Koji dashcam?

poruka: 518
|
čitano: 299.202
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
bumbumzvonko kaže...
Stigla danas, naručio na smartus.hr 70mai dash cam pro plus A500S, tako piše i na računu koji je uz kutiju priložen. Međutim na kutiji piše samo 70mai Dash Cam Pro Plus. E sad ne znam jel to ista kamera. Uglavnom namjestio je i ok super radi, prijateljsko sučelje, lako se namjesti sve. Do sada imao neku no Name sa Ali Expressa za 20 eura i i ova je mnogo bolja. Netko je spomenuo da ne treba bolje od ove, slažem se. Ova odradi sve. Dobio sam i stražnju ali mi se neda zafrkavati sa kablovima.

 Pogledaj u samoj kameri u postavkama,možda tamo piše točan naziv.

10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
bumbumzvonko kaže...
Stigla danas, naručio na smartus.hr 70mai dash cam pro plus A500S, tako piše i na računu koji je uz kutiju priložen. Međutim na kutiji piše samo 70mai Dash Cam Pro Plus. E sad ne znam jel to ista kamera. Uglavnom namjestio je i ok super radi, prijateljsko sučelje, lako se namjesti sve. Do sada imao neku no Name sa Ali Expressa za 20 eura i i ova je mnogo bolja. Netko je spomenuo da ne treba bolje od ove, slažem se. Ova odradi sve. Dobio sam i stražnju ali mi se neda zafrkavati sa kablovima.

 Ja imam A500S isto tako, meni je odlicna. Dobro da si rekao ovo da si i zadnju dobio, ja kad sam narucio iz smartusa mislio da su krivo poslali i zadnju kao u paketu (jer kad narucis A500S nigdje ne pise da dobijes i zadnju).

 

 Jedini minus sto na max rezi (1944p) ima black barse sastrane, ali sta je tu je... Iako sad gledam neke random yt videe i vidim da kod nekih nema black barsa nego je doslovno full screen, ne znam jel su to naknadno napravili ili su smanjili kvalitetu da dobiju full screen rezu

 

I da, A500S je zapravo Dash Cam Pro Plus

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 21:23 (hahhaajaads).
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
bumbumzvonko kaže...
Stigla danas, naručio na smartus.hr 70mai dash cam pro plus A500S, tako piše i na računu koji je uz kutiju priložen. Međutim na kutiji piše samo 70mai Dash Cam Pro Plus. E sad ne znam jel to ista kamera. Uglavnom namjestio je i ok super radi, prijateljsko sučelje, lako se namjesti sve. Do sada imao neku no Name sa Ali Expressa za 20 eura i i ova je mnogo bolja. Netko je spomenuo da ne treba bolje od ove, slažem se. Ova odradi sve. Dobio sam i stražnju ali mi se neda zafrkavati sa kablovima.

 Stavi. Meni je pomogla u saobracajci koju mi je supruga imala.....

6 godina
offline
Koji dashcam?

Nisam dobio prozirne naljepnice koje bi trebale dolaziti u paketu na koju se lijepi sam nosač. Zna li tko ako mogu zalijepiti direktno na staklo nosač ili da idem negdje naručivati te naljepnice.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
love2ml86 kaže...

Nisam dobio prozirne naljepnice koje bi trebale dolaziti u paketu na koju se lijepi sam nosač. Zna li tko ako mogu zalijepiti direktno na staklo nosač ili da idem negdje naručivati te naljepnice.

 Ma zalijepi direktno. Ja ih imam i nisam ih stavio. NE znam ni cemu sluze....

10 godina
offline
Koji dashcam?

Mene zanima neka opcija konstantnog punjenja. Dobio sam uz cam i neki dugački usb za napajanje pa me zanima opcija korištenja powerbanka. Ne znam koliki bi kapacitet trebao bit potreban da napaja kameru recimo 16 sati u komadu? Pošto mi uskoro slijedi zamjena akumulatora, eventualno da u auto ugradim neki većeg kapaciteta? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
gocc01 kaže...

Mene zanima neka opcija konstantnog punjenja. Dobio sam uz cam i neki dugački usb za napajanje pa me zanima opcija korištenja powerbanka. Ne znam koliki bi kapacitet trebao bit potreban da napaja kameru recimo 16 sati u komadu? Pošto mi uskoro slijedi zamjena akumulatora, eventualno da u auto ugradim neki većeg kapaciteta? 

 Pogledaj na netu koliko ti kamera trosi pa izracunaj a sto se tice akumulatora nije zgoreg ugraditi najveci koji ti fizicki stane....

12 godina
offline
Koji dashcam?

Uzeo sam sa Alija ovu kameru 

Xiaomi Dash Cam Pro+ A500S. Ima GPS.

Oko 550 kn.

 

Narihtao sam sve no ne znam jel ovo dobra visina? Vidi mi se cockpit. Kak najbolje narihtati visinu. Steta kaj nije 16:9 format.

 

 

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
ivanm75 kaže...

Uzeo sam sa Alija ovu kameru 

Xiaomi Dash Cam Pro+ A500S. Ima GPS.

Oko 550 kn.

 

Narihtao sam sve no ne znam jel ovo dobra visina? Vidi mi se cockpit. Kak najbolje narihtati visinu. Steta kaj nije 16:9 format.

 

 

 Bitno je da se vidi vertikalna i horizontalna signalizacija....Ja bih digao da se vidi  samo ivica haube jer ti hauba nije bitna dok recimo semafor iznad tebe jeste... Ja sam tako podesio kod sebe....

16 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Meni izgleda okej, ne treba bas gledati kamera u nebo, vidi se dovoljno sve. A i neka se vidi hauba, vise toga se događa dolje nego na nebu.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
gocc01 kaže...

Mene zanima neka opcija konstantnog punjenja. Dobio sam uz cam i neki dugački usb za napajanje pa me zanima opcija korištenja powerbanka. Ne znam koliki bi kapacitet trebao bit potreban da napaja kameru recimo 16 sati u komadu? Pošto mi uskoro slijedi zamjena akumulatora, eventualno da u auto ugradim neki većeg kapaciteta? 

 Xiaomi ima HW kit... spajas na aku od auta i to je to.... ima zastita da neposisa aku... meni auto po tjedan dana stoji na parkingu i sve je ok

VenAtoR#2231
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...
gocc01 kaže...

Mene zanima neka opcija konstantnog punjenja. Dobio sam uz cam i neki dugački usb za napajanje pa me zanima opcija korištenja powerbanka. Ne znam koliki bi kapacitet trebao bit potreban da napaja kameru recimo 16 sati u komadu? Pošto mi uskoro slijedi zamjena akumulatora, eventualno da u auto ugradim neki većeg kapaciteta? 

 Xiaomi ima HW kit... spajas na aku od auta i to je to.... ima zastita da neposisa aku... meni auto po tjedan dana stoji na parkingu i sve je ok

 Ima li moras prikopcati na neku senzrsku zicu koja je  meni u stubu volana pa trebam raskopati dosta toga da dojem do nje pa to nisam ni koristio... Kod svakog auta je na drugacijem mjestu....

10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...
gocc01 kaže...

Mene zanima neka opcija konstantnog punjenja. Dobio sam uz cam i neki dugački usb za napajanje pa me zanima opcija korištenja powerbanka. Ne znam koliki bi kapacitet trebao bit potreban da napaja kameru recimo 16 sati u komadu? Pošto mi uskoro slijedi zamjena akumulatora, eventualno da u auto ugradim neki većeg kapaciteta? 

 Xiaomi ima HW kit... spajas na aku od auta i to je to.... ima zastita da neposisa aku... meni auto po tjedan dana stoji na parkingu i sve je ok

 

Ma ja sam dao to ugradit u servisu, spojeno mi je sa HW kitom na aku sve po PSu al je osjetljivost katastrofa. Znači primim auto za krovni nosač i zaljuljam ga ko luđak i ne aktivira se. Pljusnem rukom po vratima, ništa. Još jače opet ništa. Upalilo se kad sam pljusnuo po prednjem braniku. 

Zato sam mislio odspojit sa akumulatora pa roknut na neki powerbank i stavit da se kamera nikad ne gasi. 

 

Iduća opcija mi je uzet kameru kaj ima senzor pokreta al je 400-500$ malo brutalna cifra za tak nekaj.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?

 Ima li moras prikopcati na neku senzrsku zicu koja je  meni u stubu volana pa trebam raskopati dosta toga da dojem do nje pa to nisam ni koristio... Kod svakog auta je na drugacijem mjestu....

 Nije neka senzorska zica nego signal... znaci zica na koju dobijes struju tek kad das kontakt... i uglavnom je zuta, a sluzi za to da kamera zna kad da se upali.... imas je na puno mjesta u autu... kutija s osiguracima, radio,....

gocc01 kaže...
jocommb kaže...
gocc01 kaže...

Mene zanima neka opcija konstantnog punjenja. Dobio sam uz cam i neki dugački usb za napajanje pa me zanima opcija korištenja powerbanka. Ne znam koliki bi kapacitet trebao bit potreban da napaja kameru recimo 16 sati u komadu? Pošto mi uskoro slijedi zamjena akumulatora, eventualno da u auto ugradim neki većeg kapaciteta? 

 Xiaomi ima HW kit... spajas na aku od auta i to je to.... ima zastita da neposisa aku... meni auto po tjedan dana stoji na parkingu i sve je ok

 

Ma ja sam dao to ugradit u servisu, spojeno mi je sa HW kitom na aku sve po PSu al je osjetljivost katastrofa. Znači primim auto za krovni nosač i zaljuljam ga ko luđak i ne aktivira se. Pljusnem rukom po vratima, ništa. Još jače opet ništa. Upalilo se kad sam pljusnuo po prednjem braniku. 

Zato sam mislio odspojit sa akumulatora pa roknut na neki powerbank i stavit da se kamera nikad ne gasi. 

 

Iduća opcija mi je uzet kameru kaj ima senzor pokreta al je 400-500$ malo brutalna cifra za tak nekaj.

 Kolko ja znam ima osjetljivost tog senzora, bar kod mene A800s.... i zna se upalit i kad prelazim preko prijelaza mostova, ili kad zena zatvori vrata....

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Koji dashcam?

Imas u postavkama odabir osjetljivosti. Stavi na srednje.

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...

 Ima li moras prikopcati na neku senzrsku zicu koja je  meni u stubu volana pa trebam raskopati dosta toga da dojem do nje pa to nisam ni koristio... Kod svakog auta je na drugacijem mjestu....

 Nije neka senzorska zica nego signal... znaci zica na koju dobijes struju tek kad das kontakt... i uglavnom je zuta, a sluzi za to da kamera zna kad da se upali.... imas je na puno mjesta u autu... kutija s osiguracima, radio,....

 After correctly installed and connected with the main device, 70mai Hardware Kit will power and transmit ACC signals to the main device, and provide low-voltage protection to prevent over-discharging of the car battery due to the continuous operation of the main device. This product is compatible with parking surveillance-supported Xiaomi and Mijia in-car devices manufactured by 70mai Co., Ltd. Refer to the Online Guide or product page for the full list of supported devices.This product has a micro USB port and does not support main devices that uses a Type-C connector.Important note: For smart rearview mirrors and other smart in-car products, change the power on/off mode to "ACC detection mode" in power on/off settings after installing and connecting the hardware kit. 

 

Upustvo za 70mai hardware kit... Ako oni lazu lazem i ja vas....

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2022 8:47 (Posmatrač).
12 godina
offline
Koji dashcam?

pošto mi hauba i nebo ne trebaju stavit ću najmanju rezoluciju 1920x1080, to će zapravo odrezati gornji i donji dio sadašnje slike u normalan 16:9 video format, a gustoća piksela će ostati ista..

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Posmatrač kaže...
jocommb kaže...

 Ima li moras prikopcati na neku senzrsku zicu koja je  meni u stubu volana pa trebam raskopati dosta toga da dojem do nje pa to nisam ni koristio... Kod svakog auta je na drugacijem mjestu....

 Nije neka senzorska zica nego signal... znaci zica na koju dobijes struju tek kad das kontakt... i uglavnom je zuta, a sluzi za to da kamera zna kad da se upali.... imas je na puno mjesta u autu... kutija s osiguracima, radio,....

 After correctly installed and connected with the main device, 70mai Hardware Kit will power and transmit ACC signals to the main device, and provide low-voltage protection to prevent over-discharging of the car battery due to the continuous operation of the main device. This product is compatible with parking surveillance-supported Xiaomi and Mijia in-car devices manufactured by 70mai Co., Ltd. Refer to the Online Guide or product page for the full list of supported devices.This product has a micro USB port and does not support main devices that uses a Type-C connector.Important note: For smart rearview mirrors and other smart in-car products, change the power on/off mode to "ACC detection mode" in power on/off settings after installing and connecting the hardware kit. 

 

Upustvo za 70mai hardware kit... Ako oni lazu lazem i ja vas....

 Ja neznam jel ti necitas namjerno ili uopce nerazumijes sta ti se govori.... nedavno sam vec jednom napisao kako se spaja... imam ga u autu spajao sam si sam kao i muziku i radio i sve zivo i nema izmisljanja... imas stalni 12v za napajanje i imas acc ili ti signal kao i kod pojacala za automuziku na koji struja dolazi tek kad okrenes kontakt da uredaj zna kad da se upali ili ugasi.... nema izmisljanja ni nikakve tople vode nekih posebnih siganala i neznam ti ni ja sta.... 

Ti sad meni obasnjavas a sam sam si sve radio i radi savrseno..... jesi spojio ikad ijedan pa da mi pametujes ili sta?

VenAtoR#2231
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...
....

 Ja neznam jel ti necitas namjerno ili uopce nerazumijes sta ti se govori.... nedavno sam vec jednom napisao kako se spaja... imam ga u autu spajao sam si sam kao i muziku i radio i sve zivo i nema izmisljanja... imas stalni 12v za napajanje i imas acc ili ti signal kao i kod pojacala za automuziku na koji struja dolazi tek kad okrenes kontakt da uredaj zna kad da se upali ili ugasi.... nema izmisljanja ni nikakve tople vode nekih posebnih siganala i neznam ti ni ja sta.... 

Ti sad meni obasnjavas a sam sam si sve radio i radi savrseno..... jesi spojio ikad ijedan pa da mi pametujes ili sta?

 Ocigledno ti je promaklo da sam citirao upustvo za 70 mai.....

Duboko udahni i citaj pazljivo....

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Ocigledno da svi imaju isti HW kit... A jos je ociglednije da iako se recimo auto muzika pravi od milion proizvodaca i brendova ima samo jedan nacin normanog spajanja...ne ide svako na svoj nacin nit ce netko izmisljat toplu vodu, a tako je i ovdje... Udahni ti i jednostavno nepricaj gluposti ako nisi nijednu nikad spojio a kamoli vidio vjerovatno...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2022 23:01 (jocommb).
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...
Ocigledno da svi imaju isti HW kit... A jos je ociglednije da iako se recimo auto muzika pravi od milion proizvodaca i brendova ima samo jedan nacin normanog spajanja...ne ide svako na svoj nacin nit ce netko izmisljat toplu vodu, a tako je i ovdje... Udahni ti i jednostavno nepricaj gluposti ako nisi nijednu nikad spojio a kamoli vidio vjerovatno...

 Dobro ti si u pravu ja nemam pojma. Samo sam citirao proizvodjaca. Ocigledno i oni nemaju pojma... Zadovoljan? Oces doci i meni spojiti jer mi taj kit stoji u kutiji? Ti si spajao i odjednom si expert. A potrebna je posebna expertiza za spojiti auto radio i dash kameru... Ako nisi Tesla i ne pokusavaj... Boze....

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Ne nego ti nemas pojma ocigledno... Imas sve potrebno za spojit a izmisljas toplu vodu... Imas google, imas YT evo ti jedan nacin spajanja... Ako imalo mozga imas odma vidis da mozes spojit na bas 10 mjesta u autu...
VenAtoR#2231
6 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...
Ne nego ti nemas pojma ocigledno... Imas sve potrebno za spojit a izmisljas toplu vodu... Imas google, imas YT evo ti jedan nacin spajanja... Ako imalo mozga imas odma vidis da mozes spojit na bas 10 mjesta u autu...

Eto jedno pitanje na koje nitko ne upozori pa ne znam ako treba ili ne. Treba li ili ne odspojiti bateriju od auta dok se to radi da se ne zezne elektronika?

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Ne... Ali naravno neukljucuj u kameru dok nespojis....
VenAtoR#2231
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji dashcam?
Pozdrav, ima jako jednostavna način da se riješi problem sa ACC ili signalom žicom.
https://m.aliexpress.com/i/32861325613.html?gatewayAdapt=Pc2Msite

Zanemarit cijenu, košta oko 40kn ali ovo je prvi link što sam našao.

Znaci Usb fuse tap, pretvara osigurač u izvor napajanja, ima zaštitu od pražnjenja akumulatora.
Ubaci se umjesto osigurača za npr unutarnju rasvjetu (osigurač se izvadi, ubaci u ovaj konektor i onda konektor nazad na mjesto osigurača tako da se ne gubi funkcionalnost osigurača).

Dolazi sa setom za sve utikače osiguraca tako da paše za svaki auto. Može se iskoristiti za svašta što treba napajanje kad se auto upali...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Sa signalom treba i stalno napajanje za parkirni senzor... Uz to mora uzet jos jedan takav da napravi i za to ili jednostavno kao u ovom videu spojit ili uzet brze spajalice sad sto imaju i samo klik klik i amen...
VenAtoR#2231
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji dashcam?
Jasno, ali sam htjeo naglasiti da ima neinvazivan i jako jednostavan način.
Nema potrebe za nikakvim hardware kitovima i slicno.
Izvadiš osigurač, ustekas, vratiš osigurač i gotovo. Imaš napajanje rješeno...
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
DJ Zero kaže...
Jasno, ali sam htjeo naglasiti da ima neinvazivan i jako jednostavan način.
Nema potrebe za nikakvim hardware kitovima i slicno.
Izvadiš osigurač, ustekas, vratiš osigurač i gotovo. Imaš napajanje rješeno...

 pa naravno...ali onda ti neradi parking senzor.... 

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Koji dashcam?

Dakle blesavac kakav jesam uzeo sam 70mai 1S iz kine, i sad se neće poveže sa mobom na aplikaciju kaže regija ne valja kontaktirajte selera.

Ima li rješenja, naravno kad se kamera upali priča na kineskom..

Ako ima netko voljan za napisati može li se nešto riješiti ili da je bacim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Moras u aplikaciji staviti regiju na China, nema ti druge.

Edit: ako ju budes prodavao javi mi se, mozda bi ju uzeo.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 20:54 (Pero Dinamit).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice