Hakeri iz Slovenije napravili najači virus!

poruka: 4
|
čitano: 1.215
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hakeri iz Slovenije napravili najači virus!

Slovenski policajci uz pomoć američkog FBI-ja otkrili su trojicu mladića iz Maribora za koje se sumnja da su stvorili dosad najmoćniji kompjuterski virus na svijetu. Oni su se pomoću tog virusa dokopali podataka s kreditnih kartica, lozinki za internetsko bankarstvo i drugih povjerljivih informacija.



Virus je već zarazio nekoliko miliona računara u cijelom svijetu, javljaju slovenski mediji.

Istraga je trenutno u početnoj fazi zbog čega policija i FBI zasad ne žele davati više informacija o slučaju. Policija je zaplijenila i veći broj računara i opreme.

Kako saznaje Delo, osumnjičena su tri Mariborčana mlađa od 25 godina koji studiraju na Fakultetu za računarstvo. Među zaraženim su računarima i ona u nekim poznatim američkim poduzećima i u čak 40 banaka. Zbog napada na području SAD-a u istragu se uključio FBI koji je svoje istražitelje poslao u Maribor.

Prema neslužbenim informacijama koje prenose svi slovenski mediji, mariborski hakeri udružili su se sa španskom kompanijom Mariposa preko koje su širili virus po svijetu. Mutne radnje Maripose još su prošle godine otkrili stručnjaci kanadskog sigurnosnog poduzeća Defence Intelligence, španjolskog proizvođača antivirusnih programa Panda Security te centra Georgia Tech Information Security.

Španska policija uhapsila je trojicu osumnjičenih iz Maripose. Vođa hakerske skupine bio je haker Netkario koji je sa svojim pomagačima, Ostiatorom i Johnyloleanteom, širio viruse pomoću kojih je na računarima instalirao programe za krađu povjerljivih podataka.

 

Izvor: g.ba

You and me baby ain't nothing but mammals. So let's do it like they do on the Discovery Channel. Gettin' horny now!
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Hakeri iz Slovenije napravili najači virus!
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hakeri iz Slovenije napravili najači virus!

Kasnis "samo" 2 tjedna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hakeri iz Slovenije napravili najači virus!

Eno kazu uhitise ga Izlanuo se

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2010 13:22 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice