WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

poruka: 52
|
čitano: 8.631
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

Neznam ni sam gdje da počnem, prije tjedan dana sam odnio na reklamaciju samsung spinpoint f3 500gb i jučer me zovu iz adm-a da disk ne valja i da ću dobit drugi. Da li su mi wd caviara blue 500gb i ja sretan doma uštekam, instaliram windowse i par programa i sve pet. Onda probam 3 igre instalirat i u svakoj mi izbacuje crc error prilikom, isto kao i na samsungu koji je zbog toga na servisu završio! Igre sa dvd-a instalira bez problema, ali sa harda ne želi. U čemu je problem, nije mi jasno, disk je star 1 dan.. Jel u matičnoj možda problem? Cijeli komp je pod moj pc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
veki22 kaže...

Neznam ni sam gdje da počnem, prije tjedan dana sam odnio na reklamaciju samsung spinpoint f3 500gb i jučer me zovu iz adm-a da disk ne valja i da ću dobit drugi. Da li su mi wd caviara blue 500gb i ja sretan doma uštekam, instaliram windowse i par programa i sve pet. Onda probam 3 igre instalirat i u svakoj mi izbacuje crc error prilikom, isto kao i na samsungu koji je zbog toga na servisu završio! Igre sa dvd-a instalira bez problema, ali sa harda ne želi. U čemu je problem, nije mi jasno, disk je star 1 dan.. Jel u matičnoj možda problem? Cijeli komp je pod moj pc.

 

 

 jeli riječ o istim igrama na DVD i HDD-u??  hm..

16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

imas problem sa kabelom.

zamijeni kabel od hdd-a.

tada se javlja crc error.

 

pokazat ce ti to i hdtune.

 

 

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
torrente kaže...

imas problem sa kabelom.

zamijeni kabel od hdd-a.

tada se javlja crc error.

 

pokazat ce ti to i hdtune.

 

 

 

Promijenio sam već 3 kabela, 2 koja sa jedne strane imaju metalnu kopču, i 1 kabel sa metalnim kopčama na svakoj strani i ista stvar se dešava. Hd tune ne pokazuje nikakve errore, a ni hard disk sentine,l po njima je disk ok. Probao sam zamijeniti i kabel za napajanje diska i opet ništa i još sam probao na 3 različita sata konektora na ploči ukapčat disk i naravno opet izbacuje da je fajl oštećen i crc error kod instalacije. Neznam više kaj da radim..

13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

da nije mozda maticna ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

ili nešto ne radiš kako treba,ili je instalacija loša ili neki hardver zeza!

 

uživaj

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

ako hdtune kaze da je zdrav,onda je to lijepa vijest.

sada ides na drugu teoriju koja isto izbaciva crc error, koruptirani zipani fajlovi.

dogadja se da sa dvd-a ide glatko,a sa hdd-a pri instalu bca error.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
buggie kaže...
veki22 kaže...

Neznam ni sam gdje da počnem, prije tjedan dana sam odnio na reklamaciju samsung spinpoint f3 500gb i jučer me zovu iz adm-a da disk ne valja i da ću dobit drugi. Da li su mi wd caviara blue 500gb i ja sretan doma uštekam, instaliram windowse i par programa i sve pet. Onda probam 3 igre instalirat i u svakoj mi izbacuje crc error prilikom, isto kao i na samsungu koji je zbog toga na servisu završio! Igre sa dvd-a instalira bez problema, ali sa harda ne želi. U čemu je problem, nije mi jasno, disk je star 1 dan.. Jel u matičnoj možda problem? Cijeli komp je pod moj pc.

 

 

 jeli riječ o istim igrama na DVD i HDD-u??  hm..

Nisu iste igre, različite su..

13 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

  pa kako onda možeš reći da tamo radi bez problema a nije riječ o istim stvarima?{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
torrente kaže...

ako hdtune kaze da je zdrav,onda je to lijepa vijest.

sada ides na drugu teoriju koja isto izbaciva crc error, koruptirani zipani fajlovi.

dogadja se da sa dvd-a ide glatko,a sa hdd-a pri instalu bca error.

 

Znam da može bit koruptiran fajl, ali baš da na 5 igri bude koruptiran fajl u svakoj, a prije su dobro radili to mi baš ne ide u glavu. Neznam dal je bitno,ali kad sam kupio grafu iz moj pc (prije kojih desetak dana) stavio sam nove windowse i od onda je počeo ovaj problem sa tim errorima da fali fajl i crc errorima. Dok sam bio na integruši sve mi je dobro radilo. Možda zvuči glupo,ali jel može grafa biti krivac?

16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

sad mi tu pomutnju stvara onaj samsung za kojeg su potvrdili da je pokvaren.

ako je sve radilo sa integralnom i napravio si kako spada novi instal windowsa.

(sve fino formatirao na c i sl )

probaj drivere ponovno stavit, i to one sa cd-a od graficke, mozda nisi izabrao dobar driver sa neta.

jesi sve instalirao sa cd-a od maticne na nove windowse, chipset i sl.

nista ne nedostaje u device manageru?

 

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
torrente kaže...

sad mi tu pomutnju stvara onaj samsung za kojeg su potvrdili da je pokvaren.

ako je sve radilo sa integralnom i napravio si kako spada novi instal windowsa.

(sve fino formatirao na c i sl )

probaj drivere ponovno stavit, i to one sa cd-a od graficke, mozda nisi izabrao dobar driver sa neta.

jesi sve instalirao sa cd-a od maticne na nove windowse, chipset i sl.

nista ne nedostaje u device manageru?

 

 Evo sad sam opet windowse išao instalirat, idem probat sve drivere nanovo instalirat. Za grafu sam koristio 266.58 verziju drivera koja je najnovija, za win 7 32bit, ali sad ću probat sa cd-a od grafe. Javim za kojih desetak min kako je sve prošlo.

14 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

Ovako, instalirao sam sve drivere sa cd-a od matične uspješno, od grafe isto tako, samo što je neka prastara verzija, ali nema veze. U device manageru ništa ne fali, opet pokrenema hd tune i nikakvih errora nema u njemu. Instaliram win rar opet, pokušam ekstraktat iso fajl iz njega i "!   D:\Need.for.Speed.Hot.Pursuit-RELOADED\rld-nshp.r07: Packed data CRC failed in rld-nshp.iso. The volume is corrupt",

Dakle opet ista stvar, onda sam instalirao daemon tools, probam mountat image od jedne igre, sve ok i kod instalacije opet error da fali nekakv cab file. Opet pogledam u hd tune i nikakvih errora nema. Zaboravio sam reć da su mi te igre bile na vanjskom hard disku,ali su radile bez problema kad sam imao samsunga i integrušu. Tek nakon nove grafe se nedaju instalirat. Disk je wd elements portable i hd tune  ne pokazuje nikakve errore na njemu dakle s njim je sve ok. Ja više enmam nikakvih ideja..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

odi na rld-nshp.r07 i ovo napravi

 

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

Evo jesam i opet mi izbaci isti error kad pokušam ekstrakt napravit.

 

Edit: Bio je još jedan fajl oštećen i njega sam probao "popravit", ali isto ništa kao i s prvim.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2011 16:53 (veki22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

nudi li poruku

keep broken files?

ako nudi prihvati je.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

Ne nudi mi tu opciju. Sad sam se sjetio da bi možda mogao disk check u windowsima pokrenut, jel bi to moglo pomoć?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

zbilja zbunjujuce.

nesto tu ocito fali,a nije falilo na externom, jeli nesto krivo kopirano,tko zna.

ipak bi zanemario hardware.

ako je radilo,znaci download je bio kompletan,to se zanemari, ne fali mu segment i ne treba recheck.

 

hoce li svaki arhiver javljat gresku?

daj s njim.

http://www.7-zip.org/

imas i portable,da ne instaliras u program files.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
veki22 kaže...

Ne nudi mi tu opciju. Sad sam se sjetio da bi možda mogao disk check u windowsima pokrenut, jel bi to moglo pomoć?

probaj sve sto ti padne na pamet.

ne sumnjam u taj novi disc.

jedino ako nesto sa vanjskog nije lose prebaceno ili je tamo fajl 70 bio na nekom losem sektoru i prenio gresku.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
14 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

Hvala ti na pomoći, probao sam 7zip, javlja grešku da je fajl oštećen, probao sam opet sa daemonom image mountat i instalirat i opet error da fali fajl. Disk check ne pomaže, sve isto. Neznam da li je bitno,ali upravo dok sam pisao ovo mi se tema u windowsima sama od sebe promijenila i ugasila aero i nakon 30 sek se vratila tema sa aerom koju sam imao. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

izmjenio se aero bez neke poruke upozorenja?

ako osjeti nedostatak grafickih 2d i 3d potreba,gasi se,samo to navede.

 

daj molim te,stavi neku igru sa cd-a i zaigraj,te podji nesto novo dowloadat pa raspakiraj.

jedino tako cemo razdvojit problem,jeli hardware ili ono na d particiji.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
torrente kaže...

izmjenio se aero bez neke poruke upozorenja?

ako osjeti nedostatak grafickih 2d i 3d potreba,gasi se,samo to navede.

 

daj molim te,stavi neku igru sa cd-a i zaigraj,te podji nesto novo dowloadat pa raspakiraj.

jedino tako cemo razdvojit problem,jeli hardware ili ono na d particiji.

Da, bez ikakvih upozorenja se ugasio i onda nakon 30 sek možda malo više upalio. Evo stavio sam skidat Civilization V, a kasnije ću instalirat Crysis sa dvd-a.

13 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
mislim da ti je dvd pogon/pržilica pokvarena, tako je i meni slično bilo....
13 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
imam isti hd, putpuno isti...
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
X19Ranger93 kaže...
mislim da ti je dvd pogon/pržilica pokvarena, tako je i meni slično bilo....

Ali meni igre sa dvd drive-a se normalno instaliraju i rade, sa harda se nedaju instalirat.

14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

Evo ovako, moja opaska, imao sam problem s demon toolsom, uništio mi je sve iso fajlove koje sam monto s njim i imali su eror pri bilo kakvom pokušaju raspakiravanja sad ga nemam i sve ok al ti su stari fajlovi uništeni i nevaljaju više, neznam zbog čega al demontools je sve to sjebo i osto sam bez dosta programa i igara :D {#}

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
Zvjerkan kaže...

Evo ovako, moja opaska, imao sam problem s demon toolsom, uništio mi je sve iso fajlove koje sam monto s njim i imali su eror pri bilo kakvom pokušaju raspakiravanja sad ga nemam i sve ok al ti su stari fajlovi uništeni i nevaljaju više, neznam zbog čega al demontools je sve to sjebo i osto sam bez dosta programa i igara :D {#}

Heh al meni daemon mounta i instalira image sa dvd-a bez problema, sad sam preko njega uspješno instalirao  1. igru koju sam skinuo s neta na hard tak da mi se čini da ne bi trebao biti u njemu problem. Ali idem skinut alcohol i s njim probat ove koje daemon nije uspio.

14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
veki22 kaže...
Zvjerkan kaže...

Evo ovako, moja opaska, imao sam problem s demon toolsom, uništio mi je sve iso fajlove koje sam monto s njim i imali su eror pri bilo kakvom pokušaju raspakiravanja sad ga nemam i sve ok al ti su stari fajlovi uništeni i nevaljaju više, neznam zbog čega al demontools je sve to sjebo i osto sam bez dosta programa i igara :D {#}

Heh al meni daemon mounta i instalira image sa dvd-a bez problema, sad sam preko njega uspješno instalirao  1. igru koju sam skinuo s neta na hard tak da mi se čini da ne bi trebao biti u njemu problem. Ali idem skinut alcohol i s njim probat ove koje daemon nije uspio.

al ako si ih probo pokrenut demonom, uništenesu :D i koristi virtualclonedrive, malen i učinkovit program, a još free :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije

Hmm, ima nekaj u tome kaj ti kažeš, sa alcoholom isto neće. Sad skidam bbc2 i ak se on uspije instalirat preko daemona ili raspakirat preko win rara onda su ostale stvari oštećene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar blue 500gb problem kod instalacije
veki22 kaže...

Hmm, ima nekaj u tome kaj ti kažeš, sa alcoholom isto neće. Sad skidam bbc2 i ak se on uspije instalirat preko daemona ili raspakirat preko win rara onda su ostale stvari oštećene.

nemoj samo molim te pokretat preko demona izbriši ga iz kompa i instaliraj ono gore što sam ti predložio ugl je isto.. :D demon uništi iso..

 

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice