Reinstaliran windows, obrisani bookmarks?

poruka: 7
|
čitano: 3.281
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vracanje bookmarks-fajla

Evo ovako! Imam jedan problem koji je povukao sa sobom jos 3-4 problema! Naime, prije 2 dana desio se ispad el.energije, tj. nestalo struje. Naravno komp je bio upaljen i nestankom struje se i on ugasio, medjutim kad je nedugo zatim ponovo dosla struja, otkrio sam da mi je napojna crkla, a sa sobom je unistila samo jedan modul ram memorije, ostalo je ostalo citavo. Kad sam ubacio drugu napojnu i upalio komp, nista se ne desava samo pise nesto tipa ''mising boot manager''. Nema sta, sistem pao! Formatiram disk instalacijom i ponovo dignem sistem. Sad nastaju moje muke! Nekih podataka nisam ni imao na tom hdd-u, ono sto je izbrisano nije mi ni zao nego kreten nisam uradio backup bookmarksa, pa kad sam pokusao da sinhronizujem nisam moga jer sam zaboravio j*** passphrase ! Neki djavo me nagovori da pokusam ono restore and delete all sync data i na kraju skontam da je sve izbrisalo{#}. Preko 500 sacuvanih strana, 5 godina skupljanih, sto obicni sto poslovni obelez.! Pa da mu !"#$%&/()=?*¤ß÷×,  pa opet da mu ¤ß×÷*?=)(/&%$#"! . SAmo zelim da vratim te bookmarkse a vise neznam kako, jer pokusao sam sa nekim recovery programima, al to nije to! Svaka pomoc bi mi dobrodosla! 

Izvinjavam se za greske u pravopisu a i za sve ostalo, jer potpuno sam s*****, dva dana pokusavam ali neide.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vracanje bookmarks-fajla

Moš' sjest i plakat' ako nisi napravio bekap! Nakon što si "format-C" i preko toga napravio novu instalaciju, odn. pregazio bivše podatke šamse su ti gotovo nikojake. Doduše, postoje programi koji izvlače raw data "ispod" onog što je "na vrhu", ali da češ prepoznati par kB koliko su Bookmarks na HDD-u-bolje uplati loto-veče su ti šanse! {#}

There are no dumb questions-GOOGLE answered them all already!
11 godina
offline
Reinstaliran windows, obrisani bookmarks?

Nakon isprobavanja nekoliko programa za vracanje (najbolje se pokazao R-Studio), pronasao sam samo xml file i bookmark.json. Xml file nemam pojma kako da otvorim, a json sam pokusavao sa mozilom (jer valjda je to njen nacin backup-ovanja bookmarksa), medjutim mi kaze da je file ostecen i da ga ne moze otvoriti.  Tako blizu a tako daleko {#}!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Reinstaliran windows, obrisani bookmarks?
marionezi82 kaže...

Nakon isprobavanja nekoliko programa za vracanje (najbolje se pokazao R-Studio), pronasao sam samo xml file i bookmark.json. Xml file nemam pojma kako da otvorim, a json sam pokusavao sa mozilom (jer valjda je to njen nacin backup-ovanja bookmarksa), medjutim mi kaze da je file ostecen i da ga ne moze otvoriti.  Tako blizu a tako daleko {#}!

.json i .xml fileove se može otvoriti i sa Notepadom ,samo nemoj ostaviti Notepad kao default program - MAKNI KVAČICU.

 

Druga je priča kaj to niti nije pravi spisak bookamarksa!! (vidi sliku)

Ako si uspjel išta izvući ,kompletan Firefox profil ,sa svim extensionima ,podešavanjima i (naravno) bookmarksima je u C:\Users\<tvoje ime>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles

 

Za ubuduće ,instaliraj FEBE i namjesti ga da ti radi dnevni backup tvog profila NA SIGURNO.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 13:00 (kizo2703).
11 godina
offline
Reinstaliran windows, obrisani bookmarks?

Pronasao sam u RAW-u taj roaming al je prazan nista u njemu nema. Nema veze idem iz pocetka sve ponovo skupljati, nesto sam i zapamtio {#} !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Reinstaliran windows, obrisani bookmarks?

Hahahaha, koji sam ja sretnik!!! Zena uzela da pocisti moj radni stol i u jednoj ladici pronadje stari ata hdd, sa njenog starog kompa (prije 3-4 mjeseca se njen komp pokvario).Priklopio sam ga i htio da ga formatiram pa da na njemu imam filmove, muziku i ostale vragolije: Dok sam provjeravao ima li sta na njemu vrijedno a da se ne izbrise, sjetim se da sam na tom disku imao instaliran xp i provjerim u documents.../local/..../.../ i pronadjem bookmarks file sa svim onim bookmarksima sto sam ih godinama skupljao{#}. J....te kako sam se obradovao! No coment! Za svaki slucaj napravio sam dvije kopije i sacuvao. Odo' zenu nagraditi, i to 2x {#}

Sto se mene tice ova tema se moze zakljucati ili obrisati, ili sta se vec radi u ovakvim slucajevima.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Reinstaliran windows, obrisani bookmarks?
Nema zaključavanja sad je tek zanimljivo postalo kako ces je nagraditi hehe ;)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice