Apple patentira Antipiracy tehnologiju

poruka: 15
|
čitano: 1.899
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

Ukratko, Apple namjerava onemoguciti slikanje na koncertima ili u kino dvoranama sve u cilju sprecavanja piraterije. Dakle, korisnici ne znaju da slikanjem i snimanjem svog omiljenog benda krse zakon o autorskim pravama sa time sto ce svoj uradak (najverojatno) objaviti na facebooku ili gdje vec.

 

Appleov tehnologija protiv piratstva temelji se na jednostavnu ali dovitljivu ideju. U (kino) dvoranama odasilju posebne infracrvene valove za slusna pomagala. Appleova nova tehnologija ce omoguciti da iPhone otkrije te infracrvene signale i iPhone ce "znati" da se nalazite u dvoranu. Ako pokusate snimiti scenu iz Kung Fu Panda 2 sa svojim iPhoneom, telefon ce automatski iskljuciti kameru. Druga mogucnost sa ovom tehnologijom je da kamera automatski stavlja watermarkove na snimkama.

 

Takoder, ovo je primjenljivo i u muzejima ili gdje vec ali sada u drugom smijeru. U muzejima bi, navodno, na zaslon iPhonea osvanule informacije o slikama tako sto se zaobilazi obavezni "kustos" :)

 

This patent is about remote controlling functionality on Apple devices. Turning off features on the phone while the guy with his Android phone can still take a picture of his loved one on the concert, may be seen positively by the industry, but certainly not by consumers.

 

Izvor ghacks.net

 

Apple To Patent Anti Piracy Technology 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
0 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

Ovime ce Apple samo naljutiti svoje korisnike (ako je to uopce moguce), dok ce korisnici mobitela drugih proizvodaca i dalje biti lole koji ce moci snimati...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 14:14 (rustweaver).
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

Ironija.

Jedni od prvih softwareskih pirata patentiraju antipiratsku tehnologiju.

{#}

 

Ne znam kako bi ovo trebalo pomoci njeihovim prodajnim rezultatima, ali fanovima Apple-a vjerojatno nece trebati snimanje na koncertima jer je SJ tako rekao.

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentira Antipiracy tehnologiju
rustweaver kaže...

Ovime ce Apple samo naljutiti svoje korisnike (ako je to uopce moguce), dok ce korisnici drugih mobitela i dalje biti lole koji ce moci snimati...

  Ma ne. Apple (po mom mislenju) zuri da ovo patentira i (najverojatno) ce zaturiti po fiokama i cekati bolje dane. Obruc oko piraterije se polako ali sigurno steze.

 

Jedan dan kada Europska regulativa (ili Americka) nalozi da se mora imati implementiran ovakav sustav "antipiraterije" onda ce i ovi valjda stavljati ovaj "izum" ali onda ce Apple zaradivati od svog izuma.

Bar ja tako mislim.....

 

 

(u meduvremenu krekeri ce naci resenje za zaobilazenje ovog ogranicenja ili jos gore...sa sprecavanje i ometanje tih infrared signala)

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentira Antipiracy tehnologiju
Lazarus Long kaže...
 Jedan dan kada Europska regulativa (ili Americka) nalozi da se mora imati implementiran ovakav sustav "antipiraterije" onda ce i ovi valjda stavljati ovaj "izum" ali onda ce Apple zaradivati od svog izuma.

Bar ja tako mislim.....

Mislim da dobro mislis, ovo je sasvim izgledna mogucnost...

Bumo vidli kako ce ta zastita djelovati u praksi, meni iskreno djeluje previse slabo pogotovo kada u zadnje vrijeme padaju i puno snaznije zastite...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 14:22 (rustweaver).
16 godina
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

A kaj ak se netko odluči slikati na koncertu ili u kinu? Dakle ne glazbenike ni film, već sebe i prijatelje.

Ne vjerujem u tu priču baš.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

Ma neće to zaživjeti.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan. Ako se netko potrudi da ti da odgovor na pitanje, pa bar mu možeš stisnuti HVALA.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentira Antipiracy tehnologiju
Danny_HR kaže...

A kaj ak se netko odluči slikati na koncertu ili u kinu? Dakle ne glazbenike ni film, već sebe i prijatelje.

Ne vjerujem u tu priču baš.

  Pa da. Ali valjda ce biti "objasnjeno" da slikanje nije moguce na to i to mijesto vec u holu dvorane :)))

 

Nego, pitam se ja. A sto ce biti na stadionima gdje ce biti koncert. I sajmovi imaju ogromne dvorane za koncerte ...   (:

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentira Antipiracy tehnologiju
Lazarus Long kaže...

Nego, pitam se ja. A sto ce biti na stadionima gdje ce biti koncert. I sajmovi imaju ogromne dvorane za koncerte ...   (:

Distribucija infracrvenih signala po velikim dvoranama je tehnički već riješena - na taj način se kontroliraju XpanD naočale za 3D u kinima.

 

Inače postoji i slična antipiracy tehnologija za zvuk, Cinavia (nije baš raširena, zasad).

 

16 godina
neaktivan
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

kolko ce to bit ostvarivo.... neznam

 

al "hakeri" ce probit ito vjerovatno :)

Onaj ko želi nešto naučiti-naći će način,ko ne,naci ce izliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

Samo se pitam gdje su nestala vremena kada se islo na koncerte gdje vas nisu pretresali od glave do pete, gdje se aparat mogao nositi bez problema da se ovjekovjece fine uspomene? Vremena kad se nije morala traziti dozvola za svaku sitnicu. Sjecam se da sam odlazio na koncerte, utakmice i slicno i na ulazu samo dam kartu ljubazni ciko ili teta pregleda i kaze: "fino se provedi". 

 

Samo se pitam cemu braniti slikanje telefonom? Pa i aparatom. Ok ako su to neke konferencije za novinare samo ali na masovnim okupljanjima je to totalna glupost. Ali jbg plate se prava za fotografisanje pa to ti je, jer danas se sve placa. 

 

Slicna stvar je sada sa kablovskom jer zatamne odredjene kanale. Brate platio sam da gledam kanal koji ja hocu a ne koji mi oni odrede. 

http://vgm.tv/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple patentira Antipiracy tehnologiju
Lazarus Long kaže...

 

Takoder, ovo je primjenljivo i u muzejima ili gdje vec ali sada u drugom smijeru. U muzejima bi, navodno, na zaslon iPhonea osvanule informacije o slikama tako sto se zaobilazi obavezni "kustos" :)

 

Sto nije to vec primjenjivo preko Augmented reality i Google gogglesa?

 

Da li ce iPhone u buducnosti objavljivati ako zapisam dasku u WC-u?

There's no time to lose, I heard her say Catch your dreams before they slip away
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentira Antipiracy tehnologiju
dex3108 kaže...

Samo se pitam gdje su nestala vremena kada se islo na koncerte gdje vas nisu pretresali od glave do pete, gdje se aparat mogao nositi bez problema da se ovjekovjece fine uspomene?

  Nestala su kada su divlji najurili pitome. Znam za ta vremena kada se na stadion islo da se gleda fudbal a ne da se psova majka etnickih manjina ili sto vec smeta tim debilnim huliganima.

 

No ovo i nije tema za to. Ja mislim da regulativa ne valja. Ako je nema nek je ne uvode a ako je ima nek ne vazi sa te dogadaje (nije valjda da redar ne umije razlikovati mobitel od full professional kameru)

Sto ce biti sledece? Zabrana slikanja ispred vlade ili zgradama vladajucih stranaka?

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
15 godina
neaktivan
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

Kod mene kad se slikas ispred zgrade vlade ili neke druge bitnije zgrade koju cuva policija iako nema znaka za zabranu fotografisanja policajac najcesce pridje i zatrazi da se pred njim obrisu fotografije, a cesto i uzme dokumenta na provjeru.

http://vgm.tv/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple patentira Antipiracy tehnologiju

zanimljivo...a imo sam nekakve lude vizije da će svijet svojim napretkom sve više ubacivati kontrolu.....

 

e al ček...što se kina tiče boli me ku*ac, pa nisam lud da gledam shitty phone camera verziju, valjd ću skinit full HD 1020p verziju {#}

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice