TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard drive

poruka: 10
|
čitano: 4.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard drive

Pozdrav, vec duže vrijeme imam prijenosni hard disk od 500 gb, na njemu uglavnom filmovi i fotografije. Unazad par dana, prebacivao sam još slika s pc-a i od tada prijenosni disk ne radi na TV Vivax, iako je do tada na njemu radio bez problema. I dalje radi normalno na drugom TV i na pc. Vivax prepoznaje umetnuti usb, ali ne prikazuje niti ne otvara sadrzaj diska.

Nisam formatirao disk, niti mi je to opcija jer nemam gdje pohraniti sve s diska zbog kolicine.

Jel netko imao sličan problem ili ima ideju kako to riješiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv

Jesi probao možda na drugim USB portovima ako ih ima? Možda ima previše svega pa mu dugo traje otvaranje. Možda da sve staviš u foldere pa onda probaš ako to već nisi napravio?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
neaktivan
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv

Ima samo jedam usb port, ali probao sam prikljucit posuđeni prijenosni disk i sve normalno funkcionira. Probao jesam i ispremijesat foldere, i ovaj novi dodani umetnut u druge foldere, ali ista stvar. Do kabela nije jer sam i njega probao zamijenit. Iz nekog razloga TV odbija citat sadrzaj diska. Obrisao sam i oko 70 gb sadrzaja, zapravo neku golemu igricu, ali bez promjene.

16 godina
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv

A probaj posuditi od nekoga drugi hard i na njega prvo staviti nekoliko stvari pa vidi hoće li ih čitati. Ako hoće, polako ga popunjavaj pa ćeš vidjeti kako će ići.

 

Čitanje sa USB sticka radi?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
neaktivan
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv

Usb stick nisam jos probao, nemam ga trenutno. Jednu stvar sam zaboravio napomenut, prije nego se to pocelo događat, na pc-u kad sam umetnuo disk bila je poruka da skeniram disk i popravim greske, sto sam i ucinio. Moguce da je povezano s tim i da je valjda ovaj tv toliko osjetljiv da mu nesto sad fali na disku. Sve datoteke s kojima je prije radilo normalno su i dalje na disku, nove sve izbrisane.

15 godina
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv
Adisibila kaže...

Usb stick nisam jos probao, nemam ga trenutno. Jednu stvar sam zaboravio napomenut, prije nego se to pocelo događat, na pc-u kad sam umetnuo disk bila je poruka da skeniram disk i popravim greske, sto sam i ucinio. Moguce da je povezano s tim i da je valjda ovaj tv toliko osjetljiv da mu nesto sad fali na disku. Sve datoteke s kojima je prije radilo normalno su i dalje na disku, nove sve izbrisane.

 da, povezano je s tim. pogreška očitavanja diska (zbog moguće hardverske ili softverske pogreške na disku). prvo to popravi na nekom pc-u pa onda probaj na tv-u. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
neaktivan
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv

A probao sam vec i to, disk radi normalno na pc i na drugim TV, nema greske. Ocito je s greskama bolje radio

15 godina
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv
Adisibila kaže...

A probao sam vec i to, disk radi normalno na pc i na drugim TV, nema greske. Ocito je s greskama bolje radio

 logikom stvari, ako radi drugdje (pc-i, tv-i) bez problema i prije je radio na tvojem tv-u (koji ima samo jedan usb), onda je do televizora. je li disk formatiran fat 32 (ne smije biti ntfs, jer to tv-i uglavnom prepoznaju ali ne čitaju)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv

Ako imaš dovoljno prostora na kompu spoji disk s kompom i kopiraj sve na komp, odnosno napravi backup. Kad imaš sve kopirano na kompu onda formatiraj cijeli prijenosni hdd i sve opet kopiraj na njega ali ostavi i backup na kompu za svaki slučaj
i probaj spojiti na tv.

Edit: i formatiraj disk u ntfs

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 16:22 (crozoki).
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: TV prepoznaje, ali ne otvara vanjski hard driv

Rijesio sam problem, makar ne znam tocno kako. Ukopcao disk u drugi pc, opet mi javilo da popravim neke greske pri pokretanju sto i ucinih, i nakon toga sam defragmentirao disk. Nesto od toga je pomoglo i sad Vivax normalno opet cita disk.

Hvala svima na savjetima i pomoci, zivi i zdravi bili

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice