Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 539.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pa taj prvi sam ti ja dao kao preporuku, samo uzmi ga u centru. Ovaj drugi je starija serija.

14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Da li je normalno da na novom disku od 3TB Western Digital 30EZRX serija nakon formatiranja prikaže kapacitet manji za 280GB? Znači formatirao sam disk kako bi ga mogao koristit i pokazuje mi "samo" 2,72TB prostora.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Treba mi pomoc s izborom. Dakle zelim jako tihi 4TB disk za 24/7 rad. Wd green mi je okej ali ubija me samo dvije godine garancije... bilo bi mi idealno kada bi uspio nac 5400rpm disk s 5 godina garancije. Ono sto mi je upalo u oko su seagate NAS diskovi, 36mj garancije, 5900rpm, relativno brzi. Ali disk mi treba biti i maksimalno tih. Wd greenovi su mi zadovoljavajuci, svi 7200rpm diskovi koje sam imao su mi bili pre bucni... preporuke? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Lik kaže...

Da li je normalno da na novom disku od 3TB Western Digital 30EZRX serija nakon formatiranja prikaže kapacitet manji za 280GB? Znači formatirao sam disk kako bi ga mogao koristit i pokazuje mi "samo" 2,72TB prostora.

Je.

 

3tB = 3 000 000 000 000 B

 

3 000 000 000 000 B : 1024^4 (kB/MB/GB/TB) = 2,728484...

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

Treba mi pomoc s izborom. Dakle zelim jako tihi 4TB disk za 24/7 rad. Wd green mi je okej ali ubija me samo dvije godine garancije... bilo bi mi idealno kada bi uspio nac 5400rpm disk s 5 godina garancije. Ono sto mi je upalo u oko su seagate NAS diskovi, 36mj garancije, 5900rpm, relativno brzi. Ali disk mi treba biti i maksimalno tih. Wd greenovi su mi zadovoljavajuci, svi 7200rpm diskovi koje sam imao su mi bili pre bucni... preporuke? 

Postoji AV-GP serija koja nije klasičan WD green nego su dizajnirani za 24/7 streaming multimedije, DVR rekonding, servere itd....

 

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=150

16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Upravo mi je danas krepao WD green od 2TB, pa bih bio zahvalan na preporuci čime ga zamijeniti. Prije njega, ali u drugom stroju, mi je krepao i jedan WD od 1TB. Međutim vidim da ih se dosta preporučuje - jesu li se upouzdanili u zadnje vrijeme? ili je to sve isto pa je svejedno što uzmem?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Uzmi si onda Seagate 2TB malo za promjenu ;-) nažalost danas je sve tako napravljeno da je to lutrija živa i nitko ti nemože reci koliko ce ti hdd trajati. Prošla su ona vremena starijih diskova koji su radili godinama bez problema. Ali zato imaš jamstvo pa se nadaj da ce krepati kad vec mora u jamstvenom roku.

 

A imaš i AV-GP seriju sa 3god. jamstva, nije klasičan wd green nego poboljšan za 24/7 work load

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 1:58 (roby27).
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Lik kaže...

Da li je normalno da na novom disku od 3TB Western Digital 30EZRX serija nakon formatiranja prikaže kapacitet manji za 280GB? Znači formatirao sam disk kako bi ga mogao koristit i pokazuje mi "samo" 2,72TB prostora.

Delete {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 2:14 (roby27).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

Pa taj prvi sam ti ja dao kao preporuku, samo uzmi ga u centru. Ovaj drugi je starija serija.

Naručen Seagate 2GB na kraju ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
athlon64 kaže...

Treba mi pomoc s izborom. Dakle zelim jako tihi 4TB disk za 24/7 rad. Wd green mi je okej ali ubija me samo dvije godine garancije... bilo bi mi idealno kada bi uspio nac 5400rpm disk s 5 godina garancije. Ono sto mi je upalo u oko su seagate NAS diskovi, 36mj garancije, 5900rpm, relativno brzi. Ali disk mi treba biti i maksimalno tih. Wd greenovi su mi zadovoljavajuci, svi 7200rpm diskovi koje sam imao su mi bili pre bucni... preporuke? 

Postoji AV-GP serija koja nije klasičan WD green nego su dizajnirani za 24/7 streaming multimedije, DVR rekonding, servere itd....

 

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=150

Da, primjetio sam ali to su diskovi namjenjeni za streamanje videa na njih, nisam siguran kako se ponasaju u PC/u. Bacio sam oko na seagate NAS diskove. Oni su dosta brzi i daju 3 god gare. Ali neznam koliko su tihi... 5900rpm

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

A imaš i AV-GP seriju sa 3god. jamstva, nije klasičan wd green nego poboljšan za 24/7 work load

Naručen, hvala na preporuci {#}

 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

Da, primjetio sam ali to su diskovi namjenjeni za streamanje videa na njih, nisam siguran kako se ponasaju u PC/u. Bacio sam oko na seagate NAS diskove. Oni su dosta brzi i daju 3 god gare. Ali neznam koliko su tihi... 5900rpm

Nema to veze za PC su isto namijenjeni, daj stavi link za Seagate NAS da pogledam...gdje si ih vidio?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
athlon64 kaže...

Da, primjetio sam ali to su diskovi namjenjeni za streamanje videa na njih, nisam siguran kako se ponasaju u PC/u. Bacio sam oko na seagate NAS diskove. Oni su dosta brzi i daju 3 god gare. Ali neznam koliko su tihi... 5900rpm

Nema to veze za PC su isto namijenjeni, daj stavi link za Seagate NAS da pogledam...gdje si ih vidio?

http://www.protis.hr/products/details/seagate-hdd-desktop-nas-hdd-35-4tb-64mb-sata-5900-st4000vn000/72305

 

O njemu govorim. U testovima se pokazuju dosta brzim od greenova takoder. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Može link od testa?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

Može link od testa?

a guglaj xd. Negdje sam gledao jednu od recenzija ali se ne sijecam. Primjetio sam da su dosta brzi od novih wd greenova.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Super odgovor {#} Onda googlaj i ti za raid i ostalo pa se snađi. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

Super odgovor {#} Onda googlaj i ti za raid i ostalo pa se snađi. 

 

http://www.hardwarebbq.com/seagate-4tb-nas-hdd-st4000vn000-review/10/

 

izvoli. 134MB/s avg read. 180 max. To novi greenovi ne hvataju ako mi se dobro cini?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Green od 2TB sa 2 ploče ima priblično 130MB/s avg read, tako da bi i sa 4 ploče tribalo bit slično + nešto niži access time(samo početnih 2TB).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Penryn kaže...

Green od 2TB sa 2 ploče ima priblično 130MB/s avg read, tako da bi i sa 4 ploče tribalo bit slično + nešto niži access time(samo početnih 2TB).

 

 

Ovo su rezultati novog greena? Jako lijepo.... ali me ubijaju 2 godine garancije. Kad bi bar moga nac 5400rpm disk sa 5 god gare. Usporeni black, to bi mi bilo savrseno...

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

Ovo su rezultati novog greena? Jako lijepo.... ali me ubijaju 2 godine garancije. Kad bi bar moga nac 5400rpm disk sa 5 god gare. Usporeni black, to bi mi bilo savrseno...

WD20EZRX, sa 2 ploče, nije baš toliko nov ali rezultati su razumni, jer ipak radi ispod 6k rpm, dok moji Blue sa jednom 1TB pločom na 7200rpm imaju oko 150MB/s avg read.

Eh sad garancija, tu se svakako slažem. Da je bar 3 god pa bi ajde moglo proć, al opet kad pogledaš, i da ima 5 god gare može se dogodit da crkne u 4.-oj i opet papa podaci. Ok dobia bi novi disk, al to bi ti ja mislin tada bilo najmanje bitno. {#}

Ili recimo imaš 5 god gare, disk crkne(ono totalno ne trza, tj. trza al ne vidiš ništa) a na njemu toliko bitni podaci da si ga posla u infolab na spašavanje..a onda ode gara jer je disk otvaran. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 19:12 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Penryn kaže...
athlon64 kaže...

Ovo su rezultati novog greena? Jako lijepo.... ali me ubijaju 2 godine garancije. Kad bi bar moga nac 5400rpm disk sa 5 god gare. Usporeni black, to bi mi bilo savrseno...

WD20EZRX, sa 2 ploče, nije baš toliko nov ali rezultati su razumni, jer ipak radi ispod 6k rpm, dok moji Blue sa jednom 1TB pločom na 7200rpm imaju oko 150MB/s avg read.

Eh sad garancija, tu se svakako slažem. Da je bar 3 god pa bi ajde moglo proć, al opet kad pogledaš, i da ima 5 god gare može se dogodit da crkne u 4.-oj i opet papa podaci. Ok dobia bi novi disk, al to bi ti ja mislin tada bilo najmanje bitno. {#}

imam ja backup nije do toga ali ja cu taj disk koristit sigurno 4 godine 24/7. I to pod dobrim opterecenjem... a greenovi nisu za to

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pa ima WD EURX serija 3god. jamstvo

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

imam ja backup nije do toga ali ja cu taj disk koristit sigurno 4 godine 24/7. I to pod dobrim opterecenjem... a greenovi nisu za to

A onda pokušaj sa WD40EURX sa 3 god. Ako ćeš imat backup a bitna je brzina(čitanje/pisanje, ne access) moga bi nešto od 2TB pa u RAID0?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 19:24 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Penryn kaže...
athlon64 kaže...

imam ja backup nije do toga ali ja cu taj disk koristit sigurno 4 godine 24/7. I to pod dobrim opterecenjem... a greenovi nisu za to

A onda pokušaj sa WD40EURX sa 3 god. Ako ćeš imat backup a bitna je brzina(čitanje/pisanje, ne access) moga bi nešto od 2TB pa u RAID0?

ma nije mi toliko bitna brzina, to je storage. Ali me nervira green ovaj moj, dok ucita listu od 15 pjesama u mediaplayer treba mu 5-6 sekundi. Nije reaktivno bas, volijabi da mi je disk bar koliko toliko brz. Ovi EURX da i koriste 1TB ploce?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

ma nije mi toliko bitna brzina, to je storage. Ali me nervira green ovaj moj, dok ucita listu od 15 pjesama u mediaplayer treba mu 5-6 sekundi. Nije reaktivno bas, volijabi da mi je disk bar koliko toliko brz. Ovi EURX da i koriste 1TB ploce?

Pa tribali bi, čim ima 4TB verzija gotovo sigurno su 1TB ploče.

14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Molim preporuku za best buy HDD
nije za sistemski , već za storage disk

 

kapacitet 2 ili 3 GB, interni 3.5 ''

 

Uzeo bi vjerojatno neki iz WD green serije ali neznam koji

sam našao više modela a svi naoko istih perfomansi

64mb cache, sata 3, 3.5 '', a opet različiti

 

AV-GP, 20EZRX, 20EURX, 20EURS 

 

Molim pomoć, lud sam

 

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.3.2014 12:49 (kinkola).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

WD20EZRX ili WD30EZRX. Najnoviji, najbrži i najjeftiniji. Sve ostalo su stariji i sporiji modeli, osim AV-GP koji ti nije baš potreban za storage.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.3.2014 13:30 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

EURX serija je cijenom ista kao i EZRX samo sto ima godinu više jamstva tako da se isplati svakako.

14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Do 500kn, treba mi isključivo za igre. prostor uopće nije bitan. 

Izabrao sam ovo -> http://protis.hr/products/details/hdd-sata-iii-1-tb-wd-caviar-blue-64-mb-35-7200-rpm-10ezex/61153

 

Jel to ok? Sasvim je slučajno 1TB, da je i 250gb ne bi me smetalo. Ako i nije najbolji izbor imate kakav pametniji? :)

 

Hvala

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Smiglon3][img]http://g.bf3stats.com/pc/zxIFH9im/Smiglon3.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice