Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

poruka: 34
|
čitano: 16.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Ovako zanima me koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno??...

Softwer
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

ahahha 6 minuta kasnije pitas zar nitko nezna...strpi se malo....uglavnom moj radi stalno vec 6 godina i nista mu nije...jednom godisnje ga defragmentiram ili formatiram

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
domac5 kaže...

ahahha 6 minuta kasnije pitas zar nitko nezna...strpi se malo....uglavnom moj radi stalno vec 6 godina i nista mu nije...jednom godisnje ga defragmentiram ili formatiram

Koji ti je disk kod mene WD

Softwer
12 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Ja na najstarijem kompjuteru imam neki WD od 40gb star 7 i pol godina, formatiran mozda 3 puta do sad, radi bez problema i dalje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Imam računalo u kojem je već 8.5 godina hard disk koji nema bad sectora ni nikakvih problema u radu.

Dok opet,imao sam WD 1.0 TB har disk 10 dana i odmah je dobio bad sectora i razne greške te je nakon 20 dana krepao skroz.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1878407
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Imam hard disk star 10 godina, još uvijek odlično radi, nikakvih zastoja. defragmentiran svake godine i formatiran 3-4 puta (pogledaj u moj pc)

Ja pomognem, ti stisneš hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Pitam za stalno upaljeno računalo,pod tim se podrazumjeva da radi i hard disk

Softwer
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
Softwer kaže...

Pitam za stalno upaljeno računalo,pod tim se podrazumjeva da radi i hard disk

Ovisi o režimu rada,koliko mu je elektronika opterećena,koliko piše/briše...Teško je reći..

12 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Najvise ovisi o tome koliko srece imas i koliko si dobar primjerak diska uhvatio. Isti model diska moze raditi 20godina, 10godina, a moze i sutra krepat tako da..

Ofc.
 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st

ima i kod mene starih isto po 10 godina...pa rade..samo su bučni ajme...ali uredno rade..

 

čuj ako nakon kupnje novog hdd preživi onaj "dječiji" period i u roku mjesec dana nerikne (odnosno ako nema tvorničku grešku) uz normalno postupanje, bez šutanja kučišta, dizanja windowsa svakih mjesec dana a i češće kod nekih...trebao bi uredno služiti...

 

ako slažeš neki home server ili slično tomu, onda pripazi jel imaš baš serverske verzije hdd-a

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
oly570 kaže...

ima i kod mene starih isto po 10 godina...pa rade..samo su bučni ajme...ali uredno rade..

 

čuj ako nakon kupnje novog hdd preživi onaj "dječiji" period i u roku mjesec dana nerikne (odnosno ako nema tvorničku grešku) uz normalno postupanje, bez šutanja kučišta, dizanja windowsa svakih mjesec dana a i češće kod nekih...trebao bi uredno služiti...

 

ako slažeš neki home server ili slično tomu, onda pripazi jel imaš baš serverske verzije hdd-a

Jel ti radi računalo stalno??

 

Softwer
12 godina
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Ma ćak ne moraš ni formatirat godinama ako se "lijepo" odnosiš prema Hardu, to znaći ne skidati gluposti redovno brisanje i tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st

pa radi mi komp dosta recimo 20 dana u mjesecu po 24 sata...stalno nešt skidam sa neta

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
oly570 kaže...

pa radi mi komp dosta recimo 20 dana u mjesecu po 24 sata...stalno nešt skidam sa neta

Mislim da ce i moj izdrzat posto sam ovo racunalo kupio skroz novo prije 2 mj...

Softwer
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st

sa tehnikom nikad neznaš kad će izdat...ja našto gledam jest dobro napajanje zbog stabilnih napona, da su temperature uredne i debelo unutar preporučenog i to je sve što ja fizički mogu učiniti za moje komponente...time smanjujem mogućnost da nešto vrisne, a opet ima slučaja gdje se događa svašt

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
oly570 kaže...

sa tehnikom nikad neznaš kad će izdat...ja našto gledam jest dobro napajanje zbog stabilnih napona, da su temperature uredne i debelo unutar preporučenog i to je sve što ja fizički mogu učiniti za moje komponente...time smanjujem mogućnost da nešto vrisne, a opet ima slučaja gdje se događa svašt

Uvjek bilo i bice,mislim zdravije je za racunalo da radi stalno pogotovo sad kad su temperature nize...

Softwer
14 godina
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
Wd disk iz 2002. Od 40gb radi dan danas bez bad sectora niti je mazen niti pazen racunalo se nije gasilo po nekoliko mjeseci a i onda je bio restart ili kad je grmilo...sluzio kao torrent masina znaci skidalo se na njega pa povlacilo na glavni komp pa brisalo i tako stalno da je bucan je ali radi normalno windowsi dizani bezbroj puta kao i drugi OS-ovi :-)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

dal je ovo normalno za hard disk?? bliži li mu se kraj?
kolko sam gledo tih bencheva ova crta je blaga krivulja koja ide prema dolje, bez ovakvih padova? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
uber_low kaže...

dal je ovo normalno za hard disk?? bliži li mu se kraj?
kolko sam gledo tih bencheva ova crta je blaga krivulja koja ide prema dolje, bez ovakvih padova? 

 -šališ se? Taj disk je klinički mrtav ili je to disketa...

Svejedno, prebaci podatke (ako su ti važni), testiraj njegovim (WD diagom) alatom, po potrebi formatiraj.. provjeri i ostale stvari, kabeli ili problem MBO-kontroler, najkonkretnije je na drugom računalu, ako je isto tad je HDD na izdisaju (ali i takavo možda može raditi godinama ili crknut za minutu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st

lažna uzbuna... u healthu mi je pisalo neki ultra dma crc error count kao warning... zamjenio sata kabel i sad je oke, valjda
svejedno hvala na pomoći :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 11:42 (uber_low).
12 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Ja imam na starom PC hard Hitachi od 160gb, ima oko 13000 sati rada,nikad se nije windows sam zrusio,stavljo sam 10 puta windowse na njega.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
uber_low kaže...

lažna uzbuna... u healthu mi je pisalo neki ultra dma crc error count kao warning... zamjenio sata kabel i sad je oke, valjda
svejedno hvala na pomoći :)

kod mene isto i na ugrađenom i na prijenosnom hdd-u, broj događaja 2 puta...taj ultra dma eror, da to je sa kablom problem, promjeniš i rješiš..no to uvijek ostaje zapisano u smart-u al nemaš se razloga brigat...kod mene oba hdd-a s time prže već dosta...bliže se brojki od 8000 radnih sati

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Bok ekipa. Čime tj. kojim programom se može vidjeti broj sati koje je HDD odradio? Moj MAXTOR 60GB je radio 9 godina i nekidan sam ga "umirovio". Sad imam SAMSUNG EcoGreen2, 1TB, 5400 RPM kupljen nekidan u sklopu gotove konfe pa bih volio vidjeti jesu li mi, možda, uvalili rabljeni disk (s obzirom na poskupljenje HDD-a).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Ovim, valjda ima i drugih

http://av-gurus.blogspot.com/
 
0 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st

ma gotovo svi prorami, hd tune, everst, tražiš u smart-u power on time cycle, power on time count ovisno je od hdd-a, podatak će biti izražen u satima, podjeli sa 24 i dobit ćeš koliko dana je radio...

samo krupno, ništa sitniš
15 godina
neaktivan
offline
Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi stalno

Ja sam imao jedan disk u nadzornom sustavu koji radi 24/7, znaci 24/7 pisanje po disku. Disk je izdrzao 2 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
LordShgi kaže...

Ja sam imao jedan disk u nadzornom sustavu koji radi 24/7, znaci 24/7 pisanje po disku. Disk je izdrzao 2 godine.

Sto je bilo nakon 2 godine? {#}

Ofc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
mate960 kaže...
LordShgi kaže...

Ja sam imao jedan disk u nadzornom sustavu koji radi 24/7, znaci 24/7 pisanje po disku. Disk je izdrzao 2 godine.

Sto je bilo nakon 2 godine? {#}

Krepo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
LordShgi kaže...

Krepo.

ovo stvarno nisam očekivo! haha 

13 godina
offline
Re: Koliki je životni vijek Hard Diska ako radi st
imam doma neki wd 20gb pata iz oko 2000 i jos radi.
AMD u <3 Intel u 8===3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice