Koju kosilicu za travu?

poruka: 220
|
čitano: 244.076
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Da podjelim svoje iskustvo sa FUXTEC samohodna motorna kosilica FX-RM1855 4u1 koju sam sa bratom kupio prije dvije godine, 2700kn - 10% za gotovinu.Stara Bridgestone 3.5 KS na guranje nakon 12 godina dala je svoje.Na staroj kosilici zamjenjena dva seta kotača, 4 puta popravak limarije, popravak (varenje) ručke, zamjena noža...naravno sitni popravci svake godine.Cijena je bila onda kad smo kupili vrlo povoljna, oko 1500 kn. Kosimo površinu od oko 2200 m2, teren je ravan ali sa neravninama.U zadnih nekoliko godina počela je i trošiti više ulja.Kad trava nije bila jako visoka, do 15-20 cm uspio sam kositi na guranje, ali ako je trava bila viša i vrlo gusta prvo sam morao vuči na rikverc jer nije imala dovoljno snage da samelje  travu.Kad nam je trava tako visoko narasla, a nismo stigli pokositi iz objektivnih razloga, morali smo dva puta isto mjeto proći, više vremena, benzina, ulja, i najviše piva. I tako smo odlučili da svoje stare kotsi počastimo sa samohodnom.Od svih modela koje smo gledali ja sam predložio da kupimo FX-RM1855, odnos cijene i ponude mi se činio najboljim.Garancija je bila 1+1, tj. prije isteka prve godine obavezan servis te produžetak garancije godinu dana.Taj servis je bio oko 250 kn. Za vrijeme garancije imao sam dva kvara.Prvo mi je prestao raditi pogon kotača, odvezo u servis i objasnili mi da im je to mana jer opruga koja pridržava mehanizam ispadne iz ležišta.Morali su napraviti prepravku(po tvorničkim uputstvima).Drugi kvar je bio mjesec dana prije isteka 1 godine garancije, propustio dihtung pa je curilo ulje.Kod zaprimanja u servisu i reklamacije nisam imao nikakvih problema.Sve su priznali i popravili. 

Razlika u košnji između stare kosilice i nove ne može se usporediti.Kako je već netko napisao gotovo stalnno radi na leru ili malo većem broju okretaja kad naiđem na veći i gusti busen trave bez problema pokosi.A najbitnije da se uoće ne umaramo i potrebno nam je manje vremena za košnju.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Hitno trebam nekakvu kosilicu za što manje para, cca 1200-1300kn max, našao sam ovo al nisam siguran jel ova kosilica dolazi sa briggs & stratton motorom, a ima u Vinkopromu za 1239kn nekakva slična ovoj i piše da je briggs & stratton pa sad nemam pojma šta je bolje. OVA

https://www.ekupi.hr/REM-POWER-motorna-kosilica-LMEm-5000-B-1094885.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Služila bi za malo dvorišta i to je to.

Šta uzet za taj iznos ?

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

U Pevecu imaš ovu Einhellovu navodno prodaju je ko ludi,a ljudi ju hvale!

Ja sa Einhellom opcenito imam samo pozitivna iskustva.

Koristim vec 7 godina onu jeftinoću od Briggsove,kuciste je istrunulo,ali motor radi kao urica.

Nakon malo truda,zakrpao sam kuciste kitom sa staklenim vlaknima,ofarbao,olakirao i opet radi kao i kada je bila nova

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Milka30 kaže...

U Pevecu imaš ovu Einhellovu navodno prodaju je ko ludi,a ljudi ju hvale!

Ja sa Einhellom opcenito imam samo pozitivna iskustva.

Koristim vec 7 godina onu jeftinoću od Briggsove,kuciste je istrunulo,ali motor radi kao urica.

Nakon malo truda,zakrpao sam kuciste kitom sa staklenim vlaknima,ofarbao,olakirao i opet radi kao i kada je bila nova

 

Ova ima širinu otkosa samo 40cm.

Zar to nije premalo ?

7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?
Silent horror1992 kaže...

Hitno trebam nekakvu kosilicu za što manje para, cca 1200-1300kn max, našao sam ovo al nisam siguran jel ova kosilica dolazi sa briggs & stratton motorom, a ima u Vinkopromu za 1239kn nekakva slična ovoj i piše da je briggs & stratton pa sad nemam pojma šta je bolje. OVA

https://www.ekupi.hr/REM-POWER-motorna-kosilica-LMEm-5000-B-1094885.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Služila bi za malo dvorišta i to je to.

Šta uzet za taj iznos ?

 

Ova na ekupi ti nije B&S motor, vidiš oznaku OHV na glavi ventila naprijed, to su drugi motori, ne znam koja marka.

A ove na slici, ja bi rađe uzeo ovu jeftiniju s B&S motorom, jer ova skuplja ima karburator iznad rezervoara, a to izbjegavam, jer to radi na membrane koje se brzo sjebu i stalno neki problemi s njima.

Jeftinija ima karburator ispod rezervoara, i premda ima manju širinu otkosa, mislim da je pametnija kupnja.

Milka30 kaže...

U Pevecu imaš ovu Einhellovu navodno prodaju je ko ludi,a ljudi ju hvale!

Ja sa Einhellom opcenito imam samo pozitivna iskustva.

Koristim vec 7 godina onu jeftinoću od Briggsove,kuciste je istrunulo,ali motor radi kao urica.

Nakon malo truda,zakrpao sam kuciste kitom sa staklenim vlaknima,ofarbao,olakirao i opet radi kao i kada je bila nova

Tu Einhellovu je imala moja susjeda, i tko to hvali očito nije nikad imao kosilicu kak spada.

Taj motor je tak slab da mi je popio sve živce kad sam kosio s njom.

Bilo kakva mrvicu gušća trava instantno je zaguši i krepa.

Bolje izbjegavat.

 

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Gledaj,za tu cijenu ne mozes niti elektricnu naci kako spada.Linkana ima 3 godine garancije,nema bolje ponude nigdje-za tu cijenu!😆

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

Pa ove kaj je kolega linkao su puno bolje, imaju jači briggs motor, veći zahvat i ojačano metalno kućište.

A ta einhell je plastična (nije nužno problem ako nema gadan teren), ne može se dići više od 6 cm (problem kad je trava visoka), ima pogon ali i za košnju je preslaba tak da pogon samo dodatno ubije motor.

Jedina je prednost kaj ima taj motor s hidrauličnim ventilima, meni je to draže, ali svejedno i B&S imaju sad isto takve izvedbe, tak da i po tome su bolje one dvije kaj je kolega linkao.

 

 

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Ljudi šta sad na kraju da uzmem iz Vinkoproma ?

Definitivno ću tamo uzet jer mi je usput a i očito nigdje ništa bolje ni nema.

Mislio sam onu od 1230kn jer je podesiva po visini a ona od 1100kn nije.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

Zaboravih odgovoriti (vjerovatno si već kupio).

Da, najbolje tu za 1230.

 

 

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

Zaboravih odgovoriti (vjerovatno si već kupio).

Da, najbolje tu za 1230.

 

Nisam stigo u subotu jer sam radio.

Sutra ću ju pokupit.

Tu sam i mislio uzet.

Fala na pomoći pri odabiru :)

11 godina
neaktivan
offline
Koju kosilicu za travu?

Valjda ima jos ko aktivanna ovoj temi. Nije bas oko kupovine kosilice, nego "problem" sa istom. U pitanju je kosilica na gorivo (Sabo, ne znam koji je model, uglavnom malo je starija), koja ima problema sa paljenjem nakon gasnjea - kada duze radi. Nema sanse da je upalis, tek poslije par sati, ili sutra je mozes upaliti, dakle nema ni naznaka da ce se upaliti. Mensecini da nikako ne baca na svjecicu struju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

Jel ima karburator ispod visine rezervoara ili iznad?

 

 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Oj druze, vjeruj da ne znam. Trenutno nisam u moguvnosti da slikam koja je u pitanju, niti mogu naci na netu isti model, ali najbliza je ovoj : Slika , 

7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

Onda joj je rezervoar iznad karburatora.

Teško je reći ovak, ali ja uvijek prvo očistim karburator, filter i svjećicu.

Kažeš da ne daje iskru.

Jel svjećica mokra od goriva kad neće upaliti ili je crna od gareži?

Probaj namočiti svjećicu (dio gdje baca iskru) u benzin pa ju našarafi nazad i morala bi zapaliti iz prve i onda ako se ugasi brzo znači da je vjerovatnije karburator, a ako uopće tak ne zapali probaj prvo drugu svjećicu.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

molim preporuku kosilice za travu

 

površina koja bi se kosila je do 1500 kvadrata

 

želim da je samohodna (nije nužan pogon na sve točkove) i da ima ležajeve u kotačima

 

mora imati korpu za travu

 

mora imati podesivu visinu košnje

 

mora imati brigs ili honda motor

 

mora biti između 4-6 konjskih snaga 

 

cijena koju bih mogao platiti je između 2500 i 3500 kuna

 

hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koju kosilicu za travu?

Zanima me dal smijem u kosilicu nasipati 15W40 ulje, to je neka najobičnija generic kineska Pevec kosilica od prije deset godina i više godina, sad nije ulje mijenjano već godinama jer se s njom kosi malo otkad smo kupili Husqvarna traktor pa onda s njom samo popravim ono malo što ostane gdje on ne može. Na kosilici ništa ne piše o ulju, upute više nemam nigdje tako da nemam pojma što je pisalo koje se ulje preporučuje. Nisam ni siguran koliko točno ide unutra tako da ću morati odmjeriti otprilike koliko izađe pa onda polagano mjerit.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 17:20 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

Inače ti ide SAE 30 ulje u kosilicu, e sad, neki ljudi toče i 5W30 unutra i kažu da je ok, samo pitanje jel je...

Tak da mislim da je najpametnije se držati SAE 30.

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

Inače ti ide SAE 30 ulje u kosilicu, e sad, neki ljudi toče i 5W30 unutra i kažu da je ok, samo pitanje jel je...

Tak da mislim da je najpametnije se držati SAE 30. 

 Da, proguglao sam malo što koriste ostale kosilice pa vidio da je uglavnom SAE 30, tako da ide SAE 30 unutra onda. U traktorsku mi npr savjetuje da ide SAE 30, ali ako se očekuje korištenje na temperaturama ispod nule da se stavi 5W-30 ili 10W-30, za ralicu na primjer, ali ralicu nisam kupio, a snijega je u Zagrebu zadnje tri godine bilo toliko da sam ga mogao i otpuhati  Ali, onda ta u zračno hlađenim motorima izgaraju brže od SAE 30.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 20:32 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Moze prepruka kosilice do 1500 kn, benzin, dvoriste je relativno ravno, trava je na par mjesta gusta

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 0:26 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Ja sam neki dan kupio ovo:

 

https://www.bauhaus.hr/powerworks-akumulatorska-kosilica-pc82lm51s-82-v.html

 

Nakon par košenja napišem dojmove. Za sad sam je samo raspakirao i upalio, izgleda jebeno ali vidjeti ćemo kako će se nositi s poslom. Napunio sam bateriju od 5Ah i to dosta brzo, ispod 2 sata.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Na struju ili na benzin? Šta je bolje
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
fer-de-lance kaže...

Da, nemoguće da je 5 konja.

5 konja motor dvotaktni ti ima oko 180 kubika.

Moja Fuxtec-ica na guranje ima 7 konja s 200 kubika 4-taktnim motorom, a dvotaktni uvijek mora imat oko 20% bar veći obujam za istu snagu.

A motor na ovoj mojoj je enorman.

 I promjer klipa joj je oko 70, a na toj flakserici cijeli cilindar nije tog promjera.

Pretpostavljam da je to 0,8 KS motor, susjed ima takvu sličnu flaksericu.

I to bolje izbjegavaj.

 Znam, znam, prethistorijski post, ali forumaš je aktivan. Htio bih pitat otkud ti ovi podatci, pogotovo ovo za snagu dva takta i zapremninu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 0:54 (cvaja997).
7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

Da, kontra je od toga.

Krivo sam skužio.

 

Kruha i igala...
7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?
Dex.pwn kaže...
Na struju ili na benzin? Šta je bolje

 Nema bolje, ovisi o tvojoj upotrebi.

Ako imaš struju u blizini, definitivno struja, a ako nemaš onda benzin.

Akumulatorske zaboravi, osim ako imaš travnjak ko iz kataloga.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

A sta opcenito paziti kod kupnje kosilice, benzinske? Koji je motor najbolji, koja marka itd?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

To nitko ne zna...

Općenito gledaj samo da je čim jači motor i da nema karburator iznad rezervoara (to mislim da imaju samo briggs&straton na nekim modelima) jer takvi obično imaju problema kad membrane zakažu pa staviš druge pa opet ne radi kak spada..

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 17:41 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Stihl i husky su ti vrh ponude. Servis, dijelovi... Ali koštaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

Imam doma MTD, stara je jedno 12-15 godina, bila je low budget model, oko 1300kn, i nikad problema, naostri noz, mjenjaj svjecicu i vozi, cak mislim da ni ulje nije mjenjano jako dugo jer su zapekli sarafi i nemoguce ga je zamijenit vise.

 

Veci problem je kaj je s godinama sasija trunula, motor super i danas radi. A kosi jednom tjedno/dva tjedna 500tinjak kvadrata

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koju kosilicu za travu?

https://www.lidl.hr/hr/p/smanji-stres-u-dodiru-s-prirodom/aku-trimer/p37071

 

Akumulatorski trimer?

Do sad su me Parkside uređaji jako ugodno iznenadili....

Ali aku trimer? Pa koliko tome čudu traje baterija? Nekoliko minuta?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koju kosilicu za travu?

Kod motornih kosilica najbolja za rad je stihl. imao sam 2 fs 220 stare su sad 20tak godina rade bez greske ok redoviti servis i to je to

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice