SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

poruka: 349
|
čitano: 132.029
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

ja sam mam uzel 2 dodatne baterije i to ce mi bit jos premalo 

nemoj me klat da si dal 500kn za carinu i pdv??? pa kak? pa kolko te kostala onda kamera nakraju sa svime do kucnog praga?

 Nije bilo za mene, buraz i šogor su plaćali, pa mi je bilo svejedno

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

o bogte. jos ce mi lupit vise carine i pdv-a nek kaj kamera vrijedi. nakraju ce ispast da mi je bilo dat jos 200kn vise i kupit gopro hero... 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

o bogte. jos ce mi lupit vise carine i pdv-a nek kaj kamera vrijedi. nakraju ce ispast da mi je bilo dat jos 200kn vise i kupit gopro hero... 

 Pitaj nekog tko je naručio poštom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

hebaj ga sad  kamera je on the way. valjda ce bit manje posto je sj4000 jeftinija...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

hebaj ga sad  kamera je on the way. valjda ce bit manje posto je sj4000 jeftinija...

 Pa ti imas normalnu dostavu. Racunaj si 25 posto, i jos nekolko desetaka kuna njihovih troskova.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ma vidjet cemo. u svakom slucaju cu javit kak bude proslo. kamera je tek narucena 9.5 navecer. kolko vidim na sj stranici nije poslana. tj jos nisam dobio obecani tracking number.

 

daj javi kak ste zadovoljni s kamerom jer vidim na sj5000 ima dosta problema s starijim firmware-om pa sam i zato uzel sj4000wifi. i javi koju si uzel sd karitcu posto se ja u to razumijem ko tele u šara vrata  

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ljudi kaj kazete na ovo kao jeftinjaka alternativu?

Dobije se samo ovaj jedan nosac i snima samo 720p ali ima ekran i mala je. Sad za 36€ mislim da je dobra prilika.

https://www.alzashop.com/rollei-youngstar-black-underwater-housing-for-free-d1571638.htm#prislusenstvi

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 21:58 (Zujko008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Zujko008 kaže...

Ljudi kaj kazete na ovo kao jeftinjaka alternativu?

Dobije se samo ovaj jedan nosac i snima samo 720p ali ima ekran i mala. Sad za 36€ mislim da je dobra prilika.

https://www.alzashop.com/rollei-youngstar-black-underwater-housing-for-free-d1571638.htm#prislusenstvi

 OBAVEZNO nađi primjere videa na netu (YouTubeu)!

Znao sam naletjeti na još jeftinije, al je kvaliteta snimljenog materijala bila ravna nuli.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
10 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...
Zujko008 kaže...

Ljudi kaj kazete na ovo kao jeftinjaka alternativu?

Dobije se samo ovaj jedan nosac i snima samo 720p ali ima ekran i mala. Sad za 36€ mislim da je dobra prilika.

https://www.alzashop.com/rollei-youngstar-black-underwater-housing-for-free-d1571638.htm#prislusenstvi

 OBAVEZNO nađi primjere videa na netu (YouTubeu)!

Znao sam naletjeti na još jeftinije, al je kvaliteta snimljenog materijala bila ravna nuli.

 Uz yt kompresiju meni ovo cist ok izgleda. 

Samo me zanima koji je princip kupnje prek alza shopa jer nisam jos nis tam uzimao, mogao bi piknut jednu pa da vidimo...

 

16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Zujko008 kaže...

Ljudi kaj kazete na ovo kao jeftinjaka alternativu?

Dobije se samo ovaj jedan nosac i snima samo 720p ali ima ekran i mala je. Sad za 36€ mislim da je dobra prilika.

https://www.alzashop.com/rollei-youngstar-black-underwater-housing-for-free-d1571638.htm#prislusenstvi

Takvu nekakvu sam testirao za test akcijskih kamera u siječanjskom Bugu, samo pod markom T'n'B. Postavlja se sad pitanje - alternativu za što konkretno? Za sportske aktivnosti baš i nije jer ima maks. 30 sličica u sekundi, a i kodek je MJPEG.

 

Nemoj se zaletavati samo zato jer vidiš nisku cijenu. Cijena je niska s razlogom. 

10 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pa mislio sam kao alternativa sj4000 jer ona takoder moze snimati samo 30fps (ima opciju za 60 ali se isti frameovi ponavljaju) tako da bi se zapravo odrekao samo 1080p rezolucije. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Zujko008 kaže...

Pa mislio sam kao alternativa sj4000 jer ona takoder moze snimati samo 30fps (ima opciju za 60 ali se isti frameovi ponavljaju) tako da bi se zapravo odrekao samo 1080p rezolucije. 

Odrekao bi se samo rezolucije 1080p? To ti nije baš "samo". 

 

Nisi napisao za što bi koristio kameru. HD, pa i FullHD kamere s MJPEG kodekom mogu poslužiti samo za videodokumentiranje ili recimo snimanje prometa (kao dash-camovi). Ako snimke misliš pokazivati prijateljima ili stavljati na YouTube, obavezno uzmi FullHD (1080p) kameru koja koristi H.264 kodek, s preporukom da može snimati u 60 fps. Ako ti treba "bilo što", onda bi ti mogle biti dovoljne i ove MJPEG kamere. Ili jeftiniji mobitel.

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Zujko008 kaže...
Samo me zanima koji je princip kupnje prek alza shopa jer nisam jos nis tam uzimao, mogao bi piknut jednu pa da vidimo...

 Registracija, unos svojih podataka, košarica, PayPal plaćanje, kod tebe je za nekoliko dana.

 

Mislim da je besplatno slanje samo preko 100Eura :( Pa si još to pogledaj koliko ispadne.

I nema više nikakvih troškova prilikom ulaska robe u HR.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
10 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

A koristio bi vecinom za ronjenje ali mi netreba neka zakon kvaliteta samo da imam dokaz za lovacke price 

Ako postarina nije besplatna cijena mi vec ulazi u teritori rabljenih sj4000 a one su onda bolja opcija.

 

Muci me kaj gledam te kamerice od proslog ljeta,a evo blizi se drugo a ja se jos uvijek nisam odlucio...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 22:47 (Zujko008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

po trackingu je danas kamera dosla u hrvatsku.

 

ja se vec pripremam s opremom 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Dosla je konacnooooo

 

Trenutno nisam puno snimal s kamerom jer je baterija bila skoro prazna. Tak da se sad trenutno pune 2/3 baterije   zasad prezadovoljan.

 

Za sve koje zanima cijena nabavke. 100$ je kamera (wifi model, kao moja) 12$ su dodatni punjac i 2 baterije (ebay) 202kn je carina i pdv. i memorijska me izasla 150kn (32gb class 10).

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Stigao novi firmware za SJ5000.

http://www.sjcam.com/content/16-how-to-upgrade-the-sjcam-sj5000-action-camera-firmware

Za SJ5000 Plus postoje dvije verzije, ovisno o hardveru. Kako biti 100% siguran koju verziju imam?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 21:46 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ova stranica mi je nekak cudna. jel to official site od sjcama? jer sam sam s druge stranice narucival kameru!

 

inace pise ti dole :

 

Important:

You may find SJ5000plus now has 2 kind of screen size.
One is 1.5″ LCD , the other one is 1.54″ LCD.
So that the update firmware will be different in future.

If you have a camera before V2.4, it must be 1.5″ SJ5000plus,

We will give different firmware name to two model of SJ5000Plus so that you dont need to measure the size of LCD screen.

 

kolko sam skuzil, imas 2 razlicite kamere i moras mjeriti velicinu zaslona. a vjerojatno pise i na kutiji. no ak imas firmware prije v2.4 onda je to ovaj 1.5" sj5000plus. 

nadam se da ti je to pomoglo.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

ova stranica mi je nekak cudna. jel to official site od sjcama? jer sam sam s druge stranice narucival kameru!

 Da, original :)

 

Da, ako je s njom došao firmware manji od 2.4 onda je 1,5" ekran.

A ako je 2.4 onda je 1,54".

 

Ja sam imao firmware 2,1 (znači 1,5" ekran), snimio sam 2,5 firmware za 1,5" i sve uredno radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 21:54 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ma bilo mi je cudno jer sam ja narucival s ove.

 

bas sam sad napravil security check na toj stranici i pise da imam original sjcam . inace moja je dosla za zadnjim trenutno dostupnim firmwareom :D

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

ma bilo mi je cudno jer sam ja narucival s ove.

bas sam sad napravil security check na toj stranici i pise da imam original sjcam . inace moja je dosla za zadnjim trenutno dostupnim firmwareom :D

 Pa to je ista stranica :D

(P.S. napravio sam EDIT posta, možda sam prije stavio drugačiji link)

 

To bi značilo da ti imaš 1,54" ekran :)

EDIT, aha ti imaš SJ4000.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 23:03 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

da prije si stavil link na drugu stranicu pa mi je bilo cudno. da ja imam sj4000 wifi. sad mi je zal kaj sam kupil verziju s wifijem jer sam samo isporbal wifi i od onda ga nit ne palim 

 

inace me kvaliteta videa odusevila s obzirom na cijenu. zapravo nit ne vidim isplativost kupovine gopro-a. eventualno uzet sj5000 ak se oce 60fps. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Šogor je trebao testirati kameru, vozi MTB utrke kroz šumu, polja i po cestama. A sad si je tako ozlijedio kičmu da će možda morati na operaciju :(((

Nadam se da bude dobro.

 

A ja sam čisti rekreativac što se tiče bicikla... I sad ne znam što s kamerom :/

Jednom u budućnosti planiram nabaviti pravi quadcopter, i slijedeće godine ići na more pa isprobati i ronjenje.

Što da do onda radim s njom? :( Nije valjda da je to bio bačen novac? (Makar ju nisam ja platio).

 

Vi ostali koji imate SJ kamere, možete isprobati dugo snimanje? Meni prekida na 20min i radi novi fajl.

Naravno, zbog FAT ograničenja, ali kad sam formatirao na NTFS, pri kliku na snimanje, na brzinu javi neki error i ne želi snimati. :(

To je feature, il postoji kakvo rješenje ovog problema?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

uff. zelim mu brz oporavak!

 

ja sam bas prosli cetvrtak snimal voznju s quadom. meni nikaj ne prekine video. snima u komadu bez frke. da ti nije mozda u postavkama ukljuceno cyclic record ili tak nes?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...

Vi ostali koji imate SJ kamere, možete isprobati dugo snimanje? Meni prekida na 20min i radi novi fajl.

Nisam te tu skužio. Nakon 20 minuta prekine snimanje ili i dalje snima?

 

CyberDemonVZ kaže...

Naravno, zbog FAT ograničenja, ali kad sam formatirao na NTFS, pri kliku na snimanje, na brzinu javi neki error i ne želi snimati. :(

To je feature, il postoji kakvo rješenje ovog problema?

Nisam još čuo za kameru koja bi podržavala NTFS. Eventualno podržavaju exFAT.

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

uff. zelim mu brz oporavak!

 

ja sam bas prosli cetvrtak snimal voznju s quadom. meni nikaj ne prekine video. snima u komadu bez frke. da ti nije mozda u postavkama ukljuceno cyclic record ili tak nes?

 Sj4000 nema 1080p, 60fps, pa radi manje fajlove. Tak da bi ti vjerojatno trebao puno dulje snimati da dobiješ isti efekt.

Uglavnom, probaj napraviti fajl veći od 4GB.

mbaksa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Vi ostali koji imate SJ kamere, možete isprobati dugo snimanje? Meni prekida na 20min i radi novi fajl.

Nisam te tu skužio. Nakon 20 minuta prekine snimanje ili i dalje snima?

 

CyberDemonVZ kaže...

Naravno, zbog FAT ograničenja, ali kad sam formatirao na NTFS, pri kliku na snimanje, na brzinu javi neki error i ne želi snimati. :(

To je feature, il postoji kakvo rješenje ovog problema?

Nisam još čuo za kameru koja bi podržavala NTFS. Eventualno podržavaju exFAT.

 Nakon 20 min završi jedan fajl i ide raditi drugi. Ako snimam 45 min imam tri fajla: 20, 20, 5 min.

Nebi bio ni neki poseban problem da savršeno nastavlja, ali se vidi razmak.

Hvala za ideju za exFAT!

 

Nego, čudno mi je da se o ovome ne razgovara po forumima, nitko ne snima dulje od 20min? Našao sam na više mjesta pitanja, i odgovori su probaj drugi file sustav... A nigdje potvrdu: svima je tako. Il tak nešto.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...
Nakon 20 min završi jedan fajl i ide raditi drugi. Ako snimam 45 min imam tri fajla: 20, 20, 5 min.

Nebi bio ni neki poseban problem da savršeno nastavlja, ali se vidi razmak.

Hm... Čudno... I da - ozbiljan propust ako je tako. Neke kamere su inače još i gore po tom pitanju - stane sa snimanjem nakon 28 ili koliko već minuta (Ego ako se dobro sjećam) i - to je to. Ne nastavi dalje. Moraš ponovno pokrenuti snimanje.

 

CyberDemonVZ kaže...
Nego, čudno mi je da se o ovome ne razgovara po forumima, nitko ne snima dulje od 20min? Našao sam na više mjesta pitanja, i odgovori su probaj drugi file sustav... A nigdje potvrdu: svima je tako. Il tak nešto.

Ovih dana mi stiže na test pa ću istražiti. 

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
mbaksa kaže...

CyberDemonVZ kaže...
Nego, čudno mi je da se o ovome ne razgovara po forumima, nitko ne snima dulje od 20min? Našao sam na više mjesta pitanja, i odgovori su probaj drugi file sustav... A nigdje potvrdu: svima je tako. Il tak nešto.

Ovih dana mi stiže na test pa ću istražiti. 

 Ma daj, ja bi tebi i svoju poslao ako treba!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...

 Sj4000 nema 1080p, 60fps, pa radi manje fajlove. Tak da bi ti vjerojatno trebao puno dulje snimati da dobiješ isti efekt.

Uglavnom, probaj napraviti fajl veći od 4GB.

 najveci fajl kaj sam snimal je oko 30 min i oko 3.6gb i nije nis prekinulo. naravno u 1080p. zapravo mi ni to nije bitno jer ja snimam u 720p posto nevidim neke prevelike razlike u snimci osim povecanog trošenja baterije i memorijskog prostora. a za moje potrebe 720p i vise nego dovoljan.

mbaksa kaže...

Ovih dana mi stiže na test pa ću istražiti. 

 ak os mogu ti ja posudit pa mozes i sj4000 istestirat ak ju u tom vremenskom periodu necu trebat...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...
najveci fajl kaj sam snimal je oko 30 min i oko 3.6gb i nije nis prekinulo.

Nije se niš ni trebalo prekinuti ako kamera koristi FAT32 datotečni sustav jer je njegov limit za veličinu datoteke 4 GB. Limit kod FAT16 je 2 GB.

 

Lord_Marko kaže...
ak os mogu ti ja posudit pa mozes i sj4000 istestirat ak ju u tom vremenskom periodu necu trebat...

I tebi i CyberDemonVZ-u fala kaj ste se ponudili. Reakcija je ista - stiže za koji dan. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice