Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 10.711
|
čitano: 2.297.860
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Re: Koji SSD?
Aftermath kaže...

Može li mi tko preporučiti externi SSD disk do max. 700 kn? Pretpostavljam da od 1TB nema za tu cijenu, pa onda što više GB za te novce.

Ja ovako razmišljam, klasični SATA SSD plus kućište za njega. Ovako sam i sebi sastavio, prezadovoljan sam.

https://www.futura-it.hr/crucial-bx500-1tb-ssd-25-7mm-sata-6-gbs-readwrite-540-500-mbs/130277/product/

https://www.futura-it.hr/axagon-ee25-xa3-usb30-sata-3g-25-hddssd-ladica-za-disk-ee25-xa3/116340/product/

Malo pogledaš po trgovinama, vjerovatno ima jeftinije ili zamjeniš za neki model od 500 GB ako ne nađeš ono što odgovara.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 15:59 (Valentin17).
7 godina

I ja sam trazio externi ssd, ali sam na savjet kolega ovdje na forumu uzeo Orico 2.5 inch hard drive enclosure i Crucial MX500 1TB. Bar znam sto imam u kutiji, a ne neki xy ssd sa fency kutijom... :D

Za sada sam prezadovoljan (otprilike godinu dana ga koristim), mislim da me je izaslo oko 850kn. Lp

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 21:05 (deepshitcro).
9 godina
Ako uzmeš pravi eksterni ssd, također znaš što je unutra. Za malo više love se uzme samsung t7 shield, daleko manji i daleko brži eksterni ssd.
Naravno da ima loših eksternih ssdova, kojima drastično padne brzina, ali ovaj samsung ima odlični sustained write od cca 900mbps i tu niti jedan sata ssd nemere ni blizu
7 godina
Ma sve to stoji, ja sam uzimao za backup sa pc-a i moba pa mi brzina nije bila presudna.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
7 tjedana
protjeran
Koji SSD?

Malo edukacije da se zastitite pošto dolaze nove serije grafi, procesora i diskova pa ce se sigurno prodavati starije komponente ili cak čitave konfiguracije.

How to Securely Erase an SSD or HDD Before Selling It or Your PC

2 0 hvala 1
13 mjeseci
Pozdrav, planiram kupiti ssd pa sad neznam da kupim od 1tb i podjelim ga na dvije particije ili da kupim dva ssd-a od 500gb, na jedan windows a na drugi pokoja igra i ostalo. Kako je bolje? Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 11:11 (Cro0212).

0 0 hvala 0
7 tjedana
protjeran
Koji SSD?

Nema potrebe raditi particije. Koju matičnu ploču imaš?

0 0 hvala 0
14 godina
Cro0212 kaže...
Pozdrav, planiram kupiti ssd pa sad neznam da kupim od 1tb i podjelim ga na dvije particije ili da kupim dva ssd-a od 500gb, na jedan windows a na drugi pokoja igra i ostalo. Kako je bolje? Hvala.

Za Windowse je dovoljno i 100GB ako ćeš igre instalirati na drugu particiju pa podjela na 500:500 nema baš smisla, kasnije će ti samo smetati, ili mala sistemska + podaci ili samo jedna.

Prva opcija je praktičnija jer je lakše napraviti "image" (backup) male sistemske (C:) odnosno kasnije vratiti ispravno stanje ili reinstalirati Windowse jer drugu particiju ne diraš.

Naravno, dvije (ili više) particija na istom uređaju te ne spašava kod kvara, posebno SSDa koji umiru trenutno pa su šanse za spašavanje podataka gotovo nikakve. U tom kontekstu dva SSDa (ili SSD+HDD) bi bili bolja opcija ali i dalje ranjivo na viruse, odnosno nije baš neki backup.

Nema univerzalnog recepta, ovisi koliko ima "ostalog", kako si navikao raditi i organizirati podatke, u C:\Users\<ime>\default folderi ili imaš neki svoj način a i o okolini, da li imaš više kompova, dostupan neki file server/cloud itd.

13 mjeseci
Asus rog strix z590 f
13 mjeseci
Znaci jedan ssd od terabajt i bit ce dovoljno, i jos me zanima posto maticna podržava gen4 ssd, jel moze gen 3 ici i jel ima kakve razlike uopce.
14 godina

Da, kompatibilni su unatrag, u praksi teško da bi osjetio razliku osim ako ne radiš puno sa velikim fileovima pa da je važna veća sekvencijalna brzina čitanja/pisanja.

7 tjedana
protjeran
Koji SSD?

95% korisnika nece uociti nikakvu razliku spram PCIe 3.0 i 4.0 SSD-a. 

Ovo bi bio bang for the buck Samsung 980 1tb

0 0 hvala 1
13 godina
Koji ssd m2 od 2 TB gledati? To ce bit drugi "data" disk... Nesta najjeftinije ili ipak i tu ima sranja teskih?
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Ma možeš nešto jeftinije tipa klik

9 godina
picajzla0707 kaže...
Ako uzmeš pravi eksterni ssd, također znaš što je unutra. Za malo više love se uzme samsung t7 shield, daleko manji i daleko brži eksterni ssd.
Naravno da ima loših eksternih ssdova, kojima drastično padne brzina, ali ovaj samsung ima odlični sustained write od cca 900mbps i tu niti jedan sata ssd nemere ni blizu

Meni je krepao T5 1TB,nisam ga bas nesto previse koristio.

2 godine
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
Ako uzmeš pravi eksterni ssd, također znaš što je unutra. Za malo više love se uzme samsung t7 shield, daleko manji i daleko brži eksterni ssd.

Nakon koliko vremena?

2 godine
ibme74 kaže...

Ma možeš nešto jeftinije tipa klik

Cijena je ok, ali opis....

"Omogućuje munjevitu brzinu čitanja do 2100 MB/s i pisanja do 1700 MB/s."

9 godina
zelenapaprika kaže...
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...

Nakon koliko vremena?

Iskreno se ne sjecam ali manje od godinu dana,dobio sam novi pod garanciju ali izgubio podatke.

11 godina
Koji SSD?

Trebam novi veci SSD. Sad imam 512 Samsung Evo 850. Star kojih 6 godina. I imam 120gb kingston. Koji bi maknuo i stavio veci.

Pretpostavljam da zelim uzeti M.2 u danasnje vrijeme - to su bolji jelda?

Netko preporucio ovaj: https://forum.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/koji-ssd/50123.aspx?page=356&jumpto=6540645&sort=asc&view=flat

Jel taj ok ili ima nesto bolje?

Gledam da uzmem nesto reliable.

Samsung i Intel najbolji? Ima nekih caka koje treba izbjegavati? Kao sa ovim novim laptopima gdje stavljaju graficke sa razlicitim napajanjem :D .

Tnx.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2022 13:48 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
tigerija kaže...

Trebam novi veci SSD. Sad imam 512 Samsung Evo 850. Star kojih 6 godina. I imam 120gb kingston. Koji bi maknuo i stavio veci.

Netko preporucio ovaj: https://forum.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/koji-ssd/50123.aspx?page=356&jumpto=6540645&sort=asc&view=flat

Samsung i Intel najbolji? Ima nekih caka koje treba izbjegavati? Kao sa ovim novim laptopima gdje stavljaju graficke sa razlicitim napajanjem :D .

Tnx.

Imaš Intelov NVMe od 2TB na kaciji za 1.100kn klik

3 godine
Koji SSD?

Pozdrav svima.

Molim vas za pomoć.

Imam matičnu ploču GIGABYTE Z370 HD3P. Trenutno imam SSD Samsung 860 EVO (SATA).

Sada bih želio da pored njega ugradim/kupim SSD M2 (Samsung 970 EVO Plus) ali nisam siguran da li mi ploča podržava NVME jer na specifikaciji ne piše da konkretno može ssd koji podržava NVME.

Molim za pomoć jer je zaista trebam, da ne kupim nešto što ne podržava moj PC, odnosno matična ploča. Inače, prodavci koje sam pitao, totalno su neupućeni...

Unaprijed hvala!

0 0 hvala 0
13 godina

Podržava. To je u biti ovo: PCIe x4/x2 SSD support

A i unutar liste podržanih M.2 uređaja je naveden taj SSD.

3 godine

Hvala puno :) Je li to znači i da će mi brzina biti max? 

13 godina

Hoće. X4 brzina unutar standarda PCI Express 3.0 je 4 GB/s. Taj SSD čita max. brzinom do 3.5 GB/s.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2022 19:38 (Izzy).
3 godine

Hvala puno.

11 godina

Hvala. Na zalost kad sam isao pogledati u subotu ujutro proizvod je bio uklonjen :( .

9 godina
tigerija kaže...

Tnx.

Trenutno 699kn od 1TB - klik

od 2TB između 1250-1350kn klik1   klik2 (nabava)

Kovačić
9 godina
ibme74 kaže...

Imaš Intelov NVMe od 2TB na kaciji za 1.100kn klik

kolega se zahvaljuje, ubo nekidan, danas stigao i već kucka veselo u kompu

kaže da će danas instalirati desetak igara na njega da ga isproba (njemu je bar 30 igara non stop instalirano, tako da će mu dobro doći )

10 godina
Koji SSD?

ImaN maticnu gigabyte z370p d3 (rev. 1.0) i treba mii ssd disk.razmislja sam o kingston nv1 od 1 tb al me zanima ugradnja na moju plocu i dali uopce more se lako ugradit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Wayto XD kaže...

ImaN maticnu gigabyte z370p d3 (rev. 1.0) i treba mii ssd disk.razmislja sam o kingston nv1 od 1 tb al me zanima ugradnja na moju plocu i dali uopce more se lako ugradit?

Jedno mjesto imas za m.2 tako da ako nije zauzet slot, mozes kupit i ugradit.

Kovačić
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice