Gledanje tuđih misli ostvareno!

poruka: 18
|
čitano: 4.534
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

Zasad rezolucija nije bogzna što, ali nesumnjivo se čini da se polako napreduje.

Dakle gledanje misli ljudi u snu, ili ljudi u komi, moglo bi biti moguće.

http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110922121407.htm

 

Evo jedan stariji invazivni skener mačjih misli, koji (navodno) prikazuje

da nas ljude, mačke vide kao -mačke?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 21:32 (overhaul).
Moj PC  
20 1 hvala 16
14 godina
protjeran
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!
Nadam se da je ovo neka sala...
Straight Edge
 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

WTF?

kinder milch schokolade
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

E pa to sam čekal da izmisle! :D Naravno ako je istina ovo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje tuđih misli ostvareno!
overhaul kaže...

Zasad rezolucija nije bogzna što, ali nesumnjivo se čini da se polako napreduje.

Dakle gledanje misli ljudi u snu, ili ljudi u komi, moglo bi biti moguće.

http://www.sciencedaily.com/releases/2011/09/110922121407.htm

 

Evo jedan stariji invazivni skener mačjih misli, koji (navodno) prikazuje

da nas ljude, mačke vide kao -mačke?

Ja sam se usro kad sam vidio kako lik izleda ko macka lol

LoL acc THCJoshi
16 godina
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

Ha science daily nije žuta štampa, a niti je kalifornijski insitut Berkeley izmišljen. Između ostalog,

dostignuće se objavilo zvanično prije dva dana u Current Biology: 

"This is a major leap toward reconstructing internal imagery," said Professor Jack Gallant, a UC Berkeley neuroscientist and coauthor of the study to be published online Sept. 22 in the journal Current Biology. "We are opening a window into the movies in our minds."Using functional Magnetic Resonance Imaging (fMRI) and computational models, UC Berkeley researchers have succeeded in decoding and reconstructing people's dynamic visual experiences -- in this case, watching Hollywood movie trailers.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

Ja sam mislio da je nemoguće iz moždanih aktivnosti izdvojit jednu stvar, u ovom slučaju ono što vidimo. Očito je moguće, što znači da je moguće izdvojit i još neke stvari. Npr. kod ljudi s raznim poremećajima mogu samo pogledat u mozgu što nije u redu i izliječit. Ovo će zasigurno pomoći u medicini i otkrivanju lijekova za razne bolesti koje su trenutno neizlječive. A možda bi i slijepim ljudima mogli omogućiti da vide. Ako postoji način za "pročitati" sliku koju vidimo, možda postoji i način za "učitati" je.

 

Mind blown {#}

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.soma.fm/
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje tuđih misli ostvareno!
Jonja kaže...
Ja sam se usro kad sam vidio kako lik izleda ko macka lol

 

Nije to ništa, da vidiš stravične slike tamo gdje su snimali kako ljudi vide svoje šefove, sve neki krmci i zombiji na slikama.

Zatim političari dok drže govor, njima su ispred očiju mutne slike hrpe blejućih ovaca.

 

Ovo bi moglo izazvati revoluciju u tehnologiji izrade detektora laži, opuženiku u policiji stave sonde na glavu, ovaj se kune kako nema ništa s pljačkom za koju ga se tereti, a oni uredno vide sliku kako isti u svojoj spavaćoj sobi trpa kešovinu u čarapu. Djevojka ti stavi detektor na glavu i pita "zašto si samnom dragi?" dok ti odgovaraš "zbog tvoje unutarnje ljepote, karaktera, inteligencije i dobrote" preko cijelog ekrana se pojavi slika njenog para sisa. Na poreznoj stave privatniku sondu i pitaju "jeste li platili sav porez", ovaj odgovara "da, normalno" a ekran eksplodira.....

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje tuđih misli ostvareno!
nidjo123 kaže...

Ja sam mislio da je nemoguće iz moždanih aktivnosti izdvojit jednu stvar, u ovom slučaju ono što vidimo. Očito je moguće, što znači da je moguće izdvojit i još neke stvari. Npr. kod ljudi s raznim poremećajima mogu samo pogledat u mozgu što nije u redu i izliječit. Ovo će zasigurno pomoći u medicini i otkrivanju lijekova za razne bolesti koje su trenutno neizlječive. A možda bi i slijepim ljudima mogli omogućiti da vide. Ako postoji način za "pročitati" sliku koju vidimo, možda postoji i način za "učitati" je.

 

Mind blown {#}

Da, ali mislim da se ovdje ne misli na onu sliku koju vidimo, nego baš kako naš mozak "zamišlja" - zapamti govorimo o mislima. Jer ne vjerujem da moja mačka umjesto moga lica vidi mačje, što ne mijenja činjenicu da je moguće da ona misli da sam ja mačka.

You're NOT relevant, you're NOT right and no, I DON'T care.
13 godina
neaktivan
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

Nitko nije gledao dr. House epizodu "Black Hole"? {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gledanje tuđih misli ostvareno!
roko121roko kaže...

Da, ali mislim da se ovdje ne misli na onu sliku koju vidimo, nego baš kako naš mozak "zamišlja" - zapamti govorimo o mislima. Jer ne vjerujem da moja mačka umjesto moga lica vidi mačje, što ne mijenja činjenicu da je moguće da ona misli da sam ja mačka.

 Da, pa mozak puno stvari interpretira, a da to nismo svjesni. Prije svega, mi sliku realno vidimo izokrenutu, naopako.

A mozak ju špiglira. Pogledajte npr. ove skenove magnetnom rezonancom, vidi se interpretacija a ne kopija originala,

jer za sada su u stanju samo zvati naredbu,ne i informaciju, nešto poput MIDI-a u glazbi,

dekle ne stvarni zvuk u wave ili mp3, nego naredbu za zvuk.

Zato se na slikama vide surogati, a ne kopije. Zato i kažu, nemaju zasad dovoljno "surogat" informacija za

interpretaciju bilo koje misli, samo su mogli trailere filmova koji su kontrolirana količina informacija za koju su

skupili surogate.

14 godina
neaktivan
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

ovo za mačke uopće ne mora biti točno. Neki lik komentira kako rezolucija na ekranu ne mora bit "rezolucija" u glavi same mačke.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gledanje tuđih misli ostvareno!
Baš me zanima kakvu bi sliku dobili kad bi ovo spojili Jaci, Šeksu, Bebiću i kompanjonima?! :/
13 godina
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

Taman posla da mi zena to spoji kad se vozimo ljeti po gradu,ili jos gore kad smo na plazi. Nisu mogli nista gore izmislit fuj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 22:38 (tadic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

A sada!

 

Sada, prijatelji, ja postajem odmetnik!

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

Ma men' je to super. 'ebo 3d alate, snimatelje, glumce, maske kostimografe, scenografe, specijalne efekte.

Samo mi valja zamisliti svoj film, spojit se na neki blurej rekorder, i vozi bato. Jubito će bit pun mojih izmišljotina :P

 

Edit: evo i lokalne inetrpetacije, jutarnji list:

http://www.jutarnji.hr/mislite-da-ste-sigurni-sa-svojim-mislima--ne-vise--znanstvenici-pronasli-nacin-kako-prikazati-slike-iz-ljudskog-uma/976108/

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2011 0:42 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje tuđih misli ostvareno!
Mentalist kaže...

A sada!

 

Sada, prijatelji, ja postajem odmetnik!

 

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.soma.fm/
14 godina
neaktivan
offline
Gledanje tuđih misli ostvareno!

Yuri :

 

 

Seronja i klinac foruma NO1, žderite se emancipirani ego cooleri !
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice