Nešto se kuha u Redmondu

poruka: 11
|
čitano: 1.424
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nešto se kuha u Redmondu
Naime priča se priča da je Microsoftu poklonio svakom zaposleniku ( njih 88000 ) Windows Phone 7, naime njihov novi OS namjenjen mobilnim platformama. Vrijeme izlaska Windows Phone 7 je 22.10.2010. što znaći da če nama ostalima puna tri mjeseca ovaj sustav bit potpuna nepoznanina, ili možda neće ?
Naime ono što je sigurno je integracija sa XBox live, Zune i Bing servisima, podrška za Adobe Flash, integracija preko aplikacijskog sučelja sa društvenim mrežama ( Twiter i Facebook ) itd. itd....
Ono što mene osobno jako veseli je Microsoft-ovo inzistiranje na minimalnim tehničkim specifikacijama prema proizvođaćima uređaja, što vidim da se neki važniji proizvođaći već odazvali u prvom redu Samsung i HTC.
Sljedeće bitno za napomenuti je da Microsoft očito ništa više ne želi prepustiti slučaju , te znaju da im ovo možda i zadnja karta za ulazak na tržište mobile OS-ova, kako se sada čini rade odličan posao.
I za kraj , pa bilo je za očekivati da div iz Redmonda neće sjedit prekriženih ruku dok ekipa iz Cupertina izbacuje sve veće i veće financijske rezultate i preplavljuje tržište . Moje mišljenje je da ako Microsoft napravi i tržište , jer teren za developere su već pripremili, te to isto tržište prezentira korisnicima svojih postojećih paketa aplikacija u prvom redu Windows-a, onda Microsoft ima ogroman potencijal za razvoj dalje, te bi sve ove razvikane divove mogao ostaviti u prašini i dimu iza sebe.


http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nešto se kuha u Redmondu

Microsoft se trudi probiti na tržište mobilnoh platformi no to mu jednostavno ne ide. Ne znam zašto takva tvrtka nije u stanju napraviti nešto što može konkurirati androidu. Uprvu je autor teme kad kaže da je ovo microsoftu zadnja karta za mobilne platforme. Ako im propadne ovaj novi mobilni os oni se vjervoatno više neće moći vratiti jer sve biti zauzeto knkurencijom. Možda pokušavaju sada u ova tri mjeseca žurno popraviti pogreše na osu ili ga poboljšati. Sada nemaju za izradu novog.

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nešto se kuha u Redmondu
U pravilu se slažem, mada još uvijek ima mjesta za manevar, jer tko zna što budućnost donosi. Naime Apple pokazuje odlične rezultate bez obzira na vidne poteškoće i trenutno loš glas, mislim u iPhone 4 su zbilja puno ulagali i istina je da je s obzirom na 3G i 3GS veliki iskorak, ali opet loš glas oko prijama signala im zasigurno ne ide u prilog. Android trenutno je fazi verzije 3 , ja mu osobno ne predviđam budućnost, posebice ako Windows Phone 7 bude ono što tvrde, naime mogli bismo dobiti opet polarizirano tržište gdje će s jedne strane bit Apple a s druge strane Microsoft, naravno da treba u toj priči spomenuti i RIM, ali opet RIM je priča za sebe, RIM je IBM u mobilnom svijetu i "ozbiljni" poslovni ljudi če ga uvijek kupovat, a to u RIM-u znaju dosta dobro. Apple i Microsoft če se klat za "običnim" korisnicima . Apple je malo tu u prednosti, mislim u potpunosti jer ima iskustvo na tržištu ima "zatvorenu" platformu , što se u njihovom slučaju do sada pokazao kao uspjeh , što znaći da točno znaju što radi i kako radi, ima velik broj developera te ogroman broj potrošaća. Microsoft je trenutno u situaciji da ako izda dobar proizvod, ne vrhunski već toliko dobar da ima sve elemente koje danas podržavaju Android i iOS mogao bi zavladati tržištem. Čisto iz razloga što Microsft ima svoj arsenal korisnika desktop platformi, korisnika koji znaju za Microsoft i koriste njihove proizvode. Po mom mišljenju Microsoft bi trebao usmjeriti prvo kampanju na te korisnike, dat ima neke pogodnosti i mogućnosti , konkretno bazirat se u prvom valu na tu skupino, kasnije krenut na preuzimanje korisnika drugih . Po mom viđenju sigurno i polako krenut osvajat tržište. Ako Microsft krene u smjeru preuzimanja korisnika drugih platformi, to bi im mogao biti i kraj, jer ignorirajući ovaj segment i agresivno krenut na konkurenciju moglo bi ih koštat , a najgore što bi se moglo desiti jest da napravi veliku galamu i da se nakon toga ne desi "ništa".
Eto to su moja predviđanja i mišljenja.
http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nešto se kuha u Redmondu

Točno tako! Microsoft mora sada izdati neki proizvod dobar da ima sve elemente kao iOS i Android dabi barem mogao ostati u konkurenciji. Inače ispada, a poslije će se biti teško vratiti. Mislim da će smartphoneovi i sl zauzeti glavno mjesto u korištenju računala. Sve više broj desktop računala opada, a broj mobilnih raste. Neakada će možda desktop računala postati rijetkost. Budući da Microsoft veći dio svoje zarade temelji na windowsu on bi tako mogao početi gubiti novac. Stoga ako se žurno barem malo ne uđe u tžrište mobilne telefonije mogao bi zauvjek nestati. Lakše će se biti vratiti kad imaš određen broj korisnika.

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto se kuha u Redmondu
woodgamesfx kaže...
U pravilu se slažem, mada još uvijek ima mjesta za manevar, jer tko zna što budućnost donosi. Naime Apple pokazuje odlične rezultate bez obzira na vidne poteškoće i trenutno loš glas, mislim u iPhone 4 su zbilja puno ulagali i istina je da je s obzirom na 3G i 3GS veliki iskorak, ali opet loš glas oko prijama signala im zasigurno ne ide u prilog. Android trenutno je fazi verzije 3 , ja mu osobno ne predviđam budućnost, posebice ako Windows Phone 7 bude ono što tvrde,

Onda bolje da nisi gatara! WP7 se nece prodavati u svim zemljama (kao npr u hrv) dok se Android prodaje ko vruce kifle. Android 2.2 je vec puno kvalitetniji OS od konkurencije (pogledaj video o predstavljanju Andorida 2.2 pa ces vidjeti sta sve mozes napraviti s njime), a WP7 se tek mora dokazati na trzistu mobitela. Microsoft je velika kompanija koja moze puno novca uloziti bezveze i nece to osjetiti ali samo tako izbaciti Andorid sa trzista i uzeti velik dio kolaca iOS-u je nemoguce.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
14 godina
offline
RE: Nešto se kuha u Redmondu
Lion King kaže...
 ali samo tako izbaciti Andorid sa trzista i uzeti velik dio kolaca iOS-u je nemoguce.

 

Sve se moze ako imas jako dobar proizvod.....i na dobar nacin ga prezentiras ljudima.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
Nešto se kuha u Redmondu

Nista nije nemoguce, ali je izbaciti Android s trzista da ga ljudi "zaborave" je pretesko, cak i za MS.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nešto se kuha u Redmondu
Lion King kaže...

Nista nije nemoguce, ali je izbaciti Android s trzista da ga ljudi "zaborave" je pretesko, cak i za MS.

 

Nisam ni mislio da ce ga "zaboravit" jer i Android i iOS su odlicni....a i drugacija je situacija sada, a drugacija je bila kada su WM "protivnici"  bili samo Symbian i RIM. RIM je po meni i dalje br.1 za "poslovnjake", dok su Android i iOS nekako vise za "mase". MS ce biti tesko sada doci u rang sa Android-om i iOS-om.....no nista nije nemoguce. Symbian vise ni ne racunam, makar i oni svasta najavljuju no mislim da se tu vise nema sta reci i da Nokia treba neka poprilicno osvjezenje (inace imam kod kuce iPhone, BB i Nokiu 5230 pa sam neutralan i nista ne "favoritiziram"). Recimo ovaj Symbian na 5230 mi je totalni "poluproizvod". Kada sam ga uzeo u ruke nakon iOS-a ostao sam jako razocaran....a recimo Nokia E61i i Nokia E51i su mi bili i jos uvijek su mi odlicni uredaji te da mogu naci novu E61i odmah bih je kupio....jer sama izrada uredaja je bila vrhunska, za ono doba OS je bio isto tako ok dok danas to vise ne prolazi. Ne mogu vjerovat da i danas moram kao ludak po 5230 udarat dva puta za svaku glupost da bi se neka apliacija ili bilo sta drugo otvorilo. OS izgleda isto kao sto je izgledao i prije par godina. Osim sto je dodan OVI, ne primjecujem neku veliku razliku izmedu ovoga 5230 i npr. E61i (ako zanemarimo touchscreen)...da mi netko nudi novu E61i za ovu Nokiu 5230 odmah bih pristao!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
Nešto se kuha u Redmondu

Zaboravio si i da se uz MS i Samsung prikljucio s Bada OS-om u utakmicu sto ce im jos dodatno otezati stvar. Zapravo hocu reci da su odabrali najteze vrijeme za ulazak na trziste. Da su se ranije trgnuli i u vrijeme Androida 1.5 i usli na trziste bilo bi lakse.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nešto se kuha u Redmondu
Lion King kaže...

Zaboravio si i da se uz MS i Samsung prikljucio s Bada OS-om u utakmicu sto ce im jos dodatno otezati stvar. Zapravo hocu reci da su odabrali najteze vrijeme za ulazak na trziste. Da su se ranije trgnuli i u vrijeme Androida 1.5 i usli na trziste bilo bi lakse.

Iskreno, ne vjerujem bas Samsungu no istina je da su se trebalo malo ranije "trgnit" iz sna....

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nešto se kuha u Redmondu
Lion King kaže...

Zaboravio si i da se uz MS i Samsung prikljucio s Bada OS-om u utakmicu sto ce im jos dodatno otezati stvar. Zapravo hocu reci da su odabrali najteze vrijeme za ulazak na trziste. Da su se ranije trgnuli i u vrijeme Androida 1.5 i usli na trziste bilo bi lakse.

Ma nema veze ranije kasnije, ljudi ionako mjenjaju mobitele svako malo, i kad god da uđu na tržište ako OS bude zaista dobar bit će prođe :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice