Plextor PX-128M5M firmware upgrade 1.01 - 1.06

poruka: 1
|
čitano: 1.906
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Plextor PX-128M5M firmware upgrade 1.01 - 1.06

Htio bih podijeliti svoje iskustvo flashanja firmwarea na Plextorovom M5M mSATA SSD-u, premda o ovome nema ništa napisano na internetu. Ili sam samo ja imao specifičan problem.

 

Firmware verzija na mom primjerku bila je 1.01. Na Plextorovim stranicama može se naći verzija 1.06. Kad se pokuša flashati 1.06 verzija s verzije 1.01 izbaci se poruka/ greška "No firmware update needed". Metodom pokušaja i pogrešaka na kraju sam došao do rješenja - potrebno je prvo flashati na verziju 1.02, s koje onda flashanje na 1.06 ide bez problema.

 

Ovo nije nigdje dokumentirano ili navedeno kao preduvjet, a Plextorov support poslao mi je samo PDF uputstva za flashanje. Kako čisto sumnjam da će Plextor dodati ovaj preduvjet na svoje stranice (što sam im sugerirao), ostavljam trag na BOL forumu, ako bi se netko našao u ovom problemu.

 

Također, na svoj OneDrive postavio sam i arhivu koja sadrži 1.02 i 1.06 firmware.

 

Slijedi vrlo kratak sažetak na engleskom jeziku za braću strane informatičare koji doguglaju ovdje:

 

ENG:

 

While trying to flash a firmware update version 1.06 for Plextor PX-128M5M mSATA SSD drive with a firmware version 1.01 an error message appears: "No firmware update needed". You should first flash firmware version 1.02 and then flash from 1.02 to 1.06. Here's a link to zip archive with both 1.02 and 1.06 firmwares.

 

--

Link za preuzimanje 1.02 i 1.06 firmwarea/ Download 1.02 and 1.06 firmware: http://1drv.ms/1YeiE4n

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 7:33 (Leprechaun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice