Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

poruka: 21
|
čitano: 31.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Imam eksterni hard disk od 260 GB, onaj Verbatimov od T-Coma. Radio je danas savrseno. I nakon sto sam ga istekao i opet poslije tokom dana ustekao vise nije htio raditi. Kad ga hocu otvoriti najprije prozor My Computer zateka i onda se pojavi poruka sa prve slike. Ako idem na NE nista se ne dogodi. A ne bih ga htio nikako formatirati jer mi je svega 20 GB slobodno, a sve ostalo na njemu mi je vrlo vrijedno i bitno.Takoder, druga slika prikazuje sto se dogodi kad ga pokusam otvoriti iz Disk Managementa.

 

Probao sam na XP-u i na Windows 7, ista stvar na oba OS-a.

Takoder sam probao u razne USB utore ustekavat ali uvijek isti problem.

 

Moze li se nekako srediti da se disk vrati u normalu bez gubitka podataka?

Ili kad ako ga bas moram formatirati mogu li kako spasiti podatke?

 

 

 

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 16:46 (Prison Breaker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u
Prison Breaker kaže...

Imam eksterni hard disk od 260 GB, onaj Verbatimov od T-Coma. Radio je danas savrseno. I nakon sto sam ga istekao i opet poslije tokom dana ustekao vise nije htio raditi. Kad ga hocu otvoriti najprije prozor My Computer zateka i onda se pojavi poruka sa prve slike. Ako idem na NE nista se ne dogodi. A ne bih ga htio nikako formatirati jer mi je svega 20 GB slobodno, a sve ostalo na njemu mi je vrlo vrijedno i bitno.Takoder, druga slika prikazuje sto se dogodi kad ga pokusam otvoriti iz Disk Managementa.

 

Probao sam na XP-u i na Windows 7, ista stvar na oba OS-a.

Takoder sam probao u razne USB utore ustekavat ali uvijek isti problem.

 

Moze li se nekako srediti da se disk vrati u normalu bez gubitka podataka?

Ili kad ako ga bas moram formatirati mogu li kako spasiti podatke?

 

 

EDIT: Vidim da nije prihvatio slike.

Samo malo, sad cu ih dodati.

Jesi ga ustekaval u one USB utore otraga na meticnoj ploci ak nisi probaj tamo jer se zna dogodit da oni prednji USB utori nekad nemaju dovoljan napon pa se nece pokrenut ili ne rade dobro na tim prednjim utorima. Da podaci se mogu vratit bez frke i sa formatiranog diska samo to nemoj radit za sad treba probat nekaj drugo prvo.Cool

15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Imam 4 utora iza i 2 naprijed. Probao sam na svih 6, uvijek isti problem.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Ajd probaj u safe modu!

Ikominator
16 godina
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u
Prison Breaker kaže...

Imam 4 utora iza i 2 naprijed. Probao sam na svih 6, uvijek isti problem.

Napravi onda ovako prvo ustekaj taj disk u USB utor odozada na maticnoj ploci, pa skini i instaliraj ovaj program dole pa prvo izaberi Complete Recovery pa ako vidi taj disk onda prebaci podatke na neku drugu particiju na kompu samo prati upute nije tesko prvo ce skenirat disk ili particiju svejedno. Ak to ne uspije onda izaberi ovu trecu opciju Partition Recovery pa nek odradi pa bumo videli kak bude islo, samo prije nego kaj pocnes s tim programom radit iskljuci antivirus.Cool

 

http://www.easeus.com/datarecoverywizardpro/

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 17:03 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Probao sam u Safe modu, ista stvar. A sto se ovog programa tice, od 200 GB on mi moze spasiti 24 GB. Tako da izgleda nista od toga. No svejedno hvala vam na pomoci. Spasit cu ovo malo sto moze, ali bit ce opet sve isponova skidati sa neta. :(

 

Inace, na tom HDD-u su mi (bili) filmovi, serije, dokumentarci i igre.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u
Prison Breaker kaže...

Probao sam u Safe modu, ista stvar. A sto se ovog programa tice, od 200 GB on mi moze spasiti 24 GB. Tako da izgleda nista od toga. No svejedno hvala vam na pomoci. Spasit cu ovo malo sto moze, ali bit ce opet sve isponova skidati sa neta. :(

 

Inace, na tom HDD-u su mi (bili) filmovi, serije, dokumentarci i igre.

On ce spasit i kad bude formatirano samo moras izabrat Quick Format pod uvjetom da disk nije u kvaru, a ima i drugih programa jos koji se tim poslom bave i isto tak su odlicni tj skini ovaj dole pa i njega baci nek on odradi prije nego kaj formatiras  to je zadnja opcija. Jesi odradil drugu i trecu opciju sa Easeus jel a kad formatiras onda izaberes prvu opciju pa s njom prvo odradis u Easeus. Za manipulaciju diskovima uzmi ovaj program na drugom linku odlican je pa s njim napravi formatiranje ak se bude ipak islo na to a s Diskdigger odradi sad isto.Cool

 

http://dmitrybrant.com/diskdigger

 

http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 1:09 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Vidi ja ti imam externi WD i u njemu je bio instaliran program(njegov)

koji je između svega imao i svoj backup!

Virus mi je sve poharao i nisam mogao uči u njega,a baš

kao i ti,imao puuuuno datoteka,koje sam htjeo spasiti!

Sve sam pokušao,razne programe za backup,bez rezultata,

sve dok nisam pokrenuo njegov backup program,mogao sam

uči u njega i napraviti backup!

Sve sam spasio i konačno formatirao,kasnije je radio normalno!

 

Želim ti reči,možda i tvoj hard ima sličan program???

Niti kod mene ne radi,ako se ušteka sprijeda!

Ikominator
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Da, ima taj program, mislim da se zove Nero Backup ili tako nesto slicno, ali uglavnom ima, taj sam jedini program dobio sa HDD-om. Pa nista onda cu probati nekako spasiti taj program i onda s njime ostalo.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u
Prison Breaker kaže...

Probao sam u Safe modu, ista stvar. A sto se ovog programa tice, od 200 GB on mi moze spasiti 24 GB. Tako da izgleda nista od toga. No svejedno hvala vam na pomoci. Spasit cu ovo malo sto moze, ali bit ce opet sve isponova skidati sa neta. :(

 

Inace, na tom HDD-u su mi (bili) filmovi, serije, dokumentarci i igre.

Ako nisi već obrisao disk, probaj pokrenuti slijedeću naredbu (ako radiš na Win 7 trebaš admin prava) iz command prompta

chkdsk J: /f /r

J: je slovo tvog diska.

 

Jednom se tako uspio reparirati disk, nakon što niti jedan drugi alat nije uspio.

Ako niti to ne uspije probaj sa alatom ZAR. ili TestDisk

 

Nadam se da ćeš uspjeti vratiti sve bez brisanja.

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 1:30 (Prometej).
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Nisam jos nista brisao ni formatirao. Nema pojma, previse je pdaotaka. To cu bas kad nista drugo ne bude moglo. Hvala i tebi, budem i to probao.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u
Prison Breaker kaže...

Da, ima taj program, mislim da se zove Nero Backup ili tako nesto slicno, ali uglavnom ima, taj sam jedini program dobio sa HDD-om. Pa nista onda cu probati nekako spasiti taj program i onda s njime ostalo.

NERO BACKUP???To si dobio sa hardom???

Šta nam taj T mobile radi?!

Odi ti na Werbatimovu stranicu(ili koje ti je marke hard več)

i tamo pogledaj,mislim da sa Nerom nečeš postiči ništa!

Ikominator
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Preko cmd-a ne ide, dobijem ovo:

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u
Prison Breaker kaže...

Nisam jos nista brisao ni formatirao. Nema pojma, previse je pdaotaka. To cu bas kad nista drugo ne bude moglo. Hvala i tebi, budem i to probao.

Bitno da ti disk nije u kvaru jer onda doma neces moc nista napravit, uglavnom nakon formatiranja se vecina toga moze vratit itekako pogotovo ak se koristi vise programa za tu namjenu jer svaki povrati nekaj drugo to sam videl puno puta. Normalno  formatiral bus na samom kraju kad nist drugo ne bu pomoglo a do tad treba isprobat sto vise programa  za vracanje podatak prije formatiranja pa kaj bude a ovaj dole je jos jedan dobar itekak i besplatan.Cool

 

http://www.pandorarecovery.com/features/

15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Zasada sam od programa isprobao EAsus i TestDisk. Obadva su pocela vracati uspjesno podatke.

S time sto mi se nekako vise svida TestDisk. Puno brze vraca podatke, u par minuta mi je vratio 3 filma i nekoliko epizoda serija. Ali kad sam vidio da ce mu trebati jos 7 h onda sam ugasio, pa cu to sutra stavit.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u
Prison Breaker kaže...

Zasada sam od programa isprobao EAsus i TestDisk. Obadva su pocela vracati uspjesno podatke.

S time sto mi se nekako vise svida TestDisk. Puno brze vraca podatke, u par minuta mi je vratio 3 filma i nekoliko epizoda serija. Ali kad sam vidio da ce mu trebati jos 7 h onda sam ugasio, pa cu to sutra stavit.

Da polako i sigurno podatke bus vratil ovak ili onak samo da disk nije u banani to je bitno a izgleda da nije ak se podaci vracaju polako.Cool

15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu pristupiti eksternom HDD-u

Ne vjerujem ja da je disk u banani. Provjerio sam sa HDtuneom i sve su kockice zelene. Nego eto odjednom sad on hoce da ga formatiram, ne znam sto je to uzrokovalo. Vjerojatno kad ga formatiram, radit ce kao nov. No naravno, prije toga cu spasit sve sto se spasiti dade.

 

Samo me zanima da li ce sve biti u redu kada ga formatiram ili ce opet nakon nekog vremena javiti istu problem? Sto je krivac da je doslo do toga i koliko sad nakon formatiranja mogu biti pouzdan u HDD?

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
WesternDigital esksterni HDD -Piše:'..directory c

Dečki,help! 

 

iz čista mira, jedan od tri vanjsk diska ( koje rabim za  rad na projektima- energija, mediji. poslovni planovi itd.) - WesternDigital eksterni 320 GB, kojega sam pazio i mazio, jer su na njemu bile su važne moje informacije, radovi itd. mi je počeo pokazivati da ga trebam formatirati i sl.

Štoviše piše: 'The files or directory is corrupted and unreadable."

 

Naizgled, bez razloga, jer nisma imao nikakovih virusa, sve je to bilo jako povjerljivo, autorski radovi, referentni materijali za višesektora

Naravno da isto nisam učinio da  ne izbrišem gotovo pun disk podataka.

 

Inače, na disku je bilo ostalo je samo 7GB praznog prostora (dok sadržaj ne prebacim na neki novi disk za back-up, kada vmi stigne novac za isto).

No, to ne može biti razlog za gorenavedeno.

 

Strah me je da sam moguće pritisnuo/kliknuo  neki gumb jučer dok sam na (inače, sporom, starom  Lenovou, i na njemu je malokapacitetni hard zagušen) presnimavao na DVD moje materijale o energiji, pa se ponekad gasilo, sleepalo itd., tak da sam moguće pritisnuo i kliknuo jednom gumb od tog ekstrernog WD diska (na taskbaru, bilo je više ikonica foldera)

 

Nikad s njim nisam imao problema, čistio sam ga, vodio sam brigu o folderima itd. itd.

 

Zanima me kako mogu izvući sadržaj toga vanjskog HDD-a, jer bi gubitak istoga značio veliku štetu  mome radu.

 

Postoji li neki servis koji se time bavi. Imam programe za data back, ali od straha da nešto ne naškodim podatcima na HDD-u nisam ih dirao.

 

Hvala na savjetu.

 

Ivan

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: WesternDigital esksterni HDD -Piše:'..director
stavi na cd ili usb stick linux mint i probaj od tamo.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
15 godina
online
Re: WesternDigital esksterni HDD -Piše:'..director

@ ST...

-prije nego kreneš u spašavanje (kopiranje) trebaš imati dovoljno velik disk. Ako imaš sreće tad se samo zbrljavi flie sys, particije, ponekad je dovoljan chkdsk /x ili /r. pa drugi disk nije potreban, ali ...

-drugo pravilo, prije popravka je dobro iskopirati (ako se ikako može, obično se može) npr spomenut get data back, ima i drugih alata.. (nabavi neki MiniPE-LiveCD, to je praktičnije nego nabavljati soft (nema potrebe za instaliranjem i traženjem keyeva..). Razni alati na različite načine mogu pristupiti disku, kopirati podatke... naravno, to traje dugo, treba dovoljno velik disk.

Tek tad kreneš u popravak ili ako si zadovoljan kopiranim, može i preskakanje popravka, brisanje particije, kreiranje nove, format.. i obavezno proči diagnostic za konkretan disk. (imaš na WDu..., besplatni alati ili sa spomenutih liveCDa kao hirens.

-velike su šanse da će disk bit ispravan-pokrpan ili da će npr bad sectori biti 'popsremljeni' (postoji rezerviran dio za bad sectore, kad se potroši, više nema mjesta za relokaciju, tad util kao LLF to riješi (zapravo samo smanji slobodan prostor.. 'resetira', jer je fizički kvar nemoguće popraviti, logički je smao logički, rješava ga LLF..).

 

Ako nemaš dodatni disk, vremena, strpljenja, ... ako si hrabar, bootaj i iz DOSa pokreni chkdsk /r.

 

-btw, backup! Uvjek backup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 11:28 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: WesternDigital esksterni HDD -Piše:'..director

Hvala!

Bum pokušal za koji dan,kada nadjem dovoljno prostora za prebacivanje sadržaja vanjskog WD HDD-a.

Obavijesti ću Vas kak ide.

Inače, radim back-upove, ali ne mogu za sve.

Ivan 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice