Eksterni HDD

poruka: 6
|
čitano: 3.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vanjski(Eksterni) HDD kupovina

E ovako, jedan profa u mojoj školi planira da kupi eksterni HDD i pito me je koji

E sada ja bih vas da pitam: koje marke slove za kvalitet u svetu eksternih HDD-ova?

on mi je reko 320GB do 500. Kad sam vido razliku u cenama, rešio sam da mu kažem 500GB.  E sada, stvar je u tome što nzm koji model da mu preporučim. Dakle zahtevi: ne preterana cena, kvalitet(da mu ne rikne za 2 dana sem ako nagazi neki očajan primerak :D)

Navedite modele a ja ću firmu u kojoj da kupi sam da mu kažem(ne živim u hrvatskoj pa zato).....

p.s. s obzirom da mi još  uvek predaje definitivno ne sme brzo da se pokvari :D

 

primer:Western Digital Elements SE Portable WDBABV5000ABK

koji bi uzeli kao alternativu njemu (da ima 7200 obrtaja u minuti)

 

možda neki drugi disk?

ne mora WD, samo da valja

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 20:11 (Paun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Eksterni HDD

To da disk neće riknuti ti nitko za ni jedan jedini model ne može garantirati. Zamjene za redovit backup - nema. Dosta je da ti padne sa stola kad radi (ili kad se uključuje) i ode u vječna lovišta (jedan moj disk je umro na dotični način - frendica mu povukla nogom kabel, ovaj pao s pola metra na parket, vjerojatno na gumb za uključivanje i - ode).

 

Stoga je moja preporuka - kupi najveći disk za najmanje love. Također pogledaj i garanciju - radije nek uzme disk koji ima 2 godine garancije, nego samo jednu. I to je to.

 

 

Također prouči ovu temu, pogotovo što se tiče "brzine" diskova:

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/vanjski-disk-550-kn-jedan-500-gb-drugi-1-tb/101383.aspx?page=0&jumpto=1959646&sort=asc&view=flat

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 20:11 (mbaksa).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni HDD
mbaksa kaže...

To da disk neće riknuti ti nitko za ni jedan jedini model ne može garantirati. Zamjene za redovit backup - nema. Dosta je da ti padne sa stola kad radi (ili kad se uključuje) i ode u vječna lovišta (jedan moj disk je umro na dotični način - frendica mu povukla nogom kabel, ovaj pao s pola metra na parket, vjerojatno na gumb za uključivanje i - ode).

 

Stoga je moja preporuka - kupi najveći disk za najmanje love. Također pogledaj i garanciju - radije nek uzme disk koji ima 2 godine garancije, nego samo jednu. I to je to.

 

 

Također prouči ovu temu, pogotovo što se tiče "brzine" diskova:

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/vanjski-disk-550-kn-jedan-500-gb-drugi-1-tb/101383.aspx?page=0&jumpto=1959646&sort=asc&view=flat

 

znam da nikad nema garancije, može da ne radi čim ga uključim i to je to... to znam... znači što manje love, što veća garancija... hvala

 

15 godina
neaktivan
offline
Eksterni HDD

još neko?

možda neki konkretni disk....

i šta bi radije uzeli.... na 5400rpm ili 7200... jel velika razlika u brzini(znam da su sporiji na stonima računalima puno -  da li je ista situacija ovde)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 20:16 (Paun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Eksterni HDD
Paun kaže...
i šta bi radije uzeli.... na 5400rpm ili 7200... jel velika razlika u brzini(znam da su sporiji na stonima računalima puno -  da li je ista situacija ovde)?

Upravo zbog toga sam ti dao link na onu temu. Zar ću deset puta pisati jedno te isto? Ako uzima USB 2.0 disk, onda je "brzina" nebitna.

15 godina
neaktivan
offline
Eksterni HDD

ma nisam vido da si uredio poruku pa sam ovu zadnju napiso...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice