Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

poruka: 36
|
čitano: 59.837
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Zanimam me kako mogu numerirati stranice na način da recimo preskočim prvih X  stranica (recimo tri) i počnem numerirati od Y  stranice (u ovom slučaju bi bila četvrta).

Dakle da prva, druga i treća stranica ne budu numerirane, a da od četvrte pa nadalje krene sa numeriranjem tipa 1. , 2. , 3. ... i tako do kraja dokumenta.

E sad našao sam nešto pod "Pomoć" i kaže da se za to moraju koristiti sekcije; dakle označio bi prve tri stranice kao jednu sekciju, a ostatak dokumenta kao drugu sekciju i tu drugu sekciju bi numerirao i mislim da bi to bilo to. Samo problem je što neznam kako stvarati te sekcije.

Ako netko zna molio bih da ukratko objasni.

Hvala.

I'm sarcastic and what's your superpower?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

NVM

 

Shvatio sam kako ide.

 

Ako nekoga slučajno zanima postupak je sljedeći:

 

1) Postaviti kursor na mjestu gdje želimo stvoriti novu sekciju -> kartica Izgled stranice -> Prekidi -> Sljedeća stranica.

2) Umetni -> Broj stranice -> izaberemo izgled numeriranja koji nam treba; još uvijek nam je sve numerirano kao jedna sekcija.

3) Pod grupom Navigacija isključimo Poveži s prethodnom.

4) Pod grupom Zaglavlje i podnožje -> Broj stranice -> Oblikovanje brojeva stranice... -> pod Numeriranje stranice postavimo Počni od: 1; sada imamo dvije sekcije koje su numerirane od broja 1 pa do kraja sekcije.

5) Sada kliknemo na zaglavlje ili podnožje (ovisno gdje smo numerirali) na bilo koju stranicu iz sekcije iz koje želimo izbrisati numeriranje, označimo broj, izbrišemo ga, i ta sekcija više nije numerirana.

 

Može lock.

I'm sarcastic and what's your superpower?
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani

za takve stvari je najbolje pogledat na jutubu.. ima svakakvih korisnih homemade tutorijala

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
RE: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
LeeMoon kaže...

Dakle da prva, druga i treća stranica ne budu numerirane, a da od četvrte pa nadalje krene sa numeriranjem tipa 1. , 2. , 3. ... i tako do kraja dokumenta.

 S obzirom na problem evo do detalja slikovito pojašnjeno na linkovima (korak po korak):

- Numeriranje od treće ili četvrte stranice u Wordu 2003

- Numeriranje od treće stranice u Wordu 2007

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
15 godina
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Mi može neko objasnit kako da numeriram stranice u wordu 2013 s time da numeracija kreće od 4. stranice? dakle prve tri ništa, i onda krece od 4. pa dalje 5.6.7...

treba mi za zavrsni rad takva numeracija

hvala!

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
DommY kaže...

Mi može neko objasnit kako da numeriram stranice u wordu 2013 s time da numeracija kreće od 4. stranice? dakle prve tri ništa, i onda krece od 4. pa dalje 5.6.7...

treba mi za zavrsni rad takva numeracija

hvala!

 pogledaj post iznad i link za Word 2007 (to je slično)

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Krenuo sam to raditi i pokušao numerirati od 3. stranice i slijedio postupak sa linka od gore i nešto zeznuo i sad nikako ne mogu to numerirati već sat vremena pokušavam.

 

Zamolio bih nekog tko zna s numeriranjem i sekcijama i ima par minuta vremena da se javi na pp da mu na mail pošaljem tekst i da mi to numerira, u ponedjeljak mu upatim 10kn za kavu na tekući ako mi to napravi.

 

Hitno mi je. Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani

Stavi na sendspace, dropbox ili nešto treće i pošalji mi u PP, ja ti to riješim sada

14 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Riješeno. Zahvaljujem forumašu RealMadrid4Ever.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Pomoć mi treba baš hitno!

Numeriram stranice za seminarski počevši od 3. str. ali ona biva označena kao 5. str. i tako dalje, svaka za 2 veća nego što jest.

Molim brz odgovor, do čega je to. Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
Bili Tić kaže...

Pomoć mi treba baš hitno!

Numeriram stranice za seminarski počevši od 3. str. ali ona biva označena kao 5. str. i tako dalje, svaka za 2 veća nego što jest.

Molim brz odgovor, do čega je to. Hvala!

zar je teško proguglati

 

- numeriranje od treće stranice u wordu 2007

numeriranje u wordu 2003 

 

Obrati pažnju na korak 5 na prvom linku (sedma slika)

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 18:51 (IvanC).
10 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Ne može nikako. Radim sve po uputstvu. Nisam trebao ništa dirati dok ne završim s pisanjem.

 

Sve živo zajebo, ubacio neke prekide, bez ikakvog reda. Može li se numeriranje skroz poništit da to ponovo ispočetka uradim ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 20:39 (Bili Tić).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
Bili Tić kaže...

 

Sve živo zajebo, ubacio neke prekide, bez ikakvog reda. Može li se numeriranje skroz poništit da to ponovo ispočetka uradim ?

Pa zar nemaš kopiju dokumenta seminarski-maturski rad korak prije?

Naravno da se može numeriranje poništiti kao i obrisati sekcije u Wordu.

 

Na ovom linku ispod imaš već gotove primjere sa numeriranim stranicama za download.

Skini si primjer koji ti treba, raspakiraj na računalo i otvori ga.

Kopiraj svoja prva dva lista na njihovo mjesto a sve ostale kopiraj na treću. Malo doradi, kreiraj sadržaj-kazalo na samom kraju.

 

- DOWNLOAD gotovih primjera Word dokumenta sa numeriranim stranicama

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 17:11 (IvanC).
12 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Pozdrav,pokusavam vec 2 sata krenut numerirat od trece stranice.Uspio sam da mi na  trećoj stranici pise 1,ali meni treba da pise 3.moze li mi molim vas neko pomoc oko toga hitno mi treba!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

UPDATE!!!!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
pas101 kaže...

Pozdrav,pokusavam vec 2 sata krenut numerirat od trece stranice.Uspio sam da mi na  trećoj stranici pise 1,ali meni treba da pise 3.moze li mi molim vas neko pomoc oko toga hitno mi treba!

Ne znam kako se ne možeš snaći.

U postu iznad imaš sve linkove koji su ti potrebni za rješenje.

Otvorio si novu temu pa sam ti tamo odgovorio.

 

I na kraju krajeva imaš već gotove primjere za download gdje su varijenate za numeriranje, samo kopiraš svoj dokument u varijantu.

Izmjeniš početak brojanja na trećoj stranici i malo urediš, oblikuješ, opereš vodom i našpricaš parfemom.

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

moze pomoć? pokusavam numerirati od 4. stranice.. napravim onaj dio gdje odem na breaks pa continuos, i onda idem kliknuti na link to previous and je zamagljen, nemogu kliknuti na njega! zasto? kako da to sredim?
word 2010 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 13:14 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
maxy0 kaže...

moze pomoć? pokusavam numerirati od 4. stranice.. 

Imaš gotov primjer za download

 

- Numeriranje u Wordu od četvrte stranice

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
IvanC kaže...
maxy0 kaže...

moze pomoć? pokusavam numerirati od 4. stranice.. 

Imaš gotov primjer za download

 

- Numeriranje u Wordu od četvrte stranice

ja imam vec gotov tekst sa slikama od 24 strane.. 

http://trakt.tv/user/MjezZza
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
maxy0 kaže...

ja imam vec gotov tekst sa slikama od 24 strane.. 

Pa što onda?

Kopiraj sve to u taj skinuti dokument i rasporedi po želji

 

doc1 => CTRL+A => Copy (CTRL+C) => doc2 => Paste (CTRL+V)

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

ajd jel bi mogao prek team viewera to sredit??

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
maxy0 kaže...

ajd jel bi mogao prek team viewera to sredit??

Pa ne znam što ti je toliki problem. No ok ako se ne snalaziš uz onolike tutorijale što da ti radim, omogućio sam privatne poruke za tebe. Postavi dokument za download i pošalji mi URL za skidanje na PP.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
11 godina
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

pozz ljudi, trebam pomoć. Trebao bi od treće stranice pa nadalje da mi idu brojevi i nikako mi ne uspijeva. Sve sam pokušao i pogledao sve tutorijale al nikako ne ide. Ako mi neko može pomoći, mogu i poslati rad pa da neko numerira i posalje meni ako je tako lakše, javite se na PM. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
ibme74 kaže...

pozz ljudi, trebam pomoć. Trebao bi od treće stranice pa nadalje da mi idu brojevi i nikako mi ne uspijeva. Sve sam pokušao i pogledao sve tutorijale al nikako ne ide. Ako mi neko može pomoći, mogu i poslati rad pa da neko numerira i posalje meni ako je tako lakše, javite se na PM. Hvala.

 https://support.office.com/en-in/article/Start-page-numbering-later-in-your-document-c73e3d55-d722-4bd0-886e-0b0bd0eb3f02

11 godina
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani
Wolverine kaže...
ibme74 kaže...

pozz ljudi, trebam pomoć. Trebao bi od treće stranice pa nadalje da mi idu brojevi i nikako mi ne uspijeva. Sve sam pokušao i pogledao sve tutorijale al nikako ne ide. Ako mi neko može pomoći, mogu i poslati rad pa da neko numerira i posalje meni ako je tako lakše, javite se na PM. Hvala.

 https://support.office.com/en-in/article/Start-page-numbering-later-in-your-document-c73e3d55-d722-4bd0-886e-0b0bd0eb3f02

 Napravio sam sve kako pise ima sma ojednu manu, on narpavi jednu praznu stranicu izmedu uvoda i prve stranice i od nje krene numerirati :(

12 godina
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

posalji link za rad u PM pa cu ti ja srediti

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Pozdrav, trebam (OPET) pomoć sa numeriranjem i sa još nečim, pa ako ima tko da bi pomogao neka mi se javi privatno pa mu objasnim i posaljem dokument. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

Ista stvar, ne mogu numerirati od četvrte strane za zavrsni rad u Wordu 2013. Mislim da sam sve proba, od copy paste u drugi dokument do youtube tutoriala, jednostavno ne ide, pa ako ima koja dobra dusa da mi pomogne diplomirati, neka mi se javi na PP. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje stranica

trebo bi pomoc u wordu pa da ne otvaram novu temu.
trebam  napravit okvir ali mi nikako ni uspjeva.. kako da odredim svoje dimenzije bas?

word 2010 je

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Word 2007 - Trebam pomoć za numeriranje strani

Design page borders i kad se otvori prozor imas u donjem desnom uglu options i tu podesis. Tako je na 2016 ali slicno je i na 2010.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice