Nakon instalacije SSD-a, komp neće bootat (uopće)

poruka: 5
|
čitano: 1.260
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nakon instalacije SSD-a, komp neće bootat (uopće)

Ovako, jučer sam kupio novi Samsung 850 Evo 120Gb i sve sam fino instalirao i migrirao kak je pisalo na uputama, sve dok mi nije program reko da isključim komp i stavim SSD u bracket. I ja to i napravio , kad ono želim ga uključit ali se komp samo digne, svi ventilatori se vrte ali na monitoru black screen. Već sam probao sve kombinacije (svaki strujni kabl sam probao sa svakim SATA kablom). Pliz pomagajte, neam ideje kaj da radim...

 

PS. Nakon kaj sam prvi put uključio komp sa SSD-om upalila mi se DRAM ledica na matičnoj (Asus P8H77-V)

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 9:38 (facebook_maniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon instalacije SSD-a, komp neće bootat (uop
Migrirao si windows ili si instalirao windows? Inace kod instalacije na ssd ti je najbolje iskopcati sve ostale hdd i postavis prije instalacije sata ahci mod u biosu i nornalno biot order kasnije mora biti ssd prvi i rijwsena stvar.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon instalacije SSD-a, komp neće bootat (uop

Migrirao sam desetku sa starog HDD-a, ne znam kako ću kad neće da uđe ni u BIOS...samo crni ekran i ništa. Volio bih da sam pročitao SSD školu prije kaj sam išo ikaj radit al j**ga nisam

15 godina
offline
Re: Nakon instalacije SSD-a, komp neće bootat (uop
Odspojis ssd ako mislis da to on zeza, postavis ahci mod u biosu i spremis postavke i restart, ako i dalje zeza clear cmos da vratis bios na pocetne postavke. Pa ponovno napravi migraciju ovog puta sa ahci modom ukljucenim u biosu. Pogledaj boot priority kakav je, i probaj upaliti komp samo sa ssd ukljucenim
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon instalacije SSD-a, komp neće bootat (uop
Patrick_cro kaže...
Odspojis ssd ako mislis da to on zeza, postavis ahci mod u biosu i spremis postavke i restart, ako i dalje zeza clear cmos da vratis bios na pocetne postavke. Pa ponovno napravi migraciju ovog puta sa ahci modom ukljucenim u biosu. Pogledaj boot priority kakav je, i probaj upaliti komp samo sa ssd ukljucenim

 Evo probao sam pokrenut komp i bez SSD-a , i s jednim HDDom solo i s drugim HDD-om solo i s oba...i nikako mi ne želi pokazat nikakvu sliku, nema BIOS-a nema učitavanja ni niš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 10:36 (facebook_maniac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice