AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

poruka: 18
|
čitano: 6.513
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

Priča se puno uokolo kako zadnja linija AMD-ovih FX-ova baš i nije najbolje prošla na tržištu (najvjerojatnije radi loših rezultata na benchevima i abnormalno visokih cijena) i da je ovo zadnji model FX-a koji će AMD proizvesti

Naravno ovo su sve samo glasine, ali AMD još dosada nije potvrdio niti negirao navedene glasine

Vjerojatno će AMD poslije FX-a preći potpuno na APU, a možda se i vrati na stare slave Phenoma... Vidjet ćemo!

 

(ps. vijest je stara 2 dana, i ispricavam se ako je tu vec negdje objavljena bila, nisam ju uspio naći)

 

Tom's Hardware

TechOfTomorrow

http://www.youtube.com/heat4HD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

Editiram jer ne znam čitati.

I'm very large!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2013 10:41 (Nos).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

Ne znam, čuo sam glasine da AMD namjerava napraviti AMD Phenm IV. Već se najavljuje Steamroller koji bi trebao izaći iduće godine, a Phenom IV poslije njega. Kolko znam FX 95xx su namjenjeni za entuzijaste. Inače bilo bi šteta da AMD prestane proizvoditi proceosre nego samo APU-ove, zato jer imaju odličan omjer uloženo dobiveno. Za 1100kn se dobije FX 8320 koji je odličan procesor, ima otključan množitelj i više je nego dovoljan za buduće igre i zadatke (npr. video editing). No kolko znam AMD-ova platforma će se koristiti u PS4, koja će se sastojati od Jaguar procesora koji bi trebao biti po snazi otprilike kao FX 83xx i grafe koja bi trebala po snazi kao 7870.

Kalko1212 ingame
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2013 10:48 (kalko1212).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?
Ovi 95xx FX-ovi su baš za entuzijaste i rušenje rekorda.
Nama normalnima je odličan FX8320 koji je jeftin,a radi sve
robimarko@gmail.com
12 godina
protjeran
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

sad jos samo cekamo na gospodina "fuckaj ga" da ove sumnjive navode potvrdi ili opovrgne...

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
 
2 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?
Scrappy kaže...

Priča se puno uokolo kako zadnja linija AMD-ovih FX-ova baš i nije najbolje prošla na tržištu (najvjerojatnije radi loših rezultata na benchevima i abnormalno visokih cijena) i da je ovo zadnji model FX-a koji će AMD proizvesti

Naravno ovo su sve samo glasine, ali AMD još dosada nije potvrdio niti negirao navedene glasine

Vjerojatno će AMD poslije FX-a preći potpuno na APU, a možda se i vrati na stare slave Phenoma... Vidjet ćemo!

 

(ps. vijest je stara 2 dana, i ispricavam se ako je tu vec negdje objavljena bila, nisam ju uspio naći)

 

Tom's Hardware

TechOfTomorrow

Sve to ti spada pod glasine za sad,Nevinašce a ne nikakve ozbiljne vjesti dakle stranice vrte tekstove ili svoja razmišljanja tako da imaju o čemu pisat.Činjenica da če AMD ubuduče imati samo APU procesore i ništa drugo, to če se sigurno dogodit tako je to i bilo planirano prije puno godina.No za sad to se još neče ostvarit, ali za recimo dvije-tri godine to bi se več i moglo realizirat bez greške.Cool

kalko1212 kaže...

Ne znam, čuo sam glasine da AMD namjerava napraviti AMD Phenm IV. Već se najavljuje Steamroller koji bi trebao izaći iduće godine, a Phenom IV poslije njega. Kolko znam FX 95xx su namjenjeni za entuzijaste. Inače bilo bi šteta da AMD prestane proizvoditi proceosre nego samo APU-ove, zato jer imaju odličan omjer uloženo dobiveno. Za 1100kn se dobije FX 8320 koji je odličan procesor, ima otključan množitelj i više je nego dovoljan za buduće igre i zadatke (npr. video editing). No kolko znam AMD-ova platforma će se koristiti u PS4, koja će se sastojati od Jaguar procesora koji bi trebao biti po snazi otprilike kao FX 83xx i grafe koja bi trebala po snazi kao 7870.

Majušni Jaguar CPU ili APU jel, ima otprilike isti IPC kao FX Piledriver CPU kad su oba procesora na istoj radnoj frekvenciji tako da onda znaš šta moš očekivat od Jaguar CPU.Ali FX-8350 nije klasičan 8 Core CPU, te ima svaku jezgru na visokih 4ghz normalno a tu je još i veliki L3 Cache kod FX procesora. No Jaguar CPU u PS4 ima 8 pravih klasičnih CPU jezgri, na radnoj frekvenciji od 1.5-2.0ghz to još ne znamo precizno koja je točna radna CPU frekvencija.

 

Normalno da je FX proc neusporedivo jači,Nevinašce ali je njegova potrošnja energija astronomski veča u odnosu na 8 Core Jaguar CPU/APU.Eto ti pogledaj na dolnji link jel pa vidi kako to izgleda, dakle Dual Core Piledriver CPU vs Quad Core Jaguar APU odnos CPU MUltithread performansi i potrošnja energije.Sve igrice na PS4 bit če maksimalno MUltithread prilagođene, tako da mogu potpuno i kako treba iskoristit sve dostupne jezgre na Jaguar CPU točnije svih 8 majušnih CPU jezgri kaj drugo normalno.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx?page=0&jumpto=3677957&sort=asc&view=flat

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

Bt će još dosta FX procesora to ne brinite, a kako im perfomanse rastu, a cijene ostaju na istoj razini sad trenutačnom generacijom tako će i prodaja rasti.

 

http://images.anandtech.com/doci/4955/zambezi-slide-10.jpg

 

EDIT: Da izbace APU koji su stavili u PS4 mislim da bi ljudi pohrlili za njime s time koliko je zapravo jak s obzirom na cijenu, ali oni volje polako, korak po korak... serija po seriju vjerojatno zbog profita.

FX 8120, XFX 6870 Double D, Asrock 990FX Extreme3, 2x4GB Corsair Vengeance, OCZ ZT 550W Modular, Razer Naga
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2013 22:10 (Nightmare).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

Ili mozda cak i ona tema bude istina o tom Phenomu 4 od 12 core na 95w ,sto bi bilo idealno . za sve nas korisnike ulozeno-dobiveno.

 

a dotada mislim da cu jos dugo koristit ovaj phenom 2 x4 955 ,koji se stvarno jako dobro nosi u danasnjici sa svime .

 

Zivi bili pa vidili ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

pročitao sam na nekom od tih popularnih "hardver" sajtova da AMD ne planira u budćnosti prelazak na AM4 socket zato jer uopće nije potreban trenutno (vjerojatno dok DDR4 memorija bude postala "popularna"), nego bi svi novi procesori bili za socket AM3+.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?
Crank1d kaže...

pročitao sam na nekom od tih popularnih "hardver" sajtova da AMD ne planira u budćnosti prelazak na AM4 socket zato jer uopće nije potreban trenutno (vjerojatno dok DDR4 memorija bude postala "popularna"), nego bi svi novi procesori bili za socket AM3+.

Iz tvojih usta u Bozje usi... :) Mojoj Sabertoothici bi se onda dosta vijek produzio... Ja isto svojatam svog Thubana dok ne izadje zadnji AM3+ proc.

13 godina
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

 

AMD FX-9370 - 2.205 KN !

 

AMD FX-9590 - 2.799 KN !

 

 

U svim ostalim shopovima je FX-9590 preko 6.000 KN{#} , izgleda greska {#}

 

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

i dalje previše... 8350 ftw

http://www.youtube.com/heat4HD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?
Haf932 kaže...

 

AMD FX-9370 - 2.205 KN !

 

AMD FX-9590 - 2.799 KN !

 

 

U svim ostalim shopovima je FX-9590 preko 6.000 KN{#} , izgleda greska {#} 

Je vraga greška malo sutra,Izlanuo se pa pogledaj kolko FX-9590 košta u Austriji ili Njemačkoj dakle okvirno 750-800 eura kaj ne.Cool

 

https://geizhals.at/amd-fx-9590-fd9590fhhkwof-a973468.html

 

http://www.chip.de/preisvergleich/223434/AMD-FX-9590-Black-Edition-4.7-GHz-Sockel-AM3.html

 

http://www.amazon.de/AMD-FD9590FHHKWOF-FX-9590-CPU-Vishera/dp/B00DGGW3MI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1379089190&sr=8-1&

keywords=amd+fx+9590

 

http://www.alternate.de/AMD/AMD+FX-9590,_CPU/html/product/1086666/?

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 18:22 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

Dobro, jel netko ustanovio zašto je u ADM-u duplo manja cijena od ostalih? Ja na prvi pogled ne vidim razliku u procesorima koji su na prodaji. {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

I Links ima nizu cijenu , who cares zasto je nizaCool !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?

Netko je puno konzumirao opojnih sredstava pa je postao vidovit. FX or NOT-FX the question is now. (Who cares) AMD je sklon rebrandingu i vise nego intel i obicno trazi nacin da iskopira tupasta imena od Intela. Tko zna mozda ovaj put smisle nesto originalno. Kao ovaj cudni kod R9 290, R8 270 .... Malo komplicirano. No ocito tupastim potrosacima kave u AMDovu marketingu se svidja pogotovo kad uzasno losa prodaja ne utjec ni na njihove place ni na radna mjesta. A studije su pokazale kako prevelika konzumacija blagotvornog kofeina ima negativan utjecaj na razmisljanje. Doozers

 

Trebao si napraviti anketu da vifdimo tko je ovdje kupio novu FX-9000 seriju {#}

 
0 4 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?
buraas kaže...

Dobro, jel netko ustanovio zašto je u ADM-u duplo manja cijena od ostalih? Ja na prvi pogled ne vidim razliku u procesorima koji su na prodaji. {#}

 

This item has an error in listings. Inace mozda jos AMDu iako smo u Europi nemaamo i europsk cijene. A to smece od procesora ionako trazi naivce kojima ce se prodat. Za 6000kn prilicno sam siguran kako se ne bi nasao NIJEDAN TAKAV. (a da nije pod utjecajem nekih opijata)

15 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX-9590 zadnji FX koji će AMD proizvesti?
Crank1d kaže...

pročitao sam na nekom od tih popularnih "hardver" sajtova da AMD ne planira u budćnosti prelazak na AM4 socket zato jer uopće nije potreban trenutno (vjerojatno dok DDR4 memorija bude postala "popularna"), nego bi svi novi procesori bili za socket AM3+.

 

U svojoj kristalnoj kugli vidim da su zombiji u AMDu obudjarili i da ce uskoro da krene obustava proizvodnje. (Iz danih razloga niti ce AMD docekati ddr4 niti ce se socket trebati nastavljati socket A tradiciju. Eh u to ime nutri znjime)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice