Ispravno gašenje kompjutera

poruka: 14
|
čitano: 4.375
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Ispravno gašenje kompjutera

Ma hrpa kroničnih idiota po internetu...nije to samo kod njih objavljeno...

 

"a onda kliknuti na desnu strelicu i vratiti se"

U originalu je to stisnuti tipku Return (Enter), ni prevesti neznaju...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 19:19 (XXX-Man).
Moj PC  
21 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ispravno gašenje kompjutera
XXX-Man kaže...

Ma hrpa kroničnih idiota po internetu...nije to samo kod njih objavljeno...

 

"a onda kliknuti na desnu strelicu i vratiti se"

U originalu je to stisnuti tipku Return (Enter), ni prevesti neznaju...

 U žutom iščitavam govor mržnje.Štoviše smatram svoj nevin um iskvarenim.

Molim "starješinu" da sam sebe kartonira uzduž i poprijeko.

 

Ontopic :

ORGINALNI LINK

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 22:21 (Ikarus01).
13 godina
offline
Ispravno gašenje kompjutera

Naime, trebali biste lagano dotaknuti (bez pritiskanja) "Windows key"

 

my brain is melting. I can't take it anymore!!

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ispravno gašenje kompjutera
sudy_freak kaže...

Naime, trebali biste lagano dotaknuti (bez pritiskanja) "Windows key"

 

my brain is melting. I can't take it anymore!!

 ja sam to probao i neide nikako nekuzim;) mozda je stvar u mehanickoj tipkovnici

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
8 godina
neaktivan
offline
Ispravno gašenje kompjutera

Cool , baš ću isprobati ovo za Windows 8 :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ispravno gašenje kompjutera

U životu nisam pročitao veću glupost :D

Gasiti komp na tipku na kućištu je bezopasno jer matične ploče odavno imaju mogućnost odrađivanja procesa gašenja kada kratko stisnemo tipku za paljenje.

Ovo tko je napisao je trebao nekakav članak hitno da ne ostane bez posla... na kraju je ispao glup.

Seriously?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ispravno gašenje kompjutera

Što se čudite, pa tim stručnjaka za tipkovnice je uspio otkriti novi način gašenja računala.

 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ispravno gašenje kompjutera
Ivan M. kaže...

Što se čudite, pa tim stručnjaka za tipkovnice je uspio otkriti novi način gašenja računala.

 LOL

Plačem

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
offline
Re: Ispravno gašenje kompjutera
compov kaže...

U životu nisam pročitao veću glupost :D

Gasiti komp na tipku na kućištu je bezopasno jer matične ploče odavno imaju mogućnost odrađivanja procesa gašenja..

- OS u powermanagmentu tj što se dešava pritiskom na tipke on-off, stdby ili preklapanje ekrana notebooka.. itd. Ako je podešeno gašenje, OS se gasi, najnormalnije.

Kao i 'otkrivene' tajne kratice, altF4.. koje od ameba rade jednako i gase trenutno fokusiranu app, ako je to desk-OS, tad njega (pa navode klik na desktop..).

Ima i većih gluposti... ova je više nepotrebna kao vijest ili više 'važna' po spominjanju stručnjaka koji to preporučiju, pa zatim po prenošenju na portalima kao ičeg bitnog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Ispravno gašenje kompjutera
compov kaže...

Gasiti komp na tipku na kućištu je bezopasno jer matične ploče odavno imaju mogućnost odrađivanja procesa gašenja kada kratko stisnemo tipku za paljenje.

Za razumijevanjem cijele priče moraš pročitati originalni članak. Naime, ovi su krivo preveli - originalni članak ne govori o tome da se stisne gumb za paljenje, nego govori o držanju gumba za paljenje (na laptopu). A stvar je u tome (što autor originalnog članka ne zna) da kad gumb za paljenje dovoljno dugo držiš (obično 4 sekunde, ovisno o BIOS-u), računalo će se na silu ugasiti (kao da je nestalo struje), a to je nešto što nije pametno raditi, odnosno to se radi samo kad nemaš druge opcije, dakle kad je računalo zablokiralo. S te strane je komentar u originalnom članku (koji god to zapravo bio - iz Independenta ili Mirrora) na dobrom tragu, ali je zbog neznanja autora ostao nedorečen. Većina drugog je bedastoća.

 

"Najbolji" mi je savjet za Windowse 8 - prvo klikni na desktop i onda Alt+F4. Po čemu je to jednostavnije i/ili brže od tri klika mišem? Tim više što prvo moraš doći do desktopa da bi mogao kliknuti na njega. Razumio bih da se taj članak pojavio u doba Windowsa 8, kad su napravili nevjerojatno debilnu stvar i sakrili gašenje računala tako da je prosječni korisnik ne može sam naći u razumnom vremenu, ako mu netko nije pokazao gdje se to radi. No od Windowsa 8.1, koji je danas aktualan, riječ je o doslovce tri klika mišem.

 

 

Uglavnom, posrijedi je računalna nepismenost i sklonost senzacionalizmu (izgleda da radi toga svi poglupave). Sličan članak je objavljen i na dnevno. 

13 godina
offline
Ispravno gašenje kompjutera

Dva računala sam na taj način pokušao ugasiti, čisto iz znatiželje, ali nisam uspio. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ispravno gašenje kompjutera

nevjerojatno kako se brzo ova glupost raširila netom...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ispravno gašenje kompjutera
g12356 kaže...

nevjerojatno kako se brzo ova glupost raširila netom...

Zapravo i nije. Ljudi su željni senzacionalizma, mediji forsiraju samo senzacionalizam, pa je i normalno da će objaviti sve što imalo smrdi na senzacionalno. Ili "senzacionalno" u ovom slučaju. Slične stvari se recimo događaju i kad izvještavaju o medicinskim i drugim dostignućima, pa je tako dosad već tisuću puta "otkriven lijek za rak".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice