SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

poruka: 349
|
čitano: 131.999
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
mbaksa kaže...
Koliko je to užasno malo? Koja kamera?

 SJ5000 Plus

Jedna baterija se ugasila nakon nekoliko sekundi

Druga nakon minutu dvije

 

Jedna punjena na punjaču

Druga u kameri

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Imaš multimetar? Izmjeri napon.

 

Zaboravio sam je li to jednoćelijska (3.7V) ili dvoćelijska (7.4V) baterija - puna jednoćelijska baterija mora imati oko 4.2V,a dvoćelijska 8.4V.

 

Ako su ti naponi nakon punjenja na razini nominalnih (a veliš da si ih probao puniti na dva načina), onda znači da su ti baterije "otišle".

11 godina
protjeran
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ima ko za preporucit gdje kupit najpovoljnije zamjenske baterije za sj5000 online a da salje u hr. Gearbest ne salje baterije k nama, s ebaya isto nista ne dolazi, banggood takoder :/ nedam nasim lopovima 18x vise za nesto sto ne vrijedi tolko.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
minarelli kaže...

ima ko za preporucit gdje kupit najpovoljnije zamjenske baterije za sj5000 online a da salje u hr. Gearbest ne salje baterije k nama, s ebaya isto nista ne dolazi, banggood takoder :/ nedam nasim lopovima 18x vise za nesto sto ne vrijedi tolko.

 I ja tražim.

Mislim da je ovo (2 kom):

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-set-3-7V-900mAh-SJ4000-SJ5000-SJ6000-Battery-for-SJCAM-SJ-4000-5000-Camera-Sport/32814534476.html

 

 

Na ebayu (1 kom):

http://www.ebay.com/itm/New-3-7V-900mAh-Li-ion-Battery-for-SJ4000-SJ5000-SJ6000-Action-Sport-Camera-DVR-/292168685419

 

 

http://www.ebay.com/itm/Xcsource-Cradle-Desktop-Charger-2x-1100mAh-3-7V-Battery-For-SJ4000-SJ5000-BC426-/311752867613

Vele da su jače:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 8:38 (CyberDemonVZ).
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ne znam kako to ništa s eBaya ne dolazi... Recim ovo - dvije baterije i vanjski punjač. Isto tako se mogu naručiti iz EU pa onda puno brže stignu i puno veća šansa je da će fakat stići (pogotovo ako idu kamionom, a ne avionom, jer glavni problem sa slanjem baterija iz Kine je što se roba u pravilu šalje avionom, a za slanje Li-ionskih baterija na snazi su velike restrikcije) - ima ih u Njemačkoj, Nizozemskoj... Mogu se pogledati kako na britanskom, tako i na njemačkom eBayu.

11 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Jel ima neki kod za popust na Gearbest za kupnju SJ5000X ELITE ? I s cijenom od 135 dolara koliko imam jos dodatnih troskova , te koliko je potrebno da kamera stigne ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Rucipe kaže...

Jel ima neki kod za popust na Gearbest za kupnju SJ5000X ELITE ? I s cijenom od 135 dolara koliko imam jos dodatnih troskova , te koliko je potrebno da kamera stigne ? 

Troškovi kod naručivanja izvana ti pišu u FAQ-u: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Ako te zakači carinjenje, onda ne znam baš koliko ti se isplati naručivati izvana, s obzirom da se u Neutrino Mobileu može kupiti za oko 100 kuna više nego bi platio naručivanjem izvana uz plaćanje svih carinskih troškova.

11 godina
protjeran
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ja sam neki dan kupio X elite u neutrinu, oko 1300kn me kostala, stavio zadnji firmware i kamerica je odlicna. Sad mi samo treba bar jos dvije baterije jer jednu pozdere za cas.

 

Kaj se tice baterija sa kineskog ebaya narucivao sam i za mobove i one 18650 nista nije stizalo, svaki kinez mi napiso da mu se posiljka vratila sa njihove granice.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Vidim da je i u Extreme Digitalu 970 kn , onda bi od tamo narucio ipak , ili je bolje iz neutrina ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
minarelli kaže...

Kaj se tice baterija sa kineskog ebaya narucivao sam i za mobove i one 18650 nista nije stizalo, svaki kinez mi napiso da mu se posiljka vratila sa njihove granice.

Kad se kineski prodavači ne vole držati propisa, a kineski carinici su jako strogi. Li-ionske baterije se smiju slati ili samo propisno zapakirane i deklarirane ili unutar uređaja. To što ih oni šalju kak im se sprdne je njihov problem. Al zato sam i dao linkove s kojih ih možeš naručiti iz EU.

 

Rucipe kaže...

Vidim da je i u Extreme Digitalu 970 kn , onda bi od tamo narucio ipak , ili je bolje iz neutrina ? 

Jesi spreman dati skoro 300 kuna više za istu kameru samo zato jer ti se ovaj drugi prodavač ne sviđa? Tvoja odluka. Osobno nisam kupovao ništa ni od jedne od tih firmi, a iskustva forumaša s njima možeš potražiti na ovom forumu.

11 godina
protjeran
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

U extreme digitalu je sad na nekoj akciji x elite 944kn, cini se kao prilika. Ja sam isao u neutrino jer mi je tam nekak sigurnije, tam sam kupio do sad vec 4 moba i ekipa uvjek izade u susret i ljubazni su ako dode do kvara il nekog problema. Uzmi gdje ti je jeftinije mislim da sa tim kamerama nebi trebalo biti nikakvih problema.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
minarelli kaže...

U extreme digitalu je sad na nekoj akciji x elite 944kn, cini se kao prilika. Ja sam isao u neutrino jer mi je tam nekak sigurnije, tam sam kupio do sad vec 4 moba i ekipa uvjek izade u susret i ljubazni su ako dode do kvara il nekog problema. Uzmi gdje ti je jeftinije mislim da sa tim kamerama nebi trebalo biti nikakvih problema.

 Uzet cu u edigitalu sad za vikend , nego zanima me jel mogu ubacit Class 4 sd karticu ili mora biti class 10 bas ? Zato sto imam 3 kartice od 32 gb  a sve su class 4 ? 

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Po forumima vidim probleme s class manjim od 10.

Isprobaj kako ti radi, ali preporuka je, kupi bržu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Rucipe kaže...
Uzet cu u edigitalu sad za vikend , nego zanima me jel mogu ubacit Class 4 sd karticu ili mora biti class 10 bas ? Zato sto imam 3 kartice od 32 gb  a sve su class 4 ? 

Za 30 fps bi ti možda još i mogle biti OK, za 60 fps bi ti moglo štekati. Znači, probaj, ak šteka, snizi framerate i/ili rezoluciju. A u dogledno vrijeme si nabavi korektnu karticu - ako ništa drugo, preko eBaya i AliExpressa možeš kupiti vrlo brze, a relativno jeftine kartice marki poput Samsung i Toshiba.

11 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ma uzet cu onda neku novu , najmanji problem , sta predlazete od 32 gb a sta od 64 gb  ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Rucipe kaže...

Ma uzet cu onda neku novu , najmanji problem , sta predlazete od 32 gb a sta od 64 gb  ?

Uzmi si ovako nešto: Toshiba ili Samsung.

9 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Koliko su sada kamere sjcam sj5000+ ili x i koliko mogu dobiti popusta na kod ? Da li se placa carina za HR ?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Macola255 kaže...
Koliko su sada kamere sjcam sj5000+ ili x i koliko mogu dobiti popusta na kod ? Da li se placa carina za HR ?

 uzmes jednostavno u HR ovo je odlicna cijena LINK

11 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Jel odgovara ova baterija i ovaj memorijska kartica za Sj5000x elite ? I koliko otp traje baterija za snimanje u 1080p 60 fps ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Rucipe kaže...

Jel odgovara ova baterija i ovaj memorijska kartica za Sj5000x elite ? I koliko otp traje baterija za snimanje u 1080p 60 fps ? 

 za bateriju ne znam,a kartica je dobra ja je imam u goprou i nemam problema

11 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
toma20 kaže...
Rucipe kaže...

Jel odgovara ova baterija i ovaj memorijska kartica za Sj5000x elite ? I koliko otp traje baterija za snimanje u 1080p 60 fps ? 

 za bateriju ne znam,a kartica je dobra ja je imam u goprou i nemam problema

 E jos jedna stvar , kako se baterija puni nisam vidio da se dobije neki punjac ? to mogu preko usba ili ? 

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Rucipe kaže...
toma20 kaže...
Rucipe kaže...

Jel odgovara ova baterija i ovaj memorijska kartica za Sj5000x elite ? I koliko otp traje baterija za snimanje u 1080p 60 fps ? 

 za bateriju ne znam,a kartica je dobra ja je imam u goprou i nemam problema

 E jos jedna stvar , kako se baterija puni nisam vidio da se dobije neki punjac ? to mogu preko usba ili ? 

 Kupiš punjač ili preko USBa u kameri.

Meni na 5000+ baterija drži oko sat vremena +- 20 minuta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Jel bolja 5000+ ili 5000X i koliko kosta wifi
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Molim vas savjet, 5000x ili s6 legend i zasto? Hvala.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
whiteangel08 kaže...
Molim vas savjet, 5000x ili s6 legend i zasto? Hvala.

Ja bih išao na 5000X Elite jer je u pitanju provjerena konstrukcija/dizajn/funkcionalnost i jer ima Sonyjev senzor, koji se ipak malo bolje nosi sa slabim svjetlosnim uvjetima od Panasonicova senzora u SJ6 (iako ni jedan ni drugi nisu baš neš ekstra...). Drugim riječima, SJ6 doživljavam kao da je proizvođač lošiji senzor pokušao "pokrpati" OLED ekrančićem s prednje strane i slabo responzivnim touchscreenom sa stražnje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
U svakom slucaju cu uzeti 5000x elite, tj. vec sam ju i narucio. Sve sto sam dosada pogledao, procitao, cuo i pricao sa ljudima je islo na stranu 5000x. Hvala na odgovoru :)
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Koje su mane ovih nekih bitno jeftinijih kamera koje meni, laiku, po specifikacijama izgledaju sasvim ok?

 

Npr.:

 

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_1098445.html?wid=1433363

 

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_699124.html?wid=1433363

 

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_735360.html?wid=1433363

 

 

Palo mi na pamet kupit cisto za more da imam da ne teglim mobitel blizu vode i tak to, pa me zanima je li bolja SJ4000 i po cemu, s obzirom da je parsto kn skuplja?

 

I jel aktivan koji kod za popust na gearbest?

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 9:32 (bikloner).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
bikloner kaže...

Koje su mane ovih nekih bitno jeftinijih kamera koje meni, laiku, po specifikacijama izgledaju sasvim ok?

 

 Teško da netko od nazočnih ima baš te no name modele.

Obavezno pogledaj primjere snimki na YouTube. Ima ih hrpa koje imaju lažne specifikacije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Niti jednu od navedenih niti sam vidio niti cuo za njih, a stvarno mi je hrpetina prošla kroz ruke.

 

Ako već ganjaš nešto jeftino, onda bih ti preporucio definitivno koji dolar više uloziti pa uzeti Firerly 6S, ili Amkov, od svih najjeftinijih koje imaju te su mi se pokazale kao najbolji bang for buck..

 

Za kodove mogu provjeriti, ovisno sto te bude konkretno zanimalo..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Tnx za odgovor!

Imaš onda možda kod za AMK7000S?

 

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_268913.html?wid=1433363

 

I kakva su zadnja iskustva s carinjenjem, jel to spada pod informatičku opremu koja se ne carini, jel lupaju onda pod obavezno PDV na to ili u pravilu prolazi?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice