Crko SSD

poruka: 26
|
čitano: 8.753
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Crko SSD

Dakle, nakon 2 godine i 5 mjeseci riknuo Vertex 4 128GB.

 

Večeras surfao, gledao neki film i dopisujem se na Hangoutsu, i najednom se smrzne komp. Resetiram, kad ono ništa... Stoji polusmrznut i nakon 20 sec uđe u UEFI.

 

Odmah sam posumnjao na SSD, i odem u SATA postavke i vidim da ga nema prikazanog...

 

Otvorim kutiju, preštekam kablove par puta (SATA i napajanje) i ništa. Ostali diskovi/DVD-RW normalno prepoznati na istim kablovima...

 

Dakle riknuo je SSD. Bio je inače na 98% što se tiče iskorištenosti, dakle još je trebao radit dugi niz godina, no elektronika se očito nije slagala s tim...

 

Sad me zanima koja je procedura. Kupljen je u centro.hr, vrijedio je tada 954kn. Ima 5 godina garancije.

 

Koja su mi prava pošto pretpostavljam da ga oni ne mogu popravit i da će mi morat dat novi, a pošto se on više ne proizvodi imam li pravo na SSD po toj cijeni po izboru ili kako? Nebi baš volio da mi uvale neki svoj refurbished ili nešto tak slično...

 

Imam li pravo možda na povrat novca?

 

Sutra ću ih zvati odmah ujutro no htio bi se prvo informirat ovdje... Također koja je procedura s podacima na njemu, meni nije problem jer imam backup svega, no problem mi je jer su na njemu sve moguće moje lozinke, hrpa original softvera (Win 8.1, Office 2013, Visual Studio) i sl. pa nebi htio da se netko toga dočepa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 1:51 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Crko SSD
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Crko SSD

Ma neću ništa pokušavati s njim da jamstvo ne zeznem. Ide u ponedjeljak u centro.hr pa nek ga šalju na servis...

 

Samo me zanima ako tko ima iskustva kakva je procedura sad... Jesu kome popravili SSD od vas? Jel to uopće moguće popravit ili je sigurno da ću dobit novi? Najviše me zanima u kojoj vrijednosti ću dobit novi i tko bira koji pošto Vertexa 4 više nema, a nebi htio da mi uvale neko slabije smeće jer sam ciljano kupio dobar SSD koji i dan danas gazi performansama neke nove...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 16:57 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crko SSD

Ovak meni je prije cca tjedan i pol crko Vertex 3 60gb nakon 2godine i 11mjeseci. Kupljen u ADM-u. Evo taman cekam oca da mi dofura iz zg-a novog OCZ-a 460 od 120 ili 128gb ak se ne varam. Popravka nije bilo kod mene. Dobio novi s 3g garancije. nadam se da sam ti barem malo pomogao.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Crko SSD

pa mislim da ti budu dali ssd istih/boljih performansa istog kapaciteta,lošije sigurno ne.kad je meni grafička crkla(7870) dobil sam 270X,znači grafičku istih/boljih performansa bez obzira kaj je 7870 plaćena puno više.neki su mi sugerirali da mogu tražiti povrat novaca od 7870 i da sam mogel bolje proći u toj cijeloj priči, ali nisam imal volje ni vremena sa servisom se natezati.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Crko SSD

Ne planiram se niti ja natezat, neki mi daju Vectora 180 ili Radeona R7 od 120GB i rješeno. On je nekih 700kn... Al ak mi pokušaju uvalit onog Arc-a neću na to pristati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 20:04 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crko SSD
lllnuclearlll kaže...

Ma neću ništa pokušavati s njim da jamstvo ne zeznem. Ide u ponedjeljak u centro.hr pa nek ga šalju na servis...

 

Samo me zanima ako tko ima iskustva kakva je procedura sad... Jesu kome popravili SSD od vas? Jel to uopće moguće popravit ili je sigurno da ću dobit novi? Najviše me zanima u kojoj vrijednosti ću dobit novi i tko bira koji pošto Vertexa 4 više nema, a nebi htio da mi uvale neko slabije smeće jer sam ciljano kupio dobar SSD koji i dan danas gazi performansama neke nove...

 Evo kod mene isti slucaj,identican hihi

Vertex4 128gb riknio nakon 2g i 6 m

Takodjer,samo nestao,nit u biosu se vidi,mjenjo kablove,stavio ga u dok pa na usb ali nista

Kupljen u linksu,uvoznik asbis

Ostavio u linksu na reklamaciji,oni slali u zagreb,oni u asbis i odobrena zamjena

Mogo sam birat izmedju par diskova i izabro sam kingston hyperx fury 240gb koji je cijenom bio tu kao ovaj vertex oko 900kn

Sve je rijeseno u otprilike 10 dana s tim da je bio prvi maj,dva vikenda

Inace taman sam ga planiro prodat pa nadodat za 240gb ssd tak da mi he ovo doslo ko budali samar ;)

Edit-ne mogu ti oonudit 120gb ssd niti sporiji od tog vertexa,meni su nudili 2 od 240gb,samsung 850pro 128gb i intela 530 od 120,ovaj samsung je odlican,10g gara ali meni je trebo 240gb ssd

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 9:36 (dart_tom).
15 godina
offline
Re: Crko SSD
lllnuclearlll kaže...

Ne planiram se niti ja natezat, neki mi daju Vectora 180 ili Radeona R7 od 120GB i rješeno. On je nekih 700kn... Al ak mi pokušaju uvalit onog Arc-a neću na to pristati...

 ne možeš uvjetovati zamijenu, možeš tražiti povrat novca ili dogovor. To sve tek nakon procedure i to ako distributer nema zamijenu. Dogovor je moguć s njihovom dobrom voljom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Crko SSD
ihush kaže...
lllnuclearlll kaže...

Ne planiram se niti ja natezat, neki mi daju Vectora 180 ili Radeona R7 od 120GB i rješeno. On je nekih 700kn... Al ak mi pokušaju uvalit onog Arc-a neću na to pristati...

 ne možeš uvjetovati zamijenu, možeš tražiti povrat novca ili dogovor. To sve tek nakon procedure i to ako distributer nema zamijenu. Dogovor je moguć s njihovom dobrom voljom.

OK, dakle ako distributer nema Vertex 4 (a nema ga sigurno) mogu tražit povrat novca u punom iznosu ako ne želim pristati na ono što mi nude?

 

Pikirao sam na Vectora ili Samsunga, pa bi radije povrat novca nego neki SSD koji ne želim... i još bi doplatio za 240GB verziju...

 

Jel se povrat novca odnosi na povrat meni u ruke, ili na novčanu protuvrijednost u njihovoj trgovini?

 

Velim, nisam siguran kakva su mi prava kao potrošača u ovom slučaju, pa da me ne navlače za nos ako imam na nešto pravo, a oni mi kažu da nemam.

 

 

15 godina
offline
Re: Crko SSD
lllnuclearlll kaže...
..

 

Jel se povrat novca odnosi na povrat meni u ruke, ili na novčanu protuvrijednost u njihovoj trgovini?

 

Velim, nisam siguran kakva su mi prava kao potrošača u ovom slučaju, pa da me ne navlače za nos ako imam na nešto pravo, a oni mi kažu da nemam.

 

 

- oni će svakako reći da nemaš pravo, izmišljati neke cifre koje nemaju veze s računom i sl. povrat se radi s iznosom na računu, ni jedna druga cifra nema knjigovodstveno pokriće povezano s PDVom itd.

- jedina stvar što ih država (ne zakon i pravila) štiti, pogotovo jer trgovac s time nema ništa (samo je posrednik, sve je stvar distributera ali trgovac 'ispašta' novčano i nateže se s tobom). Distributer mora osigurati servis/dijelove ili zamijenu. Ako ti da noviji/bolji model on je formalno zadovoljio ako ti pristaneš. Ako ne pristaneš, problem je formalne npr tužbe, vremena i troškova.. neisplativo (bez advokata skoro neizvedivo).

- zato ti oni 'moraju ići niz dlaku', ako se ne dogovorite povrat cifre s računa. (koja vrijedi kad njima odgovara, npr neće inzistirati ako cijena u prodaji skoči, zbog PDVa i samog knjigovodstva, nemoguće je bilo koja druga cifra, ali za razliku od nove robe koje npr danas kupiš, sutra vratiš, ovo je već u zaključenim knjigama iz prošlih godina itd. Storniranje je komplicirano/knjigovodstveno, praktički ih možeš ucjenjivati ali i oni tebe mogu ignorirati..). Za neispravnu robu koja se mijenja, dobijaš novi račun, garanciju. ... zakon ne predviđa cijenu niti PC tržište (tako brze promjene). Sve moraš izgurati ili se dogovoriti imaš pravo, ali to ne znači ništa..

 

btw, drž se par pravila:

1. Nije to greška/krivica/odgovornost trgovca. Ne napadaj ga, ali mu ne dozvoli muljanje.

2. sve rješava distributer/uvoznik, korz ovlašteni servis. To može potrajati.. traži svaki dan stanje, radni nalog itd.. gnjavi trgovca jer nikoga drugoga ne možeš.

- u tom svetom trojstvu oni mogu igrati zrende.. ne daj se i sjeti se prvog pravila.

-naravno, vjerojatno želiš novi disk, vjerojatno ćeš biti zadovoljan s ponudom.. tako ćeš uštedjeti vrijeme/živce. Mantraj ova dva pravila u suprotnom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 13:09 (ihush).
14 godina
offline
Re: Crko SSD
ihush kaže...
lllnuclearlll kaže...
..

 

Jel se povrat novca odnosi na povrat meni u ruke, ili na novčanu protuvrijednost u njihovoj trgovini?

 

Velim, nisam siguran kakva su mi prava kao potrošača u ovom slučaju, pa da me ne navlače za nos ako imam na nešto pravo, a oni mi kažu da nemam.

 

 

- oni će svakako reći da nemaš pravo, izmišljati neke cifre koje nemaju veze s računom i sl. povrat se radi s iznosom na računu, ni jedna druga cifra nema knjigovodstveno pokriće povezano s PDVom itd.

- jedina stvar što ih država (ne zakon i pravila) štiti, pogotovo jer trgovac s time nema ništa (samo je posrednik, sve je stvar distributera ali trgovac 'ispašta' novčano i nateže se s tobom). Distributer mora osigurati servis/dijelove ili zamijenu. Ako ti da noviji/bolji model on je formalno zadovoljio ako ti pristaneš. Ako ne pristaneš, problem je formalne npr tužbe, vremena i troškova.. neisplativo (bez advokata skoro neizvedivo).

- zato ti oni 'moraju ići niz dlaku', ako se ne dogovorite povrat cifre s računa. (koja vrijedi kad njima odgovara, npr neće inzistirati ako cijena u prodaji skoči, zbog PDVa i samog knjigovodstva, nemoguće je bilo koja druga cifra, ali za razliku od nove robe koje npr danas kupiš, sutra vratiš, ovo je već u zaključenim knjigama iz prošlih godina itd. Storniranje je komplicirano/knjigovodstveno, praktički ih možeš ucjenjivati ali i oni tebe mogu ignorirati..). Za neispravnu robu koja se mijenja, dobijaš novi račun, garanciju. ... zakon ne predviđa cijenu niti PC tržište (tako brze promjene). Sve moraš izgurati ili se dogovoriti imaš pravo, ali to ne znači ništa..

 

btw, drž se par pravila:

1. Nije to greška/krivica/odgovornost trgovca. Ne napadaj ga, ali mu ne dozvoli muljanje.

2. sve rješava distributer/uvoznik, korz ovlašteni servis. To može potrajati.. traži svaki dan stanje, radni nalog itd.. gnjavi trgovca jer nikoga drugoga ne možeš.

- u tom svetom trojstvu oni mogu igrati zrende.. ne daj se i sjeti se prvog pravila.

-naravno, vjerojatno želiš novi disk, vjerojatno ćeš biti zadovoljan s ponudom.. tako ćeš uštedjeti vrijeme/živce. Mantraj ova dva pravila u suprotnom.

 upravo tako

ja sam mogao inzistirati na povratu love,ali je to ipak malo duza zezancija i podlozna komplikacijama

posto sam tak i tak trebao veci disk i vjerovatno bi takodjer uzimao ovaj koji sam uzeo zbog cijene ispalo je super

to se sve odigravalo u linksu koji je poznat po susretljivosti u tim slucajevima i super su korektni,da sam htio neku grafu skuplju samo bi doplatio razliku

ali ovo mi je doslo super,jer za svoj disk koji sam planirao prodati nisam mogao dobiti 400kn max i morao bi dodati oko 400 za 240gb,ovako ja sretan ;)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
16 godina
offline
Crko SSD

Generalno gledano ni ne želim lovu na ruke... Nadam se jedino da ću moć dogovorit da još nadoplatim za Samsunga 850 Evo ili Pro od 250GB... Ako ne pristat ću na 128GB 850 Pro koji će mi vjerojatno ponudit jer je jeftiniji od tog vertexa nešto...

 

A kak se ide s jamstvom sad, jel mi skraćuju jamstvo za te 2 i pol godine ili dobivam puno jamstvo na novi proizvod?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crko SSD

Dobivas puno jamstvo za novi proizvod.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Crko SSD

Evo stigel je u petak Vertex 460a 120gb. Mogo sam birat u adm-u kaj sam htel. Ali su mi vrijednost smanjili. Recimo ja sam stari ssd platil po 780kn a ovaj je nesto jeftiniji. Mislim da su mi davali oko 600kn u zamjeni. S tim da moras ili nkj zamjenit u toj cijeni ili mozes nadoplatit za bolje.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crko SSD
Lord_Marko kaže...

Evo stigel je u petak Vertex 460a 120gb. Mogo sam birat u adm-u kaj sam htel. Ali su mi vrijednost smanjili. Recimo ja sam stari ssd platil po 780kn a ovaj je nesto jeftiniji. Mislim da su mi davali oko 600kn u zamjeni. S tim da moras ili nkj zamjenit u toj cijeni ili mozes nadoplatit za bolje.

Aha, pitanje je samo smiju li smanjivati cijenu... Mislim OK, realno je da sad za 700kn dobiješ bolji SSD nego prije 3 godine za 900kn, no nisam siguran da po našem zakonu to tak funkcionira.

Ja sam prije par godina mijenjao RAM u HGSpotu i pošto nisu imali zamjenski, dobio sam puni povrat novca (u njihovoj trgovini sam mogao nešto drugo uzeti za tu cijenu ili nadoplatiti).

 

11 godina
offline
Re: Crko SSD
Lord_Marko kaže...

Evo stigel je u petak Vertex 460a 120gb. Mogo sam birat u adm-u kaj sam htel. Ali su mi vrijednost smanjili. Recimo ja sam stari ssd platil po 780kn a ovaj je nesto jeftiniji. Mislim da su mi davali oko 600kn u zamjeni. S tim da moras ili nkj zamjenit u toj cijeni ili mozes nadoplatit za bolje.

 Zkj niste onda nadoplatili za najjeftiniji 240 gb ssd?

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
15 godina
offline
Crko SSD

Ma nije mi se dalo natezat s njima. tj nit nije bilo natezanja vec bi drugi ssd moral cekati par dana dulje pa mi se nije dalo (v300 240gb) . iovak sam dobil bolji i veci ssd nego kaj sam imal, k tome jos i s 3 godine garancije. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crko SSD

Zna tko koliki je neki normalni period čekanja servisa? Odnio sam SSD 1.6. u ponedjeljak prošli, i još se nije pomaklo s mrtve točke...

 

"Stiglo, u postupku"

 

Pošto se radi o testiranju koje traje 1-2min ne znam što im toliko vremena treba.

 

Gledam malo i radne naloge koji su većeg broja od mog i vidim da su rješeni, no moj nije... Pod uvjetom da su numerirani redosljedom što pretpostavljam da jesu.

 

Radi se o Microlineu, nemam iskustva s njima dosad...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 12:37 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Crko SSD

Računaj da nemaju samo tvoj SSD da ga pregledaju nego vjerojatno još desetke drugih artikala na testiranju. Pričekaj još ovaj tjedan pa ih nazovi idući ponedjeljak i pitaj kada bi moglo biti rješeno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crko SSD
Texpi kaže...

Računaj da nemaju samo tvoj SSD da ga pregledaju nego vjerojatno još desetke drugih artikala na testiranju. Pričekaj još ovaj tjedan pa ih nazovi idući ponedjeljak i pitaj kada bi moglo biti rješeno.

 Ma jasno mi je to, nego mi je čudno da su nalozi zaprimljeni nakon mog (barem po broju naloga) već rješeni... Pričekat ću do ponedjeljka pa ću pitati kad bi moglo biti ako se ne jave do tad... 

15 godina
offline
Re: Crko SSD

moj je bil gotov za cca 10 dana. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Crko SSD

Odobrena mi je zamjena za Vertex 460A 240GB.

 

Pitao sam jel moguće nadoplatiti za neki drugi, no u Microlineu su mi rekli da oni to ne rade, pa bi vjerojatno morao pregovarati s centro.hr oko toga.

 

Mislio sam Samsunga Evo od 250GB uzeti, no morao bi nadoplatit skoro 200kn, i mislim da razliku neću ni osjetiti, a i ovak dobijem bolji disk nego što sam imao i to je to...

 

Smatrate li da je zamjena OK?

 

Cjenovno je ista... Ovaj je 860kn, a stari Vertex 4 je bio 876kn, a i po performansama sam na dobitku...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 14:48 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crko SSD

zamjena je i više nego odlična.

šteta da meni neće crknuti moj Intel pa da mi daju veći

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 13:47 (jura).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Crko SSD

Evo ja ti imam istog samo kaj je moj od 120gb. radi super nemrem se pozalit. s 60gb (55gb) pa skok na 120gb je preporod barem meni. a vjerujem da ce tebi isto tak biti na 240gb

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Crko SSD

Dobio si odlican ssd, vertex460A je inace odlican performer sto se tice real world brzina. 

13 godina
online
Re: Crko SSD
jura kaže...

šteta da meni neće crknuti moj Intel pa da mi daju veći

Nikad, ja imam model od 120 GB.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice