Zašto mi hdd konstantno melje ?

poruka: 11
|
čitano: 12.288
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mi hdd konstantno melje ?

ljudi imam jedan problem , radi se od wd black-u 640gb , mislim da je model s 32mb chachea , kad komp nista ne radi tj kad je u idleu hdd poprilicno melje , evo zadnja 2 sata ko da ga defragmentiram a ne radim nista , imam 4 gb memorije pa nije radi nedostatka ram-a ,  pokusao sam gašenje pagefilea ali ipak mi fali ram-a za to , ponekad i nista ne radi pa onda odjednom 30-ak sec žestoko melje pa stane , al ponekad kao i sad bez prestanka 2 sata , moram rec da ovaj wd black uopce nije tih disk , s obzirom da u idleu ugasim sve ventove na kejsu sve se cuje pa mi ta buka smeta , sta mogu poduzest da ga utisam malo? btw redovito ga defragmentiram i da , imam 2 particije , obje su skoro pa pune.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mi hdd konstantno melje ?

Uzmi neki program, npr. Process Monitor i isključi praćenje svega osim File System Activity pa gledaj koji program pristupa diska.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mi hdd konstantno melje ?

Možda zbog vibracija?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto mi hdd konstantno melje ?

možda ti je uključeno indeksiranje, daklem da u IDLE modu računalo "popisuje" gdje što je.., probaj ovako., odabereš particije koje se nalaze na tom disku, desni klik, properties i maknu kvačku ako je imaš na "allow indexing...", možda pomogne...

14 godina
offline
Re: Zašto mi hdd konstantno melje ?
Da, definitivno Windows Search servis koristi disk. Inače tih HDD ne postoji - postoje glasni i manje glasni. Rješenje za tišinu su ili uber kvaliteno kućište ili HDD na gumenim nosačima. Ovo drugo ja koristim i uopšte nisam svjestan prisustva HDD-a u kejsu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto mi hdd konstantno melje ?
Mozda je uključen windows defender ili neki defragmenter (diskkeeper)
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto mi hdd konstantno melje ?
Ivan Blažević kaže...

možda ti je uključeno indeksiranje, daklem da u IDLE modu računalo "popisuje" gdje što je.., probaj ovako., odabereš particije koje se nalaze na tom disku, desni klik, properties i maknu kvačku ako je imaš na "allow indexing...", možda pomogne...

okej to cu sutra probat , btw kad i uzea komad stare gume  (buvela od bicikle ) i malo obložia onaj kavezić u kojem stoji hdd  , da li bi ga to mozda utišalo.

15 godina
offline
Zašto mi hdd konstantno melje ?

Blue i green su tiši, pa black je najglasniji? ne? to ti je novi hdd kojeg si tek kupio ili ga imaš već duže pa je sad počeo raditi probleme ? valjda je jasno zašto te ovo pitam (čitaj: možda se nisi naviknuo na buku)

 

EDIT: Vidim sad da si napisao da ti je gotovo pun, znači imaš ga već duže

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 2:15 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zašto mi hdd konstantno melje ?

zna mljeti kad nije first boot u biosu. npr ako ti je cdrom prvi, win nema u cd i ucitat ce se second boot, hard. tj upalit ce ti se win normalno.

moze biti i ako ti je postavljen na first boot a u njega ide sata2 kabal iz maticne, stavi sata1

meni se desava isto kad iz diska 2 ( chameleona ) koji je first boot pokrenem win xp na disku 1 koji je second boot. melje mi disk 1. kad postavim isti disk 1 u first boot i pokrenem xp ne melje nista

mogu izmeduostalog biti i bad sectori pa probaj check disk ako vec nisi

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto mi hdd konstantno melje ?
lovac82 kaže...

Blue i green su tiši, pa black je najglasniji? ne? to ti je novi hdd kojeg si tek kupio ili ga imaš već duže pa je sad počeo raditi probleme ? valjda je jasno zašto te ovo pitam (čitaj: možda se nisi naviknuo na buku)

 

EDIT: Vidim sad da si napisao da ti je gotovo pun, znači imaš ga već duže

imam ga 5-6 mjeseci , nekako mi je bučan od prvog dana ,na buku sam naviknuo jer i stari wd od 120gb nije bio tih ali sam od ovoga novoga očekivao tišinu , poslusat cu vašesavjete pa cu vidit da li ga mogu utisat.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto mi hdd konstantno melje ?
Ivan Blažević kaže...

možda ti je uključeno indeksiranje, daklem da u IDLE modu računalo "popisuje" gdje što je.., probaj ovako., odabereš particije koje se nalaze na tom disku, desni klik, properties i maknu kvačku ako je imaš na "allow indexing...", možda pomogne...

evo napravio sam, za sad ne melje ;) , nego sto mi taj indexing znaci, da li degradiram brzinu ili sigurnost ako ga gasim?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice