Koju kosilicu za travu?

poruka: 220
|
čitano: 243.347
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Da, nemoguće da je 5 konja.

5 konja motor dvotaktni ti ima oko 180 kubika.

Moja Fuxtec-ica na guranje ima 7 konja s 200 kubika 4-taktnim motorom, a dvotaktni uvijek mora imat oko 20% bar veći obujam za istu snagu.

A motor na ovoj mojoj je enorman.

 I promjer klipa joj je oko 70, a na toj flakserici cijeli cilindar nije tog promjera.

Pretpostavljam da je to 0,8 KS motor, susjed ima takvu sličnu flaksericu.

I to bolje izbjegavaj.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2016 15:49 (fer-de-lance).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Milka30 kaže...

Ma apsolutno se slazem sa tobom,ali 822 komentara,nije malo i ljudi uglavnom kukaju da nisu dobili na vrijeme(kao rok isporuke je 2 dana).

Ima ih dosta koji kazu;trimer stigao,radi super!

Od negativnih komentara ima par koji su dobili drugi trimer(ne taj koji su htijeli),jednome nije htio upaliti,pa su mu odmah odgovorili da ce poslati novi,jedaj je dobio kao probušeni rezervar(dobio je novi,koji je ujedno i slikao i zahvaljuje se),ima ih par koji nisu dobili sve dodatne djelove....

Uglavnom,nema nikoga da im hebe majku.

Jasno je da su vjerovatno malo pretjerali sa tim konjima(mozda su mislili na ponije?),ali cjena je ok pa i da ima 1.5 konja,onako za kositi okolo kuće!

 Ako imas nesto manje za flaksat( oko kuće, ograde, grmova itd. ) onda bi ti trebao biti ok, al tko zna. Teško je biti pametan.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
7 godina
neaktivan
offline
Koju kosilicu za travu?

ima li tko iskustva sa fuxtec fx-rm 2060pro kosilicom za travu?

nude za smijesnu cijenu (po opisu) vrhunsku i jaku kosilicu.....

i jos nesto sam primjetio, na sluzbenoj stranici fuxtec-a daju jamstvo 12 mjeseci a na stranici e-alati 24 mjeseca za istu stvar....??

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
max1973 kaže...

ima li tko iskustva sa fuxtec fx-rm 2060pro kosilicom za travu?

nude za smijesnu cijenu (po opisu) vrhunsku i jaku kosilicu.....

i jos nesto sam primjetio, na sluzbenoj stranici fuxtec-a daju jamstvo 12 mjeseci a na stranici e-alati 24 mjeseca za istu stvar....??

 

Možda je dobra, ali lažu na specifikacijama i to je prvo šta sam primjetio. 7 konja motor ima možda na ispitnom stolu, bez filtera, auspuha itd., na maksimalnom broju okretaja od 4000+ o/min i s možda malo kerozina u cilindru. Realna snaga na kojoj motor može preživjeti je nekakvih 80-ak % toga. Znači tu si već na nekakvih 5,5 konja na 4000+ o/min. A u praksi ti motori rade na 3000 +/- 100 o/min gdje ti je snaga nekakvih 4 - 4,5 konja.

Za te novce ili koju stotinu kuna više možeš kupiti kosilicu iste snage s B&S ili Hondinim motorom od nekog pouzdanog proizvođača, možda i s većim zahvatom i pocinčanim čeličnim kućištem.

 

12 mjeseci jamstvo je vjerojatno jamstvo proizvođača, ovih godinu dana više vjerojatno daju e-alati, znači nakon godine dana zaboravi ovlašteni servis za ganjanje garancije, tu si na milost i nemilost njima.

13 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Na mojoj Husquarni je fora da nakon 12 mjeseci moraš ići kod ovlaštenog servisa na "pregled" kako bi ti se garancija produljila još 12 mjeseci. Možda je i tu ta fora pa se jednostavno žele osigurati. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
filips989 kaže...
max1973 kaže...

ima li tko iskustva sa fuxtec fx-rm 2060pro kosilicom za travu?

nude za smijesnu cijenu (po opisu) vrhunsku i jaku kosilicu.....

i jos nesto sam primjetio, na sluzbenoj stranici fuxtec-a daju jamstvo 12 mjeseci a na stranici e-alati 24 mjeseca za istu stvar....??

 

Možda je dobra, ali lažu na specifikacijama i to je prvo šta sam primjetio. 7 konja motor ima možda na ispitnom stolu, bez filtera, auspuha itd., na maksimalnom broju okretaja od 4000+ o/min i s možda malo kerozina u cilindru. Realna snaga na kojoj motor može preživjeti je nekakvih 80-ak % toga. Znači tu si već na nekakvih 5,5 konja na 4000+ o/min. A u praksi ti motori rade na 3000 +/- 100 o/min gdje ti je snaga nekakvih 4 - 4,5 konja.

Za te novce ili koju stotinu kuna više možeš kupiti kosilicu iste snage s B&S ili Hondinim motorom od nekog pouzdanog proizvođača, možda i s većim zahvatom i pocinčanim čeličnim kućištem.

 

12 mjeseci jamstvo je vjerojatno jamstvo proizvođača, ovih godinu dana više vjerojatno daju e-alati, znači nakon godine dana zaboravi ovlašteni servis za ganjanje garancije, tu si na milost i nemilost njima.

 Netočno.

Već sam razgovarao s kolegom prek PM, imam Fuxtec kosilicu, od 7 konja(ona na slici).

Evo ,baš sam kosios njom do sad.

U 3 sata ni jednom nije radila iznad ler gasa(30 cm trava i raslinje).

Kad mi je stara MTD-ovka krepala, kosio sam sa susjedinom Hondom od nekih 5 konja,od oka,jerr je 160ccm motor-to je oko 5 konja,bar je tak na frendovoj OHV mašini,a ista je konstrukcija.

Uglavnom,Honda se gušila kad sam upalio pogon.

I cijelo vrijeme je bila bar na pol gasa.

A Fuxtec na leru i s pogonom....

Koja je onda jača?

Btw,snimit ću slijedeću  košnju,da ne bi bilo  da seruckam.

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

I Stiga ima 2 godine garanciju za benzinske i godinu dana za baterijske i električne strojeve s dodatnom godinom ako pred kraj isteka garancije obaviš redovni servis u ovlaštenom servisu. Tu dodatnu godinu u oba slučaja najvjerojatnije daje uvoznik, tj. pokriva dodatnu zadnju godinu jamstva za sve svoje servisere. Ali ako uvoznik ima godinu dana, a trgovac dvije godine garancije, ne vjerujem baš da će uvoznik pokriti taj trošak. Tu će kvar biti nešto što će se morati rješavati isključivo kod tog trgovca koji daje tu garanciju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...
filips989 kaže...
max1973 kaže...

ima li tko iskustva sa fuxtec fx-rm 2060pro kosilicom za travu?

nude za smijesnu cijenu (po opisu) vrhunsku i jaku kosilicu.....

i jos nesto sam primjetio, na sluzbenoj stranici fuxtec-a daju jamstvo 12 mjeseci a na stranici e-alati 24 mjeseca za istu stvar....??

 

Možda je dobra, ali lažu na specifikacijama i to je prvo šta sam primjetio. 7 konja motor ima možda na ispitnom stolu, bez filtera, auspuha itd., na maksimalnom broju okretaja od 4000+ o/min i s možda malo kerozina u cilindru. Realna snaga na kojoj motor može preživjeti je nekakvih 80-ak % toga. Znači tu si već na nekakvih 5,5 konja na 4000+ o/min. A u praksi ti motori rade na 3000 +/- 100 o/min gdje ti je snaga nekakvih 4 - 4,5 konja.

Za te novce ili koju stotinu kuna više možeš kupiti kosilicu iste snage s B&S ili Hondinim motorom od nekog pouzdanog proizvođača, možda i s većim zahvatom i pocinčanim čeličnim kućištem.

 

12 mjeseci jamstvo je vjerojatno jamstvo proizvođača, ovih godinu dana više vjerojatno daju e-alati, znači nakon godine dana zaboravi ovlašteni servis za ganjanje garancije, tu si na milost i nemilost njima.

 Netočno.

Već sam razgovarao s kolegom prek PM, imam Fuxtec kosilicu, od 7 konja(ona na slici).

Evo ,baš sam kosios njom do sad.

U 3 sata ni jednom nije radila iznad ler gasa(30 cm trava i raslinje).

Kad mi je stara MTD-ovka krepala, kosio sam sa susjedinom Hondom od nekih 5 konja,od oka,jerr je 160ccm motor-to je oko 5 konja,bar je tak na frendovoj OHV mašini,a ista je konstrukcija.

Uglavnom,Honda se gušila kad sam upalio pogon.

I cijelo vrijeme je bila bar na pol gasa.

A Fuxtec na leru i s pogonom....

Koja je onda jača?

Btw,snimit ću slijedeću  košnju,da ne bi bilo  da seruckam.

 

Ok, nisam se zagledao u kubikažu.

Ali svejedno nema 7 konja. Bruto snaga da, ali u radu je to manje.

 

Evo, na njemačkoj stranici navode i radnu snagu stroja 4,4 kW. Malo više nego sam ja gore rekao, ali nije 7 konja. https://www.fuxtec.de/detail/index/sArticle/3908

Niti jedan ozbiljni proizvođač više ne deklarira nerealnu bruto snagu motora, nego se deklarira neto snaga na radnom broju okretaja. To i okretni moment i motori se štelaju po krivulji okretnog momenta tako da se radni okretaju deklariraju 300-400 okretaja iznad vrhunca momenta da bi se sa povećanim opterećenjem u radu, primjerice kod nekog većeg, gušćeg busena mokre trave, kada okretaju padnu okretni moment podigao na maksimalni nivo i izgurao opterećenje bez gašenja i gubitka snage.

Nema ni ta Honda 5 konja, niti Honda kao proizvođač deklarira taj motor na 5 konja http://engines.honda.com/models/model-detail/gcv160 Pročitaj si i disclaimer na dnu, snage se ispituje pri jednom, a okretni moment pri drugom broju okretaja.

 

A svaki proizvođač bi trebao deklarirati radnu snagu motora UGRAĐENOG na stroj i onda dobiješ ove specifikacije: http://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/kosilice-za-travu/lc-356v/961410291/

Pogledaj si i deklarirane okretaje, 400 okretaja iznad vrhunca momenta, zbog ovoga što sam ti pisao gore.

 

Tako da, je taj Fuxtec u teoriji jači. Ali tih 7 konja možeš okačit mačku o rep. Pogledaj na njemačkoj stranici od Fuxteca i par kosilica s B&S motorom. Nisu se ni potrudili napisati snagu 5-6 konja. Zašto? Zato jer ne smiju, a da je kosilica s 2,5 kW 50€ skuplja od zvijeri od 7 konja ne bi baš imalo smisla ;)

 

Da me se krivo ne shvati, nek ti potraje što dulje i sa što manje problema, ja samo kažem da radije ne bi kupovao od proizvođača koji vara na speifikacijama. Nešto kao onaj Fighter trimer za 560 kuna s 5 konja koji si gore spomenuo.

 

7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
filips989 kaže...
fer-de-lance kaže...
filips989 kaže...
max1973 kaže...

ima li tko iskustva sa fuxtec fx-rm 2060pro kosilicom za travu?

nude za smijesnu cijenu (po opisu) vrhunsku i jaku kosilicu.....

i jos nesto sam primjetio, na sluzbenoj stranici fuxtec-a daju jamstvo 12 mjeseci a na stranici e-alati 24 mjeseca za istu stvar....??

 

Možda je dobra, ali lažu na specifikacijama i to je prvo šta sam primjetio. 7 konja motor ima možda na ispitnom stolu, bez filtera, auspuha itd., na maksimalnom broju okretaja od 4000+ o/min i s možda malo kerozina u cilindru. Realna snaga na kojoj motor može preživjeti je nekakvih 80-ak % toga. Znači tu si već na nekakvih 5,5 konja na 4000+ o/min. A u praksi ti motori rade na 3000 +/- 100 o/min gdje ti je snaga nekakvih 4 - 4,5 konja.

Za te novce ili koju stotinu kuna više možeš kupiti kosilicu iste snage s B&S ili Hondinim motorom od nekog pouzdanog proizvođača, možda i s većim zahvatom i pocinčanim čeličnim kućištem.

 

12 mjeseci jamstvo je vjerojatno jamstvo proizvođača, ovih godinu dana više vjerojatno daju e-alati, znači nakon godine dana zaboravi ovlašteni servis za ganjanje garancije, tu si na milost i nemilost njima.

 Netočno.

Već sam razgovarao s kolegom prek PM, imam Fuxtec kosilicu, od 7 konja(ona na slici).

Evo ,baš sam kosios njom do sad.

U 3 sata ni jednom nije radila iznad ler gasa(30 cm trava i raslinje).

Kad mi je stara MTD-ovka krepala, kosio sam sa susjedinom Hondom od nekih 5 konja,od oka,jerr je 160ccm motor-to je oko 5 konja,bar je tak na frendovoj OHV mašini,a ista je konstrukcija.

Uglavnom,Honda se gušila kad sam upalio pogon.

I cijelo vrijeme je bila bar na pol gasa.

A Fuxtec na leru i s pogonom....

Koja je onda jača?

Btw,snimit ću slijedeću  košnju,da ne bi bilo  da seruckam.

 

Ok, nisam se zagledao u kubikažu.

Ali svejedno nema 7 konja. Bruto snaga da, ali u radu je to manje.

 

Evo, na njemačkoj stranici navode i radnu snagu stroja 4,4 kW. Malo više nego sam ja gore rekao, ali nije 7 konja. https://www.fuxtec.de/detail/index/sArticle/3908

Niti jedan ozbiljni proizvođač više ne deklarira nerealnu bruto snagu motora, nego se deklarira neto snaga na radnom broju okretaja. To i okretni moment i motori se štelaju po krivulji okretnog momenta tako da se radni okretaju deklariraju 300-400 okretaja iznad vrhunca momenta da bi se sa povećanim opterećenjem u radu, primjerice kod nekog većeg, gušćeg busena mokre trave, kada okretaju padnu okretni moment podigao na maksimalni nivo i izgurao opterećenje bez gašenja i gubitka snage.

Nema ni ta Honda 5 konja, niti Honda kao proizvođač deklarira taj motor na 5 konja http://engines.honda.com/models/model-detail/gcv160 Pročitaj si i disclaimer na dnu, snage se ispituje pri jednom, a okretni moment pri drugom broju okretaja.

 

A svaki proizvođač bi trebao deklarirati radnu snagu motora UGRAĐENOG na stroj i onda dobiješ ove specifikacije: http://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/kosilice-za-travu/lc-356v/961410291/

Pogledaj si i deklarirane okretaje, 400 okretaja iznad vrhunca momenta, zbog ovoga što sam ti pisao gore.

 

Tako da, je taj Fuxtec u teoriji jači. Ali tih 7 konja možeš okačit mačku o rep. Pogledaj na njemačkoj stranici od Fuxteca i par kosilica s B&S motorom. Nisu se ni potrudili napisati snagu 5-6 konja. Zašto? Zato jer ne smiju, a da je kosilica s 2,5 kW 50€ skuplja od zvijeri od 7 konja ne bi baš imalo smisla ;)

 

Da me se krivo ne shvati, nek ti potraje što dulje i sa što manje problema, ja samo kažem da radije ne bi kupovao od proizvođača koji vara na speifikacijama. Nešto kao onaj Fighter trimer za 560 kuna s 5 konja koji si gore spomenuo.

 

 Pa,strogo gledano i ne varaju,navode 5,5 konja motor i 1,5 pogon zajedno,a naravno kad je  pogon isključen  ne dobiješ punu snagu jer moment više nije centriran(ne znam kak se to isppravno kaže),uglavnom,to se navodi kombinirana snaga,a mi za referencu uzimamo druge motore.

Jedinalogikajeusporeditvolumenklipa,atujepunojača,paseuzimadaimaaivišekonjajerjeistakonstrukcijamašine

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

 Pa,strogo gledano i ne varaju,navode 5,5 konja motor i 1,5 pogon zajedno,a naravno kad je  pogon isključen  ne dobiješ punu snagu jer moment više nije centriran(ne znam kak se to isppravno kaže),uglavnom,to se navodi kombinirana snaga,a mi za referencu uzimamo druge motore.

Jedinalogikajeusporeditvolumenklipa,atujepunojača,paseuzimadaimaaivišekonjajerjeistakonstrukcijamašine

 

Gdje to navode? :D

Pa ne proizvodi getriba snagu, ona ju troši. 

7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
filips989 kaže...
fer-de-lance kaže...

 Pa,strogo gledano i ne varaju,navode 5,5 konja motor i 1,5 pogon zajedno,a naravno kad je  pogon isključen  ne dobiješ punu snagu jer moment više nije centriran(ne znam kak se to isppravno kaže),uglavnom,to se navodi kombinirana snaga,a mi za referencu uzimamo druge motore.

Jedinalogikajeusporeditvolumenklipa,atujepunojača,paseuzimadaimaaivišekonjajerjeistakonstrukcijamašine

 

Gdje to navode? :D

Pa ne proizvodi getriba snagu, ona ju troši. 

 da,oni tu navode ukupnu snagu na radilici,jer kad se pogon uključi njegov smjer gleda pod 90 pa onda on vektorski zbrajaju.

Slično kao i kad se na autima"kao"računa snaga.

Inače je  nemoguće izmjerit snagu,nego se vektorski zbraja.

Uglavnom,na kraju brojevi ispadnu skoro linearno proporcionalni,pa se mogu uzeti za referencu.

Ali je i dalje sve to krivo.

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Koju kosilicu za travu?

http://members.toast.net/joerger/pic2/ICE_curves.gif

 

Evo dijagram neki kako to (otprilike) izgleda.

 

Primjerice, Honda deklarira motore po jednoj SAE normi u kojoj se mjeri neto snaga na maksimalnom broju okretaja na kojem motor može raditi konstantno, a to je za male četverotaktne motore oko 3600 okretaja (na grafu gdje je snaga najveća).

Okretni moment se isto mjeri gdje je najveći, a to je na nekih 2600 okretaja.

Motor se za rad štela na nekakvih 300-tinjak okretaja iznad onih okretaja koji daju maksimalni okretni moment. Znači većina na 2900, nekad je bilo više ali danas se zbog eko normi to smanjilo. Znači štela se na liniji momenta na grafu tu gdje je moment već počeo padati. Na tim okretajima je snaga veća, a moment manji. Kad ti je motor pod većim opterećenje i teže radi, okretaji padaju i moment se diže, a snaga pada s okretajima. Snaga je kod takvih kosilica na guranje (i samohodnih, jer te getribe nisu nešto veliko opterećenje) praktički nebitna, najbitniji je okretni moment jer jedino šta motor radi je da okreće nož (i eventualno vrti remen na getribu). 

 

B&S recimo deklarira motore po drugoj normi gdje se deklarira samo okretni moment. Za veće motore koji se koriste na traktorima i sličnim strojevima, deklariraju i snagu jer većina novih traktora ima i hidrogetribe i takva specifikacija je potrebna. Ali za male kosilice više-manje nebitna stavka.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...
filips989 kaže...
fer-de-lance kaže...

 Pa,strogo gledano i ne varaju,navode 5,5 konja motor i 1,5 pogon zajedno,a naravno kad je  pogon isključen  ne dobiješ punu snagu jer moment više nije centriran(ne znam kak se to isppravno kaže),uglavnom,to se navodi kombinirana snaga,a mi za referencu uzimamo druge motore.

Jedinalogikajeusporeditvolumenklipa,atujepunojača,paseuzimadaimaaivišekonjajerjeistakonstrukcijamašine

 

Gdje to navode? :D

Pa ne proizvodi getriba snagu, ona ju troši. 

 da,oni tu navode ukupnu snagu na radilici,jer kad se pogon uključi njegov smjer gleda pod 90 pa onda on vektorski zbrajaju.

Slično kao i kad se na autima"kao"računa snaga.

Inače je  nemoguće izmjerit snagu,nego se vektorski zbraja.

Uglavnom,na kraju brojevi ispadnu skoro linearno proporcionalni,pa se mogu uzeti za referencu.

Ali je i dalje sve to krivo.

 

Snaga se mjeri kako je određeno normom. U SAE normi je određen dinamometar.

Bruto snaga se mjeri kako sam ti rekao, bez 'prigušivača' snage motora, znači bez auspuha, bez filtera zraka, bez alternatora, mjeri se na okretajima koji daju najvišu moguću snagu, obično iznad 4000 okretaja.

Kad se motor potpuno sastavi, bruto snaga se umanjuje za nekih 15-20% otprilike, ovisno o dijelovima (zato i postoje primjerice high performance prigušivači, koji manje priguše motor i on može razviti veću snagu).

Neto snaga se mjeri na okretajima propisanim normom, znači sve se radi prema normama, sva ispitivanja i mjerenja. To su nekakvi okretaji koje motor može podnijeti, tj. kod kojih nema prevelikih naprezanja, prevelikih vibracija i kod kojih će moći raditi koliko je predviđeno. Ali čak ni tu se ne staje, nego se okretaji štelaju još niže, da se dobije optimalni okretni moment, kako sam ti napisao u postu prije.

 

Imam osjećaj ko da me uvjeravaš da ovo izmišljam :D

To nije izmišljotina, nego praksa. I na kraju je nebitno jel kosilica ima 2, 3 ili 5 konja, ako ti kosilica radi na zadovoljavajuć način, to je jedino bitno (dok se ne raspadne, al to je drugi par rukava). Moja poanta je bila da nema smisla reklamirati motor na 7 konja kad je tih 7 konja razvilo samo par testnih motora koji su sad negdje na otpisu ili već uništeni. To rade proizvođači koji se ne mogu ničime drugime natjecati s renomiranim proizvođačima, pa na taj način privlače kupce. Ima i Briggs & Stratton motor od 230 kubika, ali se ne ugrađuje na kosilice za privatnu primjenu jer je nepotreban i preskup. Motor od 9 Nm je i više nego dovoljan za jednu košnju u tjedan-dva-tri. Motori od 200 kubika se koriste na kosilicama za užasne terene, obrasle, brdovite, izbrazdane. Ovo doma što mi imamo nije ništa.

 

7 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Sve ok, samo malo trolam.

Uglavnom, ja oduvijek laički procijenim snagu po promjeru klipa, jer dizajn motora ne odstupa bitno, pa je se proporcionalno.

Uglavnom, frend s traktorskom kosilicom(MTD Pinto) ima manji promjer cilindra(njerili smo), i piše 5,5 KS.

Onda smo mu komplet izvadili sve remene i gurali ga, i opet je uz njega moja Fuxtec kosilica radila nemjerljivo bolje, pa kažemo da ima više konja.

Laički.

Drugo nas i ne zanima. 

Uglavnom, ionak uspoređujemo po referenci na neku drugu kosilicu, a brojke ionak ništa ne znače.

I nebitne su.

A ono kaj si rekao za limariju,nekaj je tu čudno.

Imam ovu Fuxtecicu od 2.mjeseca, odradila je blizu 50 košnji, perem ju nakon košnje komplet.

I nema onih tragova nagrizanja farbe kao MTD koju sam isto uvijek prao.

Nebitno, htio sam reći da po teksturi imam osjećaj da je to anodizirani lim.

A ako se ne varam, i zbilja je, onda je znatno bolja limarija nego pocinčani lim.

E da, i ima oslonce za balansiranje težine,ca budući da imam ultra gadan teren, to znači da mi vrlo vjerovatno ne budu pukle tak brzo ručke kao na prijašnjim kosilicama.

Uglavnom, poanta je da sam probao ili vidio u radu hrpu kosilica niže i više klase, i fakat se ne mogu ni malo požaliti na ovu.

Štoviše, pametnije je projektirana od većine, i jedino kaj fali je sistem gusene kajle na nožu kao kod Honde, ostalo mi je sve bolje. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Ma naravno, ako si odabrao kosilicu prikladnu povrsini koju kosis, ne mozes fulati. Ako je tebi ko korisniku dobra i ako izdrzi 5-7-10 sezona ili na koliki ocekivani period si ju kupio, to je jedino bitno.

Ja sam se samo osvrnuo na to reklamiranje necega sto nije realno, jer se time privlace kupci. Ako je proizvod dobar (znaci bilo koji proizvod, ne mislim samo na tvoju kosilicu) onda to ni nema toliko veze jer je jedino bitno ovo sto si gore napisao.

Samo sto je gotovo nepisano pravilo da je takva reklama gotovo uvijek rezervirana za proizvode upitne kvalitete. Tipa flakserica Fighter od 5,2 konja. Dva poznanika su je uzela, jednom je trajala tri kosnje, drugom 20 minuta.

Kod tog Fuxteca je pozitivno sto cijena prati vecinu specifikacija, pa vjerujem i da nije skart proizvod.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
filips989 kaže...
Ma naravno, ako si odabrao kosilicu prikladnu povrsini koju kosis, ne mozes fulati. Ako je tebi ko korisniku dobra i ako izdrzi 5-7-10 sezona ili na koliki ocekivani period si ju kupio, to je jedino bitno.

Ja sam se samo osvrnuo na to reklamiranje necega sto nije realno, jer se time privlace kupci. Ako je proizvod dobar (znaci bilo koji proizvod, ne mislim samo na tvoju kosilicu) onda to ni nema toliko veze jer je jedino bitno ovo sto si gore napisao.

Samo sto je gotovo nepisano pravilo da je takva reklama gotovo uvijek rezervirana za proizvode upitne kvalitete. Tipa flakserica Fighter od 5,2 konja. Dva poznanika su je uzela, jednom je trajala tri kosnje, drugom 20 minuta.

Kod tog Fuxteca je pozitivno sto cijena prati vecinu specifikacija, pa vjerujem i da nije skart proizvod.

 Da ti iskreno kažem, i ja sam bio sumnjičav prije kupnje, ali sam vidio TuV ocjenu, i jedina je u normalnoj  klasi bila ocjenom blizu Honde, a oni u reviewu ne štede nikoga.

I navedu sve loše strane.

Uglavnom,baš sam jučer provjeravao ulje, i uopće nije vruće nakon 3 sata košnje, tak da ona može ziher i puno više od ovih mojih 2500 kvadrata u,komadu pojest.

A jedan frend sad kupuje za trsje sa  zadnjim pogonom,pa ćemo je vidjet na pravom testu 

 

 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

TuV?

7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
filips989 kaže...

TuV?

 https://en.wikipedia.org/wiki/Technischer_%C3%9Cberwachungsverein

U Nemačkoj oni rade certifikaciju svih proizvoda tvrtki koje  žele imati službene prodajne kanale i zastupništvo u državi, neovisno jel domaća ili strana firma.

A uz to zadnjih 10-ak godina rade i recimo to tako review kvalitete izrade(jer ionako na njihovim institutima rade testiranja) i indeksa ukunog ostvarenja  korisničkih potreba(bar koliko sam skužio, a i frend ne barata savršeno njemačkim), ti su podaci prije bili samo interni i isključivo je bila markica s naljepnicom certifikata, a u zadnje vrijeme imajusve više proizvoda s reviewom, pa stavljaju i zvijezdice, kao grupe u klasi, ovisno o ocjeni.

Najbolja u klasi kosilica im je Honda(3 zvijezdice i ocjena 1,2), dok je ova generacija Fuxtec kosilica također ušla u kategoriju 3 zvijezdice s ocjenom 1,8.

Primjera radi, ni jedna Stihl-Viking te cijenovne kategorije nije dobila 3 zvijezdice, ali skuplji "profi" modeli poneki jesu.

Tak da je Fuxtec po njima best buy u klasi do 500 eura,a Honda sve iznad.

A testovi su im rigorozni i ne muči ih lokalpatriotizam kao naše.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Koju kosilicu za travu?

uglavnom...... sad sam pročitao ove postove i glava me zabolila od tehničkih podataka... mislim da se nisam zeznuo kupnjom fuxtec-a, kao što mi je fer-de-lance i preporučio... i nakon kupnje sam malo gledao, čitao, googlao, probao druge, ali za 3.500 kn nije bilo šanse kupiti kosilicu sa onim specifikacijama, i uopće nije loše izrađena, jedina moja zamjerka je što je malo teška (42 kg) pa istegnem leđa svaki put kad je ubacujem u auto, sve drugo 5... kosim 2000-3000 m2 kao od šale

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
max1973 kaže...

uglavnom...... sad sam pročitao ove postove i glava me zabolila od tehničkih podataka... mislim da se nisam zeznuo kupnjom fuxtec-a, kao što mi je fer-de-lance i preporučio... i nakon kupnje sam malo gledao, čitao, googlao, probao druge, ali za 3.500 kn nije bilo šanse kupiti kosilicu sa onim specifikacijama, i uopće nije loše izrađena, jedina moja zamjerka je što je malo teška (42 kg) pa istegnem leđa svaki put kad je ubacujem u auto, sve drugo 5... kosim 2000-3000 m2 kao od šale

 Oho,znači uzeo si makinu

Evo,da te zagnjavim: jel tvoja ona s više brzina na pogonu?

Ako je, jel dovoljno brza na najvećoj brzini da možeš brzo hodat za njom??

Znaš kaj mislim...

Pitam zato jer ja više ni ne koristim pogon jer mi je prespor, a kad guram, onda jurišam i puno sam brži.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...
max1973 kaže...

uglavnom...... sad sam pročitao ove postove i glava me zabolila od tehničkih podataka... mislim da se nisam zeznuo kupnjom fuxtec-a, kao što mi je fer-de-lance i preporučio... i nakon kupnje sam malo gledao, čitao, googlao, probao druge, ali za 3.500 kn nije bilo šanse kupiti kosilicu sa onim specifikacijama, i uopće nije loše izrađena, jedina moja zamjerka je što je malo teška (42 kg) pa istegnem leđa svaki put kad je ubacujem u auto, sve drugo 5... kosim 2000-3000 m2 kao od šale

 Oho,znači uzeo si makinu

Evo,da te zagnjavim: jel tvoja ona s više brzina na pogonu?

Ako je, jel dovoljno brza na najvećoj brzini da možeš brzo hodat za njom??

Znaš kaj mislim...

Pitam zato jer ja više ni ne koristim pogon jer mi je prespor, a kad guram, onda jurišam i puno sam brži.

 

4 brzine su na pogonu, kad upalim najbržu nema šanse da kosim jer mi je prebrza, problem je što je trava uglavnom jako gusta tu gdje kosim, sve radim u prve dvije brzine... e sad ne znam koliko si ti brz kod guranja ali meni ne padne ni kap znoja dok radim sa njom

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
filips989 kaže...

I Stiga ima 2 godine garanciju za benzinske i godinu dana za baterijske i električne strojeve s dodatnom godinom ako pred kraj isteka garancije obaviš redovni servis u ovlaštenom servisu. Tu dodatnu godinu u oba slučaja najvjerojatnije daje uvoznik, tj. pokriva dodatnu zadnju godinu jamstva za sve svoje servisere. Ali ako uvoznik ima godinu dana, a trgovac dvije godine garancije, ne vjerujem baš da će uvoznik pokriti taj trošak. Tu će kvar biti nešto što će se morati rješavati isključivo kod tog trgovca koji daje tu garanciju.

 samo da se nadovežem za ovu garanciju, zvao sam i provjerio, znači e-alatoi daju garanciju od 2 god. i oni uvoze fuxtec direktno iz Njemačke, isto kao i "navodni službeni uvoznik" sa stranice fuxtec.hr koji daje 1 god. garancije....

garancija fukcionira na način da kad imaš kvar zoveš e-alati, oni ti šalju prijevoz o svom trošku do tebe koji pokupi kosilicu i vozi u centralni servis u Zaprešiću, kad poprave vrate je nazad isto tako o svom trošku...

7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
max1973 kaže...

 

4 brzine su na pogonu, kad upalim najbržu nema šanse da kosim jer mi je prebrza, problem je što je trava uglavnom jako gusta tu gdje kosim, sve radim u prve dvije brzine... e sad ne znam koliko si ti brz kod guranja ali meni ne padne ni kap znoja dok radim sa njom

 Također, ni ja se ne oznojim ni malo, čak i kad guram, jer tak brzo melje travu (također jako gusta kod mene) da uopće ne osjetim neki otpor.

Zato i jurišam, a pogon na ovoj mi je prespor.

Tu sam se zeznuo pri kupnji...

Trebao sam isto uzet s 4 brzine.

Premda mi pogon treba samo u trsju, za ovo doma sam u predobroj kondiciji, ipak sam trenirao nogomet par godina, pa uvijek podsvjesno brzo hodam.

E da,tvoja ima i onaj utor za šlauf, za brzo pranje.

Jesi probao to?

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...
max1973 kaže...

 

4 brzine su na pogonu, kad upalim najbržu nema šanse da kosim jer mi je prebrza, problem je što je trava uglavnom jako gusta tu gdje kosim, sve radim u prve dvije brzine... e sad ne znam koliko si ti brz kod guranja ali meni ne padne ni kap znoja dok radim sa njom

 Također, ni ja se ne oznojim ni malo, čak i kad guram, jer tak brzo melje travu (također jako gusta kod mene) da uopće ne osjetim neki otpor.

Zato i jurišam, a pogon na ovoj mi je prespor.

Tu sam se zeznuo pri kupnji...

Trebao sam isto uzet s 4 brzine.

Premda mi pogon treba samo u trsju, za ovo doma sam u predobroj kondiciji, ipak sam trenirao nogomet par godina, pa uvijek podsvjesno brzo hodam.

E da,tvoja ima i onaj utor za šlauf, za brzo pranje.

Jesi probao to?

 naravno, ali ako je hoćeš detaljno oprati treba je nagnuti i usmjeriti mlaz prema kućištu, opere ovo, ali ne kako bih ja htio... možda sam ja previše picajzla, ne znam, nije me baš nešto impresioniralo, može poslužiti kad je manje zaprljana, kod većeg sloja trave i zemlje treba je nagnuti i isprati

14 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
PaoloDP kaže...

Pozdrav svima IT-bliskim ljudima koji osim buljenja u monitor po cijele dane nešto moraju i fizički raditi.

Znam da tema možda i nije za ovaj forum, ali siguran sam da ima dosta forumaša koji ponekad i zasuću rukave i bacaju se na fizikaliju košnje trave oko kuće ili vikendice, ili kod zgodne susjede barem ;)

 

Pa evo, zanimaju me iskustva sa rotacionim kosilicama, trebao bih kupiti novu, a pojma nemam koju. Do sada smo kupovali neke jeftine koje potraju 2-3 sezone košnje. Dakle, gdje ima za kupiti, koje firme, što je bitno, a što ne itd.

Gledam u cijenovnom rangu do cca. 3000kn, može i samohodna, teren mi je neravan i grbav, puno prepreka, puno okretanja... treba biti jaka konstrukcija. 

Volio bih da oni koji imaju sl. stroj da mi ga preporuče iz prve ruke.

 

Hvala, pozdrav!

 Sve to za sitne pare je smeće ako malo više imaš toga za kosti. Za 500 eura već možeš kupit nešto pametno. Ja sam uzeo OleoMac T753 i mislim da bu me nadživjela. Imam je 4 godine samo sam joj glavu dosad promijenio jer im je to očito boljka. Brzo se podere.

 

Isto tako dobre su ti još Alpine ... za menje para ćeš dobit jači model nego za iste pare kod štila!

15 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Jel ima tko kakvu preporuku, moja samohodna je odapela, stara ko biblija itd..

neka bude preko ekupi..

 

cca do maks 5000kn.

Trentuno gledam garanciju a 3 godine pruža samo Cube Cubot, Wolf Garten i Makita sad ima neku akciju 12 mjeseci standardno + 24 produženo što mi baš ne uljeva neko povjerenje..

Košarica mi nije bitna jer ionako je nikad ne koristim, bocno izbacivanje obvezno a imam jaaako puno površine a traktor mi nije opcija.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Moja preporuka za Fuxtec i dalje stoji.

Ja sam uzeo verziju s prvim pogonom i OHV motorom 7 KS (ne znam koje marke) jer mi Briggs &Straton motori popili sve živce i stvarno je fantastična.

Jedina slabost je kaj nema ojačanje na rupama gdje ide zadnja osovina a prvi kraj je jako težak pa brzo napukne ako stalno nadižeš kosilicu (i s drugim markama je isto, čak i na Hondi).

A kaj se tiče bočnog izbacivanja, ja sam uzeo ovu koja malčira i baca u pod i stvarno fantastično odrađuje, kad kosim travu od 40 cm tak ju usitni da uopće ne vidim izmalčirane ostatke.

Moja preporuka.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

Moja preporuka za Fuxtec i dalje stoji.

Ja sam uzeo verziju s prvim pogonom i OHV motorom 7 KS (ne znam koje marke) jer mi Briggs &Straton motori popili sve živce i stvarno je fantastična.

Jedina slabost je kaj nema ojačanje na rupama gdje ide zadnja osovina a prvi kraj je jako težak pa brzo napukne ako stalno nadižeš kosilicu (i s drugim markama je isto, čak i na Hondi).

A kaj se tiče bočnog izbacivanja, ja sam uzeo ovu koja malčira i baca u pod i stvarno fantastično odrađuje, kad kosim travu od 40 cm tak ju usitni da uopće ne vidim izmalčirane ostatke.

Moja preporuka.

 

 

 Nemam tamo Fuxtec, jel mozes bacit pogled na ekupi pa mi reci neku.. popio sam si zivce vise s odabirom...

7 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Koliko vidim ovo bi bio najoptimalniji odabir, bar po meni:

https://www.ekupi.hr/REM-POWER-motorna-kosilica-LMEm-5100-BSE-PLUS---elektro-start-1094881.aspx

 

Ima jak motor, samohodna, alnaser itd.

Meni je uvijek prioritet snaga motora jer kosim jako puno, a jači motor se puno manje opterećuje od slabijeg pa dulje potraje.

Nedostatak kod jačeg motora ti je kaj je onda i kosilica puno teža, ali ako ti to nije problem onda uzmi tu.

 

Btw, manje više imaš u 99% slučajeva iste Briggs motore, a samo su kučišta i par sitnica različiti kod proizvođača, tak da ime marke ništa ne znači, bitno je da ima jaku konstrukciju šasije.

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 15:21 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

Koliko vidim ovo bi bio najoptimalniji odabir, bar po meni:

https://www.ekupi.hr/REM-POWER-motorna-kosilica-LMEm-5100-BSE-PLUS---elektro-start-1094881.aspx

 

Ima jak motor, samohodna, alnaser itd.

Meni je uvijek prioritet snaga motora jer kosim jako puno, a jači motor se puno manje opterećuje od slabijeg pa dulje potraje.

Nedostatak kod jačeg motora ti je kaj je onda i kosilica puno teža, ali ako ti to nije problem onda uzmi tu.

 

Btw, manje više imaš u 99% slučajeva iste Briggs motore, a samo su kučišta i par sitnica različiti kod proizvođača, tak da ime marke ništa ne znači, bitno je da ima jaku konstrukciju šasije.

 

 

 

 Na kraju sam uzeo Ryobi s Subaru motorom 5,4ks

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice