Koji dashcam?

poruka: 518
|
čitano: 298.589
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji dashcam?

U zadnje vrijeme nema nekih pravila. Jednom mi paket preko DHL-a iz Koree došao s carinjenjem sada u 10 mjesecu mi je došao bez carine pa ti budi pametan, ili riskiraj carinu. Jedino kaj sam primijetio od kada Pošta ima novi sortirni centar u Velikoj Gorici pošiljke mi općenito kasne i više mi ih kontroliraju. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji dashcam?

Nisam uzeo na kraju sa banggooda, riskatno mi je jer ono, em ju cekam tolko em mi mozda ode na carinu tak da me ispadne isto kao i kod nas...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji dashcam?

Dashcam Croatia je omogucio 10% popusta za sve 70mai autokamere u smartusu, tak da vas 70Mai Pro ispadne cca 495kn sa kodom "CRODASH".

Ovo je vjerovatno najbolja prilika, izvana se ili ne moze narucit ili sa dostavom iz mailboxa (posto 70mai pro ima litijsku bateriju tak da se vjerovatno mora slat sa skupljim UPSom) ispadne ili slicno ili iznad tih 495kn.

Nadam se da to bude potrajalo, posto sam trenutno odustao od ikakve kamere, i svaka im cast, i smartusu i dashcam croatia 

 

Edit: kod vrijedi do 15.2.2021

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 17:01 (hahhaajaads).
Moj PC  
6 0 hvala 3
14 godina
offline
Koji dashcam?

sta sad ovaj 70MAI A800.... kakva je to? jel puno bolja?

 

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...

sta sad ovaj 70MAI A800.... kakva je to? jel puno bolja?

 

 Po onome sta sam vidio na yt, super je za tih ~100€, dobijes prednju 4K i zadnji 1080P kameru, ima prakticki sve od featura (ne treba nista "nadoplacivat" kao kod tipa 70mai pro gps). Imas na yt usporedbe A800 protis 70mai pro ili pak Viofo, sta ja znam, da kupujem kameru za 100injak€ vjerovatno bi tu uzeo.

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
hahhaajaads kaže...
jocommb kaže...

sta sad ovaj 70MAI A800.... kakva je to? jel puno bolja?

 

 Po onome sta sam vidio na yt, super je za tih ~100€, dobijes prednju 4K i zadnji 1080P kameru, ima prakticki sve od featura (ne treba nista "nadoplacivat" kao kod tipa 70mai pro gps). Imas na yt usporedbe A800 protis 70mai pro ili pak Viofo, sta ja znam, da kupujem kameru za 100injak€ vjerovatno bi tu uzeo.

 do danas sam i ja malo kopo.... ugraden je gps... ali nema voice control... ima prikaz brzine i koordinate... straznja kamera se dodatno placa oko 200 kn je...i hardware kit za 24h parking alarm se kupuje posebno... ja se neckam sad jos dal uzet ili ne... al vjerovatno da i dobijem straznju skoro gratis za taj popust....

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Evo narucen 70MAI A800 skupa sa zadnjom kamerom...ista cijena i na rate i to je to... Da i tu stvar rijesim... Jos samo kit za park alarm i to je to....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji dashcam?

Odakle je narucena?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
https://www.smartus.hr

Evo... Kolega gore je stavio...imaju akciju 10 posto...dobio sam zadnju kameru za 50 kuna takorekoc.... Vec duze sam gledao gdje sta i kako i po recenzijama ispada naj izbor 4k kamera ispod 150 dolara...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Koji dashcam?

Pozdrav !

Kupljena 70mai Pro  pa bi trebao savijet koja MicroSD kartica Class 10  mora biti  ?  Vidim na Aliju da ih ima različitih tipova -  TF / Micro SD Card , microSDHC ..... ?

Naručio bih s Alija pa ako imate provjerenog sellera zamolio bih link.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji dashcam?

Preporučam ti da ideš na sigurno i kupiš karticu provjerene marke. Recimo Samsungovu microSD karticu. Čim veći kapacitet, tim bolje, jer će se manje trošiti. Ja bih vjerojatno uzeo 128 GB. Ovo je provjereni link, s kojega sam 11.11. kupio 128 GB - testirao sam i kapacitet/brzinu programom h2testw, te autentičnost Samsungovim službenim programom.

 

TF je isto što i microSD, SDHC samo znači da je u pitanju noviji standard koji dozvoljava kartice kapaciteta većeg od 32 GB.

14 godina
offline
Koji dashcam?

Kolega @mbaksa  , hvala na odgovoru !

U opisu uređaja piše da "podržava"  kartice  16÷64  GB.  

S "većom" karticom bi radila bez problema ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji dashcam?
freerock0 kaže...

Kolega @mbaksa  , hvala na odgovoru !

U opisu uređaja piše da "podržava"  kartice  16÷64  GB.  

S "većom" karticom bi radila bez problema ?

Ovom liku normalno radi sa 128 GB karticom: 70Mai Dash Cam Pro review – The Gadgeteer (the-gadgeteer.com)

 

Pretpostavljam da je prva verzija firmwarea podrzavala do 64 GB, a poslije nisu azurirali specifikacije.

 

Ali ako ides 100% na sigurno, onda ti je mozda bolje naruciti 64 GB. Ja bih riskirao sa 128 GB jer, ako ne radi u kameri, radi u mobitelu ili nekom drugom uredjaju.

14 godina
offline
Koji dashcam?

@mbaksa

 

Hvala još jednom pomoći i na korisnom linku .

Ipak budem išel na sigurno i naručil 64GB sa ranijeg linka. 

 

Još samo pitanje ; na linku ima 2 vrste 64GB kartice - "64G Adapter"  i "64AdapterCardReader"

Koju ja trebam ?   Pretpostavljam "64G Adapter" .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 13:35 (freerock0).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji dashcam?
freerock0 kaže...

Još samo pitanje ; na linku ima 2 vrste 64GB kartice - "64G Adapter"  i "64AdapterCardReader"

Koju ja trebam ?   Pretpostavljam "64G Adapter" . 

Ako nemaš USB čitač memorijskih kartica za računalo, a ne namjeravaš ga posebno naručivati, onda uzmeš 64AdapterCardReader. Ako imaš ili ćeš ga odvojeno naručiti, onda uzmeš 64G Adapter (to ti je samo microSD kartica plus microSD->SD adapter).

14 godina
offline
Koji dashcam?

@mbaksa

 

Naručena samo kartica jer adapter(čitač) imam .

Hvala još jednom na pomoći !

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
CyberDemonVZ kaže...
domagoj05 kaže...

Ulijecem kao padobranac i vjerojatno ce ovo moje pitanje biti jako glupo, ali sta je GPS modul i cemu sluzi. Jer vidim ima bez njega i s njim kupit kameru.

 Vjerojatno govoriš o 70mai Pro kameri?

Bez njega kamera normalno snima.

Uz njega bilježi i brzinu i one dodatne mogućnosti da prati kad izlaziš s svoje trake... il tak neke fore, ima slika i opis obično kad ga prodaju. Ja sam to odmah ugasio kad sam kupio :)

 Pozdrav,

danas stigla kamera bez GPS modula.

Na netu sam pogledao par videa o njoj ali niti na jednom nije bilo onog vidljivog  klasičnog bilježenja brzine već samo glasovno upozorenja o prelasku linije trake i približavanju autu ispred sebe - što mi i nije potrebno.

Zanima me ako je tvoja imala taj prikaz bilježenja brzine i isplati li se uopće uzimat taj  GPS modul(jer mi ove druge 2 funkcije nisu potrebne) ?

Koristiš možda onaj njezin "hardware kit" ?

12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
freerock0 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
domagoj05 kaže...

Ulijecem kao padobranac i vjerojatno ce ovo moje pitanje biti jako glupo, ali sta je GPS modul i cemu sluzi. Jer vidim ima bez njega i s njim kupit kameru.

 Vjerojatno govoriš o 70mai Pro kameri?

Bez njega kamera normalno snima.

Uz njega bilježi i brzinu i one dodatne mogućnosti da prati kad izlaziš s svoje trake... il tak neke fore, ima slika i opis obično kad ga prodaju. Ja sam to odmah ugasio kad sam kupio :)

 Pozdrav,

danas stigla kamera bez GPS modula.

Na netu sam pogledao par videa o njoj ali niti na jednom nije bilo onog vidljivog  klasičnog bilježenja brzine već samo glasovno upozorenja o prelasku linije trake i približavanju autu ispred sebe - što mi i nije potrebno.

Zanima me ako je tvoja imala taj prikaz bilježenja brzine i isplati li se uopće uzimat taj  GPS modul(jer mi ove druge 2 funkcije nisu potrebne) ?

Koristiš možda onaj njezin "hardware kit" ?

 GPS se na žalost vidi samo kad pregledavaš snimku. Zapisan je u posebnu datoteku koja se nalazi uz samu snimku

https://int-bbs.70mai.com.cn/?thread-74.htm

 

Ako hoćeš izvaditi taj fajl, ili na kompu snimiti na sam video:

http://amicus.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=397&catid=34

 

Možda se isplati ako se dogodi nesreća gdje ti nisi kriv i vozio si po pravilima.. možda.

 

Ne, nemam hardware kit, al namjeravam nabaviti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 16:44 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Koji dashcam?

Ja i da imam prikaz brzine, mislim da bi to ugasio. Jer rijetko tko vozi striktno po propisima, i ako se desi neka nesreca a ti vozis preko ogranicenja onda bolje da se ikakva snimka ne prikazuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji dashcam?

Hipotetsko pitanje. Izazovem prometnu nesrecu u HR i kriv sam, a imao sam dashcam. Moze li policija ili druga osoba doci do te snimke i koristiti ju kao dokaz na sudu?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Predator003 kaže...

Hipotetsko pitanje. Izazovem prometnu nesrecu u HR i kriv sam, a imao sam dashcam. Moze li policija ili druga osoba doci do te snimke i koristiti ju kao dokaz na sudu?

 Policija kad radi očevid može ju izuzeti, ili kak se to već veli :)

Dal će sudac priznati ili ne, tko zna.

Obrišeš ili izvadiš prije dolaska policije.

 

Bilo je već linkova na mišljenja stručnjaka ovdje u temi. Naravno, za obrnuti situaciju, kad nisi kriv. Ali vjerojatno vrijede ista pravila

 

Pa ako te tema stvarno zanima, potraži i pročitaj

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?

@CyberDemonVZ

 

Hvala na informacijama i linkovima !

Još važem dal da uzmem GPS ali sam siguran da ću uzeti hardware kit.

Gledam na aliju se GPS prodaje po cca. 95 kn  a  "hardware kit" isto toliko dok je kod nas cca.150 kn ...... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 19:22 (freerock0).
16 godina
moderator
offline
Re: Koji dashcam?
CyberDemonVZ kaže...
Policija kad radi očevid može ju izuzeti, ili kak se to već veli :)

Da, mislim da se tako veli, ali pitanje je bi li se trebalo tako reći. Jer nije poanta u oduzimanju (izoliranju, isključivanju) tog predmeta iz tvojih ruku, nego je poanta da policija dođe u posjed predmeta koji će se dalje koristiti u proceduri.

 

Za "izuzeti" na wiktionariju stoji: 

 glagol

(1.1) Izolirati ili isključiti (osobu ili stvar) iz nekog prostora, prava i sl.

(1.2) Izdvojiti iz analiza, razmišljanja i sl.

Ni jedno od tih značenja ne pogađa meritum stvari, nije u skladu s poantom toga što policija radi.

 

CyberDemonVZ kaže...
Dal će sudac priznati ili ne, tko zna.

Ovisi od slučaja do slučaja, od suca do suca.

 

CyberDemonVZ kaže...
Bilo je već linkova na mišljenja stručnjaka ovdje u temi. Naravno, za obrnuti situaciju, kad nisi kriv. Ali vjerojatno vrijede ista pravila

 

Pa ako te tema stvarno zanima, potraži i pročitaj

Nikakva korist od čitanja mišljenja stručnjaka i nestručnjaka, kad postoji pravna nesigurnost - kad nije definirao kada i pod kojim uvjetima će se snimka (is)koristiti.

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Stigla posta... Pakiranje dobro...sva roba odlicna... Iznenadila me kvaliteta glavne kamere... Kad uzmes u ruku bas ima onaj osjecaj da uopce nije neki bezvezni kinez.... Kaetica id 128GB ide bez problema...stiglo sa zadnjom verzijom softvera... Sad jedino docekat HW kit da to spojim odma kako treba jer mi se neda zice gledat i ubadat u upaljac...
VenAtoR#2231
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji dashcam?

S obzirom da sam prije neki dan primjetio da mi se ova zenska (voice control) gubi kad se pali auto, ocekivao sam da ce mozda bit sd kartica... sad upalim auto kad ono nece snimat jer je sd kartica ostecena (radi se o SanDisk Ultra 32gb HC1, bila je dosta stara i jeftina), sta da uzmem sad ? S obzirom da su cijene negdje sve tu opet bi isao na 32GB, ova je ok ? To je ak se ne varam onda ista sto je nedavno mbaksa postao ali na aliexpressu.

 

Edit: sad gledam, nije mi uopce snimalo odkad mi se zenska pocela gubit, tj. od prije par dana, ajde, izgleda da moze jos kartica posluzit sa slike ako nista drugo 

 

Edit2: narucio ovu gore, valjda je to ta i da je dobra za ovo 

Edit3: stornirao s obzirom da moram cekat 7-10 dana, tak da sam uzeo na kraju sa alija (link gore od mbakse) za ~71kn 64gb

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 20:55 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji dashcam?
hahhaajaads kaže...

Edit3: stornirao s obzirom da moram cekat 7-10 dana, tak da sam uzeo na kraju sa alija (link gore od mbakse) za ~71kn 64gb

Trebao sam dogovoriti da dobim neku proviziju od toga... 

10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
mbaksa kaže...
hahhaajaads kaže...

Edit3: stornirao s obzirom da moram cekat 7-10 dana, tak da sam uzeo na kraju sa alija (link gore od mbakse) za ~71kn 64gb

Trebao sam dogovoriti da dobim neku proviziju od toga... 

 Bogme da  

 

Ima dosta tih trgovina, ona jedna sa ono 4k ocjena vise od ovog tvog linka, ali navodno je jako dobar lazni primjerak, i pregledo sve i sto se tice ocjena i samog imena ducana tak da je ono gore bilo vrhunski, za 71kn top (sva sreca da neutrino nije imao odma, to bi me kostalo 90kn za 32gb )

16 godina
moderator
offline
Re: Koji dashcam?
hahhaajaads kaže...
Ima dosta tih trgovina, ona jedna sa ono 4k ocjena vise od ovog tvog linka, ali navodno je jako dobar lazni primjerak,

Imaš možda taj link? Baš me zanima...

 

Zadnjih pet ili koliko već godina naručio sam desetak Samsungovih memorijskih kartica preko AliExpressa, i mislim da su sve do jedne bile originalne - performanse su odgovarale, kapacitet je odgovarao, a Samung je zakomplicirao krivotvoriteljima život time što im kartice imaju bijeli rub, pa onda odmah znači da je krivotvorena ako ima crni rub. A i novijim Samsungovim karticama može se provjeriti autentičnost preko Samsungove aplikacije.

 

10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
mbaksa kaže...
hahhaajaads kaže...
Ima dosta tih trgovina, ona jedna sa ono 4k ocjena vise od ovog tvog linka, ali navodno je jako dobar lazni primjerak,

Imaš možda taj link? Baš me zanima...

 

Zadnjih pet ili koliko već godina naručio sam desetak Samsungovih memorijskih kartica preko AliExpressa, i mislim da su sve do jedne bile originalne - performanse su odgovarale, kapacitet je odgovarao, a Samung je zakomplicirao krivotvoriteljima život time što im kartice imaju bijeli rub, pa onda odmah znači da je krivotvorena ako ima crni rub. A i novijim Samsungovim karticama može se provjeriti autentičnost preko Samsungove aplikacije.

 

Ova je bila, a ovo je bilo 4.7k komentara a ne ocjena...

 

Uglavnom negdje pod komentarima sa jednom zvjezdicom sam vidio da je netko napisao da je "good fake" i stavio slike brzina koje su bile tocno one koje su propisane od te kartice...

16 godina
offline
Koji dashcam?

Vidim da se raspravljalo o tome jel može 128GB kartica u 70mai Pro. Ja 128GB karticu koristim već dugo u mojoj, sve radi odlično.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice