HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

poruka: 47
|
čitano: 35.509
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

Često susrećemo razne kineske kopije poznatih uređaja, najčešće su loše napravljene i koriste svoj OS, različit od originala što je razumno, ali izgledaju gotovo identično.

HDC je izbacio gotovo identičan Galaxy S3 (kopiju doduše), ima 4.7" LCD ekran, 5MP zadnju i 0.3MP prednju kameru, pogoni ga 1GHz procesor i 512MB RAM-a uz Android 2.3 Gingerbread.

Također je zanimljivo da su uspjeli portati TouchWiz4 (sa SGS2)!

 

Kako je Android open-source, očito napokon imamo kopiju koja barem može pogoniti aplikacije kao i original. (npr. iPhone kopije imaju često neki kineski softver, ružan bitmap font, i služe jedva za telefoniranje)

HDC inače proizvodi dosta dobre kopije, ali po medijima nisu popularne.

Specifikacije nisu neke za ovo doba, ali po meni su i za kopiju odlične, dapače pokazuju se da je uređaj brži od uređaja poznatih proizvođača sa sličnim specifikacijama!

 

Hands-on :

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
16 0 hvala 10
12 godina
neaktivan
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

Nisam mislio da ću ovo ikad reći za neku kinesku kopiju, ali ne samo da fino izgleda, nego čak i fino radi {#}

 

Još samo da je malo tanji, i ovo bi super bilo.

The world is your playground.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
Bas ima dobru fluidnost u launcheru, kao da na froyo stavis launcherpro i odjednom speedboost.

Mozda bi se iz tog procesora dalo isisat jos mhz, a mozda je i OS neki rom i odlican kernel za kojeg mi ne znamo? :)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

heh... tko želi neka kupi... ja osobno nikada nebih kupoval te kopije uređaju...

Moj PC  
8 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
Bojica kaže...

heh... tko želi neka kupi... ja osobno nikada nebih kupoval te kopije uređaju...

A zapravo ima prilično zanimljivih i jeftiniih kopija koje imaju bolje preformanse nego originali u istom cjenovnom rangu. Doduše nikad ne znate na šta možete naletit, lako se može desit da takav mob zakaže u običnom povezivanju na internet kao npr. moj. Kad se već odlučiš na kopiju moraš preuzet i određeni rizik da kupuješ olupinu sa eventualnom mogućnošću poziva i SMSova.

14 godina
protjeran
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

U Kini se radi par odličnih brandova kojih kod nas ni nema, a ti brandovi često rade "sa strane" i kopije.

 

Tipa MIUI Phone je Android uređaj, koji je razvijen direktno za MIUI Android.

 

Dakle OS dobija svoj uređaj. I ja bi ga rado udomio.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

ne moze se vise ni pricati o kineskim kopijama u negativnom smislu

vecina mobitela i dolazi iz kine

ovakav mob je moguc jer su dijelovi i sam os lako dostupni

ne vidim razliku ovoga i recimo huawei-a, osim izgleda

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
apoteka kaže...

ne moze se vise ni pricati o kineskim kopijama u negativnom smislu

vecina mobitela i dolazi iz kine

ovakav mob je moguc jer su dijelovi i sam os lako dostupni

ne vidim razliku ovoga i recimo huawei-a, osim izgleda

Problem je kakve komponente nabavljaju (pročitao sam negdje da viškove "brand" panela, koji najčešće nisu prošli sve kontrole kvalitete, upakiravaju noname proizvođači) te kakvu kontrolu kvalitete imaju.

Takvi proizvođači najčešće sami vrše prodaju, pa ni tu nisu odgovorni nikome, dok recimo navedeni Huawei ipak mora zadovljiti kriterije telekoma po svijetu.

If you want to make enemies, try to change something.
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
Don Kihoty kaže...

U Kini se radi par odličnih brandova kojih kod nas ni nema, a ti brandovi često rade "sa strane" i kopije.

 

Tipa MIUI Phone je Android uređaj, koji je razvijen direktno za MIUI Android.

 

Dakle OS dobija svoj uređaj. I ja bi ga rado udomio.

Zove se MI-One i proizvodi ga tvrta Xiaomi (developer MIUI-a).

 

Ima još jedan zanimljiv mobitel, Meizu MX, dobrih specifikacija (za to vrijeme).

Stručnjak za paranormalne pojave
15 godina
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
Novi MX je navodno na razini Sgs3 u performansama
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
wyks kaže...
apoteka kaže...

ne moze se vise ni pricati o kineskim kopijama u negativnom smislu

vecina mobitela i dolazi iz kine

ovakav mob je moguc jer su dijelovi i sam os lako dostupni

ne vidim razliku ovoga i recimo huawei-a, osim izgleda

Problem je kakve komponente nabavljaju (pročitao sam negdje da viškove "brand" panela, koji najčešće nisu prošli sve kontrole kvalitete, upakiravaju noname proizvođači) te kakvu kontrolu kvalitete imaju.

Takvi proizvođači najčešće sami vrše prodaju, pa ni tu nisu odgovorni nikome, dok recimo navedeni Huawei ipak mora zadovljiti kriterije telekoma po svijetu.

nabavljaju i zvucniji proizvodaci losije komponente.

ok mozda su provjerene, ali su opet losije.

pretpostavljam ako se moze izvest/uvest ima neke kontrole koje ipak prode

 

 

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

Istina, loš proizvod mogu svi napraviti, kupio sam Samsungov digitalac prvu fotku sam okinuo skoro pola godine kasnije - zamjenili su mi i zamjenski uređaj.

Ali ono što nedostaje kod ovakvih proizvođača, je šitstorm nezadovoljnih kupaca, distributera i servisera koji može nastati ako previše uređaja ode kjarcu.

If you want to make enemies, try to change something.
14 godina
neaktivan
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

neka netko pošalje Ashensu na video recenziju ! Tek tada ćemo znati kako to sve funkcionira.

Ovako na prvi pogled djeluje moćno i superička, ali nigdje ne vidim kolika mu je baterija. Što ako ti nakon 2 sata korištenja krepa ?

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
Mitch kaže...
Novi MX je navodno na razini Sgs3 u performansama

evo što kažu benchmarksi
http://blog.gsmarena.com/four-by-four-quad-core-android-smartphones-royal-rumble/  

14 godina
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

Osobno,najbolje ti je da kupis jednu i probas,jer ima jako,jako dobrih kopija.Istu ovakvu kopiju s3 ja imam ali je jos mali bolji i jaci.Poredio sam ga s s3 originalom i reci cu ti da su isti samo sto su malo deblji i procesor im je dual core,a u originala quad core.Kupi i probaj jednom i uvjerit ces se.

 

nmg dat link jer sam na mobu pa sa sad netrazim....

 

pozdrav

11 godina
neaktivan
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

ima jedan problem sa kopijom Galaxy S3,kada ga upalim pojavi mi se samo pozadinsko svjetlo bez ikona,probao sam onu foru sa sve tri tipke istovremeno ali ništa,

bateriju pokazuje kada ga stavim puniti.

u čemu je problem.hvala{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

Pali ga sa stisnutom power tipkom i vol +, ili vol-, neznam napamet.

Trebao bi ti se pojaviti meni sa tri opcije: Restore, Factory i Test...dalje znas

13 godina
neaktivan
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

Nadam se da im radnici ne rade u "kineskim" uvjetima.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

Prije mjesec dana u Pekingu u jednoj pošti dok sam čekao red spazio sam malu trgovinu kopija mobitela svih marki. Uzeo sam u ruke kopiju Samsunga G SIII i čačkao 15min po njemu i imao Android 4.0, kameru 5mpx, brzo otvarao svaki program, izgledom potpuno identičan originalu sprijeda i blago različit iza (usporedio sa originalnim od moje cure), čak i kutija je kopija {#}

Cijena nakon cijenkanja 1000kn u protuvrijednosti, 1700kn za 2 komada.

095/8033306
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

Ovo još i valja, još da ga ima kod nas za neku siću... {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

kupio sam ovo jucer,slucajno,ali sta je tu je sad. problemi su sljedeci : ne radi 3g na  (pozivi i poruke rade) i ne znam kako rootati. ako mozete pomoci s ijednim od ova dva,bilo bi super.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
crucifixbuster kaže...

kupio sam ovo jucer,slucajno,ali sta je tu je sad. problemi su sljedeci : ne radi 3g na  (pozivi i poruke rade) i ne znam kako rootati. ako mozete pomoci s ijednim od ova dva,bilo bi super.

Jesi ga kupio sa njuskala od onog frajera sto je trazio oko 2200 ???

Jer njemu nije radio 3g, zato pitam..A moguce je ako si od drugog kupio, da im je to onda mana..

 

 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

bio je za 2100,moguce da je isti...to se ne moze popraviti? nije bilo navedeno u oglasu,tho.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2013 13:23 (crucifixbuster).
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
crucifixbuster kaže...

bio je za 2100,moguce da je isti...to se ne moze popraviti? nije bilo navedeno u oglasu,tho.

 

Zovi ga i trazi povrat novca. Reci mu da ti to nije spomenuo. Jer ja kada sam ga kontaktirao, a oglas mu je bio na njuskalu, rekao je da jedino nekada steka 3g.. "kako na kojem mjestu.." i onda sam u rekao da si rađe dodam jos 300 kn i uzmem si pravi s3...Nemoj se ljutiti, ali osobno, nikada nebi kupio nikakvu kopiju od mobitela, bez obzira sto je slican skroz sa pravim s3, ali garancija ce te muciti i to jako, a tek kada ti dođe u glavu da si mogao dodati jos koju stotku i uzeti pravi, jer ih ima i to dosta po njuskalu  koristenih po 2300-2400-25000, a za 2000-2100 imas original nekoristeni, iz slovenije, ne kopija vec pravi. Ali nema garanciju, ali bolje original bez garancije, potpuno novi, vec ovo sto si ti uzeo za 2100..

 

Sry, nemoj se ljutiti, ali to je moje misljenje..

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

ne ljutim se,dapace,nisam ni ja zelio kopiju,ovo je trebao bit original,a kad sam nazvao da se pozalim,supak ugasi mobitel,a oglasa nema odavno. i sad sam zaglavio s mobitelom kojeg sam platio 2k kn,a kopija je onoga sto zelim,a ni 3g ne radim...jedino sto sad mogu je prodat i produzit ciklus zajeba. i ovo je bilo skroz novo,nekoristeno samo bez garancije (ipak nije isti mobitel)

14 godina
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
crucifixbuster kaže...

ne ljutim se,dapace,nisam ni ja zelio kopiju,ovo je trebao bit original,a kad sam nazvao da se pozalim,supak ugasi mobitel,a oglasa nema odavno. i sad sam zaglavio s mobitelom kojeg sam platio 2k kn,a kopija je onoga sto zelim,a ni 3g ne radim...jedino sto sad mogu je prodat i produzit ciklus zajeba. i ovo je bilo skroz novo,nekoristeno samo bez garancije (ipak nije isti mobitel)

Jesi možda u Splitu to uzeo ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

da

13 godina
neaktivan
offline
HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kopija?

Na ovo sam mislio.

http://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy/samsung-galaxy-s3-gt-i9300-bijeli-16gb-oglas-7689053

 

Nasao sam ih jako puno, za nisku cijenu, ljudi iz kupe u Sloveniji, Austriji i Njemackoj, ORIGINAL ali bez garancije. Mislim da se isplati dati oko 2000-2200 za original bez garancije.

 

A ovaj sto sam ga zvao i sto mi je rekao da mu 3g steka, nema ni njegovog oglasa vise.

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop

to bi bilo super,ali ima identican opis ovome kojeg sam ja trebao uzeti.mogla bi lako biti ista stvar

13 godina
neaktivan
offline
Re: HDC Galaxy S3 - napokon kvalitetna kineska kop
crucifixbuster kaže...

to bi bilo super,ali ima identican opis ovome kojeg sam ja trebao uzeti.mogla bi lako biti ista stvar

Stvarno mi je zao sto ti se to dogodilo. Probaj ga jos kontaktirati tokom cijelog dana, budi uporan. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice