Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

poruka: 120
|
čitano: 13.016
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

 

Apple je za sljedeći tjedan, 19. siječnja, najavio “događaj o obrazovanju (“education event“) u Guggenheim muzeju u New Yorku.  AllThingsD predviđa da će Apple predstaviti novost u iBooks aplikaciji u koju će uvesti udžbenike, možda i povezati ih nekako s iTunesom.

 

 

Steve Jobs razgovarao je s piscem svoje biografije Walterom Isaacsonom o svojoj želji da se iPadi koriste umjesto udžbenika u školama. Novinari koji odlaze na događaj vjeruju da će se upravo to i obistiniti. Za sad nije poznato da Apple surađuje s bilo kojom većom izdavačkom kućom na ovom projektu.

 

Njegov predhodnik, iPad 2 izašao je prije 10 mjeseci a GigaOM očekuje da će njegov nasljednik biti spreman za izlazak već početkom ožujka.

 

Glasine o karakteristikama počele su kružiti, a najveća promjena koja se očekuje jest poboljšani ekran s rezolucijom od 2048 x 1536. Većih promjena u dizanu naspram iPada 2 nebi trebalo biti…

 

 

 

Izvor...

Apple in school Apple in school
Androidaš, twitteraš, forumaš, informatičar... Administrator i urednik Geekoteke... http://www.geekoteka.site50.net/
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 17:24 (sinta_2705).
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Please God, Please

 

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
28 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Nikad ne bi mijenjao papir i olovku. {#}

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
33 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Daj boze :D

 

Ne bih trebao prepisivati...samo na piratebay nađem domaći i skidaj :D

 
23 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Teško. Previše toga može odvući pažnju na jednom takvom uređaju da bi učenici bili skoncentrirani na običan tekst.

Ali, kada bi se radilo o interaktivnim udžbenicima sa mnoštvom popratnih fotografija, video uradaka, kvizova i nekakvih interaktivnih pokusa - možda da.

Sve u svemu, mislim da nismo još tu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 17:31 (Random.).
 
29 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
DOme123 kaže...

Daj boze :D

 

Ne bih trebao prepisivati...samo na piratebay nađem domaći i skidaj :D

LoL :)

 

Androidaš, twitteraš, forumaš, informatičar... Administrator i urednik Geekoteke... http://www.geekoteka.site50.net/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
luka_cro kaže...

Nikad ne bi mijenjao papir i olovku. {#}

Ne zbog toga, nego nebi nosija knjige i zamara se bezveze, i jos bi ima iPad normalno kod kuce.

LoL acc THCJoshi
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Random. kaže...

Teško. Previše toga može odvući pažnju na jednom takvom uređaju da bi učenici bili skoncentrirani na običan tekst.

Ali, kada bi se radilo o interaktivnim udžbenicima sa mnoštvom popratnih fotografija, video uradaka, kvizova i nekakvih interaktivnih pokusa - možda da.


Ako takvo nešto ikada bude postojalo treba biti nekako "prilagođeno" ;)

 

Androidaš, twitteraš, forumaš, informatičar... Administrator i urednik Geekoteke... http://www.geekoteka.site50.net/
13 godina
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Tocno tako, to ce se morati puno prilagoditi a dok to uopce dode do nas mi cemo u mirovinu...
prodajem razne steam gift igre i cd kljuceve za CoD4 te Minecraft------ Minecraft: ScubaWard -----xf:carlibas------
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

I samo razmislite koliko bi se to novčano isplatilo... Možda ne prvu-drugu godinu školovanja (cijene knjiga naspram iPadu) ali kasnije sigurno da ;)

Androidaš, twitteraš, forumaš, informatičar... Administrator i urednik Geekoteke... http://www.geekoteka.site50.net/
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Ipad3 ne. Mozda neke buduce verzije. No kod nas kak smo krenuli jos nista barem dvadeset godina lol
The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Definitivno bi se isplatilo nakon dvije tri godine, ali opet zasto bi to morao biti ipad? I ovo bi bilo dobro za recimo faks i srednju posto se dalje putuje a imas vise predmeta nego u osnovnoj pa je i torba teza...ali opet, to ce tko zna kad alo i uopce dode u hr
prodajem razne steam gift igre i cd kljuceve za CoD4 te Minecraft------ Minecraft: ScubaWard -----xf:carlibas------
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

100 posto se slažem.

Androidaš, twitteraš, forumaš, informatičar... Administrator i urednik Geekoteke... http://www.geekoteka.site50.net/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
FiCoO kaže...
Definitivno bi se isplatilo nakon dvije tri godine, ali opet zasto bi to morao biti ipad? I ovo bi bilo dobro za recimo faks i srednju posto se dalje putuje a imas vise predmeta nego u osnovnoj pa je i torba teza...ali opet, to ce tko zna kad alo i uopce dode u hr

lol

torba u osnovnoj je bila teza nego ja, a u srednju sam nosio 2 biljeznice.

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
15 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Ja sam za, jer sistem edukacije se mora promijeniti, ovo danas više da kažem za nas jednostavno ne funkcionira. Evo malo poslušajte ovo predavanje i u jednom dijelu se baš i toga dotiče što se sistema učenja tiče, i slažem se sa čovjekom u potpunosti

 

(Kome se ne sluša sve, neka premota na 5:30) 

 

E sada, dali će to baš ipad3 napraviti, ne vjerujem, ali bilo kakvi koraci da se krene u drugačijem smjeru, ja sam za {#}

Stoja
Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Stara mi radi u CARnet-u, koji je sredio jedan dio toga posla. Pitao sam hoće li biti iPad, kaže da nije potvrđeno no naj vjerojatnije će biti neke Motorole koje izgledaju slično kao iPad.

A te Motorole se kolko znam koriste kao E- imenici.

Kalko1212 ingame
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 18:00 (kalko1212).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
A koliko je zdravo da u osnovnoj visis vec na tabletu.
....
prodajem razne steam gift igre i cd kljuceve za CoD4 te Minecraft------ Minecraft: ScubaWard -----xf:carlibas------
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
kalko1212 kaže...

Stara mi radi u CARnet-u, koji je sredio jedan dio toga posla. Pitao sam hoće li biti iPad, kaže da nije potvrđeno no naj vjerojatnije će biti neke Motorole koje izgledaju slično kao iPad.

A te Motorole se kolko znam koriste kao E- imenici.

Radi se o Motoroli Xoom, i namjenjena je profama kao e-imenik... http://www.net.hr/tehnoklik/page/2011/08/11/0313006.html

O ucenicima nema ni govora...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
FiCoO kaže...
A koliko je zdravo da u osnovnoj visis vec na tabletu.
....

E to se ja pitam, ako ne stave neki posebni software na te tablete, neki učenici bi mogli visit na facebooku pod satom.

Inače i ja se pitam kako će sve to raditi.

Kalko1212 ingame
16 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Interaktivni udzbenik DA! sad nebitno tko je proizvodjac. 

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Definitivno ne jer bi tu bilo igara i igrica, svega samo ne ucenja. Gurati IT tamo gdje mu nije mjesto je smjesno. Ovo bi bilo nadasve kontraproduktivno.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
tnakir kaže...

Definitivno ne jer bi tu bilo igara i igrica, svega samo ne ucenja. Gurati IT tamo gdje mu nije mjesto je smjesno. Ovo bi bilo nadasve kontraproduktivno.

Pa ako u njemu nema instaliranih igri neće odvlačiti pažnju. Biti će instalirano što škola ubaci i to je to.

 

Uostalom, onaj tko ne želi pratiti nastavu uvijek nađe način za to, a onaj tko će ju pratiti će ju pratiti bez obzira imao/nemao igrice u njemu

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 18:16 (Stoja).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
wifi kaže...
kalko1212 kaže...

Stara mi radi u CARnet-u, koji je sredio jedan dio toga posla. Pitao sam hoće li biti iPad, kaže da nije potvrđeno no naj vjerojatnije će biti neke Motorole koje izgledaju slično kao iPad.

A te Motorole se kolko znam koriste kao E- imenici.

Radi se o Motoroli Xoom, i namjenjena je profama kao e-imenik... http://www.net.hr/tehnoklik/page/2011/08/11/0313006.html

O ucenicima nema ni govora...

E pa to sam ja pitao pa mi je rekla da će možda biti te motorole.

Inače iPad je skupa stvar tako da mislim da je veća vjerojatnost da bude motorola.

E da prije kakvih 6 mj stara je sa posla donjela samsung glaxy ( to je bila jedna opcija) rekla je da ga istestiram kako se ponaša u preznetacijama i ostalom skupa s njom (pa se taj tablet nije pokazao kao dobar kandidat).

Sada ovisi šta će uzeti jer iPad je skup a motorla bi dobro služila a jeftinija je.

Kalko1212 ingame
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 18:22 (kalko1212).
13 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Uh kad se sjetim svoje torbe i 20kg u njoj

AMD u <3 Intel u C===3
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Pa ako tableti nebi imali 3G niko nece moc na fb u skoli(mislim da malo skola ima otkljucanu mrezu)..... Samo jos blokirat instaliravanje igrica i to je to:).
13 godina
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
life kaže...
Pa ako tableti nebi imali 3G niko nece moc na fb u skoli(mislim da malo skola ima otkljucanu mrezu)..... Samo jos blokirat instaliravanje igrica i to je to:).

Danas svaka skola ima WiFi. One koje imaju zakljucan WiFi najcesce je sifra 123456789 ili ime skole.

AMD u <3 Intel u C===3
15 godina
protjeran
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

A tko bi trebao plaćati učenicima ipad 3 ? :-D :-D :-D drž... :-D :-D Država ? :-D :-D

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
QFlash kaže...

A tko bi trebao plaćati učenicima ipad 3 ? :-D :-D :-D drž... :-D :-D Država ? :-D :-D

Danas se svugdje krade tako da lova nije upitna

AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
odjavljen
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Tableti u školama? Ne. Pogotovo iPad. Da to daju mom djetetu,ispisao bih ga iz škole i podučavao kod kuće.

 

Ali E-ink čitači na kojima su svi potrebni udžbenici-da.

 

Naravno,to bi roditelji trebali plaćati jer bi bilo uništeno za 1-2 školske godine sudeći prema ovome što su radili sa besplatnim udžbenicima.

SK crew
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 18:27 (Pranja).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
QFlash kaže...

A tko bi trebao plaćati učenicima ipad 3 ? :-D :-D :-D drž... :-D :-D Država ? :-D :-D

Pa valjda mi.

 

No malo sam razmišljao, kako ćemo onda geomatrijske zadatke, hoćemo li morati nostiti bilježnice?

Kalko1212 ingame
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice