Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 634.285
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Sum_of_all_fears kaže...

To se tako ne radi. Kad već brišeš noviji OS, onda moraš popraviti boot jer noviji bootloader (BCD) od Sedmice "uništi" boot starih windowsa.

 

Trebaju ti naredbe fixboot i fixmbr - malo progooglaj kako se popravlja boot od Windowsa XP.

Tražim ali nitko nedaje alterinitvno riješenje kako to napraviti.Poništio sam boot u easybcd.

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ubaci DVD od sedmice napravi repair, pa preko easy bcd-a iz sedmice dodaj xp.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mario1990 kaže...

Ubaci DVD od sedmice napravi repair, pa preko easy bcd-a iz sedmice dodaj xp.

Izbrisao sam xp i poništio ga u easy bcd.Kako točno to treba? Pomoću konzole

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

pozz

 

zanima me napravit reinstal windowsa 7. Želio bi čistu instalaciju, a imam samo jednu particiju. Mogu li izbrisati tu particiju i napraviti novu ili samo formatirati postojeću ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kolika je ta jedna? Shrinkaj ju u Disk Managementu ,za sistem i programe ti je dosta 80 GB. Na drugu stavi sve otsalo ,napravi backup onda format i clean install!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2012 11:45 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ovako ako može par pitanja, trebao bi na novi laptop iz dućana (znaći free dos) instalirat windowse 7.. ovaj model http://www.klikni.hr/Asus-prijenosno-racunalo-X54C-SX105-75338.aspx?gclid=CPOyhf766bACFUVc3wodiSx61w ... e sad kako ja dugo nisam instaliro windowse (ustvari samo sam jednom radio instalaciju xp-a) imam par pitanja.. a to su.. da li moze bit kakvih problema kod instalacije? {#} jel trebam jos nesta podesit u biosu prije instalacije osim da se boota sa cd-a pošto bi to bio free dos? i koju verziju mi je najbolje instalirat na ovaj stroj koji sam stavio u linku? hvala pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
šiba kaže...

Ovako ako može par pitanja, trebao bi na novi laptop iz dućana (znaći free dos) instalirat windowse 7.. ovaj model http://www.klikni.hr/Asus-prijenosno-racunalo-X54C-SX105-75338.aspx?gclid=CPOyhf766bACFUVc3wodiSx61w ... e sad kako ja dugo nisam instaliro windowse (ustvari samo sam jednom radio instalaciju xp-a) imam par pitanja.. a to su.. da li moze bit kakvih problema kod instalacije? {#} jel trebam jos nesta podesit u biosu prije instalacije osim da se boota sa cd-a pošto bi to bio free dos? i koju verziju mi je najbolje instalirat na ovaj stroj koji sam stavio u linku? hvala pozdrav

Prati korake iz prvog posta ove teme i nemaš šta zafrkati. Instaliraj si windows 7 32 bit jer imaš samo 2 GB RAM memorije.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
bradonja_85 kaže...

Prati korake iz prvog posta ove teme i nemaš  šta zafrkati. Instaliraj si windows 7 32 bit jer imaš samo 2 GB RAM memorije.

  Windows 32-bit  SP1 instalirati..... i nakon toga opaliti Windows Update

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Lazarus Long kaže...
bradonja_85 kaže...

Prati korake iz prvog posta ove teme i nemaš šta zafrkati. Instaliraj si windows 7 32 bit jer imaš samo 2 GB RAM memorije.

  Windows 32-bit SP1 instalirati..... i nakon toga opaliti Windows Update

Toćno, ako je win 7 SP1 i sa Office 2007 tada če windows updadati oko 1, 6gb ili 1, 8gb. Provjereno.

15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Zdravo opet ja :D .. molim pomoć.. kompjuter je doma ali gore je ubuntu... jel to sad komplicira stvari ili? kako da sad stavim windowse 7? a htio bi obrisat znaci ubuntu skroz i stavit sedmicu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
šiba kaže...

Zdravo opet ja :D .. molim pomoć.. kompjuter je doma ali gore je ubuntu... jel to sad komplicira stvari ili? kako da sad stavim windowse 7? a htio bi obrisat znaci ubuntu skroz i stavit sedmicu

Ne komplicira ti ništa, samo prati upute s početka teme. Kad dođe do dijela gdje te pita gdje hoćete instalirat windowse pobrišite sve particije koje su ponuđene i napravite sebi nove kako vama paše, ja obično stavim C: za windowse i programe od 50 do 100 GB a ostatak D: particija za sve ostalo.

15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

ok puno hvala... ali jos jedan problem nemogu nac neki posteni torrent za skinut....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
bradonja_85 kaže...
šiba kaže...

Zdravo opet ja :D .. molim pomoć.. kompjuter je doma ali gore je ubuntu... jel to sad komplicira stvari ili? kako da sad stavim windowse 7? a htio bi obrisat znaci ubuntu skroz i stavit sedmicu

Ne komplicira ti ništa, samo prati upute s početka teme. Kad dođe do dijela gdje te pita gdje hoćete instalirat windowse pobrišite sve particije koje su ponuđene i napravite sebi nove kako vama paše, ja obično stavim C: za windowse i programe od 50 do 100 GB a ostatak D: particija za sve ostalo.

 

a jel moram formatirat u ntfs?

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
šiba kaže...

a jel moram formatirat u ntfs?

 

  Vrlo je pozeljno da formatiras u NTFS ali, ipak..... nemoras

 

[edit]

 

Ne znam zasto ali sam imao blackout u razmislanju pa sam mislio(!) da zelis instalirati XP

 

dakle, ako instaliras Windows 7 moras imati NTFS, ako instaliras XP onda ne maoras (moze i FAT32)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 22:34 (Lazarus Long).
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Da. I skini s microsofte stranice čiste windowse. Ostatak ću ti u PP objasnit :)


Evo linkovi

djigibao kaže...

Ako imas neki modificirani Windows ili taj tvoj nema to sto trebas skini si novi legalni Win 7+SP1 (izaberi onu verziju za koji imas original kljuc):

 

Official Windows 7 SP1 ISO Download Links (English)

 

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Treba li maknuti system reserved particiju prilikom instalacije 64 bitnih Windowsa ako su prije njih bili 32 bitni Windowsi? 
Budući da mi eksterni disk nije dostupan prebacila sam sve važnije podatke na novu particiju napravljenu od slobodnog prostora na C: disku, hoće li podaci ostati sačuvani i postoje li neke upute na koje bi trebala obratiti pažnju?

 

Prvi puta radim promjenu iz 32 u 64 bita (ne na svom računalu) pa ne bih htjela nešto zeznuti (i nekoga koštati važnih podataka). 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
GigaGirl kaže...

Treba li maknuti system reserved particiju prilikom instalacije 64 bitnih Windowsa ako su prije njih bili 32 bitni Windowsi? 
Budući da mi eksterni disk nije dostupan prebacila sam sve važnije podatke na novu particiju napravljenu od slobodnog prostora na C: disku, hoće li podaci ostati sačuvani i postoje li neke upute na koje bi trebala obratiti pažnju?

 

Prvi puta radim promjenu iz 32 u 64 bita (ne na svom računalu) pa ne bih htjela nešto zeznuti (i nekoga koštati važnih podataka). 

Da ,najbolje.

 

Ako ju ne izbrišeš ,naravno da će bit dostupni ,eventualno ćeš samo (možda?) morati dati slovo toj particiji nakon završetka instalacije.

 

Zašto ti je nedostupan vanjski disk?

 

I bilo bi pametno ,za svaki slučaj ,napraviti system image.

Za slučaj da nešto pođe po zlu ili da ,ako ti se ne sviđa 64 bita ,samo vratiš 32 bitni sistem.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2012 14:14 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Nije moje računalo, a nisam ponijela svoj eksterni.

Uglavnom ako i bude bilo problema vjerovatno ću mu moći pristupiti Live CD-om?

Hvala ti 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ma ,zna se dogodit na nekim PC-ima da nakon reinstalacije sistema stare particije ne dobiju slovo.

Samo odeš u Disk Management ,dodjeliš slovo i gotovo.

 

LiveCD ti (nadam se) neće trebat.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
GigaGirl kaže...

Treba li maknuti system reserved particiju prilikom instalacije 64 bitnih Windowsa ako su prije njih bili 32 bitni Windowsi?

Ne, samo je pozeljno (mada se ne navodi) da formatiras sadasnju particiju tako sto odaberes custom install

 

64-bit Windowsi ce uredno promjeniti sadrzaj te particije i izvrsiti potrebne unose u MBR. Inace ta praticija sluzi za "hitne" slucajeve da se ne bi moralo bootati sa DVD-a i ako nije kreirana (cesto, ako instaliras na vec pripremljene particije) bit ce napravljen folder zvan $Recovery koji je nevidljiv

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

možda pitam gluposti, ali može li se i kako potpuno maknuti windows 7? laptop mi se konstantno ruši otkad sam ga instalirao, možda win7 i nije problem, ali nigdje nisam našao kako ga maknuti. htio bih se vratiti xp-u, bolje je radio onda. vjerojatno je u nečemu drugom problem, ali me samo zanima može li se izbrisati sedmica kompletno, kao da je nije ni bilo, bez dual boot-anja, jednostavno potpuno maknuti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2012 23:17 (johnnybravocota).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kod instalacije XPa formatiraj disk sa sedmicom tj. obriši particije. Simple as that.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
johnnybravocota kaže...

možda pitam gluposti, ali može li se i kako potpuno maknuti windows 7? laptop mi se konstantno ruši otkad sam ga instalirao, možda win7 i nije problem, ali nigdje nisam našao kako ga maknuti. htio bih se vratiti xp-u, bolje je radio onda. vjerojatno je u nečemu drugom problem, ali me samo zanima može li se izbrisati sedmica kompletno, kao da je nije ni bilo, bez dual boot-anja, jednostavno potpuno maknuti?

  Di je trenutno instalirana Sedmica? Na drugu particiju?

U oba slucaja, moze se.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

ne znam, laptop je bratov, al kad skinem xp pro, pokušat ću.

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Pozdrav!

Prije nekoliko dana krepao mi je HDD na mom laptopu HP 8510p.

Kupio sam novi WD Scorpio Black 750GB.

Stavio sma ga u laptop i krenuo s instalacijom. Odaberem particije... i kod onog Expanding windows files mi stane na 4% ili 9-11%. Kad stavim 64-bitne windowse onda mi stane na 4%, a kod 32-bitnih na 9% ili 11%.

Čitam zadnih 2 dana razne forume i ne pronalazim rješenje. Do sad sam:

Promjenio sam različite verzije Windowsa na par DVD-a. Ali svi DVD-i su iste vrste.

U BIOSU promjenio SATA native mode iz enable u disable.

Pronašao sam na internetu da bih trebao nešto raditi s ahci/ide pošto je SATA disk, al tu opciju nemam u BIOSU.

Radio sam Disk analizu u BIOSU i kaže da je sve ok s diskom i memorijom. (Memoriju sam prije godinu dana pojačao na 4 GB)

Stavio sam Linux live cd i on se normalno otvorio....
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
papinijanus kaže...
Pozdrav!

Prije nekoliko dana krepao mi je HDD na mom laptopu HP 8510p.

Kupio sam novi WD Scorpio Black 750GB.

Stavio sma ga u laptop i krenuo s instalacijom. Odaberem particije... i kod onog Expanding windows files mi stane na 4% ili 9-11%. Kad stavim 64-bitne windowse onda mi stane na 4%, a kod 32-bitnih na 9% ili 11%.

Čitam zadnih 2 dana razne forume i ne pronalazim rješenje. Do sad sam:

Promjenio sam različite verzije Windowsa na par DVD-a. Ali svi DVD-i su iste vrste.

U BIOSU promjenio SATA native mode iz enable u disable.

Pronašao sam na internetu da bih trebao nešto raditi s ahci/ide pošto je SATA disk, al tu opciju nemam u BIOSU.

Radio sam Disk analizu u BIOSU i kaže da je sve ok s diskom i memorijom. (Memoriju sam prije godinu dana pojačao na 4 GB)

Stavio sam Linux live cd i on se normalno otvorio....

  To sto instaliras je Windows 7 sa SP1 ili "obican"? Jesi li pokusao instalirati Windows 8? Pokusaj pa javi

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Uspio sam instalirati preko USB-a. Razmišljao sam i o win8, ali sam odustao jer neznam u kakvoj je fazi beta verzija

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
papinijanus kaže...

Uspio sam instalirati preko USB-a. Razmišljao sam i o win8, ali sam odustao jer neznam u kakvoj je fazi beta verzija

Potpuno funkcionalna ,brza i naravno ,sva u Metrou!! {#}

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam problem sa instalacijom Win7. U BIOS-u (UEFI) namjestim sve kako treba (boot priority), cak sam i updateao, maticna je MSI H77MA-G43. Naime kad se disk boota i uredno se ucita, racunalo se smrzne i nakon 15ak sekundi restartira. Pojavi se prazna slika sa Win7 temom, a opcije "install now" i njenog prozora uopce nema. Pokusa sam USB boot ali ni to nije uspjelo, javlja se isti problem. Ima li tko ideju u cemu je problem?

 

EDIT: Pokusao sam s WinXP i uredno se instalacija pokrenula, znaci da nije problem u hardware-u

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 21:53 (shadowlapy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kvar popravljen, jedna RAM memorija je bila neispravna

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice