[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

poruka: 128
|
čitano: 44.318
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Kakvi su ti koje si testirao vs. Mushkin Callisto? Vidim po speckama prilično impresivno djeluje,bar na papiru,i nije preskup. 1099kn

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=SSD+60.0+GB+MUSHKIN+Callisto+Deluxe+MKNSSDCL60GB-DX%2C+SATA+2.5%27%27%2C+MLC-Chip%2C+maks.+do+285%2F275+MB%2Fs&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.058

 

Read/Write mu je 285/275mbs

 

60gb

 

Na papiru barem isti kao i Corsevi tvoji.

 

Novac nije problem,nego jednostavno nemam uvid u brzinu - ne mogu si to predočit takva silovita učitavanja,i klik-open rad Smijeh pa se ispričavam.

 

Tim više što imam kupca za svoj Seagate postariji 7200.10, pa bi me i jeftinije izašao SSD.

 

Za storage imam WD Green 750gb. Mogu uzeti eventualno još jedan,nije to bed,jeftini su sad diskovi.

 

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 10:20 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
thedream kaže...

Kakvi su ti koje si testirao vs. Mushkin Callisto? Vidim po speckama prilično impresivno djeluje,bar na papiru,i nije preskup. 1099kn

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=SSD+60.0+GB+MUSHKIN+Callisto+Deluxe+MKNSSDCL60GB-DX%2C+SATA+2.5%27%27%2C+MLC-Chip%2C+maks.+do+285%2F275+MB%2Fs&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.058

 

Read/Write mu je 285/275mbs

 

60gb

 

Na papiru barem isti kao i Corsevi tvoji.

 

Novac nije problem,nego jednostavno nemam uvid u brzinu - ne mogu si to predočit takva silovita učitavanja,i klik-open rad Smijeh pa se ispričavam.

 

Tim više što imam kupca za svoj Seagate postariji 7200.10, pa bi me i jeftinije izašao SSD.

 

Za storage imam WD Green 750gb. Mogu uzeti eventualno još jedan,nije to bed,jeftini su sad diskovi.

 

 

 

Misli da je taj Muskin, Corsair Force, OCZ vertex 2, sve isto samo drugo pakovanje, isti MLC chip, sandforce 1200,..... nek me neko ispravi ako grijesim.......

 

Sto se tice brzine, to jest sve dosta brze, nekako sve kao da klizi, imas par videa na youtube-u usporedbe i sl, pa baci oko malo kako to sve izgleda.

 

Ja sam na SSD presao sa RAID-0 HDD 3x750 tako da je to i prije kod mene radilo malo brze nego kod obicnog HDD, ali razlike se svejedno vide, tako da ce to u tvom slucaju biti jos izrazenije.

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Hvala,onda je izgleda došlo vrijeme za prijelaz.

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Cohy kaže...
Hvala puno na prebrzom odgovoru. Je li ima neka ploca koja bi podrzavala sata 3 raid 0 SSD diskova.

BTW, gledam cijena ovog Cruciala C300 64 GB vani je 100 eura, sto nije vise od sata 2 diskova, tako da sam mislio da bi steta bilo ne kupiti SATA 3 disk, a jos kad bi se u raid 0 stavili...:)

U svakom slucaju hvala na pomoci.

Pa ako je tako mala cijena je bih onda isao na sata3, jer uvjek ih mozes ustekati i u sata2 na ICH 10. Pa prvo probas preko Marvella, pa ako bude totalna katastrofa prebacis ih na ICH10, jest da nece raditi svojim punim potencijalom kao kod sata3, ali kasnije se mozda situacija popravi sa driverima za marvel i RAID.

 

Sto se tice ploca i sata3 RAID preko neceg drugog osim Marvela, ja neznam ni za jednu koja bi imala tu mogucnost.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Jurky kaže...

Pa ako je tako mala cijena je bih onda isao na sata3, jer uvjek ih mozes ustekati i u sata2 na ICH 10. Pa prvo probas preko Marvella, pa ako bude totalna katastrofa prebacis ih na ICH10, jest da nece raditi svojim punim potencijalom kao kod sata3, ali kasnije se mozda situacija popravi sa driverima za marvel i RAID.

 

Sto se tice ploca i sata3 RAID preko neceg drugog osim Marvela, ja neznam ni za jednu koja bi imala tu mogucnost.

Jep, jedino što će kod prebaciivanja sa Intel na Marvel, ili obrnuto, morati nanovo sustav instalirati, ili griješim?

Pa bi bilo pametno napraviti image kad se jednom odlucis za promjenu. Naravno voditi računa da ti je u winsima driver za oba kontrolera, tako da si smanjiš moguće probleme, pa onda image, pa onda promjena sa jednog na drugi kontroler.

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
To ne bi trebao biti problem jer mislim jednom postaviti i da onda radi kako treba. 90% bi bilo citanje fajlova, a po tomshardware recenzijama C300 je to ubjedljivo vodeci.

Odlucio sam zahvaljuci ovdje postovima da uzmem 2 x C300 64gb i da ih na SATA 2 postavim u raid 0. Ako nije zabranjeno navodjenje njemackog web shopa, rado cu linkati C300 64 GB po cijeni od 99 eura.

13 godina
online
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Samo da ispravim netočan citat od Jurky-a:

SATA 3 ima propusnost od 6 Gb/S dok SATA 2 ima propusnost od 3Gb/S

Taj SSD ima r/w od 280Mbs/275mbs

Naravno da može i u RAID0 ga neće ograničavati SATA2!

U ovom slučaju čak je bolje ići na SATA 2 utor radi Intelovog ICH10R chipseta

Marvel je mušićav kako je već napomenuto!

Pozdrav

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
pandza94 kaže...

Samo da ispravim netočan citat od Jurky-a:

SATA 3 ima propusnost od 6 Gb/S dok SATA 2 ima propusnost od 3Gb/S

Taj SSD ima r/w od 280Mbs/275mbs

Naravno da može i u RAID0 ga neće ograničavati SATA2!

U ovom slučaju čak je bolje ići na SATA 2 utor radi Intelovog ICH10R chipseta

Marvel je mušićav kako je već napomenuto!

Pozdrav

To nije taj SSD....

 

Ovo sto sam predlozio za sata3 se odnosilo za kolegu cohy koji misli uzet C300 sata 3 za raid 0

 

Baci malo oko na ovaj review razlike ima kod sata3/2.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 13:05 (Jurky).
14 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Jel to znači da je u praksi Sata 2 granica na nekih 270mega? Samo kod njega, ili i kod ostalih?

Nisam baš jako pratio performanse pa ne znam jel idu preko 280 sata2 ssd-ovi? u praksi naravno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Cohy kaže...
Ako nije zabranjeno navodjenje njemackog web shopa, rado cu linkati C300 64 GB po cijeni od 99 eura.

Pa linkaj!

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Cohy kaže...

Nisu, nego 100%. Nema carine na to. Ali 23% PDV-a se plaća sigurno.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
naxeem kaže...
Cohy kaže...

Nisu, nego 100%. Nema carine na to. Ali 23% PDV-a se plaća sigurno.

Iako sve mi to malo čudno...napisao je da je 99EUR, a tamo piše 119. pa 20% je dosta velika razlika. Jedino ako ne misli dobit povrat poreza, ali za povrat poreza mora ić sam po njega (ili da mu ga netko dofura od gore), ali ako ide tako po njega onda mu ona izjava da ima 50% šanse da ne plati carinu ne stoji ni ako uzmemo u obzir da je mislio na porez, jer se porez ni ne plaća na cifre ispod 1000kn osobnog uvoza.

U svakom slučaju nevidim kako bi to koštalo 99eur. Naravno napominjem da mi njemački i nije baš jača strana pa dopuštam da tamo negdje nešto piše što ja ne razumijem...ako netko zna nek objasni...

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Pa stavi drzavu Hrvatsku, odmah ti skine automatski porez ;)

A za carinu, moja greska, pisao sam iz perspektive BiH, a tu kod nas su sanse 50% da ce naplatiti carinu plus PDV, sve zajedno oko 30%.

Procenti na bazi vlastitog iskustva i narucivanja preko 30 artikala ;)

16 godina
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Zlo i naopako izgleda ovaj RAID 0 SSD. Koliko sekundi traje kopiranje s jednog diska/particije na drugi gigu podataka? Osmijeh

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Cohy kaže...
Pa stavi drzavu Hrvatsku, odmah ti skine automatski porez ;)

A za carinu, moja greska, pisao sam iz perspektive BiH, a tu kod nas su sanse 50% da ce naplatiti carinu plus PDV, sve zajedno oko 30%.

Procenti na bazi vlastitog iskustva i narucivanja preko 30 artikala ;)

Jep, nisam to vidio, ni skužio.

Ali opet nije 99 eur. Jer je poštarina 30, znači 129 eur te ispadne na kraju, i to u slučaju da ne naplate pdv...

A za BIH je poštarina još euro-2 viša., znači imaš 50% šanse da ga platiš 130 eura, a ako ne prodje ćeš ga platit 160 za HR, ili u tvom slučaju kako kažeš ako se plaća u BIH i carina onda i 170 EUR...velika razlika od početnih 99.

ALI NHF, ne govorim ti to jer mi dosadno , nego da se ni ti, a ni netko drugi tko bi ovo mogao čitati nebi zaletili, treba prvo pogledat ukupne troškove, pa onda može odluka...

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Racunica je ispravna s tim da troskovi postarine po komadu padaju ako narucis 2 ili vise. Maksimalna cijena je znaci za ova 2 diska 230 eura (i to je max. za Hrvatsku kako sam procitao nemate ni carine niti poreza), dok u BiH je max. cijena 300 eura (min. 230) za oba sa svim mogucim troskovima. Meni to izgleda povoljno, ako grijesim, bio bih zahvalan da me neko uputi na bolje i isplativije rjesenje.

15 godina
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Pero Dinamit kaže...

Zlo i naopako izgleda ovaj RAID 0 SSD. Koliko sekundi traje kopiranje s jednog diska/particije na drugi gigu podataka? Osmijeh

Toliko brzo da nisi siguran jel to iskopirano kako treba :)

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
protjeran
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

I... Came....

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 13:37 (Mentalist).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Cohy kaže...
Racunica je ispravna s tim da troskovi postarine po komadu padaju ako narucis 2 ili vise. Maksimalna cijena je znaci za ova 2 diska 230 eura (i to je max. za Hrvatsku kako sam procitao nemate ni carine niti poreza), dok u BiH je max. cijena 300 eura (min. 230) za oba sa svim mogucim troskovima. Meni to izgleda povoljno, ako grijesim, bio bih zahvalan da me neko uputi na bolje i isplativije rjesenje.

Nemamo samo carinu na tu robu, ali poreza ima, i vjerojatnije bi ga platio nego ne...

I opet...ja ne kažem da je ili nije povoljno, nego da se netko ne zaleti a kad dodje da ima još 100eur na koje nije računao za platit.

15 godina
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Mentalist kaže...

I... Came....

Tako je meni bilo kad sam prvi put testirao svoj SSD nakon svog (ne bas sporog) cilindricnog velepamtila :)

Biljezim se sa stovanjem...
16 godina
online
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
miki1981 kaže...
Cohy kaže...
Pa stavi drzavu Hrvatsku, odmah ti skine automatski porez ;)

A za carinu, moja greska, pisao sam iz perspektive BiH, a tu kod nas su sanse 50% da ce naplatiti carinu plus PDV, sve zajedno oko 30%.

Procenti na bazi vlastitog iskustva i narucivanja preko 30 artikala ;)

Jep, nisam to vidio, ni skužio.

Ali opet nije 99 eur. Jer je poštarina 30, znači 129 eur te ispadne na kraju, i to u slučaju da ne naplate pdv...

€26,88 ako plaćaš paypalom :0)

Zanimljivo...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
protjeran
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

upravo sam probao sa ovim novim rst driverima mada nemam ssd al me isto zanimalo.

ima nekih razlika, al čudi velik pad u čitanju na početku bencha.

generički win 7 driveeri generički win 7 driveeri
novi rst driveri novi rst driveri
''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
mierda-del-torro kaže...

upravo sam probao sa ovim novim rst driverima mada nemam ssd al me isto zanimalo.

ima nekih razlika, al čudi velik pad u čitanju na početku bencha.

Neznam u cemu je tebi problem ali kod mojeg HDD raid 0 daje jedno 10% bolje rezultate u disk benchamarcima..... mozda da napravis defragment pa probas

Google is your friend
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
A?
Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Jurky kaže...
mierda-del-torro kaže...

upravo sam probao sa ovim novim rst driverima mada nemam ssd al me isto zanimalo.

ima nekih razlika, al čudi velik pad u čitanju na početku bencha.

Neznam u cemu je tebi problem ali kod mojeg HDD raid 0 daje jedno 10% bolje rezultate u disk benchamarcima..... mozda da napravis defragment pa probas

Defragmentacija nema nikakve koristi na SSD-ovima jer je svejedno gdje su podaci (na kojoj plocici memorije)

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
tnakir kaže...
Jurky kaže...
mierda-del-torro kaže...

upravo sam probao sa ovim novim rst driverima mada nemam ssd al me isto zanimalo.

ima nekih razlika, al čudi velik pad u čitanju na početku bencha.

Neznam u cemu je tebi problem ali kod mojeg HDD raid 0 daje jedno 10% bolje rezultate u disk benchamarcima..... mozda da napravis defragment pa probas

Defragmentacija nema nikakve koristi na SSD-ovima jer je svejedno gdje su podaci (na kojoj plocici memorije)

Znači on ima raid, ali sa običnim HDD, ne sa SDD.

 

EDIT: tj barem mislim da su u raidu, ali SSD nema sigurno

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 19:18 (miki1981).
15 godina
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
miki1981 kaže...
tnakir kaže...
Jurky kaže...
mierda-del-torro kaže...

upravo sam probao sa ovim novim rst driverima mada nemam ssd al me isto zanimalo.

ima nekih razlika, al čudi velik pad u čitanju na početku bencha.

Neznam u cemu je tebi problem ali kod mojeg HDD raid 0 daje jedno 10% bolje rezultate u disk benchamarcima..... mozda da napravis defragment pa probas

Defragmentacija nema nikakve koristi na SSD-ovima jer je svejedno gdje su podaci (na kojoj plocici memorije)

Znači on ima raid, ali sa običnim HDD, ne sa SDD.

Sorry... nisam skuzio :(

My bad...

Biljezim se sa stovanjem...
16 godina
protjeran
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

nemam ni ssd ni raid.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
tnakir kaže...

Sorry... nisam skuzio :(

My bad...

Vidiš da nisam ni ja kako treba skužio, ja mislio da ima raid, ali sada kaže da nema ni raid.

Ali svejedno jedna ok informacija, znači sa novim driverima ako nije raid, ili ssd, ili njihova kombinacija, radi probleme sa pisanjem čitanjem malih fileova...barem na toj matičnoj...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 21:10 (miki1981).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice