Nova teorija svega - stručni rad s FER-a

poruka: 37
|
čitano: 7.606
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Nova teorija svega
Po meni je problem što nastupaš pomalo prepotentno a instinkt nam je takve ljude zanemariti i delegirati u redikule. Veliki ljudi koje se cijeni većinom se diče skromnošću a rezultati koje postižu govore za njih.

Tvoj nastup odaje dojam prodavača magle koji nabrijava svoj poluproizvod da bi se domogao slave. Naravno, to nema veze s sadržajem ispod i ne kažem da ono što stvaraš ne vrijedi. Strpi se, budi manje pretenciozan, i nastavi raditi na sadržaju. Zanemari ekipu koja sprda, samo su ljudi.
16 godina
online
Nova teorija svega

Konačno konstruktivan komentar.

 

No, ne smatram se pretencioznim - ono što iznosim smatram faktima utemeljenim na dokazima. Nemam naviku veličati sebe. Sebe i svoje doživljaje koristim generalno kao primjer u opisu teorije.

Uostalom, da želim veličati sebe objavljivao bih statuse na facebook-u, a ne bih pokušavao razumjeti svemir.

Nije mi u interesu biti slavan, u interesu mi je da se teorija prihvati.

Naravno da želim nešto na tome zaraditi no ne trebam puno.

 

I da, jasno mi je da ima puno prodavača magle pa su ljudi puni predrasuda. Ali što bih trebao? Lagati samo zato da ljudi smanje predrasude? Pa zbog laganja predrasude i postoje.

Uvijek sam bio zainteresiran za istinu i ono što iznosim smatram istinom, a onaj tko se ne slaže slobodno neka argumentira svoje mišljenje ali nakon što uistinu pročita i, bar donekle, shvati moj rad - pa ako se utvrdi da nešto od toga nije istina, ja ću rado izmjeniti sadržaj.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 10:34 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Nova teorija svega
PaleRider kaže...

Konačno konstruktivan komentar.

 

No, ne smatram se pretencioznim - ono što iznosim smatram faktima utemeljenim na dokazima. Nemam naviku veličati sebe. Sebe i svoje doživljaje koristim generalno kao primjer u opisu teorije.

Uostalom, da želim veličati sebe objavljivao bih statuse na facebook-u, a ne bih pokušavao razumjeti svemir.

Nije mi u interesu biti slavan, u interesu mi je da se teorija prihvati.

Naravno da želim nešto na tome zaraditi no ne trebam puno.

 

I da, jasno mi je da ima puno prodavača magle pa su ljudi puni predrasuda. Ali što bih trebao? Lagati samo zato da ljudi smanje predrasude? Pa zbog laganja predrasude i postoje.

Uvijek sam bio zainteresiran za istinu i ono što iznosim smatram istinom, a onaj tko se ne slaže slobodno neka argumentira svoje mišljenje ali nakon što uistinu pročita i, bar donekle, shvati moj rad - pa ako se utvrdi da nešto od toga nije istina, ja ću rado izmjeniti sadržaj.

 Povrsna je teorija, obecava sve daje malo od svega. Malo politike, malo metafizike etc. Koje je svrha teorije? Kako je tebi promjenila zivot?

16 godina
online
Re: Nova teorija svega
veliki pero kaže...

 Povrsna je teorija, obecava sve daje malo od svega. Malo politike, malo metafizike etc. Koje je svrha teorije? Kako je tebi promjenila zivot?

 

Iz ovog mi se čini da nisi pročitao 2 ključna rada (CR i Solar System) koja nemaju veze s politikom i metafizikom.

Život mi je promijenjen tokom razvoja teorije. Prije toga nisam uopće vjerovao npr. u reinkarnaciju i sinkronicitet niti da Zemlja može biti živo biće.

No upravo usmjeravanje kroz sinkronicitet i duboko kvalitetno razmišljanje omogućeno nepolariziranim umom dovelo je do toga da dam otkaz na sve poslove i posvetim se razvoju teorije jer mi je postalo jasno da sam na pravom putu.

Svrha teorije je razumjeti svemir naravno, a jednom kad shvatiš nešto od slijedećeg teško je ostati ravnodušan jer su implikacije ogromne:

- Sunčev Sustav je izotop atoma ugljika

- Duša se može definirati preko gravitacijskih maksimuma

- Sve što ima distinktni maksimum je živo (pa tako i subatomske čestice), koliko živo je relativno, no postoje ekstrovertirani i introvertirani oblici života (Zemlja je relativno kompletno introvertirana)

- Masovne ekstinkcije su dio neurogeneze planeta, čovjek je tu jednostavno ekvivalent proteina, koji će u sklopu ekstinkcije bit transferiran u Zemljinu moždanu koru, i to vrlo vjerojatno u ovom stoljeću

- ...

 

Puno je toga tu da bi sve nabrojio, meni je sve to fascinantno, no jasno mi je da će ljudi koji ne razumiju dva gore spomenuta rada teško biti fascinirani.

Kao što se i pokazalo do sada, naviknuti na prodavače magle i laži, na skakutavo čitanje i otpor razmišljanju (podcjenjivanju sebe), većina, a pogotovo Hrvata, će radije zaključiti da se radi o trabunjanju nekog luđaka.

Možda da sam izdao Youtube video i obećao teoriju svega uz narodnjake bi netko to i doživio, pa bi možda i podržao, zbog narodnjaka naravno.

 

Ah, ne želim kukati.. sve će to doći na svoje.

Svemir.
12 godina
offline
Nova teorija svega - stručni rad s FER-a

pa kaj odma ne veliš da znamo gdje smo - samo još malo sveprisutnog new age bulšitanja. 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
4 1 hvala 1
9 godina
online
Re: Nova teorija svega - stručni rad s FER-a
Apachy kaže...

pa kaj odma ne veliš da znamo gdje smo - samo još malo sveprisutnog new age bulšitanja. 

 

ma lako za new age, ja i dalje čekam da nam lik pokaže "hrpu dokaza" da je on reinkarnacija Isusa/Newtona. Ili obojice u isto vrijeme? To bi onda značilo da je Newton reinkarnacija Isusa i onda je velepoštovani OP reinkarnacija Newtona? Komplicirano za moj mali mozgić u svakom slučaju

16 godina
online
Nova teorija svega - stručni rad s FER-a

U cijeloj priči je totalno nebitno šta ja mislim da sam bio u prošlom životu.

Naravno, pošto ne možete razumjeti ono bitno uhvatili ste se onog čemu ste naučeni sprdati se.

 

Ovim se povlačim iz rasprave. Ako netko razuman ima što za reći neka me slobodno kontaktira preko weba.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 18:17 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice