Zakoni o vožnji (mladi vozači) izdvojena tema

poruka: 481
|
čitano: 221.004
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Top Bugovac kaže...

Mogu li ikako izaći na završni ispit prije 18og rođendana?

ne.

zeroname kaže...

Da li se uopce planira ukidanje ovog zakona zar ne razmatra ustavni sud o tome.

da na razmatranju je. policija skuplja podatke neke i onda to mora dostaviti ustavnom sudu pocetkom druge godine i onda ce se debatirat o tome dal ce ostat ili ne.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
11 godina
protjeran
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
OriginalEXE kaže...
windforce kaže...

Ako sa 21 god položim za auto,koje kategorija motora također dobijem i do koje jačine se mogu voziti?

Koliko znam, skuteri do 50ccm.

samo to - am kategoriju?čak ni A1 do 125cc i 11kw

11 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
windforce kaže...
OriginalEXE kaže...
windforce kaže...

Ako sa 21 god položim za auto,koje kategorija motora također dobijem i do koje jačine se mogu voziti?

Koliko znam, skuteri do 50ccm.

samo to - am kategoriju?čak ni A1 do 125cc i 11kw

 

niti A1, polaganjem B kategorije dobivaš uz B kategoriju AM, F i G kategoriju...

12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
windforce kaže...
OriginalEXE kaže...
windforce kaže...

Ako sa 21 god položim za auto,koje kategorija motora također dobijem i do koje jačine se mogu voziti?

Koliko znam, skuteri do 50ccm.

samo to - am kategoriju?čak ni A1 do 125cc i 11kw

Ne, za to moras polagati posebno. E sad, mozes ili cekati dok navrsis 24 godine (pa odjednom polozis za sve vrste motora), ili mozes ici sada polagati za do 125, i onda za ostalo sa 24.

WordPress ❤
9 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Zanima me dal se zna dogodit ako te zaustave s autom jacim od 80kw da ga oni odvezu na mup i da ga onda vlasnik samo moze podignut

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

ne

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
9 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Pozz

Znaci ja sam polozio prije tocno godinu dana,a meni otac ima auto jacine 81 kw,zar bi me policija kaznila radi jednog kilowata više? {#}

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Kod mene ista situacija, 81kw. Zaustavili su me mislim 2 puta i nisu ništa rekli.

HTC 8X :)
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Bixles12 kaže...

Pozz

Znaci ja sam polozio prije tocno godinu dana,a meni otac ima auto jacine 81 kw,zar bi me policija kaznila radi jednog kilowata više? {#}

bi. ja ti imam daily-a od 85kw. jos k tome vozim jednog sa 140ks i jednog s 175ks. nikad nis u ovih 3 godine i x kilometara. zavisi na koga naletis. ja sam spreman i svjestan da cu jedan puta platit vjerojatno.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
11 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Vidim da se vamo nesto tripuje o zakonima i to, pa da to resimo jednom 4ever!

1. pod "mladi vozac" smatra se osoba mlađa od 24 godine i ne smije da vozi auto snazniji od 80kw ili 105ks (1kw=1.3ks)

2. brzina kretanja na autocesti, brzoj ili otvorenoj cesti mora biti manja za 10km/h od ogranicenja (teorija),

kao i izvan naselja gdje je ogranicenje 90km/h, mladi vozac ne smije da prelazi 80km/h (isto teorija)

3. e sad sto se tolerancije tice... u zakonu nigdje ne postoji tolerancija ili ista o njoj (barem ja nisam nista procitao) iako u praksi   ona postoji jer mjerac brzine u autu moze malo da laze, pa i policija tolerise (ne svaka, ovisi na kakvog drota naletite) najvise do 10% od ogranicenja brzine. znaci ako je ogranicenje 90 km/h, starijoj osobi tolerise se cca 10% sto jest +9km/h, dok mlada osoba mora voziti 80km/h ali se tolerise 10% tj. +8km/h, pa na kraju dobijemo da starija osoba (+24) na mjestima gdje je ogranicenje 90km/h "smije" voziti 99km/h, dok mlada osoba na mjestima gdje je ogranicenje 90km/h "smije"voziti 88km/h. isto tako "stoji" i za autoceste, brze ceste, naselja... (ne preporucujem vam da se oslanjate na ovu "toleranciju" jer ima zajebanih policajaca koji ne tolerisu niti 1%, pa se vi ipak drzite ogranicenja) (pod br.3- praksa)

 

 

                stari=mladi        

                   50=50

                   60=60

                   70=70      ____ove brojke su kopirane od par ljudi i to stoji k'o kuca____
                   80=80
                   90= 80

                 110= 100
                 130=120

 

mladi vozac ne smije da ima niti kapi alkohola u sebi! (drotovi po tom pitanju lupaju kazne bez upozorenja)

 

dv14 kaže...
Neka stave ograničenje 100ks po toni i to je to. Ovako je isto vozio ti auto sa 700kg i 100ks koje leti ili nešto sa 2 tone što ne ide sa mjesta.
   i ovo iznad stoji ko kuca :P ... ljudi, pa nas je zakon pun rupa!

 

 

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Eufrat Kurajber kaže...
3. e sad sto se tolerancije tice... u zakonu nigdje ne postoji tolerancija ili ista o njoj (

 

mladi vozac ne smije da ima niti kapi alkohola u sebi! (drotovi po tom pitanju lupaju kazne bez upozorenja)

Tolerancija je definirana pravilnikom (10 km/h do 100 km/h i 10% preko 100 km/h).

Za alkohol nema nikakvih "upozorenja" nikome.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

eto vidis ;) .. to da je definirana nisam znao, a to bi znacilo da knjige iz auto skole treba menjati, pune su nelogicnosti i nisu potpune!

 

12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Imam jedno pitanje, vjerovatno je vec bilo ali nemam bas vremena za listanje ..

 

Znaci znam da se prva pomoc i teorija moze pocet polagat sa 17 god i 6 mj ali se moze nakon sto to obavim pocet odradivat sati voznje uz pristanak roditelja a zavrsni ispit znam da mogu tek s punih 18 polozit

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Eufrat Kurajber kaže...

eto vidis ;) .. to da je definirana nisam znao, a to bi znacilo da knjige iz auto skole treba menjati, pune su nelogicnosti i nisu potpune!

 

Ne bih znao što piše u njima, no pravilnik je u skladu sa zakonima.

12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
XVII Mini kaže...

     Znaci znam da se prva pomoc i teorija moze pocet polagat sa 17 god i 6 mj ali se moze nakon sto to obavim pocet odradivat sati voznje uz pristanak roditelja a zavrsni ispit znam da mogu tek s punih 18 polozit

Ne mozes nikako, sve dok ne napunis 18.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 23:03 (dinos3).
13 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
dinos3 kaže...
XVII Mini kaže...

     Znaci znam da se prva pomoc i teorija moze pocet polagat sa 17 god i 6 mj ali se moze nakon sto to obavim pocet odradivat sati voznje uz pristanak roditelja a zavrsni ispit znam da mogu tek s punih 18 polozit

Ne mozes nikako, sve dok ne napunis 18.

Možeš ;)

Možeš na prve sate vožnje krenuti i prije prve pomoći ali ne i prije teorije(barem su meni tako rekli) pa sam na vožnju krenuo 3 mjeseca prije rođendana (i sje* se gadno)

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Top Bugovac kaže...
dinos3 kaže...
XVII Mini kaže...

     Znaci znam da se prva pomoc i teorija moze pocet polagat sa 17 god i 6 mj ali se moze nakon sto to obavim pocet odradivat sati voznje uz pristanak roditelja a zavrsni ispit znam da mogu tek s punih 18 polozit

Ne mozes nikako, sve dok ne napunis 18.

Možeš ;)

Možeš na prve sate vožnje krenuti i prije prve pomoći ali ne i prije teorije(barem su meni tako rekli) pa sam na vožnju krenuo 3 mjeseca prije rođendana (i sje* se gadno)

Hmm tko tu sad koga...? :D

Mislim da je kolega @XVII Mini pitao moze li se poceti voziti (uz prisustvo roditelja) prije 18-e godine. Moj odgovor na to je bio NE. 
Mislim da si ti krivo skuzio pitanje koje je kolega malo lose postavio. {#}

14 godina
online
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Naravno da se može početi voziti i naravno da ti ne treba nikakvo prisustvo roditelja.

Jedini preduvjet da počneš voziti je položeni propisi.

Naravno, da bi se upisao u autoškolu, uvijet je 17 godina i 6 mjeseci.

 

Polagati ispit iz vožnje ne možeš prije nego što si navršio 18. godina.

I do tada moraš položiti prvu pomoć.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Kakav je sada zakon oko polaganja C kategorije uz posjedovanje B kategorije?

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Ja mislim da bi morali uzet u obzir masu automobila. Jer ja po zakonu nemogu vozit Volva 940 od dide jer ima 125ks al zato ima 2 tone mase. Sigurno je sporiji od auta koje ima 100 konja a tezi 1 tonu.
404 Greške a nema ih nigdje
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

ma morali bi oni skroz maknit taj kretenski zakon.. Niti jedna druga zemlja na svijetu ovakav zakon nema, a mi koji imamo jedan od najlosijih standarda u europi i gdje si ljudi ne mogu priustit 3 auta po obitelji imamo ovakve zakone.. A sto reci, banana od drzave..

Onda momci koji u obitelji imaju npr zafiru ili scenica od 120 ks koji idu 170 max i tromi su skroz, kupe rabljeni auto od 900 kg i 110 konja na kojem su gume u banani a i sve ostalo, i izlete nakon mjesec dana... Eto bilo je nekidan da je momak izletio sa opel tigrom od 110 ks koju je kupio sam, jer nije mogao vozit obiteljski auto... Pa sam se bas pitao dali bi izletio sa tatinim ili maminim audijem ili bilo kojim drugim obiteljskim autom.. Na kome je onda ta smrt? I mnoge druge? Jer osobno ja znam da kad bi imao svoj auto koji sam kupio sam, sigurno bi ga vozio neopreznije nego obiteljski auto koji mi je potreban majci ili ocu da s njime dodu do posla i slicno. Tako da ono, kakva zemlja takvi zakoni.

14 godina
neaktivan
offline
 
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

 Evo bas mi sad priajtelj posla taj link i ja trk ode na forum da objavim kad viidm koelga me preduhitrio ... ljud ista mislite ocel to proc jel to istina il se neko sprda s nama ??


Jer racunam kupit golfa 6-icu a ovak osan ograničen na 1,6 a rado bih uzea 2,0 koji je 81 kw ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Koliko god se ukida ograničenje na snagu, toliko treba uzeti vozačku i zabraniti vožnju na duže vrijeme onima koji voze pod utjecajem alkohola. Pijani za volanom prouzroče najviše nesreća... A budali za volanom je svejedno dal je auto 50 ili 150 kW.

 
6 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Budali je ...

 

ali ima i vrsta budale koji bi vozija nekog terenca koji npr sa 150 kw  ''ide'' dok mali swift za 80 kw leti .. prema tome ..

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ajd konačno došli pameti..

Naravno, trebala je EU reagirati.

 

Sad mi konačno stari može kupiti Bugattija Veyrona bez bojazni za KS.

Ovako bi morao voziti krame tipa Golfudina i sličnih.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
9 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

ovo je za mene korisno hajmo rec, jer sam imao problema s obzirom da smijem vozit jacine do 80kw, a auto mi nekim cudom ima 83kw... sva sreca pa sam prolazio bez kazni

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
ante5656 kaže...

Budali je ...

 

ali ima i vrsta budale koji bi vozija nekog terenca koji npr sa 150 kw  ''ide'' dok mali swift za 80 kw leti .. prema tome ..

 Uopće nisi shvatio moj post. Nisam rekao da svi mladi vozači koji voze aute van trenutnog zakonskog ograničenja spadaju u "budale". Budali po pravom značenju te riječi, je svejedno kakav auto vozi ako nema soli u glavi i razbit će se i s biciklom.

11 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ajde da napokon nešto korisno naprave u ovoj državi, micanje ovog glupog zakona je super za mnoge mlade vozače, koji će voziti obiteljske aute tipa Renault Scenic, Opel Zafira i sl.  Meni je prijatelju udrilo 2 puta kaznu jer je vozio Ford C-Max sa 82 Kw. Glupost teža.

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Bug Manijak kaže...

Meni je prijatelju udrilo 2 puta kaznu jer je vozio Ford C-Max sa 82 Kw. Glupost teža.

 koji motor? 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice