Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova

poruka: 20
|
čitano: 3.215
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
TSMC problemi ili nešto drugo?

Unutar industrije se govori o tome da će Nvidia odgoditi predstavljanje sljedeće generacije svoje GPU arhitekture, i to oba dizajna, Kepler i Maxwell. Navodno je problem u tome što TSMC još uvijek nije uspio usavršeniti 28 nm proizvodnju, a o čemu se već naveliko govori već mjesecima, mada neki drugi dizajni firmi kao što je Qualcomm nisu odgođeni i biće predstavljeni na jesen po planu. 28 nm Kepler tako će biti prebačen u 2012. godinue, dok će 22/20 nm Maxwell biti prebačen u 2014.

Istovremeno, AMD najavljuje predstavljanje Southern Islands porodice GPU već u septembru, pa jedini zaključak koji se iz toga može izvesti je da će proizvodnju raditi GlobalFoundries, koji su možda stekli potrebno znanje prilikom proizvodnju APU procesora sa ugrađenim GPU jezgrom. Ili Nvidia ima problema sa dizajnom sljedeće mikroarhitekture zbog površine čipa.

U svakom slučaju, ako AMD ispoštuje rokove, a Nvidia zaista ne predstavi Kepler prije iduće godine, to će biti veliki problem za Nvidiu.

Vrbaa'''
Moj PC  
5 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova

Moze izvor molim?

You are already dead!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova
GW freak kaže...

Moze izvor molim?

 pronasao sam to negdje, kada nadjem, postam ovdje, np ;)

Vrbaa'''
15 godina
odjavljen
offline
Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova

Pa bio bi i red da malo uspore. Mislim, ono, čemu svake božje godine rokat novu seriju!?

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova
vexx5555 kaže...

Pa bio bi i red da malo uspore. Mislim, ono, čemu svake božje godine rokat novu seriju!?

  Svake godine je izašla nova serija pa je red da i ove izađe.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
12 godina
protjeran
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Almin94 kaže...


U svakom slučaju, ako AMD ispoštuje rokove, a Nvidia zaista ne predstavi Kepler prije iduće godine, to će biti veliki problem za Nvidiu.

to će biti veliki problem i za nas kupce, jer će ADM nabiti cijene serije 7xxx {#}

12 godina
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Razborit kaže...

to će biti veliki problem i za nas kupce, jer će ADM nabiti cijene serije 7xxx {#}

  Ne samo i ADM, već i Links, Protis, i ostala ekipa{#}

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Ranko Kukumar kaže...
Razborit kaže...

to će biti veliki problem i za nas kupce, jer će ADM nabiti cijene serije 7xxx {#}

  Ne samo i ADM, već i Links, Protis, i ostala ekipa{#}

Mislim da je mislio na AMD {#}

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Ranko Kukumar kaže...

  Ne samo i ADM, već i Links, Protis, i ostala ekipa{#}

I AMD {#}

16 godina
offline
Re: Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova
Almin94 kaže...
GW freak kaže...

Moze izvor molim?

 pronasao sam to negdje, kada nadjem, postam ovdje, np ;)

Evo linkova pa nema frke, to si trebal stavit odma uz svoju vijest jel ali nebitno sad.{#}

 

http://www.digitimes.com/news/a20110707PD211.html

 

http://fudzilla.com/graphics/item/23282-kepler-28nm-to-launch-in-q1-2012

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Almin94 kaže...


Istovremeno, AMD najavljuje predstavljanje Southern Islands porodice GPU već u septembru, pa jedini zaključak koji se iz toga može izvesti je da će proizvodnju raditi GlobalFoundries, koji su možda stekli potrebno znanje prilikom proizvodnju APU procesora sa ugrađenim GPU jezgrom. Ili Nvidia ima problema sa dizajnom sljedeće mikroarhitekture zbog površine čipa.

To.

 

Koliko je meni poznato, prvi SI batch radi TSMC, a dalje GLOFO.

Navodno Kepler ima problema s yieldom.

12 godina
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Fićo_CoD 5 kaže...

Mislim da je mislio na AMD  {#}

  Znam nego se zezam.:)

ATiGamer kaže...
Almin94 kaže...


Istovremeno, AMD najavljuje predstavljanje Southern Islands porodice GPU već u septembru, pa jedini zaključak koji se iz toga može izvesti je da će proizvodnju raditi GlobalFoundries, koji su možda stekli potrebno znanje prilikom proizvodnju APU procesora sa ugrađenim GPU jezgrom. Ili Nvidia ima problema sa dizajnom sljedeće mikroarhitekture zbog površine čipa.

To.

 

Koliko je meni poznato, prvi SI batch radi TSMC, a dalje GLOFO.

Navodno Kepler ima problema s yieldom.

  Vidjet ćemo, to su sve špekulacije. Nitko nezna trenutno ni kakav je Kepler dizajna a kamoli površinu čipa i trenutne yeldove. U svakom slučaju ne vjerujem da će se ponoviti Fermi jer nvidia nije tvrtka koja je grješila 2x za redom.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Ranko Kukumar kaže...

  Vidjet ćemo, to su sve špekulacije. Nitko nezna trenutno ni kakav je Kepler dizajna a kamoli površinu čipa i trenutne yeldove. U svakom slučaju ne vjerujem da će se ponoviti Fermi jer nvidia nije tvrtka koja je grješila 2x za redom.

Fermi die shrink...

 

Navnodno će površina čipa i TDP biti veoma blizu onima s Fermija, we'll see.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2011 14:51 (ATiGamer).
12 godina
protjeran
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Fićo_CoD 5 kaže...
Mislim da je mislio na AMD {#}

tako je {#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2011 14:53 (Razborit).
12 godina
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
ATiGamer kaže...

Fermi die shrink...

 

Navnodno će površina čipa i TDP biti veoma blizu onima s Fermija, we'll see.

  Misliš na GTX 500 seriju? Pa nije se nešto pokazala nekim pomakom u odnosu na 400 - GTX 500 serija je praktički gotovo pa ista kao i 400. Samo su napravljeni pomaci u proizvodni što je na kraju omogućilo veće yeldove i bolje taktove, potrošnju, zagrijavanje...Itd. Arhitektura je ista. Vidjet ćemo tek ovu seriju koliki je napredak u odnosu na prethodnike.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
Ranko Kukumar kaže...

  Misliš na GTX 500 seriju? Pa nije se nešto pokazala nekim pomakom u odnosu na 400 - GTX 500 serija je praktički gotovo pa ista kao i 400. Samo su napravljeni pomaci u proizvodni što je na kraju omogućilo veće yeldove i bolje taktove, potrošnju, zagrijavanje...Itd. Arhitektura je ista. Vidjet ćemo tek ovu seriju koliki je napredak u odnosu na prethodnike.

Mislim na Keplera koji je Fermijev die shrink. Dakle ista arhitektura samo što će ugurati više clustera i tranzistora.

 

Jedino što je GTX480 trebalo da bude opće prihvaćen proizvod poput GTX580 je bolje hlađenje što su i napravili s vapor komorom. Na kraju krajeva, ništa se u dizajnu nije mijenjalo osim što su otklljučana 2 clustera te određene z-cull optimizacije.

12 godina
offline
Re: TSMC problemi ili nešto drugo?
ATiGamer kaže...

Mislim na Keplera koji je Fermijev die shrink. Dakle ista arhitektura samo što će ugurati više clustera i tranzistora.

 

Neznam, to su sve puka nagađanja. Ne vjerujem da će to biti samo die-shrink; Bit će sigurno više od toga. Ali neće biti takva promjena kao sa G80 na Fermi.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova
aaa pomalo sam razocaran :( sakupio sam dosta novaca i imao sam na umu kupiti gtx6xx kad dodem s mora, al nadam se da ce me onda moja 5850 jos sluzit do onda, ako ne onda cu prec na neku 7xxx prije :)
Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.) Baška voda ljepo mjest za odmor i jeftino pogledajte i zovite: pansion-baskavoda.tk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova
timmyzg kaže...
, al nadam se da ce me onda moja 5850 jos sluzit do onda, ako ne onda cu prec na neku 7xxx prije :)

  Služit će još super i držati godinama. Super je to grafa.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia odgađa sljedeću generaciju GPU-ova

http://semiaccurate.com/2011/07/05/nvidias-kepler-comes-in-to-focus/

 

Poduži tekst, ali ima dosta pametna unutra.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice