SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

poruka: 349
|
čitano: 132.036
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Moze nema frke. Ponuda stoji ak se kaj zakomplicira. 

 

Di i kad bude objavljen rezultati testa? 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

Di i kad bude objavljen rezultati testa? 

Ako se nešto nepreviđeno ne dogodi, onda u ljetnom dvobroju Bug. Znači, krajem mjeseca.

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
mbaksa kaže...
Lord_Marko kaže...

Di i kad bude objavljen rezultati testa? 

Ako se nešto nepreviđeno ne dogodi, onda u ljetnom dvobroju Bug. Znači, krajem mjeseca.

 A na forumu detalji malo ranije? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
moderator
online
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Znači, što se tiče "prekidanja" snimanja - i SJ4000 i SJ5000 WiFi prekidaju na 4 GB (na FAT32), što odgovara 30 minuta kod SJ4000, odnosno 35 minuta kod SJ5000. Ako sam dobro gledao, razmak postoji kod obje kamere, znači ni jedna ne snima potpuno kontinuirano kao što to rade normalne kamere. S obzirom na cijenu, zadovoljan sam kvalitetom videa i fotografija kod obje kamere, i obje su dobar izbor za one koji su na knap s penezima, odnosno koji si ne mogu priuštiti GoPro (i ne treba im 60p).

 

Jedino što u oči bode je upravo lažni 60p način snimanja - SJ4000 snima pri 30 fps i dupla sličice, a primjerak SJ5000 WiFi koji sam testirao snima 20 sličica i niže po tri identične sličice (i s firmwareom koji je došao s njom, i sa zadnjim firmwareom)! Za 60 fps imate Xiaomi Yi.  Detalji u dvobroju. 

 
0 0 hvala 3
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Hvala!

I SJ5000 Plus snima pravih 60 fps-a.

 

Javi se ako želiš i nju isprobati. Upravo je na posudbi kod kolege s foruma.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

imas pravo. SJ4000 na FHD-u snima oko 35-40min u komadu onda nastavlja dalje. dok u 720p snima oko sat ili dok ne dostigne 4gb.

 

taman mi je najljepse snimat u 720p i slika je ok. i trosi manje baterije i ne prekida. ali mi ovak i onak s quadovima stajemo svakih pola sata do 45 min na pauzu pa me to ni ne smeta zapravo. a i lako se izeditira kasnije video. jedino mi je zao kaj sam kupil wifi verziju. to sam samo koristil prvi puta dok sam si postimal nosac na kameri i poslje to vise ne palim jer mi je ekran na kameri dovoljan. a stream prek wifi-a na mob je prespor.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

imas pravo. SJ4000 na FHD-u snima oko 35-40min u komadu onda nastavlja dalje. dok u 720p snima oko sat ili dok ne dostigne 4gb.

 

taman mi je najljepse snimat u 720p i slika je ok. i trosi manje baterije i ne prekida. ali mi ovak i onak s quadovima stajemo svakih pola sata do 45 min na pauzu pa me to ni ne smeta zapravo. a i lako se izeditira kasnije video. jedino mi je zao kaj sam kupil wifi verziju. to sam samo koristil prvi puta dok sam si postimal nosac na kameri i poslje to vise ne palim jer mi je ekran na kameri dovoljan. a stream prek wifi-a na mob je prespor.

  Imaš kakav link s videjima?? Baš me zanima! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Moze moze. samo kaj yt ubije kvalitetu videa. tak da to na pcu izgleda 6puta bolje 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...

I SJ5000 Plus snima pravih 60 fps-a.

Bolji procesor slike i bolji senzor.

 

CyberDemonVZ kaže...

Javi se ako želiš i nju isprobati. Upravo je na posudbi kod kolege s foruma.

Fala na ponudi, ovo je sad otišlo u tisak, a možda ga na nekom budućem testu ustupi neka firma.

 

Lord_Marko kaže...

Moze moze. samo kaj yt ubije kvalitetu videa. tak da to na pcu izgleda 6puta bolje

Nevjerojatno je što YouTube napravi sa snimkama sa sportskih kamera - jednostavno iz izmasakrira.  Trebalo bi možda dignuti rezoluciju na 4k pa tako uploadati, u nadi da se neće toliko toga izgubiti uz viši bitrate 4k streamanja.

16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
mbaksa kaže...

Nevjerojatno je što YouTube napravi sa snimkama sa sportskih kamera - jednostavno iz izmasakrira.  Trebalo bi možda dignuti rezoluciju na 4k pa tako uploadati, u nadi da se neće toliko toga izgubiti uz viši bitrate 4k streamanja.

 jep. cak vele da je dosta dic na 2K i da se vec bitrate dize. No neznam kak bi to pak izgledalo da 720P dizem na 2K. No nemam kaj izgubit za probu.

 

ali zanimljivo je da popularniji kanali tipa quad, moto i auto vlog nemaju tih distorzija ili ti smanjnje bitratea kolko sam skuzil. Dal je to neki dogovor između yt-a i vlasnika kanala, neznam.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

sry na duplom postu. Jel zna neko mozda kakav ducan di se bi moglo kupit/narucit nekakva torbica za kameru i njen pribor. Netreba nis ekstra samo da mi je sve na jednom mjestu. Mrsko mi je cekat da stigne s ebay-a.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Vezano uz ovu kameru, zamima me da li je pogodna za snimanje nogometnih utakmica. Naime, trebam kameru sa kojom bi snimao amaterske nogometne utakmice. Snimao bi sa postolja visine cca 2 metra uz ogradu na sredini igrališta i nemama pojma koju kameru da nabavim. Što jeftiniju. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 10:56 (fuga).
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
fuga kaže...

Vezano uz ovu kameru, zamima me da li je pogodna za snimanje nogometnih utakmica. Naime, trebam kameru sa kojom bi snimao amaterske nogometne utakmice. Snimao bi sa postolja visine cca 2 metra uz ogradu na sredini igrališta i nemama pojma koju kameru da nabavim. Što jeftiniju. 

 Ima jako široki kut i odjenom će snimati veliki dio terena, ako ne i cijeli.

Nema zoom.

 

Što tražiš od kamere?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...

Nema zoom.

 kaj nema sj5000 zum?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Nema zoom.

 kaj nema sj5000 zum?

 Optički ne. A ni jedna druga koliko mi je poznato.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Nema zoom.

 kaj nema sj5000 zum?

Digitalni i još tome vrlo slab. Snimanje utakmice samo sportskom kamerom nema baš smisla. Ako se hoće snimiti i akcija, treba i neka kamera s normalnim optičkim zumom.

16 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ok. na digitalni sam i mislil. opticki mi je jasno da fiziki nema 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Tražim što jeftiniju kameru za potrebe snimanja nogometnih utakmica, a snimkumoram na nogometni savez dostavljati na DVD poslije utakmice. Razmišljam o kamerama SJCAM SJ5000 ili onoj SJ4000.

16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

ok. na digitalni sam i mislil. opticki mi je jasno da fiziki nema 

Nije ti ni svaki zum napravljen isto.  Ako uzmeš 4x zum - što to znači? Znači da je omjer najmanje i najveće žarišne duljine 4x. Akcijske kamere imaju kut snimanja od oko 170 stupnjeva, što odgovara žarišnoj duljini od 2 mm (u 35-mm formatu filma), ako sam dobro pogledao u tablici. To ti znači da ti onda SJ5000 digitalnim zumom (u osnovi softverskim uvećanjem) uveća sliku sa žarišne duljine od 2 mm na 8 mm. Nekakva normalna kamera sa širokokutnim objektivom (!) ima početnu žarišnu duljinu od oko 25 mm. Znači, na najmanjem zumu, slika na njoj je daleko jače zumirana nego na akcijskoj kameri s 4x zumom. Štoviše, slika je više zumirana nego bi na sporskoj kameri bila s 10x zumom! I sad ako na normalnoj sa širokokutnim objektivom kameri zumiraš 4x, dođeš do 100 mm - što je već zgodni zum. I dalje nedovoljan za sportske evente poput nogometnih utakmica (ako želiš krupne nadrove udaljenijijh igrača), ali ipak daaaaaaaaleko bolje od ikoje sportske kamere. E sad, kad uzmeš u ozbir da normalne kamere u pravilu imaju zum od minimalno 10x (jeftinije, s manjim senzorima imaju 20-40x), znači da mogu pokrivati žarišne duljine recimo do 250 ili 500 mm! Pri 500 mm ti veći dio kadra zauzima gol na suprotnom kraju igrališta.

 

(iz ovog bi trebalo biti jasno zbog čega koncept zuma smatram besmislenim - za uspoređivanje žarišnih duljina objektiva, odnosno koliko će ti nešto izgledati veliko u kadru, sve treba konvertirati u format 35-mm filma i tek onda vidiš s čim barataš)

16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
fuga kaže...

Tražim što jeftiniju kameru za potrebe snimanja nogometnih utakmica, a snimkumoram na nogometni savez dostavljati na DVD poslije utakmice. Razmišljam o kamerama SJCAM SJ5000 ili onoj SJ4000.

Kupi bilo kakvu normalnu AVCHD kamericu, s dobrim optičkim zumom (počinju od nekih 1500+ kuna) i toplo preporučljivo optičkom stabilizacijom slike (1800+ kuna). Makar rabljenu, ako ti je nova preskupa. Akcijske kamere su ti za to neupotrebljive. Akcijska kamera bi dobro mogla doći samo kao dopuna običnoj kameri i to samo ako je dobro postavljena (iz gornjeg rakursa).

16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ma dobro. ja sam to sam tak spomenul da pitam kolegu dal stvarno sj5000 nema zum kad moja sj4000 ima. i ovak i onak to ne koristim, zapravo kad sam fulal upalit wifi sam zumal i to je prvi i zadnji put da sam ga koristil 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

ma dobro. ja sam to sam tak spomenul da pitam kolegu dal stvarno sj5000 nema zum kad moja sj4000 ima. i ovak i onak to ne koristim, zapravo kad sam fulal upalit wifi sam zumal i to je prvi i zadnji put da sam ga koristil 

Nema problema, moja poruka je bila više onako općenito filozofiranje.  Da ljudi koji razmišljaju o sportskim kamerama osvijeste osnovnu razliku između sportskih i klasičnih kamera, te što konkretno znači zum, kako bi mogli lakše odabrati ono što im treba.

12 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pozdrav. S koje stranice je najjeftinije i najsigurnije naručiti Sjcam 5000+? Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Po meni najbolje direkt od proizvođaca. Samo pazit da se naruci preko uk skladista da se izbjegne placanje carine!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

xiaomi yi gledajte svi ,trenutno najbolji omjer cijene i dobitka =)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Ali xiaomi yi nema display :/
Mislis da je bolja Yi od sj5000+?
Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
12 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
DommY kaže...
Ali xiaomi yi nema display :/
Mislis da je bolja Yi od sj5000+?

 bolja je ocito zbog 100 $ razlike u cijeni

9 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pozdravljam Majdu koji mi je ponudio promo kod i zahvaljujući njemu kupio sinu za 18. ročkas SJCAM 5000+. Kamera se pokazala kao odlična, jedino što je nešto baterija zafrkavala nakon inmusic festivala, vjerojatno je navukla vlagu od silne kiše i kondenzacije nosivši je u jakni na toplom...Kad smo je posušili bilo je opet sve u redu. Imam par pitanja ako netko može pomoči. Kako se to napravi security check na stranicama SJCAM da se ustanovi da li je kamera oriđiđi? Kako je najbolje urediti postavke na kameri da se dobije najkvalitetniji video. Mog sineka muči to što kad usmjeri kameru prema izvoru svjetlosti (prema suncu) video je nejasan.

Hvala i LP svima na forumu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
tomislav91 kaže...

 bolja je ocito zbog 100 $ razlike u cijeni

 da ali gledaj pakovanje Yi-a i gledaj pakovanje sjcam-a. Sam case bez drzaca za yi je cca 15dolara. A  kvalitetnije i vise. Plus dodaci. Mozda ce opet izađi jeftinije ali razlika nije sigurno 100 dollara. Kvalitetu videja neceu komentirat jer nemam ni jednu. Ali kolko vidim chipset je isti...

gogandus kaže...

Pozdravljam Majdu koji mi je ponudio promo kod i zahvaljujući njemu kupio sinu za 18. ročkas SJCAM 5000+. Kamera se pokazala kao odlična, jedino što je nešto baterija zafrkavala nakon inmusic festivala, vjerojatno je navukla vlagu od silne kiše i kondenzacije nosivši je u jakni na toplom...Kad smo je posušili bilo je opet sve u redu. Imam par pitanja ako netko može pomoči. Kako se to napravi security check na stranicama SJCAM da se ustanovi da li je kamera oriđiđi? Kako je najbolje urediti postavke na kameri da se dobije najkvalitetniji video. Mog sineka muči to što kad usmjeri kameru prema izvoru svjetlosti (prema suncu) video je nejasan.

Hvala i LP svima na forumu.

 Sastrane na kutiji imas podrucje za ostrugati. To ostruzes i onda imas kod i snjime na stranici provjeris (Premda ak vec imas to za strugati 99.9% je original). svakoj kameri ce vit video malo zbluran kad ciljas direkt prema suncu.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ja samo razmisljam naglas, slažem se da je pakiranje sj-a puno bogatije

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice