WD Caviar Black problem

poruka: 40
|
čitano: 6.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black nedostaju GB

Imam Western Digital Caviar Black WD6401AALS i nehotice, kada sam išao brisat SSD s hdd eraserom, sam odabrao WD HDD umjesto SSD-a te mi sada fali oko 479 GB. Prije sam imao 596 GB, a sada imam 127 GB. Kako da vratim ostatak?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 13:02 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black nedostaju GB
Razer_Copperhead kaže...

Imam Western Digital Caviar Black WD6401AALS i nehotice, kada sam išao brisat SSD s hdd eraserom, sam odabrao WD HDD umjesto SSD-a te mi sada fali oko 479 GB. Prije sam imao 596 GB, a sada imam 127 GB. Kako da vratim ostatak?

I tih 479 gb je sad vjerojatno unalocated space. Pogledaj u Disk Managementu.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 13:39 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Evo slike.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 15:48 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

Ajde probaj vidjet diskove s nekim softverom - Easus ,Partition Wizard.

 

Ili najbolje ,s nekim LiveCD Linuxom ,pa pogledat kaj vidi Gparted.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Acronis True Image WD Edition.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 15:48 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

Zašto ti treba GPT disk? Možda je to problem!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem
kizo2703 kaže...

Zašto ti treba GPT disk? Možda je to problem!

Što je uopće GPT? Na ovom disku D: sam držao slike, muziku, filmove itd.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem
Razer_Copperhead kaže...

Što je uopće GPT? Na ovom disku D: sam držao slike, muziku, filmove itd.

Kak si ga uopće napravil?

 

Evo ti Q&A o GPT-u. IMHO ,ja bi backupiral sve s tog diska (ako nekaj imaš) i konvertiral ga u Basic disk. KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem
kizo2703 kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Što je uopće GPT? Na ovom disku D: sam držao slike, muziku, filmove itd.

Kak si ga uopće napravil?

 

Evo ti Q&A o GPT-u. IMHO ,ja bi backupiral sve s tog diska (ako nekaj imaš) i konvertiral ga u Basic disk. KLIK

Izbrisao sam ga s HDDEraserom i valjda je on to napravi.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Napravio sam po onim uputam, ali i dalje imam 127 GB.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

Pa daj onda probaj s nekim LiveCD-om vidit izvan Windowsa kaj je?? Pa ne može nestat 480 gb sam tak!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem
kizo2703 kaže...

Pa daj onda probaj s nekim LiveCD-om vidit izvan Windowsa kaj je?? Pa ne može nestat 480 gb sam tak!!

Skinuo sam gparted pa ću vidit što je tamo.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

Mislim stvarno me čudi da ti u Windowsima disk nije odmah bil preoznat kao GPT nego kao Basic ,jel Vista i Sedmica ''znaju radit'' i sa GPT diskovima.

 

Zadnja opcija ,ako ništa više ne pomogne je totalno brisanje cijelog diska s DBAN-om ,ali tu moraš paziti ,ISKLJUČITI SVE druge diskove prije nego kreneš s brisanjem.

 

Onda ponovno napraviš particije.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

GParted mi pokazuje da imam dva od 55 GB, jedan od 111 GB, jedan 15 GB SSD i jedan 127 GB. Idem s dbanom. Isključit ću ova dva SSD-a gdje mi je Windows i izbrisat ovaj što ''nevalja''. Trebam li što mijenjat u BIOS-u ono IDE, RAID ili ACHI?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 15:10 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

Pogledaj prije toga u BIOS-u jel ti je uključen LBA za taj disk. Ako je LBA isključen ,možda ga zato sistem ne vidi kao 640 nego samo 127 gb!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem
kizo2703 kaže...

Pogledaj prije toga u BIOS-u jel ti je uključen LBA za taj disk. Ako je LBA isključen ,možda ga zato sistem ne vidi kao 640 nego samo 127 gb!

Nisam našao LBA u BIOS-u.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

LBA mode i ostale postavke se podešavaju za svaki uređaj posebno ,a obično se u BIOS-u nalaze u glavnom meniju (Main) pod

,naprimjer SATA1 ,SATA2 itd.

Znači posebno za svaki disk. Tu moraš tražiti.

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 16:01 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Nije pomogao ni dban.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WD Caviar Black problem
Razer_Copperhead kaže...

Nije pomogao ni dban.

Ak su ti bitni podaci pretrazi taj disk s ovim dole programom i prebaci ih negdje drugdje onda. Upotrjebi Damaged Partition Recovery modul u njemu, pa onda obavezno podesi pod Advanced Setings ko na videu i onda tek kreni sa Recovery.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Podatke mi je izbrisao taj HDDERASER, ali imam backup. Provat ću taj program pa ću javit da li je pomoglo.

 

[EDIT]

Zanima me kako vratiti izgubljene GB-te jer backup podataka imam?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 17:49 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WD Caviar Black problem
Razer_Copperhead kaže...

Podatke mi je izbrisao taj HDDERASER, ali imam backup. Provat ću taj program pa ću javit da li je pomoglo.

 

[EDIT]

Zanima me kako vratiti izgubljene GB-te jer backup podataka imam?

Instaliraj onda ovaj dole odlican Free program za rad s diskovima, pa pogledaj kak on vidi taj disk pa iz njega ponovo formatiraj taj WD disk ili pobrise prvo sve particije koje su na njemu pa onda formatiraj.{#}

 

http://www.partition-tool.com/personal.htm

15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem
rambox kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Podatke mi je izbrisao taj HDDERASER, ali imam backup. Provat ću taj program pa ću javit da li je pomoglo.

 

[EDIT]

Zanima me kako vratiti izgubljene GB-te jer backup podataka imam?

Instaliraj onda ovaj dole odlican Free program za rad s diskovima, pa pogledaj kak on vidi taj disk pa iz njega ponovo formatiraj taj WD disk ili pobrise prvo sve particije koje su na njemu pa onda formatiraj.{#}

 

http://www.partition-tool.com/personal.htm

Imam taj program. Evo slike.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 15:48 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Izgleda da nema pomoći. {#} Pokušao sam s još nekim alatima, ali sve isto i dalje. Ima li još netko koju ideju?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

Problem sličan tvojem ,ali isto nema rješenja ,jel ovakve stvari su se događale prije XP-a i na originalnom XP-u bez SP-ova. KLIK

 

Ali na 64 bitnoj Sedmici?!

 

Jesi probal Diskpart? Koliko on pokazuje?

 

I jel imaš negdje u BIOS-u dio za uređaje i promjenu postavki tih uređaja?

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem
kizo2703 kaže...

Problem sličan tvojem ,ali isto nema rješenja ,jel ovakve stvari su se događale prije XP-a i na originalnom XP-u bez SP-ova. KLIK

 

Ali na 64 bitnoj Sedmici?!

 

Jesi probal Diskpart? Koliko on pokazuje?

 

I jel imaš negdje u BIOS-u dio za uređaje i promjenu postavki tih uređaja?

Jesam imaš par postova iznad što on pokazuje. Za BIOS još moram potražit, ali nisam ništa u njemu radio. To mi se je dogodilo nakon što sam koristio HDDERASER.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 18:50 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Ovo mi javlja u HDDERASER-u unable to remove hpa/dco areas.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD Caviar Black problem

Razer ,ne GParted ,nego običan Diskpart ugrađen u Windowse!!

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
WD Caviar Black problem

Nisam. Kako ću to pokrenut?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WD Caviar Black problem
Razer_Copperhead kaže...
kizo2703 kaže...

Problem sličan tvojem ,ali isto nema rješenja ,jel ovakve stvari su se događale prije XP-a i na originalnom XP-u bez SP-ova. KLIK

 

Ali na 64 bitnoj Sedmici?!

 

Jesi probal Diskpart? Koliko on pokazuje?

 

I jel imaš negdje u BIOS-u dio za uređaje i promjenu postavki tih uređaja?

Jesam imaš par postova iznad što on pokazuje. Za BIOS još moram potražit, ali nisam ništa u njemu radio. To mi se je dogodilo nakon što sam koristio HDDERASER.

Ak si htio sigurno pobrisat podatke i sam Disk, to si mogel sa CCleaner napravit bez frke jer on ima tu mogucnost ne treba trazit dalje. Oznaciš gore cjeli disk pa izabereš dole postupak, DOD 3 prolaza, NSA 7 prolaza ili Gutman 35 prolaza i onda izaberes Disk ili particiju kvacicom i Wipe ili briši lako i jednostavno.{#}

16 godina
offline
RE: WD Caviar Black problem
Razer_Copperhead kaže...

Acronis True Image WD Edition.

Ooo, pa zar ne vidiš na slici da ti je disk u RAID-u s SSD-om!? Isključi RAID u BIOSU i sve će biti ok!

totus mundus agit histrionem
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice