Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 635.494
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
elmedin kaže...

Molim sve ljude dobre volje da mi pomognu pri aktivaciji WIN 7  HOME PREMIUM 64-bita!Ne mogu aktivirati win!Imam original Cd ,kome je navodno isteklo vrijeme za aktiviranje,jer sam to radio vise puta!Da li mi moze neko pomoci da ovaja put instaliram za stalno.Mollim vas,pomozite,unaprijed se zahvaljujem!

  Ako si aktivirao vise puta  na istom racunalu onda nemas muke. Sutra (ponedeljak) nazoves Microsoft Hrvatska (ili gdje vec zvis) i zatrazis da aktiviras preko telefona

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Lazarus Long kaže...
Drapet kaže...
. Čak po novim Microsoftovim pravilima, nova matična ploča je novi PC i treba nova licenca.{#}

 

Uz neke finese moguće je Win 7 pro verzije GGK i GGWA koristiti na dva PC-a ,a kod Office-a verzija Home & Bussines također na 2 PC-a.  Više od toga ne ide.......

  MSDNA licenca ne moze? (:

 

Batalimo to ........

 

Microsoft moze izmisljavati pravila koliko hoce ali novi PC nije samo maticna. Oni generiraju PID-ove na osnovu serijskih od maticne, RAM, HDD i procesora.

 

 

Generiranje PID-a je takavo kako si napisao, ali promjenom MB-a pada sustav i treba recovery ili ponovna instalacija. Promijeni RAM i ništa se neće dogoditi.

Ako imaš na PC-u OEM verziju, promjena matične ploče iziskuje kupnju novig OEM OS-a  - naputak od Microsofta, koje je dobila i BSA.

Da, Microsoft izmišlja pravila, a zakoni lokalnih država ih provode i opletu kaznama koji se toga ne pridržavaju. A nude alate i mehanizme kojima to utvrđuju......

 

 

 

13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...

okej znaci to tak ide,a reci mi dali ja tu negdje moram upisivat na kojem je kontroler ,sistematski disk,imam sata diskove sve,i  dali se mora sto jos posebno zato sto imam 64 bit,windows7.{#}

 

Upisivat? Gdje ,šta?? Dobro jesi otvoril Registry Editor??

 

Otvori ga ,nađi u njemu ''HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services'' i na desnoj strani nađi ''start''! Desni klik ,Modify i stavi ''0'' i klik na OK! Gotovo! Zatvori Registry Editor ,restartaj PC!!

 

Kad se sistem podigne ,sam će instalirati drivere i tražiti te još jedan restart! Restartaj i to je sve!

 

Pošto imaš samo SATA diskove ,u biti ti driveri ni ne trebaju ,oni su već u sistemu!

okej imam problem kod mene nema u prozoru kao kod tebe start,pa ne znam kaj da radim.{#}

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

okej imam problem kod mene nema u prozoru kao kod tebe start,pa ne znam kaj da radim.{#}

 

Imaš sigurno ,pošto je to sistemski resurs ,integriran u registry. Pod services nađi ''msahci''.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...
kizo2703 kaže...
fight kaže...

okej znaci to tak ide,a reci mi dali ja tu negdje moram upisivat na kojem je kontroler ,sistematski disk,imam sata diskove sve,i  dali se mora sto jos posebno zato sto imam 64 bit,windows7.{#}

 

Upisivat? Gdje ,šta?? Dobro jesi otvoril Registry Editor??

 

Otvori ga ,nađi u njemu ''HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services'' i na desnoj strani nađi ''start''! Desni klik ,Modify i stavi ''0'' i klik na OK! Gotovo! Zatvori Registry Editor ,restartaj PC!!

 

Kad se sistem podigne ,sam će instalirati drivere i tražiti te još jedan restart! Restartaj i to je sve!

 

Pošto imaš samo SATA diskove ,u biti ti driveri ni ne trebaju ,oni su već u sistemu!

okej imam problem kod mene nema u prozoru kao kod tebe start,pa ne znam kaj da radim.{#}

 

kad udem u registriy editor,pa u HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM,pa u CurrentControlset,nemam tu servic, ni na desnoj strani start,na desnoj strani se prikaze samo ab(Deufalt)REG_SZ    (value not set) i to je sve.sto dalje.{#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

kad udem u registriy editor,pa u HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM,pa u CurrentControlset,nemam tu servic, ni na desnoj strani start,na desnoj strani se prikaze samo ab(Deufalt)REG_SZ    (value not set) i to je sve.sto dalje.{#}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci postoji u bilo kojoj verziji Windowsa od Viste RTM verzije nadalje!!

 

Pitanje je kakve Windowse imaš i otkud ti ,pošto to mora biti na toj adresi u registru!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Pomoc kod instalacije Windowsa 7!

Imam problem.. Dakle...sve je u redu,al jedino ne razumijem kada mi instalacija dodje do djela kada bi htio formatirati diskove...zanima me koje diskove mogu formatirati?! OVAKO MI POKAZUJE;

DISC 0 PARTITION 1

TOTAL SIZE 149 G

FREE SPACE 77.7 G

TYPE; SYSTEM

 

DISC 0 PARTITION 2 TOTAL SIZE 149 G

FREE SPACE 65,2 G

TYPE: LOCAL

 

DISC 0  UNLOCATED SPACE

TOTAL SIZE; 9.0 MB

FREE SPACE 9.0

 

zanima me koja dva smijem formatirati i na koji smijem instalirati W7?! sada imam XP instalirano... HVALA NA POMOCI!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod instalacije Windowsa 7!

Ako želiš čistu instalaciju onda smiješ izbrisati sve particije, pa napraviti nove. 

- ako želiš zadržati xp onda nemoj dirati tu "DISC 0 PARTITION 1" jer ona je sistemska;

prije instaliranja podatke koje ako želiš sačuvati prebaci na ili particiju 2 ili na neki drugi disk.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod instalacije Windowsa 7!

da,zelim cistu instalaciju,ali ne zelim mjenjati velicinu particija...tu velicinu bih htio zadrzati

ne zelim zadrzati XP

 

da li mogu samo formatirati (OPCIJA KOJA MI SE POJAVLJUJE)  oba dvije particije  PARTITION 1   I PARTITION 2  bez da ih brisem i radim nove?!

 

i onda samo kasnije odaberem gdje zelim instalirati W7?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod instalacije Windowsa 7!

Onda formatiraj obe particije, i instaliraj sedmicu na koju želiš. {#}

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Pomoc kod instalacije Windowsa 7!
rioma81 kaže...

Imam problem.. Dakle...sve je u redu,al jedino ne razumijem kada mi instalacija dodje do djela kada bi htio formatirati diskove...zanima me koje diskove mogu formatirati?! OVAKO MI POKAZUJE;

DISC 0 PARTITION 1

TOTAL SIZE 149 G

FREE SPACE 77.7 G

TYPE; SYSTEM

 

DISC 0 PARTITION 2 TOTAL SIZE 149 G

FREE SPACE 65,2 G

TYPE: LOCAL

 

DISC 0  UNLOCATED SPACE

TOTAL SIZE; 9.0 MB

FREE SPACE 9.0

 

zanima me koja dva smijem formatirati i na koji smijem instalirati W7?! sada imam XP instalirano... HVALA NA POMOCI!

  DISK 0 PARTITION 1 je C:\ particija na kojoj su Windowsi

 

DISK 0 Partition 2 je D:\ ili, pretpostavljam, particija na kojoj su ti podatci

 

Unalocated space od 9MB je ostao nakon kreiranja particije kada ti je (netko?0 particionirao disk. Odsad, da se vise ne zbunjujes prilikom formatiranja davaj imena particijama

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc kod instalacije Windowsa 7!

SUPER!!!  HVALA TI!!!   {#}

12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav,ljudi.

Dakle,imam na računalu instaliran Windows Home Premium 32-bit.

Imam 4 gb rama,a iskorištava mi 3 gb rama.

Zanima me bi li osjetio ikakav pomak u igricama ako instaliran 64-bit Windows.

Imam već na DVD-u Windows Ultimate 64-bit i isplati li ga se instalirati jer već imam puno podataka na računalu.

 

Hvala unaprijed !

J... ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Prvo ovisi o tebi da li su ti ti podaci bitni ili je tvome računalu potrebna čistka...Drugo na 4 gb rama je preporučljivo staviti 64-bitnu verziju jer kao što i sam znaš 32-bitna verzija podržava samo 3gb rama...Tako da bi trebao osjetiti nekakav pomak

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Joca Amsterdam kaže...

Zanima me bi li osjetio ikakav pomak u igricama ako instaliran 64-bit Windows.

Imam već na DVD-u Windows Ultimate 64-bit i isplati li ga se instalirati jer već imam puno podataka na računalu.

Mala je razlika tako da bi na 4gb bilo neprimjetno za igranje.

- ako ne planiraš uzimati još memorije a imaš već dosta podataka na kompu ostani na 32-bit.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kule93 kaže...

Prvo ovisi o tebi da li su ti ti podaci bitni ili je tvome računalu potrebna čistka...Drugo na 4 gb rama je preporučljivo staviti 64-bitnu verziju jer kao što i sam znaš 32-bitna verzija podržava samo 3gb rama...Tako da bi trebao osjetiti nekakav pomak

  Ne samo sto nece dobiti nikakvo "ubrzanje" sa 64-bit Windowsima (alo ima samo 4 GB) nego ce dobiti i usporenje

  Zauzece diska je druga prica.

 

Eh sad, ima tu i svetlijih momenata. Na pr neke igre su bas onako gladne RAM-a i kada ga zatraze na 32-bit Windowsima dolazi do OOM error (Out of memory error)

 

 

Da skratim:

 

4 i manje GB RAM = Windows 32-bit

4 i vise  Inzad 4GB = 64-bit

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 10:30 (Lazarus Long).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Lazarus Long kaže...

Eh sad, ima tu i svetlijih momenata. Na pr neke igre su bas onako gladne RAM-a i kada ga zatraze na 32-bit Windowsima dolazi do OOM error (Out of memory error)

 

A kako vam čiko Lazarus nije objasnio zašto se to događa, ja ću {#}

 

Na 32bit Windowsima aplikacija može dobiti samo 2GB RAMa tj. jedan proces može dobiti toliko. To uključuje i virtualnu memoriju. Kad pogodi 2GB limit ("pravi" RAM + virtualni (page file) RAM) baca out of memory iako imate možda 3.25gb usable RAMa i 6GB page file.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
protjeran
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Dakle, aplikacije tipa Crysis.exe 64BIT launcher na 64bitnom OS-u imaju pristup svoj ram memoriji, ne samo onim 2GB radne memorije.Ukratko ako imas 4GB memorije isplati se ici na X64 OS jer WIN7 nema problema sa nekompatibilnosti sto se tice toga, uredno rade X86 i X64 aplikacije na njemu i sto je najbitnije nema ogranicenja 2GB memorije po procesu kad imas X64 OS.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 1:11 (Vegeta).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam problem s dual bootom.Naime instalirao sam ponovo xp i javlja mi kad pokrenem ntskril error.Neznam jel sam ga točno napisao.

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

To se tako ne radi. Kad već brišeš noviji OS, onda moraš popraviti boot jer noviji bootloader (BCD) od Sedmice "uništi" boot starih windowsa.

 

Trebaju ti naredbe fixboot i fixmbr - malo progooglaj kako se popravlja boot od Windowsa XP.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Vegeta kaže...

Dakle, aplikacije tipa Crysis.exe 64BIT launcher na 64bitnom OS-u imaju pristup svoj ram memoriji, ne samo onim 2GB radne memorije.Ukratko ako imas 4GB memorije isplati se ici na X64 OS jer WIN7 nema problema sa nekompatibilnosti sto se tice toga, uredno rade X86 i X64 aplikacije na njemu i sto je najbitnije nema ogranicenja 2GB memorije po procesu kad imas X64 OS.

- točno, samo dodatak (jer ljudima se sve mora ponavljati..).

- OS je čak sporedan, važna je aplikacija (igra), tj. na 32bit OSu se može instalirati-pokrenuti samo 32bit-app, ddok na 64(32) može oboje, ako postoji ta (64bit) verzija.

- Ako je aplikacija 32bitna, nema razlike, tj ostaje ograničenje.

- 4GB nije dovoljan razlog za promjenu OSa (kad govorimo o legalnoj licenci...) kao i instalacija sveg ostalog (vremenska gnjavaža). Jednostavnije je koristiti patch +4GB (da bi sam OS dohvatio sav RAM, dovoljno dobro rješenje (jer realno malo igara, još manje aplikacija traži 64bit OS ili više od 2GB kao proces), ali ako računalo ima samo 2GB tad je to nedovoljno (jer ne ostaje dovoljno za ostale OSovske resurse, avnitivus itd. Naravno, sve se to postupno mijenja, pa je za onog tko instalira OS jednostavnije odabrati 64bitnu verziju (opet, legalna licenca, predinstaliran OEM? .. ), čak i s manje od 4GB ima smisla 64bitOS, jer se RAM lako doda (pa da se preskoči problem), ali ... ograničenje mogu biti driveri, tj stariji hardware u pravilu nema odgovarajuće drivere dok se za 32bita to malo lakše rješava...

 

jedan btw @ sum, problem, nije kao što Lazo naivno misli..{#} u memoriji (količini) nego u memorijskim adresama (adresni prostor), adresiranje je ograničeno na 32bit=4GB, u što se ubraja sav hardware (VGA, periferije..) ne sam RAM. Samom OSu (32bitnom nije problem korsititi više RAMa (ograničenje je umjetno, serverski kernel nema to ograničenje, tj ograničenje je hardware-chipset cca 64GB), pa čak i specifične 32bit-app koje su napravljene tako ili posebni mem-extenderi, kao i uobičejano korištenje više procesa unutar 'jedne' aplikacije, npr SQLserver, Adobe-AE... (RAM i jezgre se raspoređuju po procesu).

 

- tko danas instalira OS, logičnije je 64bit, osim ako ne postoji neki konkretan razlog, jer sve ovo (nove igre, aplikacije) najnormalnije radi neovisno o 32-64 bita...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...
jedan btw @ sum, problem, nije kao što Lazo naivno misli..{#} u memoriji (količini) nego u memorijskim adresama (adresni prostor), adresiranje je ograničeno na 32bit=4GB, u što se ubraja sav hardware (VGA, periferije..) ne sam RAM. ...

Znam ja to al da ne zamaramo ljude sa detaljima - uobičajeno je da na 4GB konfi x32 Windowsi dobiju oko 3.25GB RAMa na raspolaganje.

 

Ako nekog zanima, nek si pogleda memory mapping za 32bit procesore, sve će biti jasno.

 

Osim toga, nije toliko neuobičajeno vidjeti na kutijama od grafičkih da piše 256MB a kad ono u GPU-Z piše 128MB pa si ti misli što se dogodilo {#}. Na kutiji od moje 8400GS uredno piše 512MB of memory a kartica ima 256MB...

 

[edit] - odošmo u offtopic. Al mislim da je više ljudima jasno - x32 Windowsi - max ~3.25GB RAMa, 2GB po procesu, x64-86 Windowsi - ograničenje ovisi o licenci (64-128-192GB). Još ako u priču uključimo PAE (Win2000 Server Datacenter edition - max 64GB RAM a 32bit sustav)...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 13:32 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

 

jedan btw @ sum, problem, nije kao što Lazo naivno misli..{#} u memoriji (količini) nego u memorijskim adresama (adresni prostor), adresiranje je ograničeno na 32bit=4GB, u što se ubraja sav hardware (VGA, periferije..) ne sam RAM. Samom OSu (32bitnom nije problem korsititi više RAMa (ograničenje je umjetno, serverski kernel nema to ograničenje, tj ograničenje je hardware-chipset cca 64GB), pa čak i specifične 32bit-app koje su napravljene tako ili posebni mem-extenderi, kao i uobičejano korištenje više procesa unutar 'jedne' aplikacije, npr SQLserver, Adobe-AE... (RAM i jezgre se raspoređuju po procesu).

 

- tko danas instalira OS, logičnije je 64bit, osim ako ne postoji neki konkretan razlog, jer sve ovo (nove igre, aplikacije) najnormalnije radi neovisno o 32-64 bita...

  Pa dobro...... (:

 

Nisam htio ugnjavit i zato sam sturo "priopcio za javnost" one fore sa 4 i vise GB RAM.

 

Sve u svemu, 32-bit OS (XP, Vista, 7) moze znatno "relaksirati" raspored radne memorije sa 3GB switchem   ili jednostavno user mode Virtual Adress Space  postaje veci, jer kao sto znamo podeljen je na 2X2GB

Sa 3GB switchem raspored je 1Gb za sistem i 3 za aplikacije

 

Ovo copy/paste u command promptu >

 

BCDEDIT /SET INCREASEUSERVA 3072

 

Ako ovo ne pomogne (obicno pomaze u igrama) onda vratite na default sa

 

BCDEDIT /SET INCREASEUSERVA 2048

 

PAZNJA!

Ove komande su samo za 32-bit OS i vrijede samo za Vistu i Sedmicu

 

BTW

Dosta igara imaju benefit od ovog, u najmanju ruku skoro i da nestanu Out of memory i Crash to Desktop. Sve ovo dok ne predete na 64-bit i ne kupite jos RAM-a koji, ruku na srce, je prilicno jeftin.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Lazarus Long kaže...
...

 

PAZNJA!

Ove komande su samo za 32-bit OS i vrijede samo za Vistu i Sedmicu

..

 :)

i jedan btw. Patch +4GB je korisniji od CMD PAE/3 switcha, jer eliminira MSovsku 'krađu' dijela RAMa (hint: system/hardware reserved...) tj ovisno o sistemu-chipsetu, od 2MB do 1GB (pa ostatak iznad 4GB) se bez ikakvog razloga od strane MSa proglasi neiskoristivo. Upravo zato (primjećujete razliku na različitim računalima) dostupni RAM varira između 2.7-3.5GB dok patch to postavlja na normalnih 2MB (kao DOS memorija-1MB).

uz gornju oznaku PAŽNJA! evo još jedna, PAŽNJA!!! (jer je to jako važno, čak važnije od predhodne oznake PAŽNJA.

(ovo samo zato da početnici pročitaju..)

- preduvijet je hardware (računalo: CPU+Chipset) tj, chipset mora biti noviji (jači) od i945G tj chipset mora podržavati više od 4GB RAMa. CPU je u većini x64 ali i to treba provjeriti. MBO (chipset) provjerite na str. proizvođača deklariranu količinu RAMa, u pravilu max mora biti 8GB ili više (jer se remapira na mem.adresu 6+GB).

 

- i uobičajn ''BTW'', dosta korisnika koji su na knap s resursima više dobije optimizacijom, podešavanjem, gašenjem-brisanjem smeća nego ovim stvarima. Kao što ni fićo nebi imao koristi od šleperske prikolice umjesto gepeka, jer je potrebna i snaga... pa prije nego krenete switchati-patchati, čitajte forumske teme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 15:28 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Napomenuo bih da 4GB patch uspješno ubije Intelove drivere za integriranu grafiku - to se dogodilo meni na mom laptopu. Kaos. Jednostavno nije radilo, morao sam micati to i instalirati x64

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Iskreno ,ako imaš 4 gige ,čemu uopće 32 bita?

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Sum_of_all_fears kaže...

Napomenuo bih da 4GB patch uspješno ubije Intelove drivere za integriranu grafiku - to se dogodilo meni na mom laptopu. Kaos. Jednostavno nije radilo, morao sam micati to i instalirati x64

  Zato sam naveo onaj fix sa bcdeditom. Sluzbeno je podrzan od strane Microsofta (treba malo vise kopanja po MSDN-u da se vidi da je)

 

A svi dobro znamo kako zavrsava sve ako nije oficijalno podrzano od M$ :)) (Na pr. sleapstreaming SP-a nije sluzbeno podrzan za Vistu i W7)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...

Iskreno ,ako imaš 4 gige ,čemu uopće 32 bita?

  Ako si "knap" sa prostorom na disku onda odaberes 32-bit (manji je, jel?)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...

Iskreno ,ako imaš 4 gige ,čemu uopće 32 bita?

Imao sam (tada) samo {#} x32 verziju pa sam onda kasnije skinuo x64 sa stranica od faxa (MSDNAA {#})

 

Da, x32 verzija na PCju sa 4+ GB RAMa ima smisla samo ako ti je neophodan neki uređaj koji neće da radi pod x64 ili neki program odbija suradnju pod Compatibility modom ili u virtualki.

Ima i Win8 ali samo CP Ima i Win8 ali samo CP
http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 19:02 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Lazarus Long kaže...

  Ako si "knap" sa prostorom na disku onda odaberes 32-bit (manji je, jel?)

Uz diskove od 320 ,500 ,1 tb i više ,koji manjak?

 

Jedino kod 5+ godina stare kante sa IDE diskovima od 80 ili 120 i nekim single ili dual-core (ne pravim Core2) procesorom.

Sum_of_all_fears kaže...
Imao sam (tada) samo {#} x32 verziju pa sam onda kasnije skinuo x64 sa stranica od faxa (MSDNAA {#})

To je druga priča ,.ali ko ti kriv kaj nisi odmah skinul x64!!{#}

{#} (just kidding!)

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 19:04 (kizo2703).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice