ili postavi pitanje pa ako mi se da i ako znam odgovor možda pomognem :)

-teme u kojima recimo pokušavam pomoći su za kućne juzere, što podrazumijeva u većini slučajeva win, win10.. i kao što početni post prikazuje. To s tvojim potrebama nema veze, no tad još gore, zašto misliš da su tad tvoji fixevi ono što juzer treba? Ako se time baviš, tad moraš znati bolje, ako ništa drugo kad nešto ne treba... :))

 

btw, scrollaj malo gore, omogućavanje long, pa na linku listaj do cca polovice i vidi pod gpo, od server2016 (i win10 ali ne navode build) .. pa tad ti je jasno da ta metoda vriejdi i za 2019, jednostavno staviš enabled (ili edit reg..).

Znači moj savjet sa jednostavnom skritpom i nečim što je builtin u win je glupa metoda a tvoji savjeti o bootanju linuxa i modificirannju registry sa ne testiranim fixevima i što ne je super jednostavno za običnog korisnika? 

 

 Netrebam ja nikakvu pomoć, i savršeno se snalazim i kužim o svemu ovome.

 

Napor si teški, aj bok. 

- ne, prvo ima više načina, ili-ili, ne i, pa tako nije linux i reg nego jedno ili drugo ili nešto treće.

- napor? Misliš da ti i ostatak niste veći napor? Jesi li pročitao (s razumijevanjem) prvi post-problem, pročitao sadržaj greške koju javlja win? Kakve veze ima što ti koristiš server2019 ili linux ili nešto deseto s pitanjem, problemom?

- prvo, problem je sys ograničenje, ne samog win nego čitavog ekosustava MSdosa-nasljeđa, tj sys-path ograničenje duljine na 260, koje kao problem *nix jednostavno nema, a kao što vidiš od 1607 postoji opcija za win10 (koja je defaultno isključena, možda zbog kompatibilnosti..). Ako ti imaš isti problem i rješavaš ga na neki drugi način, tad ok, ali ti imaš neki deseti problem i rješavanje skriptom tog problema nije odgovarajuće rješenje ovog problema, kao što oni koji spominju npr unlocker ne razumiju razliku u osnovi problema.. (samo zato jer su oni neki file tako pobrisali, misle da je to odgovor.. nije).

-ili konkretno, što od tvojeg savjeta može korisnik napraviti, kako on može tvojom skriptom pobrisati željeni file? -nikako, jer ne daješ skriptu koja bi to radila, ne daješ alat ne daješ ništa.. samo 'zujiš' :)

-to što sam težak-naporan je lako rješivo, ne pomaži meni, nego onom tko postavi pitanje ili ako imaš ispravak, ispravi, ako imaš savjet-prijedlog, predloži.. ako je nešto uvredljivo, prijavi itd. no kad kreneš educirati tad budi spreman na ispravke, drugačija mišljenja i sl. i ono što navedeš, po potrebi trebaš i argumentirati, pa molim, argumentiraj kako će to tvojom skriptom netko pobrisati file a da istovremeno bar s 90% sigurnosti možeš reći da neće nešto što ne želi i sl?

 

-dakle, koja je to tvoja jednostavna skripta, što-kako radi, što će i kako pobrisati, što neće.. tj koji problem imaš a da je barem nalik ovom problemu? Ako ništa od tog ne možeš odgovoriti, tad možda razumiješ zašto 'napadam' (kritiziram..) tj to je zbog korisnika, jer jedino tako će nešto naučiti i treba educirati one koji dobronamjerno žele pomoći (nisi jedini u temi..) da to ipak rade s razumijevanjem, ne zato jer su oni nešto slično napravili.. i pogotovo kad uopće ne razlikuju uzrok a time i posljedice pa i moguće veće probleme kad nešto predlažu. Dobre namjere nisu dovoljne, tj u ovom slučaju, korisnik će imati manji problem ako jednostavno ostavi taj file, nego ako ide čačkati ono što ne razumije. Svi koji su dali neki savjet žele pomoći i svima pa i tebi izvinjenje za grubost.. (no to je 'edukativno' kuhačom po glavi, jer ne slušate drugačije..) ali osim dobre namjere treba razmišljati o korisniku, o tome da ako niste 100% sigurni bolje ne dirati i da se drugačijim savjetima samo uvodi kakofonija-šum .. i tad da sutra opet neki korisnik ima isti problem, opet ima bezbroj odgovora od kojih mogu svi biti u dobroj namjeri ali neki mogu biti dobri, neki loši.

 

-pa sad ponovo, kako si pomogao i odgovorio na pitanje? Kao tvojim odgovorom korsnik može obrisati željeni file? Čemu tad takav odgovor? To što misliš da nešto znaš ili radiš u branši.. gle čuda, ja ne .. ja sam ovčar (njemački) i bavim se heklanjem. Ono, uplašio me autoritetom kad si spomenuo linux ili 2019.. :) berem cvijeće u slobodno vrijeme, no ako nađeš neku netočnost, grešku, ispravi, jer što je smisao forumskih tema i bit ću zahvalan (bez ljutnje). NHF. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 22:53 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice